Coraz więcej osób decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Jest ono dobrą alternatywą dla podstawowej opieki medycznej, która rzadko spełnia nasze wymagania. Zanim jednak dokonamy zakupu, dobrze jest dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych typów ubezpieczeń. Jednym z nich jest polisa szpitalna. Dowiedz się, co wchodzi w zakres tej ochrony!
Czym jest ubezpieczenie szpitalne?
Ubezpieczenie Zdrowotne Kosztów Leczenia Szpitalnego lub Ubezpieczenie Szpitalne – te nazwy odnoszą się do tego samego rodzaju świadczeń dodatkowych, dzięki którym nie będziemy musieli ponosić dodatkowych opłat za hospitalizację. Jest ono ubezpieczeniem dodatkowym dokupowanym do NNW. Oznacza to, iż pokrycie kosztów ma miejsce w przypadku, kiedy zdarzy nam się nieszczęśliwy wypadek i w jego wyniku będziemy musieli przebyć operację, by móc odzyskać zdrowie. Inną opcją jest tzw. Zasiłek Szpitalny, który obejmuje nas ochroną ubezpieczeniową również w przypadku, gdy nie ulegliśmy wypadkowi, a dany zabieg jest planowany z wyprzedzeniem.
Czytaj także: Polisa zdrowotna – dlaczego warto ją wykupić?
Co obejmuje ubezpieczenie szpitalne?
W przypadku wariantu pierwszego, czyli dodatkowej ochrony do ubezpieczenia NNW, ubezpieczenie gwarantuje zwrot kosztów hospitalizacji, możliwość opłacenia dalszego leczenia oraz, jeśli to konieczne, dalszą rehabilitację. W zależności od wykupionego pakietu, takie ubezpieczenie może również zapewnić źródło finansowania dla rodziny, jeśli choroba przedłuża się i uniemożliwia powrót do pracy. Wariant drugi, czyli Zasiłek Szpitalny, zazwyczaj pokrywa koszty leczenia w prywatnym szpitalu, dodatkową opiekę pielęgniarską, częściową rekompensatę dochodów oraz zakup lekarstw. Część firm oferuje również pobyt pacjenta w placówce o podwyższonym standardzie. Oczywiście w obu wariantach istotna jest wysokość stawki – im większa, tym więcej świadczeń nam przysługuje z tytułu ubezpieczenia.
Czytaj także: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – co mamy do wyboru?
Ubezpieczenie zdrowotne TU Zdrowie – czy warto?
Czy mając ubezpieczenie szpitalne nie płacę za szpital?
Ubezpieczenia szpitalne mają za zadanie zwrot kosztów leczenia. Oznacza to, że za hospitalizację musimy zapłacić z własnej kieszeni a następnie, po przedstawieniu stosownych rachunków, faktur i innych dokumentów, możemy ubiegać się o zwrot kosztów. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe określają indywidualny czas oczekiwania na pieniądze – może się on wahać do 30 do nawet 90 dni. Nie wszystkie oferują również pełny zwrot kosztów – z tego powodu dobrze jest przed zakupem porównać oferty i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami danego ubezpieczyciela. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie pełną i opłacalną ochronę!
Czytaj także: Ubezpieczenie prywatne – na czym polega i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne to jedna z najpopularniejszych form pozafinansowej motywacji pracowników. Ubezpieczenia te wygrywają w pojedynku z państwową służbą zdrowia. Tym razem analizujemy ofertę ubezpieczenia zdrowotnego w TU Allianz Życie Polska S.A. (Allianz). Jakie korzyści niesie ono dla pracowników, kto może zostać objęty ochroną i jakie świadczenia gwarantują poszczególne pakiety?

Terminy do specjalistów w ramach NFZ budzą irytację: w tej chwili w np. Krakowie na operację halluksów czeka się cztery lata, na rehabilitację rok, na wizytę z dzieckiem u gastrologa pół roku. Wiele osób, zniechęconych kolejkami, korzysta z usług prywatnych gabinetów i placówek. Sprawdzamy więc ofertę Signal Iduna!

Coraz więcej Polaków chce mieć lepszy dostęp do opieki medycznej. Dlatego oprócz standardowego ubezpieczenia w NFZ decydujemy się na wykup dodatkowej polisy zdrowotnej. Oto na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Planujesz wyjazd za granicę? Bez względu czy ma on służyć celom rekreacyjnym czy służbowym, zadbaj o to, aby być odpowiednio ubezpieczonym. To bardzo ważne, ponieważ w razie, gdybyś potrzebował pomocy lekarskiej, pomoże ono uniknąć zbędnych kosztów, które w innych krajach są wyższe niż w Polsce. Co zatem powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu zdrowotnym za granicą?

Wakacje zaplanowane. Zbliża się termin beztroskiego wypoczynku. Ubezpieczenie turystyczne albo jest albo go nie ma. Czasem nie zaprzątamy sobie nim głowy, bo i po co… Tymczasem doba spędzona w zagranicznym szpitalu może być nawet 12 razy droższa od nocy w najbardziej luksusowym hotelu – wynika z obliczeń finder.com. Ile kosztuje pobyt w zagranicznym szpitalu? Jaki jest to koszt względem ubezpieczenia turystycznego?
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz