Ubezpieczenie zdrowotne TU Zdrowie - czy warto?

Aktualizacja:
Health and medical insurance

Ubezpieczenie TU Zdrowie to oferta prywatnej opieki zdrowotnej. Kolejki do lekarzy różnych specjalizacji, każą sądzić, że każdą chorobę powinniśmy zaplanować z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jak nie czekać i czy TU Zdrowie rozwiąże nasze problemy z dostępem do leczenia?

TU Zdrowie to jedyne w Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe, które specjalizuje się tylko i wyłącznie w zdrowiu. Na rynku działa od 2010 roku. W swojej ofercie posiada zarówno ubezpieczenie biznesowe dla grup oraz ubezpieczenie indywidualne. W przypadku tego pierwszego, do wybory mamy cztery różne warianty ubezpieczeń w opcji indywidualnej, partnerskiej lub rodzinnej. Jeśli interesuje nas ubezpieczenie indywidualne, dostajemy do wyboru trzy różne pakiety.

Ubezpieczenie indywidualne TU Zdrowie: co obejmuje?

TU Zdrowie w ramach ubezpieczeń indywidualnych oferuje trzy warianty do wyboru:

 • wariant ambulatoryjny – gwarantujący usługi dowolnego lekarza w wybranej placówce na terenie całego kraju. Wariant ten obejmuje porady lekarza pierwszego kontaktu, lekarza specjalisty, a także szeroki zakres badań diagnostycznych i laboratoryjnych,
 • ubezpieczenie szpitalne (tzw. wariant szpitalny) – opcja skierowana dla osób, które nie chcą latami czekać na wykonania koniecznego zabiegu,
 • wariant kompleksowy – pakiet będący połączeniem usług objętych wariantem ambulatoryjnym i szpitalnym.

Ubezpieczenie grupowe TU Zdrowie: przegląd wariantów

Jeśli poszukujesz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, warto zapoznać się z różnymi ofertami dostępnymi na rynku. Porównać ich zakresy i dopasować je do indywidualnych potrzeb. Podobnie jest z różnymi wariantami w ramach tego samego ubezpieczenia. TU Zdrowie oferuje cztery warianty, które znacząco różnią się zakresem świadczeń i gwarantowanych usług dodatkowych.

Niezależnie od wybranego wariantu, ubezpieczonemu przysługuje nielimitowana podstawowa opieka zdrowotna. W ramach świadczenia możemy korzystać z usług internisty, pediatry i lekarza rodzinnego. Dodatkowo, pakiet obejmuje także nielimitowane usługi pielęgniarskie w placówce.

W ramach każdego z czterech dostępnych pakietów, ubezpieczonemu przysługują profilaktyczne badania bez skierowania. Raz do roku może także wykonać ogólne badanie krwi, moczu, glukozy czy cytologię.

Dodatkowo, decydując się na wybór wariantu I, ubezpieczonemu przysługuje szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych. Co ciekawe, żaden z pozostałych wariantów nie zapewnia tego w pakiecie. W zamian, wykupienie wariantu 2, wariantu 3 czy wariantu 4 gwarantuje usługi z zakresu ortopedii, w tym założenie gipsu, czy zmianę opatrunku.

Polisa Zdrowie Wariant 1: czy to się opłaca?

Wbrew pozorom, najtańszy wariant ubezpieczenia grupowego Zdrowie, oferuje dość szeroki wachlarz usług. Poza nielimitowanymi badaniami profilaktycznymi i laboratoryjnymi, ubezpieczony ma możliwość skorzystania z usług radiologa i przeprowadzenia m.in. RTG klatki piersiowej, RTG barków, stawów czy jamy brzusznej. Decydując się jednak na któryś z pozostałych wariantów, zakres tych usług jest oczywiście odpowiednio rozszerzony. Dość wyraźne różnice w zakresie badań dostępnych w kolejnych wariantach widać w przypadku pakietu badań USG – w ramach Wariantu 1 otrzymujemy jedynie możliwość bezpłatnego przeprowadzenia USG ginekologicznego, czy USG jamy brzusznej. Wszystkie inne rodzaje badań ultrasonograficznych dostępne są w pozostałych wariantach polisy Zdrowie.

Polisa Zdrowie: plusy i minusy

ZALETY:

 • możliwość umówienia wizyty bezpośrednio w placówce, za pośrednictwem całodobowej infolinii lub poprzez usługę on-line,
 • szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych dostępnych w Wariancie 1,
 • 1300 placówek medycznych w kraju oraz możliwość otrzymania zwrotu kosztów usług zrealizowanych w placówkach spoza listy,
 • bezpłatne szczepienie przeciwko grypie oraz konsultacja kwalifikacyjna przed szczepieniem.

WADY:

 • okres obowiązywania umowy zostaje automatycznie przedłużony o kolejny rok, jeżeli umowa nie zostanie wcześniej pisemnie wypowiedziana,
 • brak podstawowych badań laboratoryjnych w wariancie 2, 3 i 4,
 • brak świadczeń stomatologicznych w Wariancie 1.

UWAGA:

Choć ubezpieczyciel deklaruje pełną odpowiedzialność za choroby istniejące przed przystąpieniem do ubezpieczenia i zapewnia o braku ankiet medycznych, w OWU znajdziemy zapis mówiący o tym, że towarzystwo może uzależnić zawarcie umowy od uzyskania dodatkowych informacji dotyczących stanu zdrowia i stylu życia osoby, która ma zostać objęta polisą.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pakietu prywatnej opieki zdrowotnej, sprawdź naszą ofertę TUTAJ. 

Podsumowanie

 1. TU Zdrowie w swojej ofercie posiada zarówno ubezpieczenie biznesowe dla grup oraz ubezpieczenie indywidualne.
 2. Wariant 1 polisy Zdrowie - w przeciwieństwie do pozostałych wariantów - gwarantuje szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych.
 3. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta na rzecz osoby, która nie ukończyła 70. roku życia.
 4. W ramach ochrony ubezpieczeniowej, pacjentowi przysługują bezgotówkowe świadczenia medyczne lub świadczenia pieniężne.

Martyna Osmańska
Ekspert ds. ubezpieczeń

Główny Specjalista ds. Ubezpieczeń. Sprawnie łączy wiedzę o ubezpieczeniach z wiedzą o finansach, a także sprzedaży i marketingu. Od ponad 6 lat dzieli się tą wiedzą z klientami, w imieniu grupy Punkta. Powiedzielibyśmy, że kocha ubezpieczenia, ale to nieprawda – kocha zwierzaki, po równo foki i alpaki. Na ubezpieczeniach po prostu się dobrze zna.

guest
5 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej