Ubezpieczenia Allianz: dołącz do grona 6,2 mln klientów w Polsce!

Porównaj ceny ubezpieczenia w Allianz OC/AC

Allianz jest obecny w 70 krajach na całym świecie. Obsługuje 78 mln klientów, w tym aż 6,2 mln w samej Polsce! Świadczy usługi z zakresu ubezpieczeń majątkowych, życiowych oraz zarządzania aktywami. 2 lipca 2022 ubezpieczenia Allianz połączyły się z Avivą.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC

Obniż cenę OC/AC!

Allianz – informacje o firmie i udział w rynku

Choć tradycje ubezpieczeń Allianz w Niemczech sięgają XIX wieku, to ubezpieczyciel jest obecny na polskim rynku ubezpieczeniowym dopiero od dwóch dekad – Allianz pierwszą polisę sprzedał w Polsce w 1997 roku. Główną zaletą jest renoma i międzynarodowa rozpoznawalność marki. Allianz znajduje się bowiem w czołówce firm ubezpieczeniowych, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

W ramach Allianz Polska funkcjonują towarzystwa ubezpieczeń majątkowych i życiowych, towarzystwo funduszy inwestycyjnych oraz fundusz emerytalny. Allianz Polska tworzą cztery spółki akcyjne:

 • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A., oferujące ubezpieczenia majątkowe,
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A., oferujące ubezpieczenia na życie,
 • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A., oferujące fundusze inwestycyjne,
 • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A., prowadzące otwarty i dobrowolny fundusz emerytalny.

Do Grupy Allianz należą także współpracujące z Allianz Polska:

 • Mondial Assistance, oferujący ubezpieczenia assistance,
 • Euler Hermes, zajmujący się ubezpieczeniami kredytów kupieckich.

Ubezpieczenia Allianz to szeroki wybór pakietów ochronnych

Allianz Polska to jedno z ważniejszych i największych towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku. Swoim klientom oferuje szeroki zakres świadczeń różnego typu – także wykraczających poza polisy ochronne.

Jakie ubezpieczenie Allianz Polska oferuje?

 • Komunikacyjne: OC, AC, Assistance, NNW,
 • domu i mieszkania,
 • na życie,
 • zdrowotne,
 • NNW szkolne,
 • NNW indywidualne,
 • podróży,
 • OC Rolnika i budynków rolniczych,
 • bancassurance i affinity.

Ubezpieczenie samochodu Allianz – czy warto kupić?

Ubezpieczenie Allianz możesz kupić nawet z 70-procentową zniżką. Wystarczy, że możesz pochwalić się 4-letnią bezszkodową historią ubezpieczenia w UFG. Aby ułatwić wybór spośród różnych ofert, ubezpieczenie Allianz dostępne jest w 4 wariantach łączących różne usługi. Warto podkreślić, że każdy z nich – nawet najprostszy Komfort – oferuje usługi Assistance i NNW dla kierowcy.

Warto podkreślić, że Allianz Polska to 9-krotny laureat „Złotego Zderzaka” za najlepszą likwidację szkód oraz „Gwiazdy Jakości Obsługi”. Mimo to, opinie o Allianz w internecie, bywają różne. Aby mieć pewność, że podejmujesz dobrą decyzję, przed podpisaniem umowy, porównaj oferty różnych towarzystw z kalkulatorem OC/AC.

Czytaj więcej na temat ubezpieczenia samochodu.

Szukasz ubezpieczenia samochodu? Porównaj oferty Allianz oraz kilkunastu innych towarzystw ubezpieczeniowych zupełnie za darmo!

Kalkulator ubezpieczeń OC/AC

Ubezpieczenie na życie Allianz

W Allianz możesz zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny. Jak? Ubezpieczając siebie na życie – w razie nieszczęśliwego zdarzenia lub śmierci, najbliżsi otrzymają odszkodowanie zgodnie z podpisaną umową. W ofercie znajdziesz również ubezpieczenie Allianz przyszłości dziecka czy zabezpieczenie kredytu.

Allianz Mój Dom – ubezpieczenia nieruchomości

Towarzystwo oferuje 3 warianty zabezpieczenia domu i mieszkania: Komfort, Plus lub Max. Ubezpieczenie Allianz daje możliwość ochrony zarówno samego budynku, jak i ruchomości, mienia w budowie, materiałów budowlanych czy przedmiotów wartościowych.

Allianz Home assistance

Home Assistance to dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa dla osób posiadających ubezpieczenie mieszkaniowe Mój dom. Polisa zapewnia szybką pomoc techniczną, medyczną oraz usługi serwisowe.

OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC chroni Cię przed skutkami finansowymi szkód wyrządzonych nieumyślnie osobom trzecim lub ich mieniu.

Więcej na temat OC w życiu prywatnym przeczytasz w artykule: Ochrona przed codziennymi szkodami – ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenia w podróży

Ubezpieczenie podróżne w Allianz zapewnia Ci wsparcie i pomoc w trakcie wypoczynkowego wyjazdu lub podróży służbowej, zarówno za granicą, jak i w Polsce. Ubezpieczenia turystyczne Allianz są opracowane z myślą o różnych rodzajach wyjazdów, zarówno tych indywidualnych, jak i grupowych, czy też pracowniczych.

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych

Allianz – opinie

W porównaniu do innych ubezpieczycieli, klienci dosyć chętnie dzielą się w sieci swoimi spostrzeżeniami na temat Allianz. Opinie można znaleźć w serwisach społecznościowych oraz na forach internetowych. Nie są one jednak przychylne dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Profil Allianz na Facebooku zapełniony jest wiadomościami od rozgoryczonych klientów, jednak w branży ubezpieczeniowej nie jest to nic nowego – klienci znacznie częściej dzielą się negatywnymi wrażeniami niż pozytywnymi doświadczeniami. Warto o tym pamiętać, zanim opinie o Allianz staną się naszym głównym powodem, dla którego chcielibyśmy zrezygnować z tego Towarzystwa.

Jakie opinie o Allianz pojawiają się najczęściej? Ubezpieczeni skarżą się głównie na brak wypłaty odszkodowań oraz nieaktywowane pakiety opieki medycznej. Klienci zwracają uwagę także na zbyt wysoką składkę ubezpieczenia, dlatego przed zakupem każdej polisy, warto porównać oferty różnych towarzystw w porównywarce.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę You Can Drive z Punktą? Wystaw opinię!

Polisy w bardzo dobrych cenach, a sam proces zakupu przebiegł bezproblemowo i sprawnie. Będę korzystać ponownie.
Andrzej
20.12.2022

Nie znalazłem modelu mojego pojazdu, więc zamówiłem rozmowę. Oddzwonili i bardzo szybko wszstko załatwili w kilka minut przez telefon. OC najtańsze z możliwych. Polecam!!!

Serdecznie polecam Pana Łukasza, rzetelnie i szybko pomógł mi dobrać najlepszą ofertę i rozwiać wszystkie wątpliwości. W niecałe 5 minut cieszyłam się już nową polisą ze wszystkimi dostępnymi wariantami dodatkowymi.

Porównaj ceny ubezpieczeń z Punktą!

Akademia Punkta

Sprawdź najnowsze informacje o ubezpieczeniach

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. Jakie mandaty za przekroczenie prędkości teraz obowiązują? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia oraz czego możemy spodziewać się wraz z upływem roku.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii