Ubezpieczenia Allianz: dołącz do grona 6,2 mln klientów w Polsce!

Allianz jest obecny w 70 krajach na całym świecie. Obsługuje 78 mln klientów, w tym aż 6,2 mln w samej Polsce! Świadczy usługi z zakresu ubezpieczeń majątkowych, życiowych oraz zarządzania aktywami. 2. lipca 2022 roku ubezpieczenia Allianz połączyły się z Avivą.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC

Obniż cenę OC/AC!

Allianz – informacje o firmie i udział w rynku

Choć tradycje ubezpieczeń Allianz w Niemczech sięgają XIX wieku, to na polskim rynku ubezpieczeniowym firma obecna jest od ponad 25 lat – pierwszą polisę Allianz sprzedał w Polsce w 1997 roku. Od tego czasu firma stała się jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeniowego, oferując szeroką gamę produktów dla klientów indywidualnych i biznesowych.

W ramach Grupy Allianz w Polsce funkcjonują:

 • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.: oferuje ubezpieczenia majątkowe,
 • Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Allianz Życie Polska S.A.: oferuje ubezpieczenia na życie,
 • Allianz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.: oferuje fundusze inwestycyjne,
 • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A.: prowadzi otwarty i dobrowolny fundusz emerytalny.

Do Grupy Allianz należą także współpracujące z nią w Polsce:

 • Mondial Assistance: oferuje ubezpieczenia assistance,
 • Allianz Trade (dawniej: TU Euler Hermes S.A.): zajmuje się ubezpieczeniami kredytów kupieckich.

Allianz nieustannie modyfikuje swoje produkty, aby odpowiadać na zmieniające się potrzeby klientów. W 2023 roku Allianz Polska wprowadził na rynek nowe ubezpieczenie na życie – Allianz Bezpieczna Przyszłość, a w 2024 planowane jest uruchomienie nowej platformy online dla klientów.

Ubezpieczenia Allianz – szeroki wybór pakietów ochronnych

Grupa Allianz jest jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeniowego, oferując szeroką gamę ubezpieczeń dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz tradycyjnych polis ochronnych Allianz zapewnia także dostęp do dodatkowych świadczeń i usług.

Oferta ubezpieczeń Allianz Polska obejmuje:

 • Ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC, Assistance, NNW,
 • Ubezpieczenia majątkowe: domu i mieszkania,
 • Ubezpieczenia na życie,
 • Ubezpieczenia zdrowotne,
 • Ubezpieczenia NNW: szkolne, indywidualne,
 • Ubezpieczenia podróży,
 • Ubezpieczenia dla rolników: OC Rolnika i budynków rolniczych,
 • Ubezpieczenia bancassurance i affinity.

 

Ubezpieczenia bancassurance to ubezpieczenia oferowane przez banki w ramach współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Najczęściej są to ubezpieczenia na życie, majątkowe lub turystyczne. Banki oferują je swoim klientom podczas standardowych czynności bankowych, np. przy zakładaniu konta, kredytu lub lokaty.

Ubezpieczenia affinity to ubezpieczenia oferowane przez firmy lub organizacje swoim członkom lub klientom. Mogą to być np. ubezpieczenia NNW, ubezpieczenia podróżne lub ubezpieczenia domu i mieszkania. Firmy oferują je swoim klientom w ramach programów lojalnościowych lub jako dodatkowe świadczenia.

Ubezpieczenie samochodu Allianz – czy warto kupić?

Aby ułatwić wybór, ubezpieczenie Allianz dostępne jest w 4 wariantach:

 • Komfort: Podstawowa ochrona OC, Assistance i NNW dla kierowcy.
 • Optymal: Rozszerzona ochrona OC i AC, Assistance i NNW dla kierowcy i pasażerów.
 • Max: Pełna ochrona OC i AC, Assistance i NNW dla kierowcy, pasażerów i innych osób poszkodowanych w wypadku.
 • Super Max: Najwyższy poziom ochrony OC i AC, Assistance i NNW dla kierowcy, pasażerów i innych osób poszkodowanych w wypadku, a także dodatkowe świadczenia, np. samochód zastępczy.

Warto podkreślić, że każdy wariant ubezpieczenia Allianz obejmuje usługi Assistance, np. holowanie, pomoc w naprawie na drodze, samochód zastępczy, a także bezpieczenie NNW dla kierowcy.

W zakresie likwidacji szkód Allianz to 9-krotny laureat „Złotego Zderzaka” za najlepszą likwidację szkód oraz towarzystwo nagrodzone „Gwiazdą Jakości Obsługi” .

Szukasz ubezpieczenia samochodu? Porównaj oferty Allianz oraz kilkunastu innych towarzystw ubezpieczeniowych zupełnie za darmo!

Kalkulator ubezpieczeń OC/AC

Ubezpieczenie na życie Allianz

W Allianz możesz zadbać o przyszłość swojej rodziny na wiele sposobów, ponieważ w ofercie dostępnych jest kilka pakietów.

 • Ubezpieczenie na życie. W razie nieszczęśliwego zdarzenia lub śmierci Twoi bliscy otrzymają odszkodowanie, które pomoże im w utrzymaniu dotychczasowego standardu życia.
 • Ubezpieczenie przyszłości dziecka. Zapewni Twojemu dziecku środki finansowe na edukację, start w dorosłe życie lub inne ważne cele.
 • Zabezpieczenie kredytu. W razie Twojej śmierci lub niezdolności do pracy ubezpieczenie spłaci zaciągnięty kredyt, chroniąc Twoją rodzinę przed problemami finansowymi.

Allianz Mój Dom – ubezpieczenia nieruchomości

Towarzystwo Allianz oferuje trzy warianty ubezpieczenia domu i mieszkania:

 • Komfort: Podstawowa ochrona przed najczęstszymi szkodami, np. pożarem, zalaniem, włamaniem.
 • Plus: Rozszerzona ochrona o dodatkowe zdarzenia, np. stłuczenie szyb, kradzież z włamaniem z dewastacją, przepięcie.
 • Max: Najwyższy poziom ochrony, obejmujący wszystkie dostępne warianty i dodatkowe świadczenia, np. assistance domowy, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie Allianz daje możliwość ochrony nie tylko samej nieruchomości, czyli konstrukcji budynku, elementów stałych, instalacji, ale także tzw. ruchomości (czyli mebli, sprzętu elektronicznego, ubrań, wartościowych przedmiotów), mienia w budowie (w tym: materiałów budowlanych, konstrukcji, elementów wyposażenia), a także przedmiotów wartościowych (m.in. biżuterii, dzieł sztuki, numizmatów).

Allianz Home Assistance

Home Assistance to idealne uzupełnienie ubezpieczenia mieszkaniowego Mój Dom. Ta dodatkowa polisa zapewnia szeroki zakres usług assistance, które pomogą Ci w nagłych sytuacjach i zapewnią komfort na co dzień.

Home Assistance obejmuje:

 • Pomoc techniczną – naprawy domowe, usługi ślusarskie, hydrauliczne i elektryczne, usuwanie awarii, dezynsekcja i deratyzacja.
 • Pomoc medyczną – wizyty lekarskie i pielęgniarskie w domu, transport medyczny, organizacja pobytu w szpitalu.
 • Usługi serwisowe – pomoc informatyczna, holowanie pojazdu, organizacja podróży powrotnej, opieka nad zwierzętami.

Co jest znaczącą zaletą tej oferty – Klienci mają dostęp do 24-godzinnej infolinii.

Ubezpieczenie Allianz OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Chroni ono przed odpowiedzialnością finansową za szkody wyrządzone nieumyślnie osobom trzecim lub ich mieniu w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu.

Ubezpieczenie OC Allianz obejmuje:

 • Odszkodowanie za szkody osobowe (np. koszty leczenia, zadośćuczynienie za ból i cierpienie).
 • Odszkodowanie za szkody majątkowe (np. naprawa uszkodzonego pojazdu, odszkodowanie za zniszczone mienie).
 • Ochronę na terenie całej Polski i Europy.
 • Szybką i sprawną likwidację szkód.

Więcej na temat OC w życiu prywatnym przeczytasz w artykule: Ochrona przed codziennymi szkodami – ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenia Allianz w podróży

Ubezpieczenie podróżne Allianz to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu podczas każdego wyjazdu, zarówno wypoczynkowego, jak i służbowego. Do dyspozycji masz szeroki zakres ubezpieczeń turystycznych dopasowanych do różnych potrzeb i rodzajów podróży. Poza ubezpieczeniem indywidualnym w ofercie jest także ubezpieczenie dla grup i pracowników firm.

Ubezpieczenie podróżne Allianz obejmuje:

 • koszty leczenia: pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji, transportu medycznego i repatriacji;
 • NNW: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewniające odszkodowanie w razie śmierci, inwalidztwa lub poważnych obrażeń;
 • assistance: pomoc w nagłych sytuacjach, np. zgubienie bagażu, kradzież dokumentów, pomoc prawna;
 • OC w życiu prywatnym: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim.

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych

Allianz w opinii klientów

Allianz na bieżąco pyta klientów o odczucia i opinie w ramach programu Voice of the Customer. Uwagi, które klienci przekazują w ankietach, pozwalają szybko wprowadzać niezbędne zmiany. Warto dodać, że Allianz zdobył godło Firma Przyjazna Klientowi 2023, przyznawane przez Experience Institute. Wyróżnienie oparte jest wyłącznie na podstawie opinii klientów, zebranych w ramach niezależnego badania satysfakcji.

Główne zalety Allianz Polska to:

 • Renoma i międzynarodowa rozpoznawalność marki. Allianz jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie, co zapewnia klientom poczucie bezpieczeństwa i pewności.
 • Szeroka gama produktów. Allianz oferuje ubezpieczenia na życie, majątkowe, turystyczne, zdrowotne, a także produkty inwestycyjne i emerytalne.
 • Silna pozycja na polskim rynku. Allianz jest liderem polskiego rynku ubezpieczeniowego pod względem przychodów i liczby klientów.
 • Wysoka jakość obsługi klienta. Allianz zapewnia klientom dostęp do nowoczesnych narzędzi online, a także do rozbudowanej sieci agentów i placówek.

Grupa Allianz

ul. Inflancka 4B
01-189 Warszawa

www.allianz.pl

Infolinia  +48 224 224 224


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę You Can Drive z Punktą? Wystaw opinię!

Polisy w bardzo dobrych cenach, a sam proces zakupu przebiegł bezproblemowo i sprawnie. Będę korzystać ponownie.
Andrzej
20.12.2022

Nie znalazłem modelu mojego pojazdu, więc zamówiłem rozmowę. Oddzwonili i bardzo szybko wszstko załatwili w kilka minut przez telefon. OC najtańsze z możliwych. Polecam!!!

Serdecznie polecam Pana Łukasza, rzetelnie i szybko pomógł mi dobrać najlepszą ofertę i rozwiać wszystkie wątpliwości. W niecałe 5 minut cieszyłam się już nową polisą ze wszystkimi dostępnymi wariantami dodatkowymi.

Porównaj ceny ubezpieczeń z Punktą!

Akademia Punkta

Sprawdź najnowsze informacje o ubezpieczeniach

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii