Europ Assistance – Kontakt z ubezpieczycielem

Sprawdź ceny ubezpieczenia podróży

Szukasz numeru na infolinię Europ Assistance? Sprawdź wszystkie możliwości kontaktu z ubezpieczycielem.

Chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne w Europ Assistance?

Porównaj oferty

Kiedy warto skontaktować się z ubezpieczycielem?

Nikt nie chce doświadczyć wypadku lub być uczestnikiem niespodziewanej sytuacji, ale niestety takie rzeczy się zdarzają. Dlatego posiadanie ubezpieczenia jest tak ważne – zapewnia spokój ducha i ochronę finansową, gdy coś idzie nie tak. Jednak czy wiesz, kiedy powinieneś skontaktować się z ubezpieczycielem?

Jedną z pierwszych sytuacji, które przychodzą do głowy, są te związane z samochodem. W przypadku kolizji, stłuczki lub innego zdarzenia drogowego, ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem. Kolejna sytuacja dotyczy kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Jeśli ubezpieczone mienie zostało skradzione lub uległo – nie czekaj, zadzwoń lub napisz do Europ Assistance.

Europ assistance: zgłoszenie szkody

Niezwykle ważne jest, aby pamiętać o maksymalnie szybkim zgłoszeniu szkody. Europ Assistance, podobnie jaki inni ubezpieczyciele, wymagają tego działania, aby rozpocząć proces likwidacji. Polega on na wszczęciu prac, które zapewnią Ci odszkodowanie z tytułu Twojej polisy ubezpieczeniowej.

Jeśli chcesz ubiegać się o odszkodowanie od Europ Assistance, pamiętaj, aby zgromadzić pełną dokumentację. Co powinno się w niej znajdować? Od dokumentacji medycznej po rachunki za usługi czy koszty leczenia – w tym także te za np. taksówkę na rehabilitację. Będą one niezbędne do rozpoczęcia działań i określenia odpowiedniej sumy odszkodowania czy zwrotu.

Jak zgłosić szkodę w Europ Assistance?

telefonicznie: +48 22 205 50 19

mailowo na adres: [email protected]

Europ Assistance: Kontakt

Szczególnie przy usługach typu assistance zwracamy uwagę na sposób komunikacji z TU. Europ Assistance umożliwia Ci zgłoszenie sprawy telefonicznie za pośrednictwem infolinii czy mailowo na wskazany adres. Klienci Europ Assistance chwalą kontakt oraz poziom obsługi zgłoszeń.

Kontakt

Pomoc medyczna w kraju i za granicą

Infolinia:  +48 22 205 50 13

e-mail: [email protected]

Assistance samochodowe lub motocyklowe

Infolinia: +48 22 205 50 12

e-mail: [email protected]

Assistance domowe

Infolinia: +48 22 205 50 12

e-mail: [email protected]

Zgłoszenie szkody, wnioskowanie o odszkodowanie lub zwrot kosztów

Infolinia: +48 22 205 50 19

e-mail: [email protected]

Usługi concierge

e-mail: [email protected]


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Chciałbym pochwalić waszego agenta. Szybko i szczegółowo wyliczył mi składkę, odpowiedział na moje pytania, jestem naprawdę zadowolony i oczywiście dzięki niemu wybrałem najatrakcyjniejszą ofertę OC. Oby więcej takich agentów. Pozdrawiam serdecznie

Chciałbym bardzo podziękować za super dobór OC jak tylko będzie możliwe wrócę. Dziękuję

Wybierz ubezpieczenie podróży już dziś!

Akademia Punkty | Najważniejsze informacje o ubezpieczeniach

Najchętniej czytane

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii