Odszkodowanie z NNW dla kierowcy i pasażera. Co zrobić, żeby je otrzymać?

Aktualizacja:
Odszkodowanie z NNW dla kierowcy i pasażera. Co zrobić, żeby je otrzymać?

Z uzyskaniem odszkodowania z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków zwykle nie ma większych kłopotów. Jeśli tylko byłeś uczestnikiem wypadku, w którym poniosłeś uszczerbek na zdrowiu i masz wykupioną polisę, należy Ci się odszkodowanie z NNW. Przez uszczerbek na zdrowiu rozumie się każde uszkodzenie ciała – zarówno to o charakterze tymczasowym (np. złamana noga), jak i trwałym.

Jak uzyskać odszkodowanie z NNW?

Przez sformułowanie „nieszczęśliwy wypadek” ubezpieczyciel rozumie zdarzenie zewnętrzne, do którego doszło nagle, w sposób nieprzewidywalny, które zdarzyło się wbrew Twojej woli i spowodowało uszczerbek na zdrowiu. To bardzo ważne, abyś o tym pamiętał i nie ubiegał się o świadczenie np. z powodu krótkiej utraty przytomności – omdlenie nie jest uszczerbkiem na zdrowiu.

Przy roszczeniu z NNW dość istotne są okoliczności wypadku: czy do doszło do niego w czasie jazdy samochodem, czy w momencie, w którym korzystałeś z niego w czasie postoju. Najczęściej warunki ubezpieczenia NNW obejmują szkody, do których doszło we wszystkich tych okolicznościach, ale to nie jest regułą. Dlatego powinieneś sprawdzić w OWU, jakie sytuacje uwzględni Twój ubezpieczyciel. Dla ubezpieczyciela ważne też będzie to, czy nie przyczyniłeś się do wypadku. 

CZYTAJ TAKŻE

Obrażenia w wypadku? Zdobądź odszkodowanie z OC sprawcy metodą trzech kroków

Odszkodowanie z ubezpieczenia turystycznego – jak dostać? Przeczytaj, co robić krok po kroku

Piłeś alkohol? Sprawdź, z jakich ubezpieczeń nie otrzymasz odszkodowania

Jaki jest termin zgłoszenia szkody z NNW?

Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela? To proste – wystarczy poinformować towarzystwo ubezpieczeń (np. telefonicznie), że się uległo wypadkowi. Oczywiście, należy to potwierdzić i przedstawić np. dokumenty ze szpitala. To wystarcza i praktycznie gwarantuje wypłatę odszkodowania.

Pamiętaj, żeby nie zwlekać ze zgłoszeniem szkody – mimo że kodeks cywilny zakłada, że można to zrobić w ciągu trzech lat od zdarzenia. Sprawdź w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), ile czasu daje Ci ubezpieczyciel na zgłoszenie i pilnuj tego terminu. Najlepiej, aby w momencie zgłoszenia Twoje leczenie było już zakończone, ale jeśli przypuszczasz, że będzie ono trwać miesiącami, możesz zgłosić szkodę wcześniej. 

Odszkodowanie z NNW nie jest wysokie

Musisz jednak mieć świadomość, że odszkodowanie z NNW nie jest wysokie, ponieważ sumy ubezpieczenia często zawierają się w przedziale 5-15 tysięcy złotych. 100 procent świadczenia wypłacane jest tylko w momencie śmierci poszkodowanego albo trwałych zaburzeń psychoruchowych. Za uszkodzenie ciała wypłacane są niższe odszkodowania i zależą od stopnia uszkodzenia i od rodzaju uszczerbku. Ubezpieczyciele obliczają kwotę świadczenia na podstawie specjalnej tabeli. Nie obawiaj się jednak – nie daje im to żadnego pola do manipulacji, ponieważ ta sama tabelka widnieje w OWU, w Twojej umowie.

UWAGA!!! Odszkodowanie z NNW jest niezależne od świadczenia, które Ci się należy z OC sprawcy wypadku. Możesz więc otrzymać dwa odszkodowania (z wykupionego przez Ciebie ubezpieczenia NNW oraz z OC sprawcy wypadku), pamiętając, że nie służą one wzbogaceniu się, lecz rekompensacie poniesionych strat.

Dlatego pamiętaj, jeśli byłeś uczestnikiem wypadku, w którym podniosłeś uszczerbek na zdrowiu (tymczasowy bądź trwały), należy Ci się odszkodowanie. Aby je otrzymać, należy jak zgłosić szkodę ubezpieczycielowi i potwierdzić ją stosownymi dokumentami (np. wypisem ze szpitala). W ciągu 30 dni powinieneś uzyskać świadczenie.

Podsumowanie

  • O odszkodowanie z NNW możesz starać się zawsze, jeśli poniosłeś uszczerbek na zdrowiu  - jakikolwiek, np. złamanie ręki.
  • Nie ma znaczenia, w jaki sposób poniosłeś szkodę – oczywiście pod warunkiem, że sam się do niej nie przyczyniłeś.
  • Do otrzymania odszkodowania wystarczy dokument potwierdzający uszczerbek na zdrowiu np. wypis ze szpitala.
  • Ubezpieczyciel określi procent Twojego uszczerbku na zdrowiu i na tej podstawie wypłaci Ci odszkodowanie.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
305 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Magda Dąbek
Magda Dąbek
8 lat temu

Witam jestem ciekawa jak to wyjdzie u mnie . zaczelo sie w styczniu wysiadajac z auta od kolegi zwichnelam skrecilam kostke i cos ze sciegnami bylo w skutek tego zerwalam w kolanie wiazadla wlasnie jestem po operacji mialan przeszczep wiazadel lezalam 5 dni w szpitalu . oczywiscie zglosilam do HDI szkode bo kolega nial NNW moze mi ktos powiedziec czy cos dostane?

Dominika Grabek
Dominika Grabek
8 lat temu
Reply to  Magda Dąbek

Niewątpliwie doznała Pani uszczerbku na zdrowiu, więc roszczenie jest uzasadnione. Ubezpieczyciel określi teraz, ile % uszczerbku na zdrowiu stanowił ten uraz – może to zrobić na podstawie dokumentacji medycznej lub wezwać Panią na komisję lekarską. Od tego będzie zależała wysokość odszkodowania.
Może Pani poprosić kolegę, żeby dał Pani do przeczytania ogólne warunki ubezpieczenia NNW – tam będzie napisane, na jaką sumę to ubezpieczenie jest zawarte i czy są nim objęte szkody powstałe przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu. Zazwyczaj tak jest, ale to zawsze trzeba sprawdzać w konkretnych OWU.

Magda Dąbek
Magda Dąbek
8 lat temu

wiec kolega ma objete wysiadanie i wsiadanie z auta. ma ubespieczenie na 10 tys– :POd: „Disqus” <notifications@disqus.net>Do: magdadabek86@interia.pl; Wysłane: 12:51 Niedziela 2014-09-21Temat: Re: New comment posted on Odszkodowanie z NNW dla kierowcy i pasażera. Co zrobić, żeby je otrzymać?

 Settings

 

A new comment was posted on punkta.pl

Dominika Grabek

Niewątpliwie doznała Pani uszczerbku na zdrowiu, więc roszczenie jest uzasadnione. Ubezpieczyciel określi teraz, ile % uszczerbku na zdrowiu stanowił ten uraz – może to zrobić na podstawie dokumentacji medycznej lub wezwać Panią na komisję lekarską. Od tego będzie zależała wysokość odszkodowania. Może Pani poprosić kolegę, żeby dał Pani do przeczytania ogólne warunki ubezpieczenia NNW – tam będzie napisane, na jaką sumę to ubezpieczenie jest zawarte i czy są nim objęte szkody powstałe przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu. Zazwyczaj tak jest, ale to zawsze trzeba sprawdzać w konkretnych OWU. 6:50 a.m., Sunday Sept. 21
 
 

Reply

to Dominika Grabek

 

 

Dominika Grabek’s comment is in reply to

Magda Dąbek:

 

Witam jestem ciekawa jak to wyjdzie u mnie . zaczelo sie w styczniu wysiadajac z auta od kolegi zwichnelam skrecilam kostke i cos ze sciegnami bylo … Read more

You’re receiving this message because you’re signed up to receive notifications about replies to magdadbek.

You can unsubscribe
from emails about replies to magdadbek
by replying to this email with „unsubscribe”
or reduce the rate with which these emails are sent by
adjusting your notification settings.

Dominika Grabek
Dominika Grabek
8 lat temu
Reply to  Magda Dąbek

Trudno przewidzieć, jaki % uszczerbku HDI przyzna. W OWU powinna być tabela procentowa uszczerbków na zdrowiu – może Pani tam zajrzeć. Ponieważ jednak suma ubezpieczenia jest niska, to i odszkodowanie wysokie nie będzie.
Może Pani przedstawić ubezpieczycielowi rachunki, paragony za leki, środki opatrunkowe, dojazdy do lekarzy – to wszystko podlega refundacji, ale pod warunkiem że tak jest napisane w warunkach ubezpieczenia.

Magda Dąbek
Magda Dąbek
8 lat temu

To czastka szwow to po szpitalu

Maria Oleksiewicz
Maria Oleksiewicz
7 lat temu

ULEGLAM WYPADKOWI W PRACY – UDERZYLAM GLOWA I DOZNALAM SILNYCH STLUCZEN – PRZEBYWAJAC W SZPITALU JESTEM NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM NIE MOGE PRACOWAC MAM ZAWTROTY GLOWY – BARDZO SIE POTLUKLAM I CO DALEJ ROBIC – PROSZE O POMOC

Dominika Grabek
Dominika Grabek
7 lat temu

Wypadek przy pracy przede wszystkim należy zgłosić pracodawcy i dopilnować sporządzenia karty wypadku. Potem może się Pani ubiegać o jednorazowe odszkodowanie z ZUS. Więcej o postępowaniu po wypadku w miejscu pracy piszemy w tym artykule: https://punkta.pl/dochodzenie-odszkodowan/wypadek-przy-pracy-5-krokow-uzyskania-swiadczenia/.

Niezależnie od tego może Pani starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia NNW lub ubezpieczenia grupowego na życie, jeśli obejmuje ono nieszczęśliwe wypadki. Czy ma Pani tego rodzaju ubezpieczenie?

MAJKA
MAJKA
7 lat temu

ubespieczony miałam dom i samochód -oraz pewnie pracodawca – w pzu lub inne – na razie składam do zus – jednorazowe odszkodowanie

inspektor
inspektor
5 lat temu

w przypadku wypadku nie sporządźmy karty wypadku !!! tylko protokół i to zasadnicza różnica

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  inspektor

Jeśli jesteśmy zatrudnieni na etacie, to protokół powypadkowy 🙂

Pozdrawiam

greg
greg
7 lat temu

Witam

W wyniku zaśnięcia za kierownicą, uderzyłem czołowo w drzewo, w skutek czego mam złamany piszczel i zerwane więzadła. Czy mogę się ubiegać o odszkodowanie z NW?

Urszula Zimnoch (punkta)
Urszula Zimnoch (punkta)
7 lat temu
Reply to  greg

Jeśli ma Pan wykupione NNW, proszę zgłosić szkodę u swojego ubezpieczyciela. Warunki wypłaty z NNW każde towarzystwo określa w swoim OWU. Niestety z doświadczenia wiem, że towarzystwa ubezpieczeniowe częściej dokonują wypłaty z NNW jeśli kierowca straci panowanie nad kierownicą i uderzy w drzewo, niż jeśli zaśnie i w nie wjedzie. W pierwszym przypadku nie przyczyniamy się do zdarzenia jest, to „nieszczęśliwy wypadek”, który zdarzył się wbrew naszej woli. W drugiej sytuacji, niektóre towarzystwa mogą dojść do wniosku, że to z naszej winy wystąpiło zderzenie i odmówią wypłaty z NNW.

Aleksander
Aleksander
6 lat temu

Wyrok Sądu Rejonowego w Mrągowie z 20.11.2014 r. Zaśnięcie nie jest przyczyną urazów, a ruch pojazdu i jego kolizja. Trzeba skierować sprawę do sądu.

Guest
Guest
7 lat temu

Witam !

Podczas wysiadania z samochodu doznałem kontuzji kolana, po zakończeniu leczenia zwróciłem się do ubezpieczyciela o ustalenie uszczerbku na zdrowiu w ramach ubezpieczenia NNW i otrzymałem odpowiedź odmowną ze względu na brak związku zdarzenia z definicją wypadku.W treści Pani artykułu znajduje się tekst: Okoliczności wypadku przy odszkodowaniu z NNW nie mają znaczenia. Nie musisz się z nich tłumaczyć i nieistotne jest, czy do zdarzenia doszło w czasie jazdy samochodem czy w momencie, w którym korzystałeś z niego w czasie postoju. Dla ubezpieczyciela ważny jest fakt, czy nie przyczyniłeś się do wypadku. Jeśli nie – możesz być spokojny i czekać na odszkodowanie.

Czy w związku z powyższym ma sens moje ewentualne odwoływanie się od postanowienia ubezpieczyciela ?

Urszula Zimnoch (punkta)
Urszula Zimnoch (punkta)
7 lat temu
Reply to  Guest

Proszę dokładnie sprawdzić definicję „nieszczęśliwego wypadku” w
ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU)
Pana TU, każda firma przyjmuje własną. Jeśli Pana firma nie posiada wyłączeń, to koniecznie proszę złożyć odwołanie od ich decyzji.

Damian Winiarek
Damian Winiarek
7 lat temu

Witam niedawno miałem wypadek poniosłem spory uszczerbek na zdrowiu i moje pytanie czy mogę uzyskac odszkodowanie z nnw mojego samochodu mimo iż wypadek miałem w samochodzie kolegi?

Damian Winiarek
Damian Winiarek
7 lat temu

dokładnie mielismy wypadek jadac jego samochodem on kierował a ja mam ubezpieczenie nnw razem z oc swojego samochodu czy mogę tez ubiegać się o odszkodowanie ?

Urszula Zimnoch (punkta)
Urszula Zimnoch (punkta)
7 lat temu

Ubezpieczenie NNW jest przypisane do pojazdu. Można ubiegać się
o wypłatę z NNW jeśli kolega miał wykupione ubezpieczenie
w swoim samochodzie. Może Pan także ubiegać się o wypłatę świadczenia z OC sprawcy.

maria.oleksiewicz@wp.pl
maria.oleksiewicz@wp.pl
7 lat temu

WITAM !!! JEZELI MIAŁAM UBESPIECZENIE DOMU I SAMOCHODU NW – A POJECHAŁAM DO PRACY SAMOCHODEM I TAM ULEGŁAM WYPADKOWI PRZY PRACY TO NALEZY SIE JAKIEŚ ODSZKODOWANIE OD PZU – MIAŁAM DWIE POLISY W PZU- PROSZĘ O ODPOWIEC – POZDRAWIAM MARIA

Dominika Grabek
Dominika Grabek
7 lat temu

Z Pani wypowiedzi nie wynika, gdzie dokładnie doszło do wypadku: w pracy czy w samochodzie?Jeśli uległa Pani wypadkowi będąc w samochodzie, to może Pani zgłosić szkodę z NNW samochodowego.
Z ubezpieczenia domu może Pani dochodzić odszkodowania.

Guest
Guest
7 lat temu

Witam
Miałem wypadek samochodowy jako pasażer auto było pożyczone (uderzyliśmy w drzewo) w wyniku czego złamałem kostke byłem po spożyciu alkholu czy dostane odszkodowanie z OC auta ? i z firmy ubezpieczeniowej szkolnej ?

Urszula Zimnoch (punkta)
Urszula Zimnoch (punkta)
7 lat temu
Reply to  Guest

Potrzebuję kilku dodatkowych informacji. Czy kierowca był trzeźwy ? Czy na miejscu zdarzenia była policja, karetka ? Samochód był pożyczony od znajomego, czy z wypożyczalni? Co było przyczyną wypadku?

Guest
Guest
7 lat temu

Tak był trzeźwy , była policja / pogotowie / straż pożarna , samochód pożyczony był od znajomego , stracił panowanie nad pojazdem

Urszula Zimnoch (punkta)
Urszula Zimnoch (punkta)
7 lat temu
Reply to  Guest

Jeśli chodzi o ubezpieczenie „szkolne” musisz sprawdzić
jakie są dokładnie ogólne warunki ubezpieczenia i co jest ujęte w wyłączeniach. Co do wypłaty z OC, należy skontaktować się firmą w której jest wykupione OC pojazdu i zgłosić roszczenie. Jeśli Twój stan nie przyczynił się do wystąpienia szkody, nie powinno być problemu z otrzymaniem świadczenia.

fuszka
fuszka
7 lat temu

Witam. Problem jest taki. W styczniu ub.roku doznałam poważnego skręcenia stawu skokowego . Noga w gipsie i na kontroli po usłyszałam „ma boleć” i tyle. Złożyłam wniosek o wypłatę odszkodowania do PZU, wypłacono jakieś niskie odszkodowanie (niewielki uszczerbek).
Od sierpnia mam problemy ze stawem skokowym – ból i powiększająca sie narośl. Rehabilitacja nie przyniosła efektów. Dotrwała z bólem do teraz. Aktualnie w rtg stwierdzono asymetrię szpary stawowej, ortopeda orzekł chroniczne zapalenie ścięgna achillesa, czekam na usg – jest nieciekawie. Jest to następstwem tamtego zdarzenia – skręcenia, którego skutki nie zostały wyleczone przez specjalistów. Prawdopodobnie czeka mnie operacja i długotrwała rehabilitacja.
Pytanie – czy mogę ubiegać się o uzupełnienie odszkodowania, skoro wypłacono mi pieniądze za tamten wypadek i wówczas dostarczyłam zaświadczenie „leczenie zakończone” ?

Urszula Zimnoch (punkta)
Urszula Zimnoch (punkta)
7 lat temu
Reply to  fuszka

Witam,
proszę o informacje, czy skręcenie miało miejsce podczas wypadku samochodowego, czy w innych okolicznościach?
Z jakiego ubezpieczenia otrzymała Pani świadczenie – OC sprawcy, polisa na życie, NNW?

pawe
pawe
7 lat temu

a czy stłuczenie lub obicie żeber mozna się starac o odszkodowanie z NNW

Urszula Zimnoch (punkta)
Urszula Zimnoch (punkta)
7 lat temu
Reply to  pawe

Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym i każda firma posiada własne Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) na podstawie, których dokonuje wypłaty. Sprawdź w OWU za jakie uszkodzenia Twoja firma wypłaca świadczenia.

wesoła
wesoła
7 lat temu

Witam. Kilka miesięcy temu miałam wypadek samochodowy. Ja prowadziłam. To było auto służbowe. Starałam się o odszkodowanie z nnw i dostałam 15% uszczerbku na zdrowiu. Po ponad 2 miesiącach spędzonych w szpitalu i paraliżu lewej strony ciała, urazie mózgu jestem osobą niepełnosprawną. Mam grupę inwalidzką I stopnia. Nie zgadzam się z decyzją towarzystwa ubezpieczeniowego. To są kpiny to całe śmieszne odszkodowanie. Czy jest szansa, żeby wyplacili większą kwotę? Jest sens z nimi walczyć? Na miejscu zdarzenia była policja, straż, karetka. Byłam trzeźwa. Byłam zapięta w pasy bezpieczeństwa. Śpiączka farmakologiczna prawie 3 tygodnie trwała. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Urszula Zimnoch (punkta)
Urszula Zimnoch (punkta)
7 lat temu
Reply to  wesoła

Dzień dobry!

Wypłata z nnw jest dokonywana na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia danego towarzystwa. W takim OWU zawarte są tabele, które określają za jaki uszczerbek na zdrowiu, jaka będzie wypłata świadczenia. Bardzo ważne jest to na jaką kwotę było wykupione nnw? Im niższa kwota, tym niższa wypłata świadczenia.

Jeśli nie byłaś sprawcą wypadku możesz starać się dodatkowo
o wypłatę z OC sprawcy.
Więcej na ten temat przeczytasz tu:
https://punkta.pl/dochodzenie-odszkodowan/odszkodowanie-z-oc-sprawcy/

pa
pa
7 lat temu

Witam. Bardzo proszę o informację czy i jakie odszkodowanie nalezy mi się w sytuaci, gdy jadąc do firmy samochodem firmowym miałam wypadek na skutek wtargnięcia saren na drogę ?

Akademia punkta
Akademia punkta
7 lat temu
Reply to  pa

Jeżeli polisa pojazdu była rozszerzona o ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) możesz ubiegać się
o ubezpieczenie z tytułu uszczerbku na zdrowiu o ile ucierpiałeś
w wyniku wypadku. Jeżeli pojazd miał samo OC w przypadku doznania obrażeń, odpowiedzialność za wypłatę odszkodowania ponosi zarządca drogi. Więcej informacji na temat zdarzenia ze zwierzęciem znajdziesz w artykule https://punkta.pl/dochodzenie-odszkodowan/zderzenie-z-dzikim-zwierzeciem/

pozdrawiam,
Edyta Skórka

Mateuusz
Mateuusz
7 lat temu

Witam czy aby dostać odszkodowanie z NNW to trzeba zakonczyc leczenie czy mozna w trakcie ?

Akademia punkta
Akademia punkta
7 lat temu
Reply to  Mateuusz

Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym, a szczegóły procesu wypłaty odszkodowania określane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).
W praktyce oznacza to, że niektórzy ubezpieczyciele wypłacają odszkodowanie w trakcie leczenia, a niektórzy po zakończonym leczeniu. W tym wypadku musisz zapoznać się z OWU lub skontaktować się z ubezpieczycielem.

pozdrawiam,
Edyta Skórka

Dariusz Słyścio
Dariusz Słyścio
7 lat temu

Witam
Jeśli otrzymałem odszkodowanie z tytułu nnw mojego pojazdu służbowego, to czy mogę również ubiegać się o odszkodowanie z oc mojego służbowego pojazdu?

Akademia punkta
Akademia punkta
7 lat temu

Jeżeli byłeś kierującym, czyli sprawcą – nie możesz ubiegać się o odszkodowanie jako poszkodowany.

pozdrawiam,
Edyta Skórka

ola
ola
7 lat temu

Witam mam pytanie jestem na urlopie i mam problem wydarzył mi się wypadek konkretnie zrobił się wiatr w domu i strzaskała się szyba w drzwiach i na mnie spadł i mam rane otwartą i mam założone 2 szwy jak się mam ubiegać o odszkodowanie prosze o pomoc ????

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
7 lat temu
Reply to  ola

Opisana sytuacja mieści się definicji nieszczęśliwego wypadku. Wszystko zależy w takim razie od tego czy ma Pani wykupione ubezpieczenie NNW. Jeżeli wyjazd był wyjazdem zorganizowanym to zapewne tego rodzaju, podstawowe ubezpieczenie ma Pani zapewnione od biura podróży. Jeżeli Pani sama organizowała wyjazd to można ubiegać się o odszkodowanie o ile posiada Pani gdzieś wykupioną taką polisę. W obu sytuacjach należy zebrać całą dokumentację medyczną oraz rachunki za leczenie i przekazać je do Towarzystwa Ubezpieczeń.

Kierowca95
Kierowca95
7 lat temu

Witam .Czy jeśli bylem sprawcą wypadku, to znaczy uderzyłem w drzewo, była policja, karetka i straż pożarna. doznałem złamania kości udowej, mogę ubiegać się o odszkodowanie z wykupionej polisy NNW?

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
7 lat temu
Reply to  Kierowca95

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju NNW było wykupione. Jeżeli zawarta umowa obejmowała ochroną kierowcę to jak najbardziej można złożyć roszczenie do TU.

Kierowca95
Kierowca95
7 lat temu

Zarówno na każdego pasarzera jak i kierowce była przewidziana kwota do 10 tyś zł.

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
7 lat temu
Reply to  Kierowca95

To jak najbardziej można zgłosić się do TU, w którym było wykupione ubezpieczenie.

Sylwia
Sylwia
3 lat temu

Witam czy jeżeli posiadam ubezpieczenie nnw czy jest sens zgłoszenia roszczenia no w przypadku kiedy schylilam się do dziecka, strzyknelo mi w kręgosłupie nie mogłam chodzić,na sorze stwierdzone korzonki i krzywy kręgosłup.Od lekarza rodzinnego dostałam leki i leczę się jestem na zwolnieniu lekarskim

Sylwia
Sylwia
3 lat temu
Reply to  Sylwia

Dodam że mija juz4dzien ledwo opiekuje się 3letnim dzieckiem,dostałam skierowanie do neurologa ale muszę opłacić wizytę.Jak to wygląda czytam trwały uszczerbek,a korzonki to choroba z możliwością nawrotu.Jak tu może być rozpatrzona moja sytuacja w collonade od nnw?

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Sylwia

Dzień dobry,

W odpowiedzi na Pani wiadomość informuję, że roszczenie z polisy można złożyć zawsze, jednak jego zasadność i decyzja jest podejmowana w trakcie likwidacji. Samo przyjęcie zgłoszenia przez ubezpieczyciela nie jest potwierdzeniem, że uzyska Pani odszkodowania. W procesie likwidacyjnym niezbędne będzie przedstawienie wszelkich dokumentów potwierdzających uraz oraz jego leczenie.

kamil
kamil
7 lat temu

Witam doznałem urazu stawu kolanowego podczas wysiadania z samochodu (zachoczylem nogą o próg) uszkodzona łękotka krew w kolanie 3 miesiące na zwolnieniu moje pytanie polega na tym : czy mogę się starać o odszkodowanie z nnw samochodu i dodatkowo z zusu oraz z dodatkowego ubezpieczeniana życie jakie mam wykupione w pzu czy tylko z tego nnw samochodu? Z góry dziękuję za odpowiedź

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
7 lat temu
Reply to  kamil

Może Pan ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia w PZU o ile Ogólne Warunki Ubezpieczenia przewidują objęcie Pana ochroną w takiej sytuacji.

hanna
hanna
7 lat temu

witam,
W wyniku kolizji drogowej (z mojej winy) , mam uszczerbek na zdrowiu – czy mogę wystąpić z NNW (przy polisie OC) o odszkodowanie?

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
7 lat temu
Reply to  hanna

Oczywiście, NNW działa nawet wtedy gdy to Ty jesteś sprawcą.

ania329
ania329
7 lat temu

Witam,
miałam kolizje, nie z mojej winy, podczas kursu na prawo jazdy motocyklem, ubiłam sobie dosyć mocno biodro, nalezy mi sie jakies odszkodowanie?

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
7 lat temu
Reply to  ania329

Witam,
Może Pani ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy kolizji lub z ubezpieczenia NNW.

ania329
ania329
7 lat temu

Tylko czy powinnam pójśc, mam skierowanie w razie długo utrzymujacego sie bólu, do ortopedy na rehabilitacje, żeby to ubicie bylo wgl wziete pod uwage do odszkodowania? Bo mam tylko wypis ze szpitala i w opisie ubity talerz biodrowy i zrobione przeswietlenie

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
7 lat temu
Reply to  ania329

Jeżeli po wypadku ból się utrzymuje to jak najbardziej powinna Pani udać się do ortopedy, tym bardziej, że za ewentualne koszty leczenia i rehabilitacji otrzyma Pani zwrot z OC sprawcy. Jeżeli ból i dolegliwości ustały to może Pani wystąpić o odszkodowanie na podstawie dokumentacji medycznej ze szpitala. Obrażenia, które zostały tam opisane będą wzięte pod uwagę bez dodatkowej wizyty lekarskiej.

Marcin
Marcin
6 lat temu

witam ,mam pytanie,czy po operacji wycięcia ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i uwolnienia zrostów jelit , jest jakiś uszczerbek na zdrowiu?pozdrawiam Marcin

Michał Dąbrowski -punkta
Michał Dąbrowski -punkta
6 lat temu
Reply to  Marcin

Panie Marcinie,
sytuacja jest uzależniona od zakresu ubezpieczenia, które Pan zawarł. Zachęcam do zapoznania się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, tam są zamieszczone wszystkie szczegóły wraz z tabelą chorób/wykazem operacji.

Bogdan Nalepa
Bogdan Nalepa
6 lat temu

wysiadalem z auta którego jestem współwlascicielem i zlamalem noge czy nalezy Mi sie odszkodowanie z NNW

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
6 lat temu
Reply to  Bogdan Nalepa

Opisane zdarzenie jak najbardziej podlega pod wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia NNW.

Michał Pieczyński
Michał Pieczyński
6 lat temu

Witam, 2 dni temu mialem kolizje samochodowa(nie ze swojej winy), wszystko zostalo zgloszone, jednak odczuwam ból pleców. Myslalem, ze przejdzie jednak nie przechodzi i lada moment ide z tym do lekarza. Czy moge starac sie o odszkodowanie z oc sprawcy lub z mojego oc? Policji nie bylo, spisalismy oswiadczenie. Zarowno ja jako poszkodowany kierowca bylem trzezwy jak i sprawca wypadku.

Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
Agata Ostrowska-Jasik punkta.pl
6 lat temu

Witam,
Może Pan ubiegać się odszkodowanie z OC sprawcy oraz z NNW swojego pojazdu (o ile takie ubezpieczenie było wykupione)

arek
arek
6 lat temu

witam. miałem szkodę nie ze swojej winy w sierpniu 2014r kiedy inne auto wjechało w tył auta mojego. W wyniku tego zdarzenia doznałem urazu pleców, kręgosłupa. Dopiero co dostałem pieniądze za tę szkodę osobową z oc sprawcy, ponieważ odbywało się to na drodze postępowania sądowego. Czy po takim czasie teraz mogę jeszcze ubiegać się odszkodowanie z nnw polisy mojej która się zakończyła w marcu 2015 ? czy jest już to za późno ? jak się do tego zabrać zgłosić mailowo czy telefonicznie ?

Dominika Grabek
Dominika Grabek
6 lat temu
Reply to  arek

Dzień dobry,
może Pan ubiegać się odszkodowanie z ubezpieczenia NNW. Proszę sprawdzić w warunkach tej polisy, jaki termin ubezpieczyciel daje na zgłoszenie szkody z NNW. Nawet jednak gdy okaże się, że ten termin już upłynął, radzę zgłosić szkodę, bo to wcale nie przekreśla szans na otrzymanie odszkodowania. Najlepiej zgłosić szkodę telefonicznie.

Kaia
Kaia
6 lat temu

Witam,

Korzystałam z aplikacji Bla Bla Car i jako pasażer uległam wypadkowi – stłuczka drogowa w wyniku której wylądowałam w szpitalu ze złamaniem wyrostka poprzecznego. Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie z OC kierowcy? Jakich roszczeń mam żądać od ubezpieczyciela?

Dominika Grabek
Dominika Grabek
6 lat temu
Reply to  Kaia

Dzień dobry,
w tym artykule opisuję dokładnie, jakie roszczenia można zgłosić z OC sprawcy i jak je uzasadnić https://punkta.pl/dochodzenie-odszkodowan/odszkodowanie-z-oc-sprawcy/
Proszę pamiętać o tym, że szkodę zgłasza Pani do firmy, w której ubezpieczony jest SPRAWCA. Jeśli sprawcą wypadku był kierowca, z którym Pani jechała, to do jego ubezpieczyciela, a jeżeli inny uczestnik ruchu, to szkodę należy zgłosić do ubezpieczyciela tego drugiego uczestnika.

Marzena
Marzena
6 lat temu

Dzień dobry – proszę o podpowiedź – mam ubezpieczenie OC Komfort w PZU + NNW. Przebywałam 10 dni w szpitalu, ale nie było to związane z wypadkiem komunikacyjnym, lecz z chorobą. Czy przysługuje mi jakieś świadczenie?

Agata Ostrowska-Jasik
Agata Ostrowska-Jasik
6 lat temu
Reply to  Marzena

Witam,

Niestety w takie sytuacji świadczenie z ubezpieczeń komunikacyjnych nie przysługuje.

Patrycja
Patrycja
6 lat temu

Witam. Moja sprawa wygląda następująco. Opłacam systematycznie OC i NNW wpadłam w poślizg ponieważ przez maly odcinek drogi był lód. Miejsce nie było nawet posypane. Doznalam stluczen głowy i skrecenie kolana ( gips 2 mc ) do tej pory mam problemy z kolanem co nie jest juz uwzglednione w dokumentacji szpitalnej. Drugie pismo dostalam o odwolanie wyplacenia odszkodowania. W jaki sposob moge sie ubiegac o pozytywne rozpatrzenie wniosku ?

Agata Ostrowska-Jasik
Agata Ostrowska-Jasik
6 lat temu
Reply to  Patrycja

Witam,

Dostała Pani pismo przyznające odszkodowanie, a następnie pismo odwołujące wypłatę?
Z jakiej polisy ubiegała się Pani o wypłatę?
Wpadła Pani w poślizg idąc czy jadąc pojazdem?

Honorata
Honorata
6 lat temu

Witam w tamtym roku skręciłam kostkę dwa miesiące w gipsie dostalam odszkodowanie z nwp wszystko ok lecz w tym roku znowu na moje nie szczęście skręciłam kostkę ta sama leczenie około 2mc lecz już z nwp nie dostałam odszkodowania bo orzekł że w tamtym roku mi wyplacili no jakieś nie porozumienie płacę miesiąc w miesiąc składkę a po to jest właśnie nwp tak byłam na komisji lekarskiej i ponoć lekarz przyznał mi 2% a nie dostałam żadnej dokumentacji medycznej

basia
basia
6 lat temu

witam . Mam pytanie czy należy mi się odszkodowanie gdy ,podczas jazdy skuterem najechałam na rozsypany żwir zarzuciło tył skutera w wyniku czego doznałam złamania kostki w lewej nodze noga w gipsie mam opłacone NNW

Katarzyna Archacka
Katarzyna Archacka
6 lat temu
Reply to  basia

Witam,

jeżeli w OWU nie ma wykluczenia takiego przypadku, to jak najbardziej może ubiegać się Pani o odszkodowanie.

Pozdrawiam

Janek
Janek
6 lat temu

Dzień dobry,
Uczestniczyłem w wycieczce grupowej, i podczas wysiadania z autobusu uległem wypadkowi spadając ze schodów przy tym łamiąc nogę. Proszę o informację, czy przewoźnik który zapewniał transport na miejsce wycieczki może odmówić mi udzielenia informacji na temat wykupionej przez niego polisy od NNW? Proszę o pomoc, gdyż bezskutecznie próbuję uzyskać od przewoźnika informację na temat posiadanej przez niego polisy NNW. Czy istnieje jakiś instrument prawny, którym można ,,zmusić” przewoźnika do udzielenia takiej informacji. Z góry serdecznie dziękując

Agata Ostrowska-Jasik
Agata Ostrowska-Jasik
6 lat temu
Reply to  Janek

Witam,
Informacji o jakiej polisie NNW odmawia przewoźnik? Chodzi o tzw. NNW komunikacyjne (kupowane razem Z OC) czy NNW grupowe (dla uczestników wyjazdu)?

mariusz
mariusz
6 lat temu

Doznałem złamania stopy podczas wysiadania z autobusu w czasie pracy. Czy mogę starać się o odszkodowanie z polisy NNW mojego samochodu?

Katarzyna Archacka
Katarzyna Archacka
6 lat temu
Reply to  mariusz

Witam,

jeżeli ma Pan wykupione NNW razem z OC, to może skorzystać Pan z niego jedynie przy wypadku związanym z wsiadaniem, wysiadaniem lub podróżą autem, które jest objęte ochroną.

Pozdrawiam

Kazimierz
Kazimierz
6 lat temu

Witam, dwa tygodnie temu miałem stłuczkę nie z mojej winy. W szpitalu miałem wykonany rtg i rezonans. Badania nie wykazały poważnych uszczerbków. Mimo to jestem obolały, mam trudności z oddychaniem z powodu opuchniętej klatki piersiowej.
Czy w przypadku takiego zdarzenia i powikłań, mogę starać się o odszkodowanie z tytułu NNW z polisy OC?

Katarzyna Archacka
Katarzyna Archacka
6 lat temu
Reply to  Kazimierz

Witam,

w takim wypadku może Pan się ubiegać o zadośćuczynienie z polisy OC sprawcy. Należy zebrać dokumentację medyczną i wystąpić z roszczeniem do Ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

Pozdrawiam

Anna
Anna
6 lat temu

Witam,mam pytanie.
3 stycznia 2007r. uległam poważnemu wypadkowi samochodowemu nie z mojej winy.
Czy mogę jeszcze ubiegać się o odszkodowanie z OC NNW z polisy mojego pojazdu ?
Czy sprawa się przedawniła?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Anna

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Anna

Witam 🙂

Generalna zasada przedawnienia roszczeń z umów ubezpieczenia uregulowana jest w art. 819 § 1 k.c., który stanowi że roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech. Niestety w tym przypadku roszczenia będą przedawnione.

Pozdrawiam

Marek
Marek
6 lat temu

Witam, miałem wypadek komunikacyjny – otrzymałem odszkodowanie z własnego NNW motocykla i z grupowego ubezpieczenia PZU(praca). Mam jeszcze inne pojazdy i wykupione ubezpieczenia NNW w innych firmach – czy mogę powyższy wypadek zgłosić w tych Towarzystwach Ubezpieczeniowych i otrzymać odszkodowanie z NNW za uszczerbek na zdrowiu?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Marek

Witam 😉

Zgadza się, że następuje kumulacja świadczeń ale wypłata z NNW kierowcy i pasażerów następuję z ubezpieczenia NNW na ten konkretny samochód.
Jeśli nie jest Pan sprawcą zdarzenia, to może Pan również ubiegać się o wypłatę świadczeń z OC sprawcy.

Pozdrawiam

Marek
Marek
6 lat temu

Niestety jestem sprawca zdarzenia.

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Marek

To pozostaje Panu staranie się o świadczenia z ubezpieczeń zawartych na Pana.

Pozdrawiam

katarzyna
katarzyna
6 lat temu

Witam
Czt mogę się starać o nnw po wypadku komunikacyjnym który mialam 4 lata temu?powoen tak ze ciągle się leczę i mija sprawa o odszkodowanie dalej się ciągnie pd roku2012 i jest sprawa w sadzie.prosze o pomoc

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  katarzyna

Witam 🙂

Okres roszczeń z tytułu ubezpieczenia NNW obejmuje 3 lata, po tym czasie następuje niestety przedawnienie…

Pozdrawiam

Mimi
Mimi
6 lat temu

Dzień dobry!
Miałam wypadek, zdarzenie drogowe, będąc w pracy jako Przedstawiciel Handlowy, samochodem służbowym. Najechanie na tył samochodu, Pani całą mocą swą walnęła mi w tył auta, kiedy ja już grzecznie stałam przed sygnalizatorem…
Na miejsce zostały wezwane służby Straży Pożarnej, Karetka a także Policja -karetka odwiozła mnie do szpitala. Stwierdzono: skręcenie kręgosłupa z naderwaniem, po około 5 godzinach odesłano do domu, zalecenia L4 przez 13 dni, przepisano leki przeciwbólowe i skierowano do poradni ortopedycznej.
Wypadek został zgłoszony jako wypadek w pracy.
Kiedy powinnam wystąpić o odszkodowanie z NNW samochodu służbowego, kiedy o odszkodowanie z OC sprawcy?
Pytam o terminy, teraz, po zakończeniu leczenia i jakie dokumenty zbierać.
Leczenie w poradni mam zamiar podjąć z wykorzystaniem pakietu medycznego pracodawcy… Czy ma to związek, będzie miało wpływ na dochodzenie roszczenia z NNW i OC sprawcy (dodam, że to ten sam ubezpieczyciel PZU).
Dziękuję.
Mimi.

Łukasz Leus
Łukasz Leus
6 lat temu
Reply to  Mimi

Witam,
Jeśli chodzi o terminy zgłoszenia roszczenia z OC komunikacyjnego to 3 lata. Jednak im szybciej zostanie to zgłoszone tym lepiej. W przypadku takiej szkody sprawa zostanie podzielona na 2 odrębne tj. odszkodowanie za uszkodzenia mienia i odszkodowanie za szkodę na osobie. W celu uzyskania odszkodowania z OC należy zbierać pełną dokumentację związaną z leczeniem, a także rachunki za ewentualne wizyty/leki. Następnie te dokumenty przedstawia się w toku likwidacji szkody. Również NNW to oddzielna sprawa ponieważ w przypadku tego ubezpieczenia odszkodowanie jest przyznawane za konkretny uszczerbek na zdrowiu, więc przy jego zgłoszeniu będzie niezbędna dokumentacja od lekarza, która wskazuje na to jakich obrażeń po wypadku Pani doznała.

Proces likwidacji można rozpocząć nawet zaraz, a jeśli w trakcie pojawią się nowe koszty można go wznawiać i wnioskować o wypłatę kolejnej części odszkodowania.

Z pakietu medycznego można jak najbardziej korzystać, jednak należy pamiętać, że jeśłi zdecyduje się Pani na dodatkowe badania ekstra płatne, które można równie dobrze wykonać w ramach NFZ ubezpieczyciel może odmówić zwrotu kosztów za nie.

Pozdrawiam,
Łukasz

Wioletta
Wioletta
6 lat temu

Mąż był uczestnikiem wypadku, w skutek którego doznał wstrząsu mózgu i potłuczenia płata czołowego , niestety nie był przypięty pasami bezpieczeństwa , czy może w takim wypadku ubiegać się o jakiekolwiek odszkodowanie?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Wioletta

Witam

jeśli mąż był poszkodowanym w wypadku, to może się starać jak najbardziej o odszkodowanie z OC sprawcy. Jeśli Pani mąż miał wykupione NNW KiP w swoim samochodzie, to również może się starać o świadczenie z tego ubezpieczenia.

Pozdrawiam

robert
robert
6 lat temu

bedąc w pracy jestem kierowcą tir-a odpinałem naczepę i dostałem uderzony w prawa dłoń , miałem założine rekawice ochronne ,doznałem złamania kosci sródrecza i zwichniecia nadgarstka miałem operację i byłem ponad 4 msc na zwolnieniu czy moge ubiegac si eo odszkodowanie nnw ?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  robert

Witam

wszystko zależy od OWU ubezpieczenia NNW KiP, które Pan miał. Zdarzenie, które miało miejsce spełnia definicję nieszczęśliwego wypadku, jednak zdarzyło się w trakcie czynności służbowych, poza obrębem pojazdu, do tego uderzyła Pana prawdopodobnie naczepa, a nie część ubezpieczonego pojazdu.. Rozumiem, że świadczenia od pracodawcy, z ZUS i innych prywatnych ubezpieczeń (jeśli były) już Pan uzyskał ?

Pozdrawiam

robert
robert
6 lat temu

uderzyła mnie raczka przy odpinaniu naczepy na terenie firmy w ktorej miałem rozładunek , oczywiscie w godzinach pracy , nie otrzymałem odszkodowania z zus-u, dopiero złożyłem papiery , byłem przez okres 4 msc na zwolnieniu lekarskim dopiero co wróciłem do pracy

robert
robert
6 lat temu

nie posiadamy w firmie ubezpieczenia dla pracowników

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  robert

W takim razie zamieszczam poniżej dwa linki do naszych artykułów, które jasno i przystępnie opisują rodzaje świadczeń i drogę do ich uzyskania 🙂
Rodzaje świadczeń – tutaj, sposób dochodzenia świadczeń – tutaj.

Pozdrawiam

Magdalena
Magdalena
6 lat temu

Witam,
Doznałam kolizji drogowej inny samochód najechał na tył mojego. Gwałtowne uderzenie, czesc samochodu zniszczona. Uderzenie było mocne ponieważ w kolizju uczestniczył samochód cieżarowy i osoby (ciężarowy najechał na tył osobowego). W wyniku kolizji doznałam obtłuczenia. Po zdarzeniu pojechałam na SOR, prześwietlenia nie wykazały zmian, podejrzenie skrecenia kregosłupa szyjnego i piersiowego. Zalecili kołnierz. Po 3 dniach naisliły sie bóle pleców, doszły zawroty głowy i ostry ból głowy. Poszłam do lekarza POZ. Nie skierował do poradni orotpedycznej, ale na oddział szpitalny neurologia. Na izbie przyjęć niechętnie chcieli się mną zająć. W końcu zrobili tomograf, nic nie znaleźli. Bóle głowy i pleców pozostały, powiedizeli ze moze sie to utrzymywać przez kilka tygodni, miesięcy. A ja mam przyjmować leki. Czy w tej chwili już powinnam wystąpić o odszkodowanie NNW? Skoro nie zapowiada się na „wieksze” leczenie. Odczuwam spory dyskomfort, a muszę ograniczyć aktywności fizyczne. Czuję się poszkodowana. Nie czuję że mój stan zdrowia jest taki jak przed kolizją. Jakie kroki powinnam poczynić?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Magdalena

Witam

jeśli nastąpiły jakiekolwiek zmiany w stanie Pani zdrowia po zdarzeniu, które miało miejsce, to jak najbardziej może Pani z tego ubezpieczenia skorzystać i zgłosić do swojego ubezpieczyciela zaistniałą szkodę. Przypomnę również, że ma Pani pełne prawo ubiegania się o odszkodowanie z OC spracy : majątkowe(naprawa auta) i świadczenie zdrowotne(tutaj link do naszego artykułu, który pomoże Pani uzyskać świadczenie – link ).
Ubiegać się można o świadczenie z obydwu ubezpieczeń naraz, z NNW i OC.

Pozdrawiam

Onka
Onka
6 lat temu

Ponad tydzień temu zahaczyłam nogą o drzwi w swoim mieszkaniu i boli mnie mały palec, nie byłam jednak na SORze bo myślałam że to tylko stłuczenie. Boli mnie nadal i mam wrażenie, że jest złamany. Wybieram się do lekarza bo na sorze już mnie nie przyjmą (za długi czas od zdarzenia). Czy jest szansa na jakieś odszkodowanie z NNW z ubezpieczenia grupowego? Czy czas ma znaczenie w takim przypadku? Czy np. w ośrodku zdrowia wystawią mi jakieś zaświadczenie o złamaniu?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Onka

Witam

jak najbardziej jest taka możliwość. Proszę się zgłosić do jednostki medycznej, zebrać dokumentację potwierdzającą złamanie i po ukończeniu leczenia można zgłosić szkodę 🙂

Pozdrawiam

Margaret
Margaret
4 lat temu

Witam
Mam takie pytanie,podczas drobnej sprzeczki z partnerem złapał mnie za rękę a ja mu się szarpnęłam i doznałam urazu . Czy w takiej sytuacji należy mi się odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego ?

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
4 lat temu
Reply to  Margaret

Dzień dobry,
W ubezpieczeniach na życie jest wiele wyłączeń, jednym z nich są akty przemocy. Najlepiej w Pani przypadku zadzwonić do ubezpieczyciela i dopytać o tę kwestię.

justyna
justyna
6 lat temu

Będąc na urlopie wypoczynkowym złamałam prawą rękę w nadgarstku ale do zdarzenia doszło na stoku narciarskim, czy należy mi się ubezpieczenie?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  justyna

Witam

jeśli posiadała Pani ubezpieczenie NNW (indywidualne, grupowe etc.) może Pani ubiegać się jak najbardziej o świadczenie z tego ubezpieczenia.

Pozdrawiam

marek
marek
6 lat temu

doznalem wypadku w domu brata ktory ma wykupiona polise ubezpieczenia budynku, czy wz z tym iz to bylo w jego domu nalezy mi sie odszkodowanie z tego ubezpieczenia

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  marek

Witam

niestety nie ma takiej możliwości. Może Pan skorzystać z ubezpieczeń zawartych na siebie np. NNW.

Pozdrawiam

aleksandra
aleksandra
6 lat temu

Cześć pojechałam z PTTK Jaworzyna miałam wypadek poślizgiem się w szatni szukam biodrowy i nogę na Słowacji w Vrbov co mam robic

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  aleksandra

Hej Aleksandra 🙂

Prosiłbym o trochę szerszy opis sytuacji, ponieważ ciężko mi cokolwiek powiedzieć na temat Twojej sytuacji.

Pozdrawiam

Marcin
Marcin
6 lat temu

Witam 2,5 miesiaca temu zwichnelem staw skokowy i skrecilem staw kolanowy oraz w tym zerwane I po grubione wiazadla toerbiel I plyn przy lekotce wyszlo przy pierwszym usg a przy drugim to samo ale lekotka uszkodzona szekotka tez kosc o kosc sie sciera I kolano sie blokuje I jeszcze jest leczone..
Ile mozna dostac za to wszystko z avia

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Marcin

Witam

wszystko zależy od sumy ubezpieczenia jaka obejmowała NNW, jak również zakresu ubezpieczenia. W ubezpieczeniach NNW wysokość świadczenia oceniana jest na dwa sposoby : albo jest wypłacana kwota za konkretne zdarzenie ( kwota jest stała ), albo jest to oceniane procentowo ( % x suma ubezpieczenia ).

Pozdrawiam

Marcin
Marcin
6 lat temu

no miesięcznie płacę 65 zł

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Marcin

Nie chodzi o składkę za ubezpieczenie, lecz warunki ubezpieczenia. Musi Pan zajrzeć do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i znaleźć tabelkę ( najczęściej jest to tabelka ) z procentami lub kwotami za uszczerbek na zdrowiu.

Pozdrawiam

Marcin
Marcin
5 lat temu

składki opłacam ubezpieczenia grupowego warta ekstrabiznes plus kwota jego to 61 zł
i tak patrze na ten 1% od powstania trwałego uszczerpku na zdrowiu wyniku wypadku ubezpieczonego nie wiem czy ta nie zdolność do pracy od już prawię 3,5 miesiąca jest jakoś liczona czy tylko to co jeszcze wyczytałem np. wystąpienie u ubezpieczonego poważnego zachorowania określonego w katalogu nie wiem które mogę otrzymać to od 1% 450 zł czy to drugie od poważnego zachorowania 10000 zł

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Marcin

Panie Marcinie

proszę o przesłanie OWU na adres maciej.putrzynski@Punkta.pl, wtedy będę w stanie odpowiedzieć na zadane przez Pana pytanie.

Pozdrawiam

marcin
marcin
5 lat temu

ok

Adrian Ertel
Adrian Ertel
6 lat temu

Witam, mam na imie Adrian mam 22lata niedawno dostałem nożem od byłego znajomego ( 2 rany cięte nożem ) dosyć głębokię ( uszkodzone mięśnie ) ubezpieczyłem się od następstw NNW mając praktyki na Policji, Ubezpieczenie ważne do 20.09. wypadek zdarzył się 24. Czy przysługuje mi ubezpieczenie ?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Adrian Ertel

Witam

jedyna możliwość uzyskania odszkodowania za poniesione cierpnie, ewentualne koszty rehabilitacji itd. to próba uzyskania odszkodowania na drodze sądowej od sprawcy tego zdarzenia. Jeśli nie były to ćwiczenia, szkolenia itp. to zdarzenie to w żadnym przypadku nie spełnia kryteriów nieszczęśliwego wypadku.

Pozdrawiam

Artur
Artur
5 lat temu

Witam byłem uczestnikiem wypadku drogowego, jechałem samochodem główną drogą, podczas skrętu w lewo na krzyżówce chciał mnie wyprzedzić TIR ale zahaczył mnie tir i mam uszkodzony odcinek szyjny (wypadek był nie z mojej winy tylko ten co wyprzedzał go spowodował) … chciałem sie spytać o odszkodowanie gdzie i jakie mogę sie ubiegać?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Artur

Witam

swoje kroki powinien Pan skierować do ubezpieczyciela sprawcy i zgłosić tam roszczenie z polisy OC sprawcy. Zachęcam do lektury naszego artykułu, w którym opisujemy krok po kroku, jak wywalczyć godne odszkodowanie – link do artykułu.

Pozdrawiam

KAMIL
KAMIL
5 lat temu

6 M-T temu podczas biegania za piłka wpadlem w dziure zwichnałem rzepke .gips, orteza rehabilitacja .Przebywalem na zwolnieniu 6 mc.Złozylem do ubezp ono zazadali karte z pogotowia ratunkowego a tam jest w skrocie bieglem i wypadla rzepka dzwonilem do pogotowia oni powiedzieli ze opisuja szczeg uraz a nie wypadek czy w takim przypadku dostane odszkodowanie mam swiadkow

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  KAMIL

Witam

ubezpieczyciel potrzebuje jakiejkolwiek dokumentacji medycznej, żeby mieć wiedzę o uszczerbku na zdrowiu i okolicznościach zdarzenia, dlatego trzeba mu dostarczyć kartę z pogotowia. Nie widzę przeciwwskazań do możliwej wypłaty świadczenia z ubezpieczenia NNW.

Pozdrawiam

Marcin.S
Marcin.S
5 lat temu

Witam mam pytanie czy moge ubiegac sie o odszkodowanie z nnw po skonczonej pracy wsiadajac do auta prawa noga posliznela sie i wygiela sie kolo pedalow doznalem skrecenie i naderwanie stawu skokowego.Auto bylo moje bylem na chorobowym miesiąc oraz mialem rehabilitację prosze o porade

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Marcin.S

Witam

jak najbardziej może Pan skorzystać z ubezpieczenia NNW. Wystarczy zgłosić szkodę u ubezpieczyciela, gdzie zawarta jest umowa, opisuje Pan całe zdarzenie, do tego potrzebna będzie cała dokumentacja medyczna dotycząca tego uszczerbku na zdrowiu.

Pozdrawiam

Pracus M
Pracus M
5 lat temu

Dzień dobry
we Wrześniu uleglam wypadkowi ,podrozowalam busem przewoznika jako pasazer. Na granicy de-pl zerzylismy sie z autobusem,z winy kierowcy naszego busa. Przewoznik podal jedynie OC (5.000zl juz zglosilam szkode) choc na stronie www podaje ze pasazerowie sa ubezpieczeni na 12tys usd.
Odmawia podania nr ubezpieczenia NNW danych kierowcy itd.
jak uzyskać nr polisy NNW firmy ew kierowcy? (Policja nie pomoze)
Czy poza odszkodowaniem z OC auta i ZUS (wypadek w pracy) moge liczyc na jakas pomoc finansowa? Nie mam swojego nww
Z góry dziękuję
P.S. PZU już usiłuje zamknąć sprawę mimo że mam kolejne l4,a oni zdołali juz swoja komisje ,ktora podala bzdurne dane np.ze nie wymagam rehab. I jestem zdolna dobpracy
(Skrecone i naderwane kregi szyjne,stluczenie grzbietu i miednicy, a wczoraj wyszlo zlamanie kosci udowej na rtg…)

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Pracus M

Witam

jeśli zgłosiła Pani szkodę z OC, to zamieszczam poniżej link do artykułu, który będzie bardzo pomocny do uzyskania adekwatnego zadośćuczynienia z OC sprawcy wypadku – link do artykułu. Proszę pamiętać, że wtedy wystarczy zebrać dokumentację medyczną, wszelkie rachunki poniesionych kosztów związanych z leczeniem, rehabilitacją i przywróceniem zdrowia do stanu sprzed dnia wypadku etc. ( wszystko jest opisane w artykule ). Nawet jeśli ubezpieczyciel wypłacił już Pani jakąś kwotę, to ma Pani pełne prawo rościć o kolejne zadośćuczynienie, w tym zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie fizyczne oraz psychiczne. Co do świadczenia z NNW, bardzo możliwe, że przewoźnik nie posiadał takiego ubezpieczenia, dlatego też nie chce udostępnić polisy.

Pozdrawiam

Mateusz
Mateusz
5 lat temu

Dzień dobry, będąc zatrudniony na umowę zlecenie jako kierowca spowodowałem kolizję. Czy mogę się ubiegać o odszkodowanie i zwrot kosztów leczenia z polisy właściciela pojazdu (szefa)?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Mateusz

Witam

jeśli było zawarte ubezpieczenie NNW, to może Pan ubiegać się o świadczenie tylko z tego ryzyka, do określonej sumy ubezpieczenia z dnia zawarcia polisy.

Pozdrawiam

krzysztof
krzysztof
5 lat temu

Mój kolegi syn 19 lat miał wypadek prowadził auto pasażer z tylnego siedzenia poniósł śmierć a kolegi syn co prowadził nie odzyskał w pełni świadomość miał cieżkię obrażenia głowy i lewą stronę ciała połamaną miał nw czy przysługuje mu odszkodowanie

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  krzysztof

Dzień dobry

jeśli był sprawcą zdarzenia, to może jedynie ubiegać się o świadczenie z ubezpieczenia NNW Kierowcy i Pasażerów. Pozostają jeszcze możliwości uzyskania świadczenia z np. ubezpieczenia na życie, jeśli było zawarte.

Pozdrawiam

Angelina
Angelina
5 lat temu

Witam. Wczoraj mialam wypadek samochodowy. Bylam pasazerem mam potluczona lewa noge, ale chodze na niej chociaz boli, jak rowniez bol w kregoslupie(mialam pare lat temu operacjie) i troche rozwalony nos. Czy na takie rzeczy mozna dostac odszkodowanie?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Angelina

Dzień dobry

jak najbardziej można się ubiegać o zadośćuczynienie z OC sprawcy. Zamieszczam link do naszego artykułu, w którym wspominamy o paragrafach z Kodeksu Cywilnego, na które trzeba się powołać przy zgłoszeniu szkody – link do artykułu.

Pozdrawiam