HDI – Assistance samochodu

Oblicz składkę OC/AC w HDI

HDI Assistance to dodatkowe ubezpieczenie samochodu, które zagwarantuje ci możliwość kontynuowania podróży, jeśli zdarzy się awaria, wypadek lub ktoś ukradnie twój samochód.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w HDI

Oblicz składkę OC/AC

W zależności od wybranego wariantu, dostępne są różne opcje dodatkowe HDI Assistance. W przypadku tego ubezpieczyciela, wykupienie Assistance jest możliwe jedynie wtedy, gdy ubezpieczyłeś już tam samochód w ramach OC lub AC. HDI Assistance wykupisz bez względu na wiek auta.

Jednak bez względu na wybrany wariant, infolinia HDI Assistance jest czynna 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonić pod nr: +48 22 44 99 999 lub 801 801 181 – koszt obu rodzajów połączeń jest zgodny z taryfą operatora.

HDI Assistance Standard

HDI Assistance Standard to podstawowy wariant ubezpieczenia. Masz w jego ramach zapewnione holowanie twojego pojazdu w razie wypadku do 100 km, a osoby poszkodowanej – bez limitu, a także udzielenie informacji serwisowej i przekazanie wiadomości – ale tylko w razie wypadku. Ubezpieczenie obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.

HDI Assistance  Złoty

W przypadku zakupu HDI Assistance Złotego możesz oczekiwać próby usprawnienia auta na miejscu, holowania twojego pojazdu w razie wypadku do 200 km od miejsca zdarzenia, a samochodu osoby poszkodowanej – bez limitu. Ubezpieczenie zawiera również informację serwisową, przekazanie wiadomości, pomoc tłumacza, a także udostępnienie pojazdu zastępczego do 5 dni (tylko jeśli zdarzył się wypadek lub doszło do kradzieży auta, pojazd zastępczy nie obowiązuje w przypadku awarii) i parking dla twojego auta do 2 dób oraz odbiór ubezpieczonego pojazdu. Możliwe jest również kontynuowanie przez ciebie podróży lub powrót do domu – w zależności od tego, które miejsce jest bliżej. 

W przypadku awarii lub wypadku otrzymasz ekspertyzę techniczną. Jeśli zajdzie taka konieczność, twoje auto zostanie też w ramach ubezpieczenie zezłomowane.

HDI Assistance Złoty działa w Polsce, krajach europejskich (Turcja i Rosja wyłącznie w europejskiej części), a także w Izraelu, Maroku i Tunezji.

HDI Assistance Złoty+

Najbardziej rozszerzony wariant HDI Assistance Złoty+. W jego ramach uzyskasz informację serwisową i przekazanie wiadomości. Twój pojazd, jeśli nie uda się go uruchomić na miejscu (a próbę uruchomienia masz w pakiecie), będzie holowany do 400 km od miejsca zdarzenia, a auto osoby poszkodowanej – bez limitu. 

HDI Assistance Złoty+ to także pomoc tłumacza, parking dla auta do 3 dób, odbiór ubezpieczonego pojazdu i zakwaterowanie dla dwóch osób do 2 dób. Uzyskasz również możliwość kontynuowania podróży bądź powrotu do miejsca zamieszkania – w zależności, dokąd jest bliżej. Przyznany zostanie ci też samochód zastępczy – do 10 dni w przypadku kradzieży lub wypadku i do 5 dni w przypadku awarii. Będziesz też mógł skorzystać ze świadczenia pomocy medycznej.

HDI Assistance Złoty+ obowiązuje w Polsce, Europie (także w Turcji i Rosji, ale tylko w europejskiej części) oraz Maroku, Tunezji i Izraelu.

HDI Assistance Podróżnik15

HDI Assistance mogą też wykupić osoby wybierające się w maksymalnie 15-dniową podróż, np. na wakacje. Ten rodzaj ubezpieczenia dostępny jest dla osób posiadających już OC lub AC w HDI bądź Warta

Podróżnik15 działa w Polsce i Europie, może obejmować wszystkie samochody – bez względu na wiek. W jego ramach właściciel otrzymuje m.in. gwarancję holowania pojazdu do 400 km w razie wypadku bądź awarii, holowanie pojazdu osoby poszkodowanej bez limitu na terenie Polski, parking do 3 dób, zakwaterowanie do 2 dób, świadczenie pomocy medycznej.Kalkulator OC/AC online
Porównaj oferty i zaoszczędź na polisie


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w HDI przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC HDI

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o HDI

HDI OC i AC ubezpieczenia
HDI OC i AC – sprawdź, czy w HDI kupisz tańsze i lepsze ubezpieczenie niż w innych firmach

HDI nie jest odrębną firmą ubezpieczeniową, tylko marką drugiego co do wielkości polskiego ubezpieczyciela, czyli Warty. Jednak testy porównywarki ubezpieczeń mfind pokazują, że OC w HDI jest tańsze niż w Warcie. A co z jakością ubezpieczeń i obsługą klienta?

wypowiedzenie OC w HDI źródło Pixabay
Wypowiedzenie OC w HDI – jak to zrobić?

Nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego OC? Rozwiązanie jest proste - porównaj ceny, wybierz najlepszą ofertę i zmień ubezpieczyciela. Pamiętaj o konieczności wypowiedzenia OC najpóźniej na dzień przed upływem jego terminu ważności. Podpowiadamy, jak to zrobić w HDI Ubezpieczenia.

Zielona karta w HDI – jak wyrobić, o czym pamiętać?

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pojedynczego kroku. Najpierw przygotowania i sprawdzenie, jakie dokumenty będą potrzebne. Może wystarczy tylko OC, a może będzie trzeba załatwić Zieloną Kartę w HDI - sprawdzamy tę ofertę!

Przejdź do akademii