Ubezpieczenie OC w HDI – sprawdzamy, czy to się opłaca!

Oblicz składkę OC/AC w HDI

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich pojazdów. Choć to kolejny wydatek w rodzinnym budżecie, chroni cię przed konsekwencjami finansowymi wynikłymi na skutek spowodowanej przez ciebie szkody podczas użytkowania samochodu. OC nie obejmuje wyłącznie szkód wyrządzonych podczas kierowania autem, ale również w czasie postoju, wysiadania z samochodu czy garażowania. Sprawdź, co oferuje OC w HDI.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w HDI

Oblicz składkę OC/AC

OC w HDI: dostępne warianty

OC w HDI dostępne jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to zwykłe OC, które gwarantuje, że jeśli z twojej winy podczas użytkowania pojazdu powstała szkoda – uszczerbek na czyimś zdrowiu bądź utrata zdrowia, uszkodzenie bądź utrata mienia lub nawet śmierć poszkodowanych – nie będziesz musiał ponosić finansowych konsekwencji tych zdarzeń.

Drugim wariantem OC w HDI jest Pakiet OC Turbo, oferujący wiele dodatkowych rozwiązań. Są to m. in.:

 • gwarancja pomocy w razie wypadku
 • gwarancja utrzymania zniżek mimo szkody
 • Assistance Standard w pakiecie (za niewielką dopłatą Assistance w wariancie Gold)
 • możliwość zakupu w obniżonej cenie NNW Bezpieczna Rodzina oraz ubezpieczeń: HDI Opony, HDI Szyby, HDI Ekstra 2000 (gwarancja wypłaty 2000 zł w przypadku kradzieży samochodu)

Ubezpieczenie AC HDI

Ubezpieczenie AC (Autocasco) jest dobrowolne. Decydują się na nie właściciele pojazdów, którzy chcą mieć pewność, że w przypadku spowodowania przez nich wypadku, uszkodzenia pojazdu bądź jego kradzieży uzyskają odszkodowanie. 

AC w HDI: warianty

AC w HDI możesz wykupić w jednym z dwóch wariantów:

 • Pakiet HDI AC to tzw. wariant Kosztorys – dla osób, które chcą gotówkowo rozliczać szkodę. 
 • Pakiet HDI AC Turbo to tzw. wariant Serwis – osoby, które się na niego zdecydują mogą rozliczać szkodę gotówkowo lub za za pomocą bezgotówkowej naprawy w jednym z ponad 500 serwisów współpracujących HDI. Odszkodowanie zostanie wypłacone bez potrąceń, a zakres ochrony można jeszcze rozszerzyć o naprawę w autoryzowanych stacjach obsługi i gwarancję tego, że suma ubezpieczenia po szkodzie nie zmaleje.

W przypadku obu pakietów możesz dokupić także:

 • HDI Opony
 • HDI Szyby
 • Assistance
 • NNW komunikacyjne
 • HDI Ekstra 2000 (gwarancję wypłacenia dodatkowych 2000 zł w przypadku kradzieży auta) 

AC w HDI: wyłączenie odpowiedzialności

Warto wiedzieć, że AC w HDI nie zostanie ci wypłacone w niektórych określonych przez ubezpieczyciela przypadkach. Należą do nich m.in. brak sprawnego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, spowodowanie przez ciebie wypadku pod wpływem alkoholu, umyślne wyrządzenie szkody, spowodowanie wypadku na skutek udziału w imprezach sportowych.

AC w HDI obowiązuje na terenie Polski, Europy (w przypadku Turcji i Rosji tylko europejska część), Maroka, Tunezji i Izraela.

Kontynuacja OC w HDI Ubezpieczenia

Najpóźniej na 14 dni przed upływem terminu ochrony z polisy OC otrzymasz od HDI Ubezpieczenia drogą pocztową (tradycyjną lub elektroniczną) dokumenty wznowieniowe, w których powinny znaleźć się następujące informacje:

 • wysokość składki na kolejny okres ubezpieczenia
 • pouczenie o przypadku, w którym wysokość składki może ulec zmianie (jeśli wyjdą na jaw okoliczności, które wpływają na kalkulację składki
 • pouczenie o prawie do złożenia wypowiedzenia oraz o możliwym sposobie i terminie jego złożenia
 • pouczenie o skutkach wypowiedzenia (czyli o konieczności wykupienia OC na własną rękę, najpóźniej w dniu, w którym zostanie wypowiedziana dotychczasowa umowa) oraz o jego braku (OC zostaje przedłużone automatycznie na następne 12 miesięcy)

Jeśli nie zamierzasz wprowadzać żadnych zmian na dotychczasowej polisie i składka określona otrzymanej ofercie Ci odpowiada, wystarczy, że wpłacisz odpowiednią sumę na sposób podany w dokumentach wznowieniowych i możesz cieszyć się ochroną do końca kolejnego okresu ubezpieczenia.

Przedłużenie AC i OC w HDI Ubezpieczenia – możesz zrobić to sam

Nie masz cierpliwości i wolisz wziąć sprawy w swoje ręce? Nie musisz czekać aż HDI Ubezpieczenia wyśle Ci dokumenty wznowieniowe lub zadzwoni do Ciebie przedstawiciel z ofertą. Jeśli śledzisz przebieg swojego ubezpieczenia i wiesz, że został Ci miesiąc do momentu, w którym zakończy się ochrona Twojego auta, możesz zgłosić się do HDI w celu ustalenia szczegółów odnowienia i zakupienia polisy.

Skontaktuj się ze swoim agentem, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń na infolinię produktową HDI Ubezpieczenia. Jeśli nie podejmiesz inicjatywy, OC przedłuży się automatycznie na warunkach przedstawionych przez ubezpieczyciela, a AC wygaśnie wraz z końcem umowy. Pamiętaj także, że w określonych przypadkach OC wygasa: jeśli zalegasz ze składką, jeśli miałeś OC krótkoterminowe lub jeśli korzystasz z OC zbywcy.

Czy mogę dokonać zmian na polisie w HDI Ubezpieczenia?

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś rozszerzył swoje dotychczasowe ubezpieczenie o dodatkowe usługi lub inne polisy komunikacyjne, zwłaszcza, że kupno pakietu jest często opłacalnym posunięciem. Jeśli wraz z odnowieniem OC chcesz wprowadzić zmiany dotyczące zakresu ochrony, skontaktuj się ze swoim agentem, skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie HDI Ubezpieczenia lub zadzwoń na infolinię pod numer: 22 449 99 99. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w sobotę w godzinach 08.00-16.00.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w HDI przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC HDI

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o HDI

HDI OC i AC ubezpieczenia
HDI OC i AC – sprawdź, czy w HDI kupisz tańsze i lepsze ubezpieczenie niż w innych firmach

HDI nie jest odrębną firmą ubezpieczeniową, tylko marką drugiego co do wielkości polskiego ubezpieczyciela, czyli Warty. Jednak testy porównywarki ubezpieczeń mfind pokazują, że OC w HDI jest tańsze niż w Warcie. A co z jakością ubezpieczeń i obsługą klienta?

wypowiedzenie OC w HDI źródło Pixabay
Wypowiedzenie OC w HDI – jak to zrobić?

Nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego OC? Rozwiązanie jest proste - porównaj ceny, wybierz najlepszą ofertę i zmień ubezpieczyciela. Pamiętaj o konieczności wypowiedzenia OC najpóźniej na dzień przed upływem jego terminu ważności. Podpowiadamy, jak to zrobić w HDI Ubezpieczenia.

Zielona karta w HDI – jak wyrobić, o czym pamiętać?

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pojedynczego kroku. Najpierw przygotowania i sprawdzenie, jakie dokumenty będą potrzebne. Może wystarczy tylko OC, a może będzie trzeba załatwić Zieloną Kartę w HDI - sprawdzamy tę ofertę!

Przejdź do akademii