Ubezpieczenie OC w HDI – sprawdzamy, czy to się opłaca!

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich pojazdów. Choć to kolejny wydatek w rodzinnym budżecie, chroni cię przed konsekwencjami finansowymi wynikłymi na skutek spowodowanej przez ciebie szkody podczas użytkowania samochodu. OC nie obejmuje wyłącznie szkód wyrządzonych podczas kierowania autem, ale również w czasie postoju, wysiadania z samochodu czy garażowania. Sprawdź, co oferuje OC w HDI.

Ubezpieczenie OC w HDI – sprawdzamy, czy to się opłaca!

OC w HDI: dostępne warianty

 

OC w HDI dostępne jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to zwykłe OC, które gwarantuje, że jeśli z twojej winy podczas użytkowania pojazdu powstała szkoda – uszczerbek na czyimś zdrowiu bądź utrata zdrowia, uszkodzenie bądź utrata mienia lub nawet śmierć poszkodowanych – nie będziesz musiał ponosić finansowych konsekwencji tych zdarzeń.

 

Drugim wariantem OC w HDI jest Pakiet OC Turbo, oferujący wiele dodatkowych rozwiązań. Są to m. in.:

 

  • gwarancja pomocy w razie wypadku
  • gwarancja utrzymania zniżek mimo szkody
  • Assistance Standard w pakiecie (za niewielką dopłatą Assistance w wariancie Gold)

 

 • możliwość zakupu w obniżonej cenie NNW Bezpieczna Rodzina oraz ubezpieczeń: HDI Opony, HDI Szyby, HDI Ekstra 2000 (gwarancja wypłaty 2000 zł w przypadku kradzieży samochodu)

 

 

Ubezpieczenie AC HDI

 

Ubezpieczenie AC (Autocasco) jest dobrowolne. Decydują się na nie właściciele pojazdów, którzy chcą mieć pewność, że w przypadku spowodowania przez nich wypadku, uszkodzenia pojazdu bądź jego kradzieży uzyskają odszkodowanie. 

 

AC w HDI: warianty

 

AC w HDI możesz wykupić w jednym z dwóch wariantów:

 

 

 • Pakiet HDI AC to tzw. wariant Kosztorys – dla osób, które chcą gotówkowo rozliczać szkodę. 
 • Pakiet HDI AC Turbo to tzw. wariant Serwis – osoby, które się na niego zdecydują mogą rozliczać szkodę gotówkowo lub za za pomocą bezgotówkowej naprawy w jednym z ponad 500 serwisów współpracujących HDI. Odszkodowanie zostanie wypłacone bez potrąceń, a zakres ochrony można jeszcze rozszerzyć o naprawę w autoryzowanych stacjach obsługi i gwarancję tego, że suma ubezpieczenia po szkodzie nie zmaleje.

 

 

W przypadku obu pakietów możesz dokupić także:

  • HDI Opony
  • HDI Szyby
  • Assistance
  • NNW komunikacyjne

 

 • HDI Ekstra 2000 (gwarancję wypłacenia dodatkowych 2000 zł w przypadku kradzieży auta) 

 

 

AC w HDI: wyłączenie odpowiedzialności

 

Warto wiedzieć, że AC w HDI nie zostanie ci wypłacone w niektórych określonych przez ubezpieczyciela przypadkach. Należą do nich m.in. brak sprawnego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, spowodowanie przez ciebie wypadku pod wpływem alkoholu, umyślne wyrządzenie szkody, spowodowanie wypadku na skutek udziału w imprezach sportowych.

AC w HDI obowiązuje na terenie Polski, Europy (w przypadku Turcji i Rosji tylko europejska część), Maroka, Tunezji i Izraela.

 

Kontynuacja OC w HDI Ubezpieczenia

Najpóźniej na 14 dni przed upływem terminu ochrony z polisy OC otrzymasz od HDI Ubezpieczenia drogą pocztową (tradycyjną lub elektroniczną) dokumenty wznowieniowe, w których powinny znaleźć się następujące informacje:

 • wysokość składki na kolejny okres ubezpieczenia
 • pouczenie o przypadku, w którym wysokość składki może ulec zmianie (jeśli wyjdą na jaw okoliczności, które wpływają na kalkulację składki
 • pouczenie o prawie do złożenia wypowiedzenia oraz o możliwym sposobie i terminie jego złożenia
 • pouczenie o skutkach wypowiedzenia (czyli o konieczności wykupienia OC na własną rękę, najpóźniej w dniu, w którym zostanie wypowiedziana dotychczasowa umowa) oraz o jego braku (OC zostaje przedłużone automatycznie na następne 12 miesięcy)

Jeśli nie zamierzasz wprowadzać żadnych zmian na dotychczasowej polisie i składka określona otrzymanej ofercie Ci odpowiada, wystarczy, że wpłacisz odpowiednią sumę na sposób podany w dokumentach wznowieniowych i możesz cieszyć się ochroną do końca kolejnego okresu ubezpieczenia.

 

Przedłużenie AC i OC w HDI Ubezpieczenia – możesz zrobić to sam

Nie masz cierpliwości i wolisz wziąć sprawy w swoje ręce? Nie musisz czekać aż HDI Ubezpieczenia wyśle Ci dokumenty wznowieniowe lub zadzwoni do Ciebie przedstawiciel z ofertą. Jeśli śledzisz przebieg swojego ubezpieczenia i wiesz, że został Ci miesiąc do momentu, w którym zakończy się ochrona Twojego auta, możesz zgłosić się do HDI w celu ustalenia szczegółów odnowienia i zakupienia polisy.

Skontaktuj się ze swoim agentem, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń na infolinię produktową HDI Ubezpieczenia. Jeśli nie podejmiesz inicjatywy, OC przedłuży się automatycznie na warunkach przedstawionych przez ubezpieczyciela, a AC wygaśnie wraz z końcem umowy. Pamiętaj także, że w określonych przypadkach OC wygasa: jeśli zalegasz ze składką, jeśli miałeś OC krótkoterminowe lub jeśli korzystasz z OC zbywcy.

 

Czy mogę dokonać zmian na polisie w HDI Ubezpieczenia?

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś rozszerzył swoje dotychczasowe ubezpieczenie o dodatkowe usługi lub inne polisy komunikacyjne, zwłaszcza, że kupno pakietu jest często opłacalnym posunięciem. Jeśli wraz z odnowieniem OC chcesz wprowadzić zmiany dotyczące zakresu ochrony, skontaktuj się ze swoim agentem, skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie HDI Ubezpieczenia lub zadzwoń na infolinię pod numer: 22 449 99 99 lub 801 801 801. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w sobotę w godzinach 08.00-16.00.

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

HDI Ubezpieczenia posiada szeroką ofertę polis komunikacyjnych, jak np. OC, AC lub dodatkowe polisy dla zmotoryzowanych

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Szukasz prywatnego pakietu medycznego? Sprawdź ubezpieczenia zdrowotne w mfind

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne w HDI Ubezpieczenia dostępne jest w kilku wariantach, a ceny zależą od miejsca i celu podróży

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

W HDI ubezpieczysz dom, także ten w trakcie budowy, mieszkanie wraz z wyposażeniem oraz domek letniskowy