Ubezpieczenie OC/AC | Warta

Chcę porównać ceny OC/AC

Szukasz najtańszego OC, bo zakres ochrony jest identyczny w każdej firmie? Poznaj ofertę ubezpieczenia OC Warty, gdzie w pakiecie masz darmowe assistance i utrzymanie zniżek nawet po zgłoszeniu szkody. Sprawdź szczegóły poniżej i dowiedz się, co obejmuje AC Warty ↓

Darmowy kalkulator OC/AC – to się opłaca!

Porównaj ceny tutaj

Co zyskasz dzięki ubezpieczeniu OC w Warcie?

W ofercie Warty ubezpieczenie OC zdecydowanie wykracza poza standardowy zakres ochrony. Kupując polisę, otrzymujesz w pakiecie całą listę dodatkowych korzyści:

  • Assistance Standard zupełnie za darmo, dołączone do ubezpieczenia OC. Warta odholuje pojazd do 100 km od miejsca wypadku, udzieli konsultacji telefonicznej i przekaże pilną wiadomość wybranej osobie. Nieważne, czy do wypadku doszło z Twojej winy, czy innej osoby. Maksymalny koszt świadczeń wynosi 5000 zł.
  • OC Szybka Wypłata, czyli możliwość bezpośredniej likwidacji szkody. Jeśli Twój pojazd ucierpi w wypadku, w którym będą uczestniczyć maksymalnie 2 pojazdy, a wartość szkody nie przekroczy 500 tys. zł, możesz ją zgłosić Warcie. Nie musisz kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy – wszystkie formalności załatwi za Ciebie Warta. Ubezpieczenie OC z tym dodatkiem pokryje też koszty holowania, parkingu, wynajmu samochodu zastępczego i innych usług.
  • Ochrona zniżek OC, dzięki którym nie stracisz zniżek, jeśli wartość szkody nie przekroczy 5 tys. zł. Możesz wznowić umowę, nie opłacając wyższej składki. Jeżeli będziesz jeździć bezszkodowo przez rok, przedłużysz umowę bez wspomnianego limitu.
  • Pakiet Stałego Klienta. Korzystne warunki przewidują np. wyższe sumy ubezpieczeń dobrowolnych bez windowania składek.
  • Możliwość rozłożenia płatności za OC na raty. Opcja idealna dla kierowców, którzy wolą uniknąć jednorazowego wydatku. Warta rozłoży składkę na 2 lub 4 raty. Co więcej, płatność w ratach jest dostępna również dla polis AC.
  • Zniżki na Zieloną Kartę. Jeśli podpiszesz 12-miesięczną umowę w Warcie, ubezpieczenie OC umożliwi Ci otrzymanie zniżki na Zieloną Kartę w wysokości 5%.

AC Standard

Ubezpieczenie autocasco nie jest obowiązkowe, ale z pewnością przyda się każdemu właścicielowi pojazdu. Warta oferuje Ci dwa warianty AC: Standard oraz Komfort, które różnią się zakresem oraz ceną. Co otrzymasz w tańszym pakiecie autocasco Warty? AC Standard zapewnia ochronę all risk na wypadek zdarzeń komunikacyjnych, losowych, a także kradzieży z włamaniem i dewastacji. All risk oznacza, że ubezpieczyciel odpowiada za następstwa wszystkich zdarzeń, których nie ujął w wyłączeniach z odpowiedzialności. Co więcej, możesz zgłosić nawet najdrobniejsze szkody! Otrzymujesz też w Assistance Standard za darmo, czyli błyskawiczną pomoc na miejscu zdarzenia. Jak Warta zlikwiduje szkodę? I tu wybierasz między naprawą w sieci warsztatów niezależnych albo autoryzowanej stacji obsługi (ASO). Jeśli uznasz, że ta ochrona Ci nie wystarczy, zajrzyj na stronę Warty: AC Standard możesz śmiało rozszerzyć, dokupując opcje dostępne w AC Komfort. Warto też wiedzieć, że szkody powstałe w Gruzji nie są objęte umową.

AC Komfort

Kto skorzysta na droższym pakiecie autocasco? Wszystkiego dowiesz się na stronie Warty: AC Komfort jest tu polecane właścicielom maksymalnie 6-letnich samochodów, którzy chcą zadbać o kompleksową ochronę auta. Ten wariant obejmuje m.in. naprawę szkód w autoryzowanym serwisie i i odszkodowanie za zniszczony bagaż. W cenie masz również pomoc Assistance w wariancie Złotym. A może kupujesz nowy samochód u dealera? Warta zaproponuje Ci utrzymanie sumy ubezpieczenia równej pierwotnej wartości auta aż przez 3 lata. To oznacza, że kiedy Twój samochód zostanie całkowicie zniszczony lub skradziony w ostatnim roku ubezpieczeniowym, odszkodowanie będzie równe kwocie z faktury potwierdzającej zakup. Musisz też wiedzieć, że wycena naprawy pojazdu w ASO nie uwzględnia amortyzacji części – mechanicy stosują oryginalne części z logo producenta samochodu. Odszkodowania nie zmniejszają sumy ubezpieczenia, więc nie trzeba wnosić dodatkowych opłat, aby utrzymywać ją na stałym poziomie.

Ubezpieczenie szyb w Warcie

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy chcą rozbudować polisę samochodową właśnie w Warcie – ubezpieczenie OC i AC warto rozszerzyć o dodatek Auto Szyby. Dzięki niemu możesz zgłosić szkodę dotyczącą wyłącznie szyb, nie martwiąc się o utratę zniżek na AC. Warta deklaruje, że koszt dodatkowej ochrony jest wielokrotnie niższy od ceny wymiany szyby czołowej, a nawet od naprawy drobnego odprysku.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warcie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Zobacz ofertę Warty

Akademia Punkta | Baza profesjonalnej wiedzy

Przeczytaj, zanim kupisz OC/AC

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – rzeczy, o których musisz pamiętać!

"Ile? Przecież to nie wystarczy nawet na połowę części!" – to z reguły pierwsza myśl po otrzymaniu wyceny szkody od ubezpieczyciela. Weź głęboki oddech i odstaw nerwy na bok. Nawet jeśli spotkasz się z odmową wypłaty odszkodowania, nie musisz spotykać się od razu z prawnikiem. Wystarczy, że napiszesz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Podpowiadamy, jak postąpić w takiej sytuacji!

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

co obejmuje OC
Ubezpieczenie OC – co obejmuje, kogo chroni i dlaczego trzeba je mieć

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które należy mieć. Niektórzy traktują je jako formę przymusowego podatku i złorzeczą na ten obowiązek, ale wynika to głównie z nieznajomości faktów. Co obejmuje OC, kogo chroni i dlaczego ustawodawca wymusza na nas jego posiadanie?

Przechodzę do Akademii