Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Aktualizacja:
fitautopomoc-assistance-krotkoterminowe

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

Nowoczesne urządzenia pozwalają Ci na pełną personalizację. Smartfon możesz zmodyfikować tak, abyś był jedynym właścicielem i jedyną osobą mającą do niego dostęp. Ulubiona tapeta, powiadomienia tylko o najważniejszych dla Ciebie wiadomościach czy pomoc przy utrzymaniu tygodniowego treningu. Czy tylko urządzenia możesz dopasować do siebie? Nie! FIT Polisa to rozwiązanie, dla każdego, kto potrzebuje ubezpieczenia skrojonego na miarę.

Zastanawiasz się, jak polisa może być dopasowana do Ciebie? Pomyśl, że możesz płacić tylko za okres, kiedy faktycznie potrzebujesz większego wsparcia np. podczas urlopu. Jeżeli w tym miejscu zapaliła Ci się czerwona lampka – słusznie! Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a jego brak naraża właściciela na kary finansowe. Natomiast AC na wakacje czy ochrona assistance to rozwiązanie, po które możesz sięgnąć bez obaw jedynie tymczasowo.

Eksperci Punkty przyglądają się, co może Ci zaoferować assistance krótkoterminowe od FIT Polisy. Koniecznie dowiedz się więcej, jeżeli planujesz jechać na wakacje samochodem.

FitAutoPomoc – ochrona assistance tylko wtedy, kiedy jej potrzebujesz!

Zanim przejdziemy do Fit Polisy, warto zastanowić się, czym jest pakiet assistance? Każdy z nas spotkał się z ofertami OC/AC. Są to umowy, które zawierają właściciele pojazdu (zazwyczaj na rok) z wybranym Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Nie każdy pamięta, że nie obejmują one pomocy w sytuacjach na drodze np. pękniętej szyby czy stłuczki.

Na polskich drogach średnia wieku pojazdów jest wyższa niż na zachodzie Europy. Co to oznacza dla kierowców? Dodatkowe ubezpieczenie assistance oferujące holowanie, samochód zastępczy czy wymianę opon na trasie stają się dla wielu zbytecznym zakupem. W końcu, jak często zdarza nam się, że auto odmawia posłuszeństwa podczas dojazdów do pracy? Aczkolwiek przychodzi taki moment, kiedy szczególnie zastanawiamy się nad naszym komfortem i bezpieczeństwem – wakacje.

Moment, kiedy warto zadbać o ochronę

Przygotowując auto do podróży, sprawdzasz zapas w bagażniku, komplet zapasowych kluczy, olej i apteczkę, jednak czy faktycznie myślisz o zabezpieczeniu pojazdu przed nieszczęśliwymi zdarzeniami? Co jeżeli na trasie akurat zabraknie tego jednego śrubokrętu, przez który nie naprawisz usterki? Urlop zepsuty, zanim się na dobre rozpoczął. Możesz uniknąć takich sytuacji i postawić na ubezpieczenie samochodu na wakacje.

FIT Polisa oferuje assistance krótkoterminowe – FitAutoPomoc. Jak działa? Umowę zawierasz jedynie na okres trwania Twojej podróży. Samodzielnie decydujesz, czy będzie to 7, 14 czy 30 dni. Elastyczne rozwiązanie, które dopasowujesz do swoich potrzeb, a nie odwrotnie! Planujesz wyjechać latem i zimą? Żaden problem! Możesz podpisać dwie oddzielne umowy.

Dlaczego warto wykupić assistance krótkoterminowe?

Wyobraź sobie sytuację: jedziesz na urlop z rodziną górzystą drogą. Nagle spod kół jadącej przed Tobą ciężarówki wypada kamień i uderza w szybę. Pomimo że obecnie stosowane szkło nie tłucze się, to może ono pęknąć. Szyba do wymiany, a auto niezdatne do dalszej jazdy. Co robisz w takiej sytuacji? Wyciągasz telefon i dzwonisz po pomoc drogą w ramach assistance. Samochód zastępczy umożliwia Ci dalszą podróż do wybranego ośrodka wypoczynkowego, a Twój pojazd trafia do mechanika, gdzie szyba zostaje wymieniona na nową. Chyba nie musimy przekonywać Cię, o ile wygodniejsze jest to rozwiązanie.

Do dyspozycji masz aż trzy różne warianty, a każdy z nich oferuje inne usługi w swoim zakresie np. dotyczące limitu holowania samochodu czy sumy ubezpieczenia, jakie pokrywa. Wybierasz wersję fit czy stawiasz na rozszerzoną wersję? Zanim podejmiesz decyzję, przyjrzyjmy im się dokładniej!

Gdy podróżujesz po Polsce – Wariant 1

Planujesz odpoczynek nad polskim morzem i nie w głowie Ci europejskie wojaże – wariant 1 jest dla Ciebie! To najtańszy assistance krótkoterminowy z oferty FitAutoPomoc. Działa na terenie całego kraju, więc niezależnie czy planujesz jechać jedynie z Ustki do Trójmiasta, czy z Warszawy do Giżycka – będzie zabezpieczało ono podróż. Warto pamiętać, że jest to model zaprojektowany z myślą o używanych pojazdach – zakres ochrony obejmuje wszystkie modele młodsze niż 18 lat.

W ramach tego ubezpieczenia samochodu na wakacje zyskujesz możliwość holowania pojazdu w ramach nieplanowanej sytuacji aż do 400 km w przypadku awarii. Przebita opona? To też nie problem, ten wariant polisy także chroni Cię przed takimi zdarzeniami. Taką opcję assistance krótkoterminowego możesz mieć już od 43 zł!

Najważniejsze zalety tego pakietu to:

 • Holowanie pojazdu do 400 km w przypadku awarii i 350 km w razie wypadku.
 • Pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyb do 1500 zł!
 • Naprawa lub wymiana opon nawet 2 razy w ramach jednego ubezpieczenia.

Na dalsze wypady w Polsce i Europie – Wariant 2

Planujesz dalszą wyprawę? Wariant 2 może okazać się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem! Ubezpieczenie zadziała także w przypadku podróży po Europie. W ramach tej opcji zyskujesz dostęp do samochodu zastępczego niezależnie, czy w trasie przytrafi się awaria, wypadek, czy zostanie on skradziony! Masz pewność, że nie zostaniesz „na lodzie”, a zamiast tego skorzystasz z uroków wakacyjnego słońca. Co więcej, w przypadku awarii ubezpieczyciel zapewnia Ci holowanie samochodu do 800 km na terenie Europy. Cena? FitAutoPolisa może być Twoja już od 54 zł.

Jakie są największe plusy wariantu 2?

 • Ochrona na terenie Polski i Europy.
 • Holowanie pojazdu w Europie do 800 km w razie awarii.
 • Samochód zastępczy po kradzieży na aż 14 dni!

Dla osób, które nie chcą odpocząć ze spokojną głową – Wariant 3

Chcesz być przygotowanym do każdą sytuację? Ograniczenia nie są dla Ciebie, a czas urlopu chcesz wykorzystać do maksimum? Nie pozwól, aby auto stanęło na przeszkodzie i wybierz Wariant 3. To najbogatszy pakiet assistance krótkoterminowego z pakietu FitAutoPomoc. Oferuje wszystkie udogodnienia pozostałych dwóch wersji + dodatkowy zakres ochrony.

Jako jedyny oferuje sezonową wymianę opon czy usługę door to door. Co to oznacza? Nie musisz nigdzie jeździć i załatwiać formalności. Ubezpieczyciel bierze to na siebie! Możesz liczyć także na wsparcie finansowe w razie nieprzewidzianych sytuacji. Polisa pokrywa naprawę pojazdu po awarii, której koszt nie przekracza 500 zł. Myślisz, że taki pakiet musi znacznie więcej kosztować? Otóż nie! Firma oferuje go w cenie od 74 zł.

Co dodatkowo zyskujesz z ubezpieczeniem assistance FitAutoPomoc w rozszerzonej wersji?

 • Pokrycie kosztów naprawy auta po awarii do 500 zł.
 • Samochód zastępczy tej samej klasy, co Twoje auto.
 • W razie kradzieży samochód zastępczy na 14 dni oraz zapomogę na 2000 zł.

FIT Polisa to nie tylko assistance krótkoterminowe

Jeśli, którykolwiek z pakietów szczególnie Ci się spodobał, możesz go mieć nawet na rok! Ponadto w ofercie znajdziesz znacznie więcej rozwiązań. Filozofia marki opiera się na zachodniej idei part-casco, która pozwala na ubezpieczenie samochodu dla każdego – również dla młodych kierowców. Posiadacze starszych modeli samochodów także mogą korzystać z rozwiązań takich jak ubezpieczenie assistance czy AC bez płacenia ogromnych sum za składki.

Szukasz ubezpieczenia OC dopasowanego do Twojego portfela i samochodu? Sprawdź w naszym kalkulatorze, ile kosztuje składka w ramach FIT Polisy, ale i innych TU:

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Podsumowanie

 1. FitAutoPomoc to krótkoterminowa polisa assistance.
 2. Możesz wykupić ubezpieczenie samochodu na wakacje jedynie na 7, 14 lub 30 dni.
 3. Do wyboru masz 3 warianty, w tym dwa oferujące ochronę assistance na terenie Polski i Europy.
 4. Samochód zastępczy i holowanie dostępne jest wraz z Warientem 2 i 3.
 5. Assistance krótkoterminowe od FIT Polisy może pokryć koszty naprawy usterki.
 6. W ramach FIT Polisy wykupisz także ubezpieczenie OC, AC, zdrowotne czy mieszkania.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.04.07  •  Samochód
Zmiany w prawie jazdy w 2024 roku  – nowe przepisy dotyczące psychotestów

Rok 2024 przyniósł wiele zmian dla kierowców nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Zaostrzenie przepisów dotknie zarówno najmłodszych kierowców, jak i seniorów. Nowe regulacje dotyczą badań psychologicznych, wymiany dokumentów, a także ograniczeń, które obejmą młodych kierowców. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszelkim prawnym nowościom, o których powinni wiedzieć kierowcy.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej