Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Aktualizacja:
fitautopomoc-assistance-krotkoterminowe

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

Nowoczesne urządzenia pozwalają Ci na pełną personalizację. Smartfon możesz zmodyfikować tak, abyś był jedynym właścicielem i jedyną osobą mającą do niego dostęp. Ulubiona tapeta, powiadomienia tylko o najważniejszych dla Ciebie wiadomościach czy pomoc przy utrzymaniu tygodniowego treningu. Czy tylko urządzenia możesz dopasować do siebie? Nie! FIT Polisa to rozwiązanie, dla każdego, kto potrzebuje ubezpieczenia skrojonego na miarę.

Zastanawiasz się, jak polisa może być dopasowana do Ciebie? Pomyśl, że możesz płacić tylko za okres, kiedy faktycznie potrzebujesz większego wsparcia np. podczas urlopu. Jeżeli w tym miejscu zapaliła Ci się czerwona lampka – słusznie! Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a jego brak naraża właściciela na kary finansowe. Natomiast AC na wakacje czy ochrona assistance to rozwiązanie, po które możesz sięgnąć bez obaw jedynie tymczasowo.

Eksperci Punkty przyglądają się, co może Ci zaoferować assistance krótkoterminowe od FIT Polisy. Koniecznie dowiedz się więcej, jeżeli planujesz jechać na wakacje samochodem.

FitAutoPomoc – ochrona assistance tylko wtedy, kiedy jej potrzebujesz!

Zanim przejdziemy do Fit Polisy, warto zastanowić się, czym jest pakiet assistance? Każdy z nas spotkał się z ofertami OC/AC. Są to umowy, które zawierają właściciele pojazdu (zazwyczaj na rok) z wybranym Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Nie każdy pamięta, że nie obejmują one pomocy w sytuacjach na drodze np. pękniętej szyby czy stłuczki.

Na polskich drogach średnia wieku pojazdów jest wyższa niż na zachodzie Europy. Co to oznacza dla kierowców? Dodatkowe ubezpieczenie assistance oferujące holowanie, samochód zastępczy czy wymianę opon na trasie stają się dla wielu zbytecznym zakupem. W końcu, jak często zdarza nam się, że auto odmawia posłuszeństwa podczas dojazdów do pracy? Aczkolwiek przychodzi taki moment, kiedy szczególnie zastanawiamy się nad naszym komfortem i bezpieczeństwem – wakacje.

Moment, kiedy warto zadbać o ochronę

Przygotowując auto do podróży, sprawdzasz zapas w bagażniku, komplet zapasowych kluczy, olej i apteczkę, jednak czy faktycznie myślisz o zabezpieczeniu pojazdu przed nieszczęśliwymi zdarzeniami? Co jeżeli na trasie akurat zabraknie tego jednego śrubokrętu, przez który nie naprawisz usterki? Urlop zepsuty, zanim się na dobre rozpoczął. Możesz uniknąć takich sytuacji i postawić na ubezpieczenie samochodu na wakacje.

FIT Polisa oferuje assistance krótkoterminowe – FitAutoPomoc. Jak działa? Umowę zawierasz jedynie na okres trwania Twojej podróży. Samodzielnie decydujesz, czy będzie to 7, 14 czy 30 dni. Elastyczne rozwiązanie, które dopasowujesz do swoich potrzeb, a nie odwrotnie! Planujesz wyjechać latem i zimą? Żaden problem! Możesz podpisać dwie oddzielne umowy.

Dlaczego warto wykupić assistance krótkoterminowe?

Wyobraź sobie sytuację: jedziesz na urlop z rodziną górzystą drogą. Nagle spod kół jadącej przed Tobą ciężarówki wypada kamień i uderza w szybę. Pomimo że obecnie stosowane szkło nie tłucze się, to może ono pęknąć. Szyba do wymiany, a auto niezdatne do dalszej jazdy. Co robisz w takiej sytuacji? Wyciągasz telefon i dzwonisz po pomoc drogą w ramach assistance. Samochód zastępczy umożliwia Ci dalszą podróż do wybranego ośrodka wypoczynkowego, a Twój pojazd trafia do mechanika, gdzie szyba zostaje wymieniona na nową. Chyba nie musimy przekonywać Cię, o ile wygodniejsze jest to rozwiązanie.

Do dyspozycji masz aż trzy różne warianty, a każdy z nich oferuje inne usługi w swoim zakresie np. dotyczące limitu holowania samochodu czy sumy ubezpieczenia, jakie pokrywa. Wybierasz wersję fit czy stawiasz na rozszerzoną wersję? Zanim podejmiesz decyzję, przyjrzyjmy im się dokładniej!

Gdy podróżujesz po Polsce – Wariant 1

Planujesz odpoczynek nad polskim morzem i nie w głowie Ci europejskie wojaże – wariant 1 jest dla Ciebie! To najtańszy assistance krótkoterminowy z oferty FitAutoPomoc. Działa na terenie całego kraju, więc niezależnie czy planujesz jechać jedynie z Ustki do Trójmiasta, czy z Warszawy do Giżycka – będzie zabezpieczało ono podróż. Warto pamiętać, że jest to model zaprojektowany z myślą o używanych pojazdach – zakres ochrony obejmuje wszystkie modele młodsze niż 18 lat.

W ramach tego ubezpieczenia samochodu na wakacje zyskujesz możliwość holowania pojazdu w ramach nieplanowanej sytuacji aż do 400 km w przypadku awarii. Przebita opona? To też nie problem, ten wariant polisy także chroni Cię przed takimi zdarzeniami. Taką opcję assistance krótkoterminowego możesz mieć już od 43 zł!

Najważniejsze zalety tego pakietu to:

 • Holowanie pojazdu do 400 km w przypadku awarii i 350 km w razie wypadku.
 • Pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyb do 1500 zł!
 • Naprawa lub wymiana opon nawet 2 razy w ramach jednego ubezpieczenia.

Na dalsze wypady w Polsce i Europie – Wariant 2

Planujesz dalszą wyprawę? Wariant 2 może okazać się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem! Ubezpieczenie zadziała także w przypadku podróży po Europie. W ramach tej opcji zyskujesz dostęp do samochodu zastępczego niezależnie, czy w trasie przytrafi się awaria, wypadek, czy zostanie on skradziony! Masz pewność, że nie zostaniesz „na lodzie”, a zamiast tego skorzystasz z uroków wakacyjnego słońca. Co więcej, w przypadku awarii ubezpieczyciel zapewnia Ci holowanie samochodu do 800 km na terenie Europy. Cena? FitAutoPolisa może być Twoja już od 54 zł.

Jakie są największe plusy wariantu 2?

 • Ochrona na terenie Polski i Europy.
 • Holowanie pojazdu w Europie do 800 km w razie awarii.
 • Samochód zastępczy po kradzieży na aż 14 dni!

Dla osób, które nie chcą odpocząć ze spokojną głową – Wariant 3

Chcesz być przygotowanym do każdą sytuację? Ograniczenia nie są dla Ciebie, a czas urlopu chcesz wykorzystać do maksimum? Nie pozwól, aby auto stanęło na przeszkodzie i wybierz Wariant 3. To najbogatszy pakiet assistance krótkoterminowego z pakietu FitAutoPomoc. Oferuje wszystkie udogodnienia pozostałych dwóch wersji + dodatkowy zakres ochrony.

Jako jedyny oferuje sezonową wymianę opon czy usługę door to door. Co to oznacza? Nie musisz nigdzie jeździć i załatwiać formalności. Ubezpieczyciel bierze to na siebie! Możesz liczyć także na wsparcie finansowe w razie nieprzewidzianych sytuacji. Polisa pokrywa naprawę pojazdu po awarii, której koszt nie przekracza 500 zł. Myślisz, że taki pakiet musi znacznie więcej kosztować? Otóż nie! Firma oferuje go w cenie od 74 zł.

Co dodatkowo zyskujesz z ubezpieczeniem assistance FitAutoPomoc w rozszerzonej wersji?

 • Pokrycie kosztów naprawy auta po awarii do 500 zł.
 • Samochód zastępczy tej samej klasy, co Twoje auto.
 • W razie kradzieży samochód zastępczy na 14 dni oraz zapomogę na 2000 zł.

FIT Polisa to nie tylko assistance krótkoterminowe

Jeśli, którykolwiek z pakietów szczególnie Ci się spodobał, możesz go mieć nawet na rok! Ponadto w ofercie znajdziesz znacznie więcej rozwiązań. Filozofia marki opiera się na zachodniej idei part-casco, która pozwala na ubezpieczenie samochodu dla każdego – również dla młodych kierowców. Posiadacze starszych modeli samochodów także mogą korzystać z rozwiązań takich jak ubezpieczenie assistance czy AC bez płacenia ogromnych sum za składki.

Szukasz ubezpieczenia OC dopasowanego do Twojego portfela i samochodu? Sprawdź w naszym kalkulatorze, ile kosztuje składka w ramach FIT Polisy, ale i innych TU:

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Podsumowanie

 1. FitAutoPomoc to krótkoterminowa polisa assistance.
 2. Możesz wykupić ubezpieczenie samochodu na wakacje jedynie na 7, 14 lub 30 dni.
 3. Do wyboru masz 3 warianty, w tym dwa oferujące ochronę assistance na terenie Polski i Europy.
 4. Samochód zastępczy i holowanie dostępne jest wraz z Warientem 2 i 3.
 5. Assistance krótkoterminowe od FIT Polisy może pokryć koszty naprawy usterki.
 6. W ramach FIT Polisy wykupisz także ubezpieczenie OC, AC, zdrowotne czy mieszkania.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej