Tomasz jest kierowcą. Wozi części samochodowe po całej Europie. W czasie wyjazdu na terenie Francji popsuł mu się samochód. Ciężarówka stanęła w polu, do najbliższego miasta było dość daleko, a on nie potrafił sam poradzić sobie z usterką. Zamiast gorączkowo szukac pomocy, spokojnie wyciągnął telefon i zadzwonił pod wybrany numer. Dlaczego Tomasz nie panikował? Bo miał assistance dla pojazdów ciężarowych.
Czym jest assistance dla pojazdów ciężarowych?
Assistance dla pojazdów ciężarowych to ubezpieczenie przeznaczone dla właścicieli pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, naczep i przyczep o masie całkowitej nieprzekraczającej 44 ton oraz dla ciągników siłowych. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które pracują w taki sposób jak Tomasz. Taka polisa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem tak dla przedsiębiorców, jak innych właścicieli ciężarówek. Assistance zapewnia ochronę w razie kolizji, wypadku oraz awarii, oferuje pomoc techniczną oraz medyczną. To kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał stresować się w kryzysowej sytuacji.
Assistance dla pojazdów ciężarowych: pomoc informacyjna
To bardzo ważna część ochrony, którą gwarantuje assistance w pakiecie podstawowym. W razie wypadku lub awarii będziesz mógł zadzwonić do Centrum Pomocy i skorzystać z porady prawnika oraz tłumacza. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna kierowcom, którzy często jeżdżą za granicę. Zdarzenie losowe może ich dotknąć na terenie kraju, którego języka nie znają, a Centrum Pomocy pomoże im w tłumaczeniu dokumentów, aktów prawnych, formularzy związanych ze szkodą itp. To bardzo komfortowe rozwiązanie – brak znajomości języka to dodatkowe źródło stresu w już i tak bardzo stresującej sytuacji.
Assistance dla pojazdów ciężarowych: pomoc techniczna
Ten element polisy gwarantuje podnoszenie i usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, organizację pojazdu zastępczego, pomoc w rozładunku i przeładunku do pojazdu zastępczego, holowanie do najbliższego warsztatu, przechowywanie pojazdu, pomoc w zgłoszeniu szkody, zorganizowanie kierowcy zastępczego oraz hotelu. W zależności od pakietu może obejmować również transport do docelowego miejsca podróży lub miejsca zamieszkania.
Assistance: pomoc medyczna
Polisy z pakietem premium oferują nie tylko dostęp do informacji medycznej, ale również pokrycie kosztów transportu do najbliższego szpitala oraz leczenia. To szczególnie ważne za granicą, gdzie koszty te nie są małe i mogą oscylować nawet w granicach 15 tysięcy euro. Dlatego wykupując taki pakiet, trzeba liczyć się z tym, że składka będzie sporo wyższa niż w przypadku innych ofert. Mimo ceny warto to przemyśleć na – tańsze oferty oznaczają węższy zakres ubezpieczenia, a w konsekwencji nie zapewniają pełnego komfortu. Wszystko jest kwestią ryzyka firmy – na jak długi przestój może sobie pozwolić.
Ile kosztuje assistance dla samochodów ciężarowych?
Przykładowe wyliczenie: ciężarowe Iveco z 2003 roku, model AD Cur.190 S27 Stralis E3 18.0t, wersja Drzwi:2, S, 200 kW, pojemność silnika 7790
-
ubezpieczenie na rok
-
właściciel pojazdu ma prawo jazdy od 2000 roku, mieszka w Warszawie
-
wybrał OC dla samochodów ciężarowych z assistance, z pakietem rozszerzonym
-
poprzednie OC w Compensa, stawka podstawowa
-
kierowca ma ponad 8 lat bezszkodowej jazdy
-
ubezpieczenie kontynuowane bez żadnej przerwy
Propozycją dla takiego kierowcy jest oferta Compensy, w której składka wynosi 14 tysięcy złotych. Jak widać, assistance dla pojazdów ciężarowych nie jest tanią usługą, jednak dla osób, które często wyjeżdżają za granicę, wartą rozważenia. Jeśli przytrafi się tam awaria bądź wypadek, koszty pomocy technicznej lub medycznej mogą być znacznie wyższe. I wtedy się okaże, że nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie oznacza to jednak, że wszystkie ubezpieczenia są aż tak drogie. Na terenie Polski w Warcie, można kupić assistance standardowe o całkowitej sumie ubezpieczenia 5 tysięcy złotych, jednak nie posiada ono wszystkich wymienionych wyżej opcji. Assistance obejmujące również kraje europejskie kosztuje od 10 do 20 tysięcy złotych (w zależności od pakietu), a pakiet platynowy – 50 tysięcy złotych.
Podsumowując, assistance dla pojazdów ciężarowych to dobre zabezpieczenie zarówno dla kierowców, podróżujących po Polsce, jak i dla tych, którzy często wyjeżdżają za granicę. Aby polisa zapewniała rzeczywistą ochronę należy dobrać ją indywidualnie, zwracając uwagę na wszelkie możliwe wydarzenia. Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepiej, ale niestety też wyższa składka. A ta może być naprawdę wysoka i oscylować w granicy kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od wersji wykupionego pakietu (standardowy, pełny czy rozszerzony) i od powodów, dla których chcemy wykupić polisę.
Podsumowanie
- Assistance dla pojazdów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony zapewnia ochronę w razie wypadku, kolizji czy awarii w Polsce i za granicą.
- W ramach assistance ubezpieczyciel oferuje pomoc informacyjną, techniczną i medyczną.
- Pakiety assistance polecane są właścicielom przedsiębiorstw, firm przewozowych itp.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły
Jest ciemna noc, jedziesz z rodziną na wakacje i nagle w Twoim aucie dochodzi do problemów z silnikiem. Nie możesz jechać dalej, a wokół las. Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc techniczną w razie takich problemów. Jeżeli często wyjeżdżasz albo masz awaryjny samochód, assistance może Ci bardzo ułatwić życie.
Jesteś właścicielem firmy transportowej? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu ciężarowego. W tym artykule przedstawimy Ci wszystkie istotne informacje na temat ubezpieczenia ciężarówki wraz z poradami dotyczącymi możliwości obniżenia składki ubezpieczeniowej. Dowiesz się również o różnych rodzajach ubezpieczeń, takich jak OC i AC oraz o tym, co warto dokupić?
Popularność assistance rośnie z roku na rok. Polacy coraz bardziej doceniają tego rodzaju usługi i coraz chętniej się na nie decydują. Najpopularniejsze pozostaje assistance komunikacyjne, ale rośnie także zainteresowanie usługami medycznymi czy assistance domowym. Z raportu „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” wynika, że w 2018 roku z assistance skorzystało ponad 2,3 mln Polaków.
Ładna pogoda to podstawa wakacji. Ale nawet gdy mamy słońca bez końca, gwarancji idealnego wypoczynku nikt nie daje. Wystarczy awaria samochodu, nagła choroba, albo kradzież bagażu i dokumentów, by czarne chmury popsuły klimat laby. Niestety, nie zawsze możesz zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, ale za to w wielu przypadkach możesz się od nich ubezpieczyć. Po to jest ubezpieczenie assistance w podróży.
Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje teraz assistance krótkoterminowe, które jest idealnym połączeniem funkcjonalności i ceny. Dzięki temu nie musisz podpisywać umowy na rok, a zyskujesz ochronę w czasie wyjazdu. Co trzeba wiedzieć o assistance w podróży? Czy warto z niego skorzystać?
Podróżowanie samochodem po Europie to wspaniałe doświadczenie, ale także niespodziewane wyzwania. Awaria samochodu, kolizja lub kradzież w obcym kraju mogą być niezwykle stresujące i kosztowne. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę, którą daje ubezpieczenie assistance. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia assistance na wyjazd do Europy?
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Otrzymanie spadku po najbliższej rodzinie wymaga wielu formalności. Czy można przepisać auto na innego członka rodziny? Jak wygląda wyrejestrowanie samochodu po śmierci właściciela? Czy samochód traci ubezpieczenie? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie zagadnienia i procedury, o których powinieneś wiedzieć.
Złożyłeś wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego i zastanawiasz się, czy dokument jest już gotowy do odbioru? Podpowiadamy, w jaki sposób najwygodniej i najszybciej zweryfikować, czy możemy już udać się do wydziału komunikacji po gotowy dowód rejestracyjny. Sprawdzamy też, ile standardowo czeka się na wydanie dokumentu.