Jak wybrać assistance krótkoterminowe na wyjazd?

Aktualizacja:
ac-krotkoterminowe

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje teraz assistance krótkoterminowe, które jest idealnym połączeniem funkcjonalności i ceny. Dzięki temu nie musisz podpisywać umowy na rok, a zyskujesz ochronę w czasie wyjazdu. Co trzeba wiedzieć o assistance w podróży? Czy warto z niego skorzystać?

Czym jest assistance krótkoterminowe?

Ubezpieczenie assistance to gwarancja pomocy dla kierowcy w określonej sytuacji kryzysowej czy awaryjnej w czasie podróży. Jeśli nie będziesz w stanie uruchomić silnika zimą lub zabraknie Ci paliwa w terenie, którego zupełnie nie znasz, dzięki assistance w podróży otrzymasz niezbędne wsparcie. 

Jak działa assistance? Wystarczy, że skontaktujesz się telefonicznie z ubezpieczycielem, a będziesz mógł liczyć na odholowanie samochodu (nawet do kilkuset kilometrów!), a także na możliwość wynajęcia pojazdu zastępczego. Gdyby okazało się, że nie będziesz mógł kontynuować swojej podróży z różnych względów za granicą, otrzymasz pomoc przy organizacji noclegu w jednym z okolicznych hoteli. W grę może wchodzić nawet opieka nad dzieckiem czy zwierzęciem.

Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe – zakres ochrony

Szczegółowy zakres ochrony z assistance krótkoterminowego zależy od oferty konkretnego ubezpieczyciela. W praktyce jednak tego typu produkty są do siebie podobne i mogą obejmować takie opcje jak np.:

  • naprawa samochodu na miejscu – jeśli dojdzie do awarii albo wypadku na trasie, możesz liczyć na bezpośrednią pomoc w miejscu zdarzenia; 
  • holowanie – np. do warsztatu;
  • samochód zastępczy – o podobnym standardzie do unieruchomionego samochodu; 
  • pomoc medyczna – przewiezienie do placówki medycznej; 
  • organizacja dalszej podróży – jeśli realizacja planu wycieczki napotka przeszkody, otrzymasz pomoc w zakresie dotarcia do miejsca docelowego czy powrotu do domu; 
  • pomoc konsultantów – która może objąć np. informacje drogowe czy pomoc tłumacza. 

Jaki jest koszt ubezpieczenia assistance krótkoterminowego? 

Assistance za granicą krótkoterminowe możesz wykupić w atrakcyjnej cenie. Koszt polisy rozpoczyna się już od kilku złotych za dzień. Najtańsze pakiety obowiązujące na terenie Polski i Europy można wykupić już w cenie kilkudziesięciu złotych za tydzień. 

Warto jednak pamiętać, że jeśli potrzebujesz assistance na co dzień, bardziej opłacalne będzie wykupienie standardowego assistance wraz z pakietem OC i AC. W tym przypadku na kierowców czekają liczne rabaty. Dla osób, które planują częste podróże, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie odpowiedniego produktu na cały rok. 

Podczas zakupu ubezpieczenia warto korzystać z kalkulatora ubezpieczeń Punkta, aby nie przepłacić. Dla przykładu pakiet OC+assistance dla Volkswagena Golfa z 2010 roku to w LINK4 koszt 1642 złote, a w EUROINS tylko 836 zł. 

Nie wiesz, gdzie kupić krótkoterminowy assistance? Sprawdź ofertę PZU assistance krótkoterminowe i Ergo Hestia assistance

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania assistance krótkoterminowego? 

Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie assistance krótkoterminowe, zwróć uwagę nie tylko na cenę. Przed wyborem konkretnej oferty dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Zwróć uwagę przede wszystkim na postanowienia dotyczące okresu karencji. Jeśli jest zastrzeżony, zadbaj o to, aby ubezpieczenie wykupić odpowiednio wcześniej przed wyjazdem. Wszystko dlatego, że w takim wypadku ochrona zacznie obowiązywać dopiero po upływie zastrzeżonego okresu. 

Sprawdź również, czy kraje, przez które zamierzasz przejechać w czasie podróży, wchodzą w zakres ubezpieczenia. Assistance w podróży działa najczęściej na terenie Unii Europejskiej. Z tego powodu możesz nie być objęty ochroną np. w Turcji. 

Ograniczeniem w zakupie ubezpieczenia assistance krótkoterminowego może być również wiek pojazdu. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają zastrzeżenie, zgodnie z którym nie da się wykupić assistance w podróży dla pojazdów wyprodukowanych ponad 10 czy 15 lat temu. 

Bardzo istotne jest też dostosowanie zakresu ubezpieczenia do swoich potrzeb. Różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą dotyczyć takich czynników jak np. limit kilometrów w zakresie holowania, czasu, w którym można skorzystać z pojazdu zastępczego, czy noclegów dla podróżnych. Jeśli potrzebujesz jedynie podstawowej ochrony, wystarczający może się okazać niższy pakiet. Dla osób poszukujących szerszych zakresów polisy dedykowane są ubezpieczenia obejmujące więcej opcji. 

Porównaj ceny ubezpieczenia OC/AC

Kalkulator OC/AC

Assistance krótkoterminowe a assistance mini

Pamiętaj, że miniassistance to nie to samo co assistance krótkoterminowe. Pierwszy ze wspomnianych produktów nie zagwarantuje Ci pełnego zakresu świadczeń. Ograniczenia mogą dotyczyć między innymi możliwej odległości holowania, maksymalnej długości terminu naprawy czy ogólnego spisu usterek, które mogą zostać naprawione w ramach tego rodzaju umowy.

Assistance krótkoterminowe zapewni Ci z kolei pełen zakres usług, jednak będzie obowiązywać tylko przez ściśle określony w umowie czas, na przykład na 7 czy 14 dni. Zakres świadczeń wchodzących w ramy ochrony jest podstawową rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy okazji korzystania z porównywarki ofert poszczególnych ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe świetną opcją dla podróżnych?

Assistance krótkoterminowe online to ubezpieczenie, które możesz bez trudu wykupić przez internet. Dzięki polisie otrzymasz wszechstronną ochronę w czasie podróży. Kiedy taki rodzaj ubezpieczenia może okazać się najbardziej potrzebny? 

Krótkoterminowe ubezpieczenie assistance w podróży przyda Ci się przede wszystkim wtedy, gdy wyruszasz w podróż lub przemierzasz autem dużą liczbę kilometrów. Jeśli planujesz wakacje w Polsce lub za granicą i zamierzasz przemieszczać się samochodem, wykupienie assistance krótkoterminowego na cały czas trwania podróży będzie idealnym rozwiązaniem. 

W ten sposób otrzymasz pomoc w razie niespodziewanego wypadku w miejscu, którego nie znasz. Warto zainteresować się też pakietami Auto+Podróż oferowanymi przez niektórych ubezpieczycieli. Te przydadzą się z kolei osobom, które często podróżują. Tego rodzaju polisy oferują opiekę nie tylko w zakresie samochodu, lecz także wielu innych, w tym prywatnych aspektów wycieczek.

SPRAWDŹ: Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Jak kupić assistance krótkoterminowe?

Dziś nie musisz udawać się do placówki ubezpieczyciela w celu zawarcia umowy assistance krótkoterminowego. W sieci czeka na Ciebie wiele ułatwień, które pozwolą wybrać najbardziej dogodną opcję ubezpieczenia. To m.in. porównywarka ubezpieczeń Punkta. 

Po dokonaniu odpowiedniego wyboru możesz od ręki wypełnić niezbędne do zawarcia umowy formularze. Po sfinalizowaniu formalności polisę otrzymasz drogą mailową. Dzięki temu całą sprawę możesz załatwić w ciągu jednego dnia. Musisz jednak pamiętać, by pośpiech nie wygrał z rozsądkiem. Odpowiednie porównanie poszczególnych ofert pozwoli Ci nie tylko wybrać najbardziej dogodny zakres ochrony, ale przede wszystkim zaoszczędzić.

Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje assistance krótkoterminowy?

Cena assistance krótkoterminowego zależy od wybranej oferty, w tym przede wszystkim jej zakresu. Ochrona może obowiązywać przez różny okres. Im dłuższy czas ochrony wybierzesz, tym wyższa składka będzie obowiązywać. Przed zakupem polisy warto porównać dostępne opcje i wybrać tę ofertę, która obejmuje najszerszy zakres i najatrakcyjniejszą cenę. 

Czy można wykupić assistance na tydzień?

Krótkoterminowy assistance można wykupić na wybrany okres, w tym również na tydzień. Czas trwania ochrony trzeba dopasować do terminu podróży. Jeśli wrócisz do domu w ciągu 7 dni, assistance za granicą na tydzień będzie wystarczający. 

Ile kosztuje assistance na tydzień?

Cena assistance Europa na tydzień zależy od oferty konkretnego ubezpieczyciela oraz wybranych opcji ochrony. Warto jednak pamiętać, że zawarcie takiej umowy nie wiąże się z dużymi wydatkami, a koszt wykupienia ubezpieczenia może się zamknąć nawet w kilkudziesięciu złotych. 

Gdzie kupić assistance krótkoterminowe?

Chcąc wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Dzięki narzędziu w kilka chwil sprawdzisz dostępne propozycje i wybierzesz produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wyróżnia się atrakcyjną ceną. Krótkoterminowe assistance w podróży można wykupić przez internet w kilka chwil. 

Ile kosztuje assistance za granicą krótkoterminowe?
Czy można wykupić assistance na tydzień?
Gdzie mogę wykupić samo assistance?
Czy assistance jest jednorazowy?
Jakie assistance za granicą krótkoterminowe?
Jak działa ubezpieczenie assistance za granicą krótkoterminowe PZU?
W jakich sytuacjach przyda się assistance za granicą krótkoterminowe?
Czy mogę wykupić assistance za granicą krótkoterminowe na motor?

Podsumowanie

  • Ubezpieczenie assistance jest dodatkiem do tradycyjnego ubezpieczenia komunikacyjnego. 
  • Dzięki istnieniu produktu nie musisz kupować assistance na rok, jeśli udajesz się jedynie w krótką podróż. 
  • Assistance krótkoterminowe to świetne rozwiązanie, gdy środki nie pozwalają właścicielowi pojazdu na wykupienie go w pełnym zakresie, a mimo to jest zainteresowany zapewnieniem sobie dodatkowej ochrony. 
  • Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego produktu dokładnie zapoznaj się z warunkami konkretnej polisy. 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2019.01.16
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej