Według danych ONZ islamskie organizacje przestępcze wyłudziły w zeszłym roku łącznie 28 milionów funtów. Na mocy nowych przepisów ustawy antyterrorystycznej brytyjskie firmy ubezpieczeniowe nie będą mogły wypłacać pieniędzy na okup w ramach polisy K&R.
The Week podaje, że w najbliższych dniach minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Theresa May ma ogłosić zmiany, które zaostrzą prawo dyktujące zasady walki z terroryzmem. Już teraz wiadomo, że nowelizacja ustawy powstrzyma przepływ pieniędzy na okup od prywatnych przedsiębiorców, przerwie strumień rekrutów do dżihadu, a także zobowiąże dostawców internetu do udostępniania adresów IP podejrzanych użytkowników sieci.
Rząd Wielkiej Brytanii od zawsze odmawiał zapłaty okupów w przekonaniu, że dostosowanie się do roszczeń terrorystów prowokuje do kolejnych porwań. Dotychczas jednak nie podejmowano działań prawnych przeciwko prywatnym organizacjom, które decydowały się na zapłatę w zamian za uwolnienie zakładników. Ta sytuacja ma się zmienić w obliczu nowych przepisów – ubezpieczyciele dostaną zakaz wypłaty świadczenia przeznaczonego na okup dla terrorysty.
Wraz z nowymi przepisami wystartuje akcja mająca na celu przygotowanie obywateli na ataki terrorystyczne. Użytkownicy szkół, uniwersytetów, centrów handlowych, lotnisk i farm wezmą udział w szkoleniu, które podpowie, jak zapobiegać atakom i jak zachować się w obliczu zagrożenia. Zgodnie z nowelizacją ustawy podobne działania zapobiegawcze będą obowiązkowe dla publicznych placówek.
Foto: by Elliott Brown [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)], via Flickr
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły
Czterech absolwentów Uniwersytetu w Karolinie Północnej wymyśliło lakier do paznokci, który zmienia kolor w połączeniu z napojem doprawionym pigułką gwałtu. Co prawda wynalazek zbiera równie dużo krytyki co poklasku, niemniej wzniecił na nowo dyskusję na temat przestępstw na tle seksualnym i podejmowanych w związku z tym akcji prewencyjnych.
Smażenie indyka w głębokim oleju na Święto Dziękczynienia staje się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Niestety wraz z liczbą rodzin, które decydują się na mniej tradycyjne przyrządzenie świątecznej kolacji rośnie częstotliwość pożarów i roszczeń z tytułu ubezpieczenia nieruchomości.
Coraz większa część firm, niezależnie od wielkości, swoją działalność albo przenosi do internetu, albo w dużej części opiera o różne mechanizmy online. W związku z tym coraz częściej przedsiębiorcy interesują się ubezpieczeniem od zagrożeń cybernetycznych. W końcu często nie chodzi tylko o same procesy w firmie, ale też ochronę danych osobowych klientów.
Panna młoda zaszła w ciążę przed rozpoczęciem miesiąca miodowego? Dziecko poparzyło język gorącą zupą? Dla tych mieszkańców Chin, którzy dali się wciągnąć w machinę rynku mikroubezpieczeń, nawet najbardziej błahe zmartwienia życia codziennego nie powinny stanowić problemu.
Jak skutecznie zmotywować agenta ubezpieczeniowego do sięgania po coraz wyższe cele sprzedażowe? Portal Property Casualty 360° podpowiada – wystarczy znaleźć aktywność, której pracownik oddaje się z przyjemnością w wolnym czasie i wykorzystać ją jako zachętę do rywalizacji.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.