Ubezpieczenie od hejtu? Nowy produkt od UNIQA

Aktualizacja:
ubezpieczenie od hejtu uniqa co obejmuje

Lęk, przytłaczający smutek czy niska samoocena to tylko niektóre konsekwencje doświadczania hejtu w Internecie. Codzienne jego ofiarami padają dzieci w każdym wieku, dorośli i ludzie starsi. Dziś nie jesteśmy jednak bezbronni – na rynku pojawiło się nowe ubezpieczenie od hejtu marki UNIQA. Jaką pomoc obejmuje, ile kosztuje składka i czy polisa jest warta swojej ceny? Dowiedz się!

Niestety dla wielu dzieci początek roku szkolnego to jednocześnie początek koszmaru. Z raportu „Ogarnij Hejt” przeprowadzonego przez Instytut Lema wynika, że aż 3 na 4 uczniów spotkało się z cyberprzemocą! Najczęściej wymieniali oni wyzwiska, ośmieszanie, poniżanie czy udostępnianie kompromitujących materiałów. Sposobów na hejt jest jednak o wiele więcej, tym bardziej że media społecznościowe rozwijają się w błyskawicznym tempie.

Hejt w Internecie to realny problem. A będzie jeszcze gorzej

Każda nowość wprowadzona przez social media staje się jednocześnie polem do hejtu – np. nagrywanie kompromitujących TikToków albo relacji na Instagramie. Jakie są tego skutki? Z pozoru niewinny komentarz albo zdjęcie przesłane „dla żartu” może zostawić po sobie ślad na długie lata. Nie wspominając już o mocno zaniżonej samoocenie i braku pewności siebie. Jak to wszystko przetrwać? UNIQA wprowadziła nowy produkt – ubezpieczenie od hejtu, które ma zapewnić kompleksową pomoc psychologiczną, informatyczną i prawną. Polisa obejmuje naruszenia dobrego imienia oraz prawa do prywatności, jeśli dojdzie do nich na blogu, forum dyskusyjnym, stronie internetowej lub w sieci społecznościowej.

Porównaj ceny pakietów medycznych  →

Ubezpieczenie od hejtu UNIQA – zakres i koszt ochrony

Ofiary hejtu w sieci potrzebują wsparcia, głównie psychologicznego. Niestety prywatna terapia może kosztować nawet 200-300 zł za jedną wizytę (nawet online!), a nie każde ubezpieczenie zdrowotne ma w pakiecie takie konsultacje. Jeszcze więcej może kosztować pomoc prawna (np. doradztwo, opinie) albo informatyczna (np. usunięcie kompromitujących materiałów). Ubezpieczenie od hejtu w Internecie marki UNIQA obejmuje natomiast wszystkie 3 obszary wsparcia:

Opieka psychologiczna

Nielimitowany dostęp do pomocy psychologicznej w ramach telekonsultacji (np. przez telefon albo wideoczat). Dodatkowo pakiet zawiera aż 10 wizyt stacjonarnych w jednej z placówek medycznych. Konsultacje są bez wątpienia najbardziej wartościowym elementem radzenia sobie z hejtem. Regularne wizyty pomogą wyjść z kryzysu i odbudować pewność siebie, nadszarpniętą przez internetową nienawiść. Co więcej, nauczą technik radzenia sobie z trudnymi emocjami. Ważna uwaga: ubezpieczenie od hejtu w sieci nie obejmuje konsultacji psychoterapeutycznych.

Czytaj także: Bezpieczeństwo dzieci w internecie – czy możemy je ubezpieczyć?

Pomoc prawna

Szerokie wsparcie w ramach infolinii oraz reprezentacji prawnej. Obejmuje m.in. bieżące konsultacje i opinie, a także ocenę prawną Twojej sytuacji. Dowiesz się tu m.in. jakie kroki podjąć w stosunku do hejtera oraz jakie kancelarie specjalizują się w podobnych sprawach. Ubezpieczyciel pokryje koszty postępowania sądowego, przetłumaczenia dokumentów na język polski, analizy prawnej i nie tylko. I tu warto wspomnieć, że polisa chroni Twoje interesy nie tylko w odniesieniu do oprawcy, ale i właściciela strony, na której opublikowano hejt.

Czytaj także: Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Wsparcie Prawne. Sprawdzamy, czy warto!

Wsparcie informatyczne

Pomoc doświadczonego specjalisty IT. Dołoży on wszelkich starań, by usunąć krzywdzące lub bezprawnie udostępnione informacje na Twój temat (albo zatrzymać do nich dostęp). Dotyczy to np. ośmieszającego filmu albo mema opublikowanego w mediach społecznościowych.

Ile kosztuje ubezpieczenie od hejtu? Składkę opłaca się jednorazowo, a jej cena zależy od wieku ubezpieczonego. Wariant dla dzieci i młodzieży kosztuje 36 zł rocznie, natomiast dla dorosłych powyżej 18. roku życia – 49 zł rocznie.

Czytaj także: Ubezpieczenie od pracodawcy – jaka ochrona przysługuje pracownikowi?

Czego nie obejmuje ubezpieczenie od hejtu?

Ubezpieczyciel nie odpowiada za naruszenia w mediach informacyjnych (gazecie internetowej, telewizji internetowe i radiu internetowym). Kiedy jeszcze otrzymasz odmowę? UNIQA wyłącza ze swojej odpowiedzialności sytuacje, które spowodowałeś umyślnie albo pod wpływem środków odurzających. Polisa nie obejmie również zdarzeń, do których doszło, kiedy próbowałeś popełnić przestępstwo. Warto też wiedzieć, że UNIQA realizuje świadczenia do kwoty 15 000 zł (tyle wynosi całkowita suma ubezpieczenia). Każde świadczenie (np. wizyta u psychologa) automatycznie pomniejsza tę sumę.

Czytaj także: Ubezpieczyciel nie odpowiada za naruszenia w mediach informacyjnych

Źródła:

https://instytutlema.pl/wp-content/uploads/2022/04/Raport-Ogarnij-Hejt-2022.pdf

https://www.uniqa.pl/dokumenty/2386_OWU_Hejt_w_Internecie.pdf

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie od hejtu to nowy produkt marki UNIQA, który ochroni Twoje interesy, kiedy ktoś naruszy Twoje dobra osobiste albo prywatność w Internecie.
  2. Polisa obejmuje pomoc psychologiczną, prawną oraz informatyczną.
  3. Roczny koszt składki to 36 zł (dzieci i młodzież) albo 49 zł (dorośli powyżej 18. roku życia).
  4. Całkowita suma ubezpieczenia wynosi 15 000 zł.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.04.07  •  Samochód
Zmiany w prawie jazdy w 2024 roku  – nowe przepisy dotyczące psychotestów

Rok 2024 przyniósł wiele zmian dla kierowców nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Zaostrzenie przepisów dotknie zarówno najmłodszych kierowców, jak i seniorów. Nowe regulacje dotyczą badań psychologicznych, wymiany dokumentów, a także ograniczeń, które obejmą młodych kierowców. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszelkim prawnym nowościom, o których powinni wiedzieć kierowcy.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej