Ubezpieczenie od hejtu? Nowy produkt od UNIQA

Aktualizacja:
ubezpieczenie od hejtu uniqa co obejmuje

Lęk, przytłaczający smutek czy niska samoocena to tylko niektóre konsekwencje doświadczania hejtu w Internecie. Codzienne jego ofiarami padają dzieci w każdym wieku, dorośli i ludzie starsi. Dziś nie jesteśmy jednak bezbronni – na rynku pojawiło się nowe ubezpieczenie od hejtu marki UNIQA. Jaką pomoc obejmuje, ile kosztuje składka i czy polisa jest warta swojej ceny? Dowiedz się!

Niestety dla wielu dzieci początek roku szkolnego to jednocześnie początek koszmaru. Z raportu „Ogarnij Hejt” przeprowadzonego przez Instytut Lema wynika, że aż 3 na 4 uczniów spotkało się z cyberprzemocą! Najczęściej wymieniali oni wyzwiska, ośmieszanie, poniżanie czy udostępnianie kompromitujących materiałów. Sposobów na hejt jest jednak o wiele więcej, tym bardziej że media społecznościowe rozwijają się w błyskawicznym tempie.

Hejt w Internecie to realny problem. A będzie jeszcze gorzej

Każda nowość wprowadzona przez social media staje się jednocześnie polem do hejtu – np. nagrywanie kompromitujących TikToków albo relacji na Instagramie. Jakie są tego skutki? Z pozoru niewinny komentarz albo zdjęcie przesłane „dla żartu” może zostawić po sobie ślad na długie lata. Nie wspominając już o mocno zaniżonej samoocenie i braku pewności siebie. Jak to wszystko przetrwać? UNIQA wprowadziła nowy produkt – ubezpieczenie od hejtu, które ma zapewnić kompleksową pomoc psychologiczną, informatyczną i prawną. Polisa obejmuje naruszenia dobrego imienia oraz prawa do prywatności, jeśli dojdzie do nich na blogu, forum dyskusyjnym, stronie internetowej lub w sieci społecznościowej.

Porównaj ceny pakietów medycznych  →

Ubezpieczenie od hejtu UNIQA – zakres i koszt ochrony

Ofiary hejtu w sieci potrzebują wsparcia, głównie psychologicznego. Niestety prywatna terapia może kosztować nawet 200-300 zł za jedną wizytę (nawet online!), a nie każde ubezpieczenie zdrowotne ma w pakiecie takie konsultacje. Jeszcze więcej może kosztować pomoc prawna (np. doradztwo, opinie) albo informatyczna (np. usunięcie kompromitujących materiałów). Ubezpieczenie od hejtu w Internecie marki UNIQA obejmuje natomiast wszystkie 3 obszary wsparcia:

Opieka psychologiczna

Nielimitowany dostęp do pomocy psychologicznej w ramach telekonsultacji (np. przez telefon albo wideoczat). Dodatkowo pakiet zawiera aż 10 wizyt stacjonarnych w jednej z placówek medycznych. Konsultacje są bez wątpienia najbardziej wartościowym elementem radzenia sobie z hejtem. Regularne wizyty pomogą wyjść z kryzysu i odbudować pewność siebie, nadszarpniętą przez internetową nienawiść. Co więcej, nauczą technik radzenia sobie z trudnymi emocjami. Ważna uwaga: ubezpieczenie od hejtu w sieci nie obejmuje konsultacji psychoterapeutycznych.

Pomoc prawna

Szerokie wsparcie w ramach infolinii oraz reprezentacji prawnej. Obejmuje m.in. bieżące konsultacje i opinie, a także ocenę prawną Twojej sytuacji. Dowiesz się tu m.in. jakie kroki podjąć w stosunku do hejtera oraz jakie kancelarie specjalizują się w podobnych sprawach. Ubezpieczyciel pokryje koszty postępowania sądowego, przetłumaczenia dokumentów na język polski, analizy prawnej i nie tylko. I tu warto wspomnieć, że polisa chroni Twoje interesy nie tylko w odniesieniu do oprawcy, ale i właściciela strony, na której opublikowano hejt.

Wsparcie informatyczne

Pomoc doświadczonego specjalisty IT. Dołoży on wszelkich starań, by usunąć krzywdzące lub bezprawnie udostępnione informacje na Twój temat (albo zatrzymać do nich dostęp). Dotyczy to np. ośmieszającego filmu albo mema opublikowanego w mediach społecznościowych.

Ile kosztuje ubezpieczenie od hejtu? Składkę opłaca się jednorazowo, a jej cena zależy od wieku ubezpieczonego. Wariant dla dzieci i młodzieży kosztuje 36 zł rocznie, natomiast dla dorosłych powyżej 18. roku życia – 49 zł rocznie.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie od hejtu?

Ubezpieczyciel nie odpowiada za naruszenia w mediach informacyjnych (gazecie internetowej, telewizji internetowe i radiu internetowym). Kiedy jeszcze otrzymasz odmowę? UNIQA wyłącza ze swojej odpowiedzialności sytuacje, które spowodowałeś umyślnie albo pod wpływem środków odurzających. Polisa nie obejmie również zdarzeń, do których doszło, kiedy próbowałeś popełnić przestępstwo. Warto też wiedzieć, że UNIQA realizuje świadczenia do kwoty 15 000 zł (tyle wynosi całkowita suma ubezpieczenia). Każde świadczenie (np. wizyta u psychologa) automatycznie pomniejsza tę sumę.

Źródła:

https://instytutlema.pl/wp-content/uploads/2022/04/Raport-Ogarnij-Hejt-2022.pdf

https://www.uniqa.pl/dokumenty/2386_OWU_Hejt_w_Internecie.pdf

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie od hejtu to nowy produkt marki UNIQA, który ochroni Twoje interesy, kiedy ktoś naruszy Twoje dobra osobiste albo prywatność w Internecie.
  2. Polisa obejmuje pomoc psychologiczną, prawną oraz informatyczną.
  3. Roczny koszt składki to 36 zł (dzieci i młodzież) albo 49 zł (dorośli powyżej 18. roku życia).
  4. Całkowita suma ubezpieczenia wynosi 15 000 zł.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej