Kierunek - Indonezja. Jakie ubezpieczenie do Indonezji wybrać?

Opublikowano: 29.11.2019

Indonezja to eklektyczny kraj, który oferuje egzotyczne wakacje wielu Europejczykom w korzystnych cenach. Trzeba jednak pamiętać, że tamtejszy klimat, jedzenie oraz zwierzęta mogą spowodować wiele nietuzinkowych sytuacji, szczególnie tych związanych ze zdrowiem. Jakie ubezpieczenie do Indonezji warto wybrać, czy naprawdę czuć się bezpiecznie? 

Indonezja: bezpieczeństwo

Często turyści decydując się na podróż do Indonezji zastanawiają się nad bezpieczeństwem. Ze względu na swoje położenie geograficzne kraj ten często nękany jest przez tsunami, potężne trzęsienia ziemi, a także wybuchy wulkanów. Nie należy również zapomnieć o dzikich zwierzętach, z którymi zagraniczni turyści dotychczas nie mieli do czynienia, jak również o tamtejszej kuchni. Polacy często nie nawykli do egzotycznych potraw. W efekcie tego, przypłacają takie posiłki własnym zdrowiem. Oczywiście nie warto obawiać się wycieczek do odległych krajów, to ciekawe i inspirujące doświadczenia, warto jednak pamiętać, aby zawczasu zabezpieczyć się przed zbędnymi i wysokimi opłatami za pomoc. 

SPRAWDŹ: Bezpieczeństwo w Turcji – czy w Turcji jest bezpiecznie?

Ubezpieczenie do Indonezji: co powinno obejmować? 

Przed wyjazdem należy się ubezpieczyć. Taka polisa powinna zawierać nie tylko opłaty związane z leczeniem medycznym na przykład w szpitalu, ale również wspierać chorego podczas powrotu do domu, jeśli będzie tego wymagał. Warto zwrócić uwagę w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia na zapisy dotyczące wizyty u lekarzy specjalistów. Co jest niezwykle istotne w przypadku ubezpieczenia turystycznego? Przede wszystkim wysokość sumy gwarantowanej w polisie OC oraz NNW. 

Koniecznym jest, aby zakupić ubezpieczenie, które obejmuje opieką medyczną podróżującego również w momencie, gdy pacjent niedomaga z powodu choroby tropikalnej. Takie sytuacje powinny również być szczegółowo określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

Niekiedy ubezpieczyciele nie podejmują się objęcia ochroną tego rodzaju zachorowań. Korzystanie z publicznego szpitala to w przypadku Indonezji około 15 $ za dzień, natomiast już prywatna opieka zdrowotna to opłaty wynoszące ponad 250 $ za dzień hospitalizacji. Mogą to być zatem niemałe koszty, dlatego warto wykupić dobrowolne ubezpieczenie kosztów leczenia.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom całodobową pomoc assistance w ramach polisy turystycznej. Podstawowe wersje tego ubezpieczenia nie zawierają tego rodzaju wsparcia. Warto ustalić, czy jest możliwość dopłacenia do podstawowego zakresu polisy tak, aby wyruszając na urlop, nie denerwować się dodatkowo potencjalnymi wydatkami.

SPRAWDŹ: Ubezpieczenie do Tajlandii

NNW – wypadek a ubezpieczenie do Indonezji

Zakłady ubezpieczeniowe oferują również polisy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Mogą one się przydać nie tylko przy skręceniu nogi, ale również, gdy obrażenia będą znacznie poważniejsze. Taka polisa zawiera również ochronę w wypadku śmierci ubezpieczonego. Jeśli turyście przytrafi się wypadek, może się zdarzyć, że będzie potrzebował długotrwałej rehabilitacji, a dzięki ubezpieczeniu koszty leczenia i powrotu do zdrowia pokryje zakład ubezpieczeniowy. 

OC  w życiu prywatnym a wyjazd do Indonezji 

Nawet najbardziej uważny turysta może spowodować szkody. Zniszczenie mienia nawet, gdy przytrafi się nam przypadkowo, powoduje konieczność rekompensaty strat właścicielowi. Zwrot za zniszczony sprzęt, na przykład podczas nurkowania, obciąża osobę, która z niego korzystała. Za takie zniszczenia odpowiada się całym majątkiem. Dlatego też, jeśli nie chcemy płacić z własnej kieszeni za szkody, należy skorzystać z ubezpieczenia OC, które na zasadach określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia zrekompensuje straty właścicielowi mienia. 

 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments