Zamysłem inicjującym powstanie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w 1992 roku było wznowienie tradycji z przedwojennych lat. Wśród współtwórców przeważały fundacje, dla których najważniejszym celem było stworzenie solidnej oferty ubezpieczeniowej, a nie skoncentrowanie się na zarobkach. Dlaczego warto dziś zostać klientem TUW?
TUW jako Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych skupia więcej niż 1 600 000 członków, będących kierowcami samochodów, właścicielami nieruchomości czy zapalonymi podróżnikami, którym zależy na efektywnej i szerokiej ochronie mienia, zdrowia oraz życia.
Im dłuższy jest staż członkowski, tym większe zniżki są naliczane. Znaczenie ma także podpisanie co najmniej dwóch umów, np. ubezpieczenia OC pojazdu mechanicznego i ubezpieczenia nieruchomości. Profity zyskują też posiadacze Karty Duża Rodzina i osoby mogące się pochwalić bezszkodowymi przebiegami ubezpieczeń.
Członkowie TUW ubezpieczają się wzajemnie na wypadek różnych ryzyk – nagłych chorób, nieszczęśliwych wypadków oraz innych nieprzewidzianych zdarzeń. Nie istnieją akcjonariusze, więc działanie TUW nie jest motywowane czystym zyskiem. Wręcz przeciwnie – celem jest działalność non-profit. Każde nadwyżki ze składek członkowskich są przekazywane na wspólne cele, np. obniżenie składek ubezpieczeniowych.
TUW współpracuje z firmami reasekuracyjnymi, co gwarantuje stabilność finansową i wypłacalność odszkodowań. Jest oczywiście kontrolowane przez KNF – Komisję Nadzoru Finansowego.
Oferta TUW zawiera ubezpieczenia dla klientów indywidualnych i firm. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ochrania również gminy, firmy, szkoły czy rolników.
Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!
Kupiłeś polisę w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przez Punkta? Wystaw opinię!
Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.
Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.
“Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. To hasło słynnych muszkieterów jest też myślą przewodnią Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. Deklaruje ono, że opiera całą swą strategię na tej samej zasadzie, którą wyznawali właśnie Atos, Portos i Aramis oraz d’Artagnan. Co to znaczy w praktyce?
Nowoczesne kanały komunikacji takie jak e-mail, czaty i serwisy społecznościowe sprawiły, że oczekujemy odpowiedzi w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Tego samego wymagamy również od firm - szybka i zadowalająca odpowiedź sprawia, że przedsiębiorca zyskuje w naszych oczach. Czy polscy ubezpieczyciele komunikacyjni naprawdę są dostępni online? Sprawdziliśmy to.
Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!
Miałeś kolizję i zostałeś obarczony winą za zdarzenie? A może nieznany sprawca uszkodził Twój pojazd? W takich sytuacjach nie możesz liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia autocasco, konieczne będzie pokrycie szkód z własnej kieszeni. Jak przebiega zgłoszenie AC i ile masz na to czasu?