Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW

Oblicz składkę OC/AC w TUW

Zamysłem inicjującym powstanie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w 1992 roku było wznowienie tradycji z przedwojennych lat. Wśród współtwórców przeważały fundacje, dla których najważniejszym celem było stworzenie solidnej oferty ubezpieczeniowej, a nie skoncentrowanie się na zarobkach. Dlaczego warto dziś zostać klientem TUW?

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w TUW

Oblicz składkę OC/AC

Zostań członkiem TUW i korzystaj ze zniżek

TUW jako Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych skupia więcej niż 1 600 000 członków, będących kierowcami samochodów, właścicielami nieruchomości czy zapalonymi podróżnikami, którym zależy na efektywnej i szerokiej ochronie mienia, zdrowia oraz życia.

Im dłuższy jest staż członkowski, tym większe zniżki są naliczane. Znaczenie ma także podpisanie co najmniej dwóch umów, np. ubezpieczenia OC pojazdu mechanicznego i ubezpieczenia nieruchomości. Profity zyskują też posiadacze Karty Duża Rodzina i osoby mogące się pochwalić bezszkodowymi przebiegami ubezpieczeń.

Jak działa TUW?

Członkowie TUW ubezpieczają się wzajemnie na wypadek różnych ryzyk – nagłych chorób, nieszczęśliwych wypadków oraz innych nieprzewidzianych zdarzeń. Nie istnieją akcjonariusze, więc działanie TUW nie jest motywowane czystym zyskiem. Wręcz przeciwnie – celem jest działalność non-profit. Każde nadwyżki ze składek członkowskich są przekazywane na wspólne cele, np. obniżenie składek ubezpieczeniowych.

TUW współpracuje z firmami reasekuracyjnymi, co gwarantuje stabilność finansową i wypłacalność odszkodowań. Jest oczywiście kontrolowane przez KNF – Komisję Nadzoru Finansowego.

Ubezpieczenia w TUW – ochrona domu, samochodu i podróży

Oferta TUW zawiera ubezpieczenia dla klientów indywidualnych i firm. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ochrania również gminy, firmy, szkoły czy rolników.

  • Szeroka oferta ubezpieczeń pojazdów mechanicznych pozwala na uzyskanie odszkodowania za szkody osobowe i rzeczowe oraz wszechstronnej pomocy na trasie. Docenisz Autocasco w TUW, kiedy Twoje auto padnie łupem złodziei. Z ulgą skorzystasz z usług assistance, kiedy podróż za granicą zostanie przerwana przez awarię akumulatora, kolizję z dzikim zwierzęciem czy wypadek samochodowy. Świadczenie z NNW wesprze Cię w okresie powrotu po zdrowia.
  • Ubezpieczenia nieruchomości są przeznaczone zarówno dla użytkowanych mieszkań, jak i dopiero stawianych domów. W TUW ubezpieczysz niemal wszystko – drobną, ale cenną biżuterię, sprzęt elektroniczny, wyposażenie kuchni, meble w zabudowie czy podłogi. Świadczenia ułatwią odtworzenie uszkodzonego lub zniszczonego dobytku.
  • Ubezpieczenia podróży zapewniają ochronę podczas spokojnego leżenia na plaży i pełnej adrenaliny wspinaczki bez zabezpieczeń. Z oferty TUW korzystają rodziny z dziećmi, zawodowi sportowcy i osoby wyjeżdżające do pracy za granicę. Z jednej strony – otrzymujesz świadczenia po zdarzeniach uprzykrzających urlop, z drugiej strony – masz zabezpieczenie finansowe na wypadek wyrządzenia szkody innej osobie.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC TUW

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"

„Trochę online” - nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]
„Trochę online” – nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]

Nowoczesne kanały komunikacji takie jak e-mail, czaty i serwisy społecznościowe sprawiły, że oczekujemy odpowiedzi w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Tego samego wymagamy również od firm - szybka i zadowalająca odpowiedź sprawia, że przedsiębiorca zyskuje w naszych oczach. Czy polscy ubezpieczyciele komunikacyjni naprawdę są dostępni online? Sprawdziliśmy to.

Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze bezpłatne dodatki do OC!
Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!

Zgłoszenie szkody z AC krok po kroku

Miałeś kolizję i zostałeś obarczony winą za zdarzenie? A może nieznany sprawca uszkodził Twój pojazd? W takich sytuacjach nie możesz liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia autocasco, konieczne będzie pokrycie szkód z własnej kieszeni. Jak przebiega zgłoszenie AC i ile masz na to czasu?

Przejdź do akademii