NNW w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”

Pożyczasz samochód członkom rodziny i znajomym? Podwozisz różne osoby swoim autem? Dzięki ubezpieczeniu NNW kierowcy i pasażerów w TUW zyskasz zabezpieczenie finansowe po wypadkach komunikacyjnych. Świadczenia wesprą poszkodowanych w powrocie do zdrowia.

Kalkulator OC/AC z NNW w TUW

Oblicz składkę

Kiedy działa ubezpieczenie NNW w TUW?

Zakres ochrony NNW komunikacyjnego w TUW obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, które są związane z ruchem pojazdu w Polsce i państwach europejskich. Co ważne, świadczenia są wypłacane nie tylko za szkody powstałe w wypadkach drogowych, ale także za obrażenia odniesione podczas:

  • wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego,
  • bezpośredniego załadowywania lub rozładowywania pojazdu,
  • postoju,
  • naprawy pojazdu na trasie,
  • pożaru lub wybuchu pojazdu.

Ubezpieczenie NNW w TUW na wypadek trwałych uszczerbków na zdrowiu

Trwałe uszczerbki na zdrowiu, których może doznać kierowca lub pasażer pojazdu ubezpieczonego w TUW, są określane procentowo w specjalnej tabeli urazów.

Jeśli osoba poszkodowana ma zwichnięty staw kolanowy i uraz głowy ze wstrząśnieniem mózgu, TUW wypłaca 25% sumy ubezpieczenia – 20% za pierwszy trwały uszczerbek i 5% za drugi uszczerbek. To oznacza, że świadczenie waha się od 1250 zł do 6250 zł w zależności od sumy ubezpieczenia NNW. Jeżeli łączna wartość trwałych uszczerbków przekracza 100%, ofiara wypadku otrzymuje świadczenie równe 100% SU.

Wsparcie finansowe uwzględnia zwrot udokumentowanych kosztów zakupu protez i środków pomocniczych, np. lasek, stabilizatora, kołnierza ortopedycznego – do 10% SU.

Ubezpieczenie NNW w TUW na wypadek śmierci kierowcy i pasażerów

TUW wypłaca 100% sumy ubezpieczenia NNW z tytułu śmierci kierowcy i pasażerów pojazdu. Maksymalne świadczenie wynosi 5000 zł, 10 000 zł, 15 000 zł lub 25 000 zł za jedną zmarłą osobę, przy czym klient może opłacić dodatkową klauzulę, która zwiększy dwukrotnie lub czterokrotnie sumę ubezpieczenia dla kierowcy. Ochrona dotyczy kierującego pojazdem w chwili wypadku – nie trzeba określać imienia i nazwiska osoby ubezpieczonej w umowie.

Jeżeli śmiertelny wypadek zdarzył się za granicą lub w lokalizacji innej niż docelowy pochówek, TUW pokrywa koszt sprowadzenia zwłok do 50% SU. Ponadto zwraca koszty pogrzebu – do 10% SU.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC TUW

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"

„Trochę online” - nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]
„Trochę online” – nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]

Nowoczesne kanały komunikacji takie jak e-mail, czaty i serwisy społecznościowe sprawiły, że oczekujemy odpowiedzi w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Tego samego wymagamy również od firm - szybka i zadowalająca odpowiedź sprawia, że przedsiębiorca zyskuje w naszych oczach. Czy polscy ubezpieczyciele komunikacyjni naprawdę są dostępni online? Sprawdziliśmy to.

Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze bezpłatne dodatki do OC!
Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!

Zgłoszenie szkody z AC krok po kroku

Miałeś kolizję i zostałeś obarczony winą za zdarzenie? A może nieznany sprawca uszkodził Twój pojazd? W takich sytuacjach nie możesz liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia autocasco, konieczne będzie pokrycie szkód z własnej kieszeni. Jak przebiega zgłoszenie AC i ile masz na to czasu?

Przejdź do akademii