Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania i domu w TUW?

Kup ubezpieczenie nieruchomości w TUW

Jak duży dobytek stracisz po pożarze? Ile zapłacisz za wyremontowanie łazienki po zalaniu? Co zabierze jako pierwsze złodziej, który włamie się do Twojego domu lub mieszkania? Ubezpieczenie nieruchomości Bezpieczna Rodzina w TUW zrekompensuje Ci takie straty, ułatwiając zakup nowych urządzeń czy wyremontowanie wnętrz.

Kup ubezpiecznie nieruchomości w TUW

Oblicz składkę

Ubezpieczenie nieruchomości Bezpieczna Rodzina w TUW

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w TUW jest oferowane w wariancie od ryzyk nazwanych i od wszystkich ryzyk (All Risks). Druga wersja jest przeznaczona dla klientów oczekujących jak najszerszej ochrony.

TUW obejmuje odpowiedzialnością finansową nieruchomość z wyposażeniem (stałymi elementami i ruchomościami) i obiektami na posesji (np. altaną). Klienci doceniają też ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym, Dom Assistance i ochronę prawną.

Rozszerzenia ubezpieczenia mieszkania i domu w TUW

Dzięki dodatkowym klauzulom możesz zmodyfikować ochronę tak, aby obejmowała m.in. inne nieruchomości (np. domek letniskowy) i cenne sprzęty poza domem (np. laptopa).

  • Ubezpieczenie domku letniskowego przydaje się w okresach, w których nieruchomość jest rzadziej odwiedzana, więc bardziej narażona na kradzieże z włamaniem.
  • Ubezpieczenie nagrobka na cmentarzu jest skierowane do osób, które miałyby problem z pokryciem kosztów naprawy zdewastowanego grobu. TUW zapewnia wsparcie do 15 000 zł.
  • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego przenośnego poza domem dotyczy maksymalnie 5-letniego mienia, które nie jest ani pożyczone, ani zakupione w ramach działalności zarobkowej.
  • Ubezpieczenie mienia w ogrodzie i na tarasie pozwala sfinansować odbudowę zniszczonych elementów placu zabaw czy zakupienie nowych mebli ogrodowych do 10 000 zł.
  • Ubezpieczenie budynków i budowli w trakcie modernizacji, np. domków narzędziowych, oświetlenia ogrodu, instalacji fotowoltaicznych, zapewnia ich ochronę na wypadek zdarzeń losowych w wariancie podstawowym i dodatkowo powodzi w wariancie rozszerzonym.
  • Ubezpieczenie fotowoltaiki działa nie tylko po uszkodzeniu paneli przez grad czy przepięcie, ale także wskutek dewastacji. Stałe elementy szklane są chronione na wypadek stłuczenia i pęknięcia.

TUW ubezpiecza właścicieli wynajmowanych nieruchomości i lokatorów, wypłaca świadczenia za szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta i spowodowane przenikaniem wód gruntowych.

Ubezpieczenie domu w budowie w TUW

Jeżeli lada moment rusza budowa Twojego domu jednorodzinnego z budynkiem gospodarczym i garażem na posesji, pamiętaj o ubezpieczeniu nieruchomości w budowie. Nawet jeśli od zamieszkania w nowym lokum dzieli Cię co najmniej kilka miesięcy, warto zadbać o ochronę murów, stałych elementów i ruchomości w miejscu prac budowlanych.

Zakres ubezpieczenia domu w budowie w TUW jest zależny od stanu nieruchomości – surowego otwartego lub zamkniętego.

  • Dom w stanie surowym otwartym jest chroniony na wypadek zdarzeń losowych, do których zaliczają się zarówno siły natury (np. grad, silny wiatr, uderzenie pioruna), jak i inne przyczyny szkód (np. katastrofa budowlana, zalanie podczas weryfikacji szczelności instalacji). Zwróć uwagę, że objęcie ochroną niektórych zdarzeń losowych wymaga opłacenia wyższej składki. Do wariantu podstawowego i rozszerzonego możesz dokupić ubezpieczenie na wypadek powodzi.
  • Dom w stanie surowym zamkniętym ma dach, drzwi i okna, czyli elementy sprawiające, że jest przestrzenią zamkniętą i zabezpieczoną przed włamaniem. TUW ubezpiecza takie nieruchomości również na wypadek dewastacji stałych elementów (do 10% sumy ubezpieczenia) czy kradzieży mienia ruchomego (do 15% SU). W tym kontekście przedmioty ruchome to m.in. materiały i narzędzia budowlane, sprzęt kuchenny i sanitarny, odzież.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC TUW

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"

„Trochę online” - nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]
„Trochę online” – nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]

Nowoczesne kanały komunikacji takie jak e-mail, czaty i serwisy społecznościowe sprawiły, że oczekujemy odpowiedzi w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Tego samego wymagamy również od firm - szybka i zadowalająca odpowiedź sprawia, że przedsiębiorca zyskuje w naszych oczach. Czy polscy ubezpieczyciele komunikacyjni naprawdę są dostępni online? Sprawdziliśmy to.

Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze bezpłatne dodatki do OC!
Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!

Zgłoszenie szkody z AC krok po kroku

Miałeś kolizję i zostałeś obarczony winą za zdarzenie? A może nieznany sprawca uszkodził Twój pojazd? W takich sytuacjach nie możesz liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia autocasco, konieczne będzie pokrycie szkód z własnej kieszeni. Jak przebiega zgłoszenie AC i ile masz na to czasu?

Przejdź do akademii