Dodatki do OC – co można dodać do polisy OC?

Aktualizacja:
assisatnce

Koszt zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC potrafi przyprawić o ból głowy. Czy warto decydować się na dodatkowe opcje polisy? Oczywiście! Mogą okazać się niezastąpione, szczególnie wtedy, gdy dopasujesz je do swoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę? Jakie mogą być dodatki do OC? Sprawdzamy!

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy w naszym kraju. Ten rodzaj polisy chroni na wypadek szkód, które wyrządzisz osobom trzecim. Czy wiesz, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne możesz rozszerzyć o dodatkowe elementy? Sprawdź, jakie dodatki do OC warto wybrać!

Dodatki do OC: pomoc Assistance

Nieoczekiwane kraksy czy awarie zwykle mają miejsce w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli uszkodzisz oponę, skończy Ci się paliwo czy rozładuje akumulator, gdy będziesz w trasie, to właśnie dzięki assistance możesz liczyć na pomoc. Większość podstawowych ubezpieczeń  zawiera jedynie usługę holowania do najbliższego warsztatu. Dodatek do OC w postaci assistance w wersji rozszerzonej przyda Ci się w sytuacji braku paliwa i odmówienia posłuszeństwa pojazdu na drodze – wówczas będziesz mógł liczyć na pomoc i zwrot kosztów naprawy. Jeśli często podróżujesz i chcesz się czuć bezpiecznie, to pomyśl o tym dodatku do OC.

Ubezpieczenie assistance: wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Ubezpieczenie NNW: z myślą nie tylko o sobie

Polisa NNW, czyli Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, to ochrona nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twoich współpasażerów. Podczas wypadku, który będzie miał miejsce również z Twojej winy, a ktokolwiek znajdujący się w Twoim aucie zostanie ranny, możesz liczyć na wsparcie finansowe. Otrzymasz zwrot kosztów rehabilitacji oraz leczenia. Ubezpieczenie NNW obejmuje następstwa wypadków, które był spowodowane podczas jazdy, wsiadania, wysiadania, zatrzymania, czy tankowania pojazdu.

Ubezpieczenie opon

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się złapać „gumę” podczas podróżowania autem, to doskonale wiesz, jak ta niemiła sytuacja może zepsuć humor, nabawić stresu i przysporzyć niemałych kosztów. Inwestując w ubezpieczenie opon, możesz tego uniknąć. W zależności od zakresu ochrony, możesz wówczas liczyć na wymianę uszkodzonej opony na miejscu zdarzenia lub odholowanie do najbliższego wulkanizatora lub warsztatu. Oczywiście wszystko na koszt ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie szyb jako dodatek do OC

Nawet niewielki kamień czy niegroźne zderzenie z jakimkolwiek obiektem może sprawić, że szyba w Twoim aucie rozbije się, pęknie lub uszkodzi. Dzięki ubezpieczeniu szyb nic nie zapłacisz za ewentualną naprawę szyb w pojeździe: tylnej, bocznych oraz przedniej. W grę nie wchodzą jednak lusterka, szyba panoramiczna czy szyberdach – ubezpieczyciele umywają ręce od pokrycia kosztów naprawy i wymiany tych części.

Ubezpieczenie szyb w samochodzie. Czy to się opłaca?

Ochrona wypracowanych zniżek

Udało Ci się już wypracować solidne zniżki i zabolałoby Cię serce, jeśli musiałbyś się z nimi pożegnać? Cena OC bez posiadanych zniżek może (ale nie musi) poważnie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Rozszerzając polisę OC o ubezpieczenie ochrony zniżek, możesz spać spokojnie – nawet, jeśli spowodujesz szkodę na drodze, to nie stracisz posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Może się więc okazać, nie dopłacając niewiele za rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia, w przyszłości możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

http://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/gwarancja-ochrona-znizek-jak-dziala/

Ubezpieczenie od utraty pracy

Ciekawym dodatkiem do OC jest ubezpieczenie od utraty pracy. Brak pracy nie zwalnia Cię od płacenia składek za ubezpieczenie OC, a ten produkt zapewni Ci ochronę w sytuacji utraty pracy w okresie obowiązywania polisy. Warunkiem koniecznym do wykupienia takiego rozszerzenia jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Po jej utracie (wyłącznie z winy pracodawcy) konieczne będzie zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Wówczas będziesz mógł otrzymać środki niezbędne do utrzymania i prowadzenia pojazdu. Będziesz mógł je przeznaczyć np. na zakup paliwa, obowiązkowe badanie techniczne czy zapłatę OC.

Darmowe dodatki do OC – co oferują ubezpieczyciele?

Nie wszystkie dodatki do OC są płatne. Ubezpieczyciele, chcąc przyciągnąć klientów, rywalizują między sobą, oferując niektóre opcje już w cenie podstawowej składki OC. W ofercie ubezpieczycieli możesz się spotkać z takimi bonusami, jak:

  • BLS (system Bezpośredniej Likwidacji Szkód),
  • ubezpieczenie kluczyków,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • Zielona Karta,
  • ochrona prawna.

Czy zdecydowałeś się zakupić dodatki do OC? Jesteś zadowolony ze swojego wyboru? Daj znać w komentarzu!

Podsumowanie

  1. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC możesz zakupić dodatkowe polisy zapewniające wsparcie w różnych sytuacjach.
  2. Dodatki do OC są różne u poszczególnych ubezpieczycieli, m.in. assistance, ubezpieczenie szyb, opon, NNW czy ochrona wypracowanych zniżek.
  3. W zależności od zastosowania swojego pojazdu i częstotliwości poruszania się nim, wybierz dodatki do OC odpowiednie dla siebie.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.04.07  •  Samochód
Zmiany w prawie jazdy w 2024 roku  – nowe przepisy dotyczące psychotestów

Rok 2024 przyniósł wiele zmian dla kierowców nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Zaostrzenie przepisów dotknie zarówno najmłodszych kierowców, jak i seniorów. Nowe regulacje dotyczą badań psychologicznych, wymiany dokumentów, a także ograniczeń, które obejmą młodych kierowców. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszelkim prawnym nowościom, o których powinni wiedzieć kierowcy.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej