Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Aktualizacja:
dodatki do OC

Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!

W styczniu 2015 r. opublikowaliśmy raport, w którym przedstawiamy ceny OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych we wszystkich miastach wojewódzkich Polski. Z raportu wynika, że najtańsze OC dla naszego przykładowego kierowcy* w większości miast będzie miało towarzystwo Benefia. Tanio było jeszcze m.in. w AXA Direct, Liberty Ubezpieczenia* i Proama.

Czytaj także aktualny raport o cenach OC: Wiemy już, kto oferuje najtańsze OC! [RAPORT]

Teraz sprawdzamy, co dostaniesz w cenie OC. Zestawiliśmy średnie ceny ubezpieczenia OC w Warszawie w 2015 roku z dodatkowymi opcjami oferowanymi bezpłatnie. Zobacz, który ubezpieczyciel zaoferuje Ci najwięcej w najniższej cenie!

Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze dodatki w cenie OC!

*Badanie cen ubezpieczeń OC przeprowadziła multiagencja AB Port w dniach 5 – 7 stycznia 2015 r. Wyliczenie na przykładzie 35-letniego, żonatego mężczyzny z jednym dzieckiem, posiadającego prawo jazdy od 16 lat, z pełnymi zniżkami i samochodem: Volkswagen Golf w wersji z 2005 r., hatchback, przebieg 200 000 km, silnik diesla 1,9 l.

Z powyższego zestawienia wynika wyraźnie, że nawet tanie OC wcale nie musi być „gołe”. Dwa towarzystwa, które oferują w Warszawie najniższe ceny, czyli Proama i Liberty Ubezpieczenia, oferują swoim klientom całkiem niezłe pakiety usług dodatkowych, i to bezpłatnie. Holowanie pojazdu do 100 km to, jak na bezpłatny dodatek, bardzo porządna zachęta dla klientów.

Najpopularniejsze dodatki do OC to Zielona Karta i assistance powypadkowe w wersji mini. Limity holowania w ramach assistance znacznie różnią się w poszczególnych towarzystwach – od zaledwie 50 km w firmach takich jak Concordia czy Uniqa do aż 200 km w przypadku TUW Pocztowego.

Czytaj także: Ubezpieczenia komunikacyjne – jakie są ich rodzaje? Jak zgłaszać szkody?

Na uwagę zasługują dodatki dość nietypowe: Gothaer i  AXA Direct zapewniają pomoc dla zwierzęcia, które ucierpiało w wypadku, Link4 gwarantuje wymianę koła lub naprawę opony, natomiast Allianz oferuje bezpłatną konsultację z prawnikiem. Generali już nie bezpłatnie, ale za symboliczną złotówkę, dodaje ubezpieczenie bagażu.

Ponieważ OC auta jest ubezpieczeniem obowiązkowym i jego zakres określa Ustawa z o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, podstawowym kryterium wyboru zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego kierowcy jest cena. Warto jednak wziąć pod uwagę także usługi, jakie możesz otrzymać od ubezpieczyciela bez dodatkowej opłaty, a także porównać, które towarzystwo zaoferuje Ci więcej za jak najmniej.

Nierzadko polisę OC można rozszerzyć o podstawową usługę assistance za niewielką, czasami symboliczną kwotę (za usługę Assistance Baza klient Compensy zapłaci dodatkowo jedynie 15 zł). Oprócz doboru pojedynczych produktów warto zastanowić się nad wykupieniem pakietu OC, w którym znajdzie się garść dodatków i promocji na inne produkty. HDI zachęca swoich klientów do wykupienia poszerzonego pakietu OC – Pakiet OC Turbo, który zapewnia usługę Assistance Standard, gwarancję ochrony zniżek nawet jeśli spowodujesz szkodę do 2 tys. zł i podstawowe NNW.

Dodatki wliczane w cenę OC mogą okazać się nie tylko prostym i oszczędnym rozwiązaniem dla kierowcy, ale także dobrą reklamą i metodą na wyróżnienie się spośród konkurencji dla ubezpieczyciela.

Kupujesz ubezpieczenie przez internet? Skorzystaj z porównywarki Punkta! W naszej porównywarce znajdziesz szczegółowe informacje o bezpłatnych dodatkach do OC, włącznie z limitami kilometrów na holowanie pojazdu. Wybierz nie tylko najtańsze, ale i najlepsze OC!

* W związku z przeniesieniem działalności Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce do AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. wszystkie umowy ubezpieczenia, polisy oraz cały portfel produktowy Liberty Ubezpieczenia zostały przeniesione do AXA Ubezpieczenia. Marka Liberty Ubezpieczenia oficjalnie zostaje wycofana z polskiego rynku z dniem 1 kwietnia 2017 r.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments