Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Aktualizacja:
dodatki do OC

Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!

W styczniu 2015 r. opublikowaliśmy raport, w którym przedstawiamy ceny OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych we wszystkich miastach wojewódzkich Polski. Z raportu wynika, że najtańsze OC dla naszego przykładowego kierowcy* w większości miast będzie miało towarzystwo Benefia. Tanio było jeszcze m.in. w AXA Direct, Liberty Ubezpieczenia* i Proama.

Czytaj także aktualny raport o cenach OC: Wiemy już, kto oferuje najtańsze OC! [RAPORT]

Teraz sprawdzamy, co dostaniesz w cenie OC. Zestawiliśmy średnie ceny ubezpieczenia OC w Warszawie w 2015 roku z dodatkowymi opcjami oferowanymi bezpłatnie. Zobacz, który ubezpieczyciel zaoferuje Ci najwięcej w najniższej cenie!

Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze dodatki w cenie OC!

*Badanie cen ubezpieczeń OC przeprowadziła multiagencja AB Port w dniach 5 – 7 stycznia 2015 r. Wyliczenie na przykładzie 35-letniego, żonatego mężczyzny z jednym dzieckiem, posiadającego prawo jazdy od 16 lat, z pełnymi zniżkami i samochodem: Volkswagen Golf w wersji z 2005 r., hatchback, przebieg 200 000 km, silnik diesla 1,9 l.

Z powyższego zestawienia wynika wyraźnie, że nawet tanie OC wcale nie musi być „gołe”. Dwa towarzystwa, które oferują w Warszawie najniższe ceny, czyli Proama i Liberty Ubezpieczenia, oferują swoim klientom całkiem niezłe pakiety usług dodatkowych, i to bezpłatnie. Holowanie pojazdu do 100 km to, jak na bezpłatny dodatek, bardzo porządna zachęta dla klientów.

Najpopularniejsze dodatki do OC to Zielona Karta i assistance powypadkowe w wersji mini. Limity holowania w ramach assistance znacznie różnią się w poszczególnych towarzystwach – od zaledwie 50 km w firmach takich jak Concordia czy Uniqa do aż 200 km w przypadku TUW Pocztowego.

Czytaj także: Ubezpieczenia komunikacyjne – jakie są ich rodzaje? Jak zgłaszać szkody?

Na uwagę zasługują dodatki dość nietypowe: Gothaer i  AXA Direct zapewniają pomoc dla zwierzęcia, które ucierpiało w wypadku, Link4 gwarantuje wymianę koła lub naprawę opony, natomiast Allianz oferuje bezpłatną konsultację z prawnikiem. Generali już nie bezpłatnie, ale za symboliczną złotówkę, dodaje ubezpieczenie bagażu.

Ponieważ OC auta jest ubezpieczeniem obowiązkowym i jego zakres określa Ustawa z o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, podstawowym kryterium wyboru zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego kierowcy jest cena. Warto jednak wziąć pod uwagę także usługi, jakie możesz otrzymać od ubezpieczyciela bez dodatkowej opłaty, a także porównać, które towarzystwo zaoferuje Ci więcej za jak najmniej.

Nierzadko polisę OC można rozszerzyć o podstawową usługę assistance za niewielką, czasami symboliczną kwotę (za usługę Assistance Baza klient Compensy zapłaci dodatkowo jedynie 15 zł). Oprócz doboru pojedynczych produktów warto zastanowić się nad wykupieniem pakietu OC, w którym znajdzie się garść dodatków i promocji na inne produkty. HDI zachęca swoich klientów do wykupienia poszerzonego pakietu OC – Pakiet OC Turbo, który zapewnia usługę Assistance Standard, gwarancję ochrony zniżek nawet jeśli spowodujesz szkodę do 2 tys. zł i podstawowe NNW.

Dodatki wliczane w cenę OC mogą okazać się nie tylko prostym i oszczędnym rozwiązaniem dla kierowcy, ale także dobrą reklamą i metodą na wyróżnienie się spośród konkurencji dla ubezpieczyciela.

Kupujesz ubezpieczenie przez internet? Skorzystaj z porównywarki Punkta! W naszej porównywarce znajdziesz szczegółowe informacje o bezpłatnych dodatkach do OC, włącznie z limitami kilometrów na holowanie pojazdu. Wybierz nie tylko najtańsze, ale i najlepsze OC!

* W związku z przeniesieniem działalności Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce do AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. wszystkie umowy ubezpieczenia, polisy oraz cały portfel produktowy Liberty Ubezpieczenia zostały przeniesione do AXA Ubezpieczenia. Marka Liberty Ubezpieczenia oficjalnie zostaje wycofana z polskiego rynku z dniem 1 kwietnia 2017 r.

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej