Ubezpieczenie OC/AC w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”

Oblicz składkę OC/AC w TUW

Głównym czynnikiem decydującym o podpisaniu umowy OC pojazdu mechanicznego z firmą ubezpieczeniową jest wysokość składki. Zakres OC komunikacyjnego jest taki sam w każdym towarzystwie, ale tylko niektóre – jak TUW – premiują klientów gratisami i zniżkami.

Kalkulator OC/AC TUW

Oblicz składkę OC/AC

Czy ubezpieczenie OC samochodu w TUW się opłaca?

Szukasz taniego ubezpieczenia OC pojazdu? Sprawdź ofertę TUW – wyróżnia się korzystnymi pakietami, licznymi zniżkami i wynagradzaniem lojalnych klientów.

 • Klienci podpisujący umowę ubezpieczenia OC otrzymują Assistance Standard gratis.
 • Jeśli ubezpieczysz dom, mieszkanie, a może nawet firmę w TUW, zaoszczędzisz na zredukowanych składkach.
 • TUW premiuje także kierowców przedłużających umowy na kolejny rok.

Podstawowe warunki ubezpieczenia Autocasco w TUW

TUW oferuje ubezpieczenie Autocasco All Risks, czyli w formule od wszystkich ryzyk, które nie zostały wyszczególnione na liście wyłączeń odpowiedzialności. To rozwiązanie sprawia, że klienci TUW korzystają z najszerszej możliwej ochrony na wypadek utraty, uszkodzenia i zniszczenia maksymalnie 15-letniego pojazdu.

O ile ochrona jest aktywna w państwach europejskich, o tyle TUW nie odpowiada za szkody kradzieżowe w Mołdawii, Rosji, na Białorusi i Ukrainie.

Możesz wybierać między dwoma wersjami AC, różniącymi się metodą obliczania odszkodowania za szkody częściowe.

 • Ekonomiczna – TUW zakłada naprawę uszkodzonego pojazdu z użyciem części zamiennych. Właściciel otrzymuje niższe odszkodowanie, ale płaci mniej za AC.
 • Standard – szacowane koszty naprawy obejmują ceny części oryginalnych, więc odszkodowanie rośnie. Składka jest wyższa w porównaniu z wersją Ekonomiczną.

W obu przypadkach nie jest stosowany ani udział własny (częściowe pokrycie kosztu naprawy ze środków klienta), ani franszyza integralna (minimalna wartość szkody uprawniająca do świadczenia), więc dostajesz pieniądze za najdrobniejsze uszkodzenia pojazdu.

Rozszerzenia ubezpieczenia AC w TUW

Jakie dodatkowe świadczenia możesz otrzymać od TUW po wykupieniu dodatkowych klauzul?

 • Maksymalnie 3000 zł za skradziony lub zniszczony bagaż.
 • Wsparcie finansowe po utracie kluczyków (w tym sterowników i kart kodowych).
 • Pokrycie kosztów wynajmu pojazdu zastępczego.
 • Ochronę zniżek po spowodowaniu szkody.

Możesz też złożyć wniosek o ubezpieczenie dodatkowego wyposażenia. Jeśli jego wartość sięga do 1000 zł, nic nie dopłacasz. TUW naliczy opłatę za ochronę dodatkowych elementów o wartości od 1000 zł do 20 000 zł, przy czym górna granica odpowiedzialności nie powinna przekraczać 20% sumy ubezpieczenia AC.

Czy możesz kupić tanie ubezpieczenie AC w TUW?

Wysokość składki ubezpieczenia AC w TUW jest zależna od kilkunastu czynników, w tym:

 • innych umów zawartych przez właściciela pojazdu,
 • statusu członka w Związku Wzajemności Członkowskiej,
 • długości stażu członkowskiego w TUW.

Klienci ubezpieczający co najmniej dwa pojazdy lub pojazd i nieruchomość mogą liczyć na obniżenie składki za lojalność. Członkostwo w TUW wiąże się z wykupieniem udziałów, wniesieniem wpisowego i opłaceniem składki członkowskiej.

Z jednej strony – nie interesuje Cię członkostwo, z drugiej strony – wolisz uniknąć opłacenia jednorazowej składki za ubezpieczenie AC w TUW? Jeżeli koszt Autocasco przewyższa 300 zł, możesz rozłożyć składkę na 2 raty. System ratalny przewiduje nawet 4 raty dla klientów wydających więcej niż 600 zł. Nieco inne warunki dotyczą pakietu OC + AC Mini + BLS. Składkę wynoszącą minimum 500 zł można podzielić wyłącznie na 2 raty.

TUW podkreśla specjalny bonus dla klientów mających zniżki za bezszkodową jazdę na OC – uwzględnienie ich w obliczaniu składki AC. Na korzystną cenę autocasco mogą liczyć też klienci mający Kartę Dużej Rodziny i ubezpieczający fabrycznie nowe pojazdy, którym przysługuje stała suma ubezpieczenia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC TUW

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"

„Trochę online” - nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]
„Trochę online” – nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]

Nowoczesne kanały komunikacji takie jak e-mail, czaty i serwisy społecznościowe sprawiły, że oczekujemy odpowiedzi w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Tego samego wymagamy również od firm - szybka i zadowalająca odpowiedź sprawia, że przedsiębiorca zyskuje w naszych oczach. Czy polscy ubezpieczyciele komunikacyjni naprawdę są dostępni online? Sprawdziliśmy to.

Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze bezpłatne dodatki do OC!
Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!

Zgłoszenie szkody z AC krok po kroku

Miałeś kolizję i zostałeś obarczony winą za zdarzenie? A może nieznany sprawca uszkodził Twój pojazd? W takich sytuacjach nie możesz liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia autocasco, konieczne będzie pokrycie szkód z własnej kieszeni. Jak przebiega zgłoszenie AC i ile masz na to czasu?

Przejdź do akademii