Assistance w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”

Kup assistance w TUW

Awaria akumulatora, brak paliwa, stłuczka z motocyklistą – kiedy planujesz podróż, szczególnie za granicę, nie jesteś w stanie zabezpieczyć się na wypadek wszystkich pechowych zdarzeń. Skorzystaj ze wsparcia TUW, które oferuje ubezpieczenie assistance w 3 wariantach, w tym 1 gratisowym do innych umów.

Kalkulator assistance w TUW

Kup assistance w TUW

Kto skorzysta z darmowego ubezpieczenia assistance w TUW?

Assistance komunikacyjne w TUW jest dostępne dla klientów zawierających minimum jedną umowę ubezpieczenia: obowiązkowego OC pojazdu mechanicznego, Autocasco lub Autocasco Mini. Jeśli interesuje Cię Assistance Standard, nie musisz nic dopłacać. Otrzymasz tę ochronę gratis od TUW. Co zyskasz dzięki temu wariantowi?

 • Dostęp do pomocy informacyjnej.
 • Próbę naprawy pojazdu na miejscu wypadku (do 400 zł w Polsce i do 200 euro za granicą).
 • Odholowanie pojazdu do warsztatu do 50 km (po nieudanej próbie usprawnienia na drodze).
 • 3-dniowy wynajem pojazdu zastępczego w Polsce.

Czy możesz kupić assistance w TUW przed wyjazdem na wakacje w lipcu, skoro umowa OC lub AC została zawarta w kwietniu? Tak, TUW pozwala na zawarcie umowy assistance na krócej niż 12 miesięcy.

Każdy wariant gwarantuje ochronę w Europie. Ubezpieczyciel opiekuje się nie tylko klientami, ale także poszkodowanymi przez nich osobami. Jeżeli spowodujesz kolizję w Polsce, TUW zorganizuje holowanie i pojazd zastępczy na 1 dobę dla drugiej strony stłuczki.

Ubezpieczenie Assistance Premium w TUW

Wybierz ubezpieczenie Assistance Premium w TUW, aby skorzystać z większej liczby usług po awarii, kradzieży i wypadku. Rozszerzony wariant wyróżnia się:

 • rozbudowaną pomocą serwisową po awarii i wypadku – oprócz wcześniej wymienionych usług zawiera zorganizowanie miejsca parkingowego w lokalizacji strzeżonej, złomowanie pojazdu za granicą (do 100 euro) i jednokrotne dostarczenie paliwa,
 • pomocą w podróży – zapewnia 2-dobowe zakwaterowanie w 3-gwiazdkowym hotelu, organizację kontynuacji podróży lub powrotu autobusem bądź pociągiem do domu.

Ubezpieczenie Assistance Superior w TUW

Największym atutem ubezpieczenia Assistance Superior w TUW są zwiększone limity odpowiedzialności ubezpieczyciela.

 • Do 2000 zł lub 600 euro na naprawę pojazdu na miejscu awarii lub wypadku.
 • Do 600 km holowania pojazdu po nieudanej naprawie.
 • Do 100 zł lub 50 euro na zorganizowanie parkingu.
 • Do 10 dni wynajmu pojazdu zastępczego po awarii, kradzieży i wypadku.

Ponadto możesz skorzystać z 4-dobowego noclegu w hotelu, kiedy podróż zostanie przerwana przez awarię, kradzież czy wypadek. Obowiązuje ograniczenie na osobę do 120 zł lub 90 euro, ale nie ma łącznego limitu jak w wariancie Premium. TUW zajmuje się również transportem do hotelu znajdującego się nie dalej niż 100 km od miejsca zdarzenia.

Ubezpieczenie Assistance Opony w TUW

Chociaż ta klauzula stanowi element wariantów Premium i Superior, jest dostępna zarówno dla klientów korzystających z Assistance Standard, jak i jako oddzielne ubezpieczenie. Wystarczy opłacić dodatkową składkę. TUW udziela informacji przez infolinię, organizuje pomoc w wymianie koła na trasie i opłaca naprawę ogumienia w warsztacie wulkanizacyjnym.

Ubezpieczenie Assistance w TUW dla zwierząt

Niezależnie od tego, czy preferujesz darmowe ubezpieczenie Assistance Standard, czy najszerszy zakres ochrony Assistance Superior, możesz liczyć na sfinansowanie kosztu leczenia zwierzęcia domowego do 1000 zł, które ucierpiało w wypadku komunikacyjnym.

Poza tym TUW zorganizuje:

 • transport zwierzęcia z miejsca wypadku do innego opiekuna lub lekarza weterynarii,
 • 7-dniową opiekę nad zwierzęciem,
 • utylizację zwłok zwierzęcia.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC TUW

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"

„Trochę online” - nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]
„Trochę online” – nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]

Nowoczesne kanały komunikacji takie jak e-mail, czaty i serwisy społecznościowe sprawiły, że oczekujemy odpowiedzi w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Tego samego wymagamy również od firm - szybka i zadowalająca odpowiedź sprawia, że przedsiębiorca zyskuje w naszych oczach. Czy polscy ubezpieczyciele komunikacyjni naprawdę są dostępni online? Sprawdziliśmy to.

Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze bezpłatne dodatki do OC!
Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!

Zgłoszenie szkody z AC krok po kroku

Miałeś kolizję i zostałeś obarczony winą za zdarzenie? A może nieznany sprawca uszkodził Twój pojazd? W takich sytuacjach nie możesz liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia autocasco, konieczne będzie pokrycie szkód z własnej kieszeni. Jak przebiega zgłoszenie AC i ile masz na to czasu?

Przejdź do akademii