Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w TUW?

Nie pozwól, aby rozbicie gogli narciarskich, opóźnienie w dostarczeniu bagażu czy zderzenie się z innym rowerzystą na górskim szlaku popsuło Ci urlop i naraziło na potężne koszty za granicą. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu Bezpieczna Podróż w TUW możesz liczyć na wsparcie organizacyjne i finansowe przez całą dobę.

Kup ubezpiecznie turystyczne w TUW

Oblicz składkę

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne Bezpieczna Podróż w TUW

Ubezpieczenie turystyczne Bezpieczna Podróż w TUW jest dostępne w 4 wariantach (Mini, Standard, Kompleks, VIP), które mają identyczny zakres ochrony, ale różnią się limitami odpowiedzialności ubezpieczyciela.

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia i usług assistance – od 100 000 zł do 300 000 zł w zależności od wariantu. TUW pokrywa koszty badań, hospitalizacji, transportu medycznego i gwarantuje wszechstronną pomoc organizacyjną w podroży.
  • Ubezpieczenie NNW – od 10 000 zł do 50 000 zł w zależności od opcji. Świadczenia są realizowane z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu i śmierci osoby ubezpieczonej.
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – minimum 50 000 zł, maksymalnie – aż 300 000 zł, przy czym odpowiedzialność za szkody rzeczowe jest ograniczona do 50% sumy gwarancyjnej. TUW wypłaca odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzęta.
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego (włącznie ze sprzętem sportowym) – od 1200 zł do 3000 zł. Zapewnia ochronę nie tylko na wypadek utraty, uszkodzenia czy zniszczenia mienia, ale też opóźnień w dostawie z winy przewoźnika. Uwaga – każde odszkodowanie jest pomniejszane o 100 zł w związku z franszyzą redukcyjną.

Poza tym decydujesz, w której strefie geograficznej ma obowiązywać ubezpieczenie podróżne.

  • Strefa A – dotyczy Europy z wyłączeniem Polski i kraju zamieszkania osoby ubezpieczonej. Zakres terytorialny obejmuje państwa leżące w basenie Morza Śródziemnego i Wyspy Kanaryjskie.
  • Strefa B – dotyczy wszystkich państw na świecie z wyjątkiem kraju zamieszkania klienta TUW.

Uwaga – jeżeli Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleci ograniczenie podróży do pewnych krajów lub ich wybranych obszarów, TUW może zmodyfikować zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego.

Rozszerzone ubezpieczenie turystyczne Bezpieczna Podróż w TUW

Dodatkowe ryzyka, które rozszerzają zakres ochrony ubezpieczenia podróżnego w TUW, są przeznaczone dla osób wyjeżdżających do pracy fizycznej za granicę lub uprawiających sporty zimowe bądź ekstremalne.

  • Sporty ekstremalne – do tej kategorii zalicza się m.in. wspinaczka bez asekuracji, biegi długodystansowe, free snowboarding, jazda rowerem po górach, kajakarstwo górskie, rekonstrukcje historyczne. Nawet jeśli zamierzasz raz w życiu polecieć balonem, musisz wykupić to ryzyko, aby otrzymać świadczenie od TUW po ewentualnym wypadku.
  • Sporty zimowe – to nie tylko jazda na nartach i desce snowboardowej, ale także hokej, łyżwiarstwo, saneczkarstwo oraz inne aktywności z użyciem pojazdów jeżdżących po lodzie i śniegu.

Ryzyko dotyczące pracy fizycznej jest przeznaczone dla osób zatrudnionych przede wszystkim w branży budowlanej, rolniczej, transportowej. Tę klauzulę powinni wykupić klienci używający substancji chemicznych i potencjalnie niebezpiecznych narzędzi. Ochroną są objęci również praktykanci i wolontariusze.

TUW zawiera umowy indywidualne, grupowe dla co najmniej 2 osób i rodzinne dla maksymalnie 7-osobowych grup, w których znajduje się minimum 1 dziecko i 2 osoby dorosłe.

Im więcej wydasz na zaplanowanie wyjazdu i zarezerwowanie noclegów czy opłacenie biletów wstępu, tym bardziej może Ci się przydać ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu i kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie. Wśród powodów uprawniających do zwrotu 100% poniesionych kosztów znajdują się m.in.: nagłe zachorowania, nieszczęśliwe wypadki, komplikacje w przebiegu ciąży, kradzież dokumentów niezbędnych do podróży, kradzież z włamaniem do mieszkania lub domu klienta czy kradzież pojazdu.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC TUW

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"

„Trochę online” - nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]
„Trochę online” – nowoczesne kanały komunikacji wciąż są wyzwaniem dla ubezpieczycieli [RAPORT]

Nowoczesne kanały komunikacji takie jak e-mail, czaty i serwisy społecznościowe sprawiły, że oczekujemy odpowiedzi w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Tego samego wymagamy również od firm - szybka i zadowalająca odpowiedź sprawia, że przedsiębiorca zyskuje w naszych oczach. Czy polscy ubezpieczyciele komunikacyjni naprawdę są dostępni online? Sprawdziliśmy to.

Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najlepsze bezpłatne dodatki do OC!
Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Myślisz, że OC w każdej firmie jest takie samo? Błąd! Ubezpieczyciele walczą o klienta nie tylko ceną, ale coraz częściej dorzucają do OC bezpłatne dodatki takie jak assistance czy Zielona Karta. Akademia mfind przyjrzała się ofertom ubezpieczenia OC w 22 towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, która firma da Ci najwięcej usług w cenie obowiązkowego ubezpieczenia i znajdź z nami najbardziej „wypasione” OC!

Zgłoszenie szkody z AC krok po kroku

Miałeś kolizję i zostałeś obarczony winą za zdarzenie? A może nieznany sprawca uszkodził Twój pojazd? W takich sytuacjach nie możesz liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia autocasco, konieczne będzie pokrycie szkód z własnej kieszeni. Jak przebiega zgłoszenie AC i ile masz na to czasu?

Przejdź do akademii