Ubezpieczenie OC samochodu w mBanku - wady i zalety - sprawdź to!

Aktualizacja:
aubezpieczenie-Oc-mbank

mBank to już nie tylko kredyty, lokaty i rachunki oszczędnościowe. mBank to także ubezpieczenia, a konkretniej ubezpieczenia komunikacyjnie. W ofercie banku znajdziemy między innymi obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC i to jemu postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej. Sprawdzamy, kto i na jakich warunkach może wykupić ubezpieczenie OC w mBank oraz jakie wady i zalety ma to rozwiązanie.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Masz samochód? Musisz mieć OC! Choć na rynku ubezpieczeń, ofert polis komunikacyjnych znajdziemy sporo, to tak jak w przypadku mBanku, wiele podmiotów oferuje ubezpieczenia jako dodatkowy produkt, dobrany dodatkowo do oferty która jest podstawą działalności firmy. Jak wygląda sprawa ubezpieczenia OC w mBanku?

Ubezpieczenie OC mBank: dla kogo?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC musi kupić właściciel każdego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. W przypadku mBanku już tutaj pojawia się pewien warunek. Chcesz wykupić ubezpieczenie OC? Musisz być posiadaczem rachunku bankowego w mBanku. Jest to więc oferta skierowana do klientów banku, a nie do każdej osoby, która chciałaby za pośrednictwem mBanku ubezpieczenie wykupić.

Czytaj także: Ubezpieczenie zakupów online – polisa dla świątecznych prezentów

Zakup ubezpieczenia odbywa się tylko i wyłącznie przez Internet, a żeby obliczyć składkę polisy, musisz załogować się na indywidualne konto klienta. Jednak jak zapewnia mBank – ceny OC zaczynają się już od 366 zł za rok. Dla chcącego jednak nic trudnego – eKONTO możesz założyć bezpłatnie w każdej chwili.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC w mBanku: co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie OC w mBanku można kupić w ramach Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych. Działa on na zasadzie internetowego kalkulatora i daje klientom mBanku możliwość wyboru i zakupu atrakcyjnych cenowo polis OC i AC.

Czytaj także: Czy ubezpieczenie OC na raty się opłaca? O ile drożej zapłacisz?

mBank oferuje ubezpieczenie komunikacyjne zapewniającej ochronę przez 12 miesięcy. Po upływie tego czasu, polisa odnawia się automatycznie. Chcąc ją wypowiedzieć, musisz złożyć wniosek co najmniej jeden dzień przed wygaśnięciem ubezpieczenia.

To co może zaskoczyć, to fakt, że mBank oferuje OC na raty – płatność za polisę można rozłożyć aż na 12 comiesięcznych rat.

UWAGA: Ubezpieczającym jest AXA i to oferty tego ubezpieczyciela uzyskamy po wpisaniu swoich danych.

Ubezpieczenie samochodu w mBanku: dodatkowe polisy

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym OC, czy dobrowolnym AC, mBank oferuje także szereg innych ubezpieczeń samochodu. Wśród nich do wyboru mamy m.in.: NNW, Assistance, Ubezpieczenie szyb, Ubezpieczenie opon czy Assistance – Samochód Zastępczy.

Czytaj także: Ubezpieczenie samochodu na kredyt – gdy bank jest współwłaścicielem Twojego auta

Ubezpieczenie samochodu w mBanku – zalety

Bank zachęca klientów do wyliczenia składki –  oferuje również atrakcyjne rabaty:  10 % za zakup OC on line i 100 zł zwrotu, za zakup pakietu OC +AC. Istotnym ułatwieniem dla kupującego może być także możliwość przeprowadzenia całej kalkulacji on line i zakupu polisy z poziomu konta. Daje to oszczędność czasu i pozwala przeprowadzić całą transakcję szybko i bezpiecznie.

Czytaj także: Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód?

mBank ubezpieczenie OC: wady

Korzystając z oferty ubezpieczeniowej w mBanku, uzyskujesz kalkulację wyłącznie od jednego ubezpieczyciela, którym jest AXA. Nie masz więc gwarancji, że jest to najtańsza oferta na rynku.

Jak wielokrotnie pisaliśmy, OC ma ustawowo określony zakres nie ma więc „lepszego” lub „gorszego” OC –  a kryterium decyzyjnym powinna być wyłącznie cena. To, że zapłacimy więcej, nie zapewni nam lepszej ochrony, zakres pakietu ma znaczenie przy innych ubezpieczeniach, między innymi przy AC, czy ubezpieczeniu podróżnym.

Zanim więc zdecydujesz się na zakup u innego ubezpieczyciela lub za pośrednictwem mBanku, sprawdź czy gdzie indziej nie zapłacisz taniej. Warto porównać oferty  kilku towarzystw, wtedy zyskasz pewność, że za OC zapłacisz dokładnie tyle ile trzeba.

Mbank OC – opinie klientów

Kupiłeś ubezpieczenie OC w mBanku? Jesteś zadowolony ze świadczonych usług? Jak porównałbyś ofertę tego banku do pozostałych towarzystw ubezpieczeniowych? Podziel się z nami swoimi opiniami i wrażeniami w komentarzach. Czekamy na Twoje zdanie – napisz co sądzisz o OC w mBank pod artykułem!

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie OC mBank skierowane jest tylko i wyłącznie do klientów banku.
  2. Wyliczenie składki oraz sfinalizowanie umowy odbywa się poprzez elektroniczne konto klienta.
  3. mBank oferuje OC na raty. Płatność za ubezpieczenie możemy rozłożyć na 2, 4 albo na 12 rat.
  4. mBank honoruje zniżki za bezszkodową jazdę wypracowane u innych ubezpieczycieli.
  5. Partnerem ubezpieczeniowym jest AXA.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
2 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Podobne artykuły

Jakie dokumenty są potrzebne do zakupu ubezpieczenia
2023.08.23  •  Samochód
Co jest potrzebne, aby ubezpieczyć samochód?

Ubezpieczenie samochodu wymaga dopełnienia kilku formalności. Procedura różni się w zależności od zasad obowiązujących u konkretnego ubezpieczyciela. Jednak, zwłaszcza podczas podpisywania pierwszej umowy, musisz zgromadzić określone dokumenty. Sprawdź, co jest potrzebne do ubezpieczenia samochodu.

Czytaj więcej
Kredyt balonowy
2018.10.29  •  Samochód
Kredyt balonowy czy klasyczny kredyt na samochód?

Choć samochody używane cieszą się niesłabnącą popularnością, wśród Polaków nie brakuje także właścicieli nowych aut. Tylko we wrześniu 2018 roku zarejestrowano 27 312 nowych samochodów osobowych. Część z nich została kupiona na kredyt. I tutaj pojawia się pytanie: jaki kredyt samochodowy wybrać? Czy lepszy będzie klasyczny kredyt na samochód czy może kredyt balonowy?

Czytaj więcej
2023.12.27
Test kalkulatorów OC ubezpieczycieli. Jak towarzystwa radzą sobie ze sprzedażą online?

Chcesz kupić ubezpieczenie samochodu przez internet? Przetestowaliśmy dla Ciebie kalkulatory OC/AC, które mają umożliwić klientom szybkie skalkulowanie składki bez wychodzenia z domu i zachęcić do kupna polisy przez Internet. Zapoznaj się z naszym rankingiem i sprawdź, który zakład ubezpieczeń ma najbardziej przystępne narzędzie.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

2024.12.02  •  Samochód
Najtańsze OC w grudniu 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.10.27
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu anglika w Polsce

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Czytaj więcej
2024.09.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej