Test kalkulatorów OC ubezpieczycieli. Jak towarzystwa radzą sobie ze sprzedażą online?

Aktualizacja:
Cars, coins and calculator

Chcesz kupić ubezpieczenie samochodu przez internet? Przetestowaliśmy dla Ciebie kalkulatory OC/AC, które mają umożliwić klientom szybkie skalkulowanie składki bez wychodzenia z domu i zachęcić do kupna polisy przez Internet. Zapoznaj się z naszym rankingiem i sprawdź, który zakład ubezpieczeń ma najbardziej przystępne narzędzie.

CHCESZ SKORZYSTAĆ Z KALKULATORA OC I AC Punkta I PORÓWNAĆ NAWET 76 OFERT UBEZPIECZENIA OC/AC WIELU UBEZPIECZYCIELI? TUTAJ ZNAJDZIESZ KALKULATOR OC I AC Punkta

Testowaliśmy już aplikacje mobilne ubezpieczycieli i aplikacje takie jak Yanosik czy Rysiek Antyradar, mające ułatwić kierowcom sprawną i bezpieczną jazdę. Pod lupę wzięliśmy też serwisy internetowe firm ubezpieczeniowych sprzedających w formule direct. Teraz przyszła kolej na ocenę kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie samochodu przez internet – same korzyści

Od 2003 roku, czyli od czasu, kiedy Link4 jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce wystartował ze sprzedażą polis przez internet, minęło już 12 lat. Dziś zakłady ubezpieczeń coraz bardziej zachęcają swoich klientów do zakupu polis, szczególnie komunikacyjnych, przez internet lub za pomocą infolinii. Na takim rozwiązaniu zyskać mogą obie strony. Standardowy proces kupna polisy u pośrednika ubezpieczeniowego może w przeciągu kilkunastu lat odejść do lamusa właśnie na rzecz sprzedaży przez internet.

Jest to dla firmy ubezpieczeniowej bardziej opłacalne, bo pozwala zaoszczędzić na prowizjach dla agentów czy kosztach druku i papieru. Z kolei klient może przede wszystkim oszczędzić czas i kupić ubezpieczenie pojazdu bardzo wygodnie, np. między dokonywaniem opłat za media a kupowaniem elektroniki czy ubrań w internecie. Ponadto, często ubezpieczenia kupowane przez internet są po prostu trochę tańsze, właśnie ze względu na niewielkie koszty takiej sprzedaży. Dobrym przykładem popularności e-sprzedaży ubezpieczeń są Wyspy Brytyjskie, gdzie łącznie w kanale direct i za pośrednictwem porównywarek internetowych sprzedaje się 60% ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ranking kalkulatorów ubezpieczycieli

Abyś mógł kupić przez internet polisę, z której będziesz zadowolony i nie będziesz miał poczucia zakupu kota w worku, ubezpieczyciel oczywiście musi udostępnić Ci kalkulator, który pozwoli na szybkie obliczenie składki. W internecie nie liczy się tylko cena, ale też wygoda i intuicyjność zakupu. Aby składka została wyliczona poprawnie, ubezpieczyciel musi zadać wiele pytań. Niestety znalezienie kalkulatora OC bez podawania danych osobowych jest niemożliwe. Zobacz, która firma ubezpieczeniowa ma najlepszy kalkulator OC/AC.

W teście uwzględniłem kalkulatory 9 firm ubezpieczeniowych i oceniłem je biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  • interfejs, czyli wszystko to, co widać na pierwszy rzut oka – grafika, wielkość liter, czytelność czy przejrzystość
  • czas od wejścia na stronę ubezpieczyciela do poznania wysokości składki
  • dokładność, czyli jakie pytania zawierał formularz kalkulatora
  • w każdym kalkulatorze starałem się znaleźć coś, czego nie miały inne albo czego zabrakło w porównaniu z innymi.

Testowane kalkulatory OC/AC otrzymały oceny w „szkolnej” skali od 1 do 6, gdzie 1 jest oceną najniższą, a 6 maksymalną.

Kalkulator OC AXA Direct: ocena 5

Na pierwszy ogień wystawiłem firmę AXA, jednego z pionierów sprzedaży w kanale direct. Wyliczenia składki i wykupienia ubezpieczenia w tej firmie można dokonać na stronie www.axadirect.pl. Już na początku można dać stronie plus za przejrzystość. Pośrodku ekranu od razu rzuca się w oczy biały napis na czerwonym tle „oblicz składkę online” z informacją, że dzięki temu AXA daje 15% zniżki na polisę OC+AC. Już na początku kalkulacji dostajemy informację, że wypełnienie formularza powinno zająć około 5-6 minut. Pierwszy punkt dotyczy promocji – do wyboru jest kilka wariantów, dzięki którym AXA udziela zniżek:

  • zniżka za zakup przez internet
  • rozdawaj zniżki znajomym
  • kod promocyjny
  • brak promocji

„Brak promocji” to zupełnie niepotrzebna opcja. Nawet jeśli zostanie ona wybrana, to program i tak uwzględni 15-procentowy rabat za zakup online. Poza tym „zniżka za zakup przez internet’ zaznacza się domyślnie.

Dalej należy wpisać dane pojazdu. Tutaj formularz wymaga tego, co faktycznie jest potrzebne do wyliczenia składki. Na początku trzeba zaznaczyć, czy to pojazd osobowy, czy ciężarowy. Co ciekawe, przy pojeździe osobowym jest dopisek „kierownica z lewej strony” co oznacza, że na AXA Direct nie ubezpieczysz „anglika”. Inne pola do wypełnienia dotyczą marki i modelu pojazdu, roku jego produkcji, spodziewanego rocznego przebiegu, miejsca parkowania nocą i za dnia oraz informacje o liczbie zabezpieczeń w pojeździe.

Brakuje tu pytania o dotychczasowy przebieg auta czy datę pierwszej rejestracji. Na plus zasługują  podpowiedzi – jeśli na liście nie odnajdziesz swojego pojazdu albo miałbyś z tym problem, to zgodnie z komunikatem na stronie powinieneś wybrać jak najbardziej zbliżony model, zadzwonić na infolinię lub zamówić rozmowę z konsultantem.

Niżej strona prosi o wypełnienie danych dotyczących kierowcy – jego wieku, daty wydania prawa jazdy, stanu cywilnego czy posiadania dzieci a także częstotliwości ich ewentualnego przewożenia samochodem.

W punkcie „Historia ubezpieczenia właściciela pojazdu” należy wybrać procentową wartość zniżek lub zwyżek na ostatniej polisie OC (opcjonalnie również AC), podać rok zakupu pojazdu oraz odpowiedzieć na pytanie, czy zamierzasz sprzedać auto w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W tym miejscu pojawia się kolejna podpowiedź ze strony z prośbą o dokładne wypełnienie pól dotyczących zniżek, ze względu na weryfikację podanych danych w bazie Ośrodka Informacji UFG.

Formularz pyta też o datę początku ochrony ubezpieczeniowej. Po wybraniu, że chcę mieć ubezpieczenie od następnego dnia, zostałem poinformowany, że „ze względu na bliski termin rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej wymagana jest płatność kartą kredytową bądź ePrzelewem”.

Po uzupełnieniu na samym dole pola „Dane kontaktowe ubezpieczającego” otrzymasz na adres mailowy wyliczenie składki wraz z możliwością powrotu do wyliczenia bez ponownego wypełnienia formularza. Ta opcja jednak nie jest obligatoryjna, więc pozostaje już tylko zaznaczenie wymaganej zgody na przetwarzanie danych osobowych i kliknięcie opcji „Poznaj cenę”.

Tutaj miła niespodzianka. Po uzupełnieniu formularza, na ekranie pojawia się wysokość składek OC oraz pakietu OC+AC. Rozwiązanie bardzo wygodne – nie musisz zaznaczać na formularzu, jakie ubezpieczenie chcesz kupić – po prostu otrzymasz 3 propozycje wraz z wysokością składki oraz zakresem ubezpieczenia. Dalej użytkownik kalkulatora ma do wyboru opcje dodatkowe do ubezpieczenia (np. NNW kierowcy), które po zaznaczeniu od razu są dodawane do skalkulowanej wcześniej składki. Na koniec pozostaje podanie danych do polisy, dokonanie płatności i oczekiwanie na otrzymanie polisy na adres mailowy.

Kalkulator OC Link4: ocena 5+

Link4, będący od niedawna własnością Grupy PZU, jest prekursorem sprzedaży ubezpieczeń direct na naszym rynku. Temu ubezpieczycielowi poprzeczkę zawiesiłem dość wysoko – wszak jego domeną jest właśnie sprzedaż polis przez internet i telefon. Zresztą, samo Link4 na swojej stronie internetowej reklamuje się jako lider tego typu rozwiązań na rynku ubezpieczeń w Polsce. Jak zatem wygląda i funkcjonuje kalkulator tej firmy?

Podobnie jak w przypadku AXA Direct, tak i tu po wejściu na stronę www.link4.pl na środku ekranu pojawia się informacja o możliwości skorzystania z symulatora wyliczenia składki. Sam formularz jest bardziej szczegółowy i wymaga podania dodatkowych danych takich jak dotychczasowy przebieg auta czy liczba szkód, które kierowca zgłaszał z OC lub AC w ciągu ostatnich 3 lat. Link4 pyta również o to, czy samochód, który ma zostać ubezpieczony, ma zamontowaną instalację LPG, co nie dziwi ze względu dużą popularność tego rozwiązania w samochodach poruszających się po Polsce.

Szata graficzna formularza jest przystępna i czytelna, jednak tu nie pojawiają się komunikaty „ostrzegawcze”. Wypełnienie pierwszej części formularza idzie bardzo sprawnie i szybko. Nie zajęło mi to więcej niż 5 min. Po wypełnieniu wszystkich obowiązkowych pół i kliknięciu opcji „Dalej” zostanie wyliczona składka dla trzech różnych wariantów (OC, oraz dwa różne warianty OC+AC). Ponadto można dobrać sobie dodatki takie jak assistance czy NNW. To ostatnie dodatkowe ubezpieczenie jest zaznaczone „z automatu”, więc kwota jest doliczona do kosztów polisy. Tutaj pierwszy i w zasadzie chyba jedyny minus – jeśli klient chce skalkulować tylko OC lub pakiet OC+AC, to żadne dodatkowe opcje nie powinny być wybrane domyślnie.

Kalkulator OC Liberty Ubezpieczenia: ocena 4

Pierwsze wrażenie związane z kalkulatorem na stronie www.lu.pl było takie, że formularz służący do obliczenia składki jest nieco za mały. Odstępy między kolejnymi polami są dość małe, ale rekompensuje to fakt, że dzięki temu dość szybko można przejechać z góry strony na dół i odwrotnie, jeśli którąś z wartości trzeba zmienić. Mimo wszystko jest on więc całkiem czytelny. To co wyróżnia kalkulację w LU, to możliwość zaznaczenia maksymalnie 4 przedmiotów z wyposażenia pojazdu, które chcesz dodatkowo ubezpieczyć (np. ekrany w zagłówkach czy relingi dachowe), co oczywiście finalnie zwiększy składkę.

W polu „Historia ubezpieczenia” Liberty pyta o to, u jakiego ubezpieczyciela była wykupiona poprzednia polisa. Jeśli zaznaczysz opcję „brak” bo np. jesteś młodym kierowcą, który będzie kupował pierwszą polisę OC, to system automatycznie „wyszarzy” pola dotyczące historii ubezpieczenia. Przydatne i oszczędzające czas. Niżej można wpisać kod promocyjny, dzięki któremu jest szansa na dodatkowy upust.

Gdy klikniesz „poznaj cenę” załadują się ceny polis w ramach czterech wariantów: OC+NNW+OP (ubezpieczenie Opony Assistance), OC+AC+NNW+OP, OC+AC+NNW+ASS (Premium Assistance) oraz „stwórz własny pakiet”. Co ważne, podane ceny uwzględniają 5% rabatu za płatność jednorazową oraz 5% upustu za płatność kartą kredytową. Wybierając na górze formę płatności, strona automatycznie przeliczy składkę.

Pierwszego minusa kalkulator dostaje za brak możliwości wskazania w pierwszej części formularza daty początku okresu ubezpieczenia. Drugiego, za psychologiczny chwyt polegający na przesunięciu opcji „stwórz własny pakiet” na sam koniec. Obliczenie składki to kwestia kilku minut, natomiast jeśli odejdziemy od komputera i po kilkunastu minutach wrócimy do kalkulacji, może zdarzyć się, że sesja wygaśnie i po kliknięciu „poznaj cenę” zaczną pojawiać się informacje o błędach (np. prośba o uzupełnienie brakujących pól, chociaż wszystkie są uzupełnione). Duży plus natomiast za możliwość doubezpieczenia wyposażenia dodatkowego.

Kalkulator OC PZU: ocena 4-

W przypadku PZU Online proces wypełniania formularza nieco różni się od poprzednich kalkulatorów. Po wejściu na stronę www.pzuonline.pl i wybraniu opcji „oblicz składkę” otwiera się okno z informacjami, co będzie potrzebne, aby wyliczyć składkę. Po kliknięciu „dalej” pojawiają się pojedyncze pytania. Trzeba po kolei odpowiadać na wyświetlone pytania i klikać „następne pytanie”, aby pojawiło się kolejne. Z jednej strony może to być trochę męczące, ale finalnie ułatwia kalkulację. W większości formularzy, gdy zainteresowany chce już poznać wysokość składki, program może krzyknąć błędem, bo jakieś pola nie zostały uzupełnione.

Tutaj niczego nie da się przegapić. Za ten pomysł PZU otrzymuje bardzo duży plus, ponieważ nie potrzeba wcale więcej czasu na wypełnienie formularza niż w Link4 czy AXA Direct. Jednak z drugiej strony brakuje informacji ile pytań pozostało do końca, chociażby w formie: „pytanie 3/10” – wtedy klient mógłby oszacować, ile mniej więcej czasu potrzebuje na wyliczenie składki dla swojego pojazdu.

Po przejściu przez szereg pytań pojawia się wycena składki oraz warianty dodatkowe, którymi można wzbogacić ubezpieczenie za dodatkową opłatą. W tym miejscu pojawia się pierwszy zgrzyt. Tak naprawdę do samego końca nie wiadomo, czy oblicza się składkę dla OC, czy dla pakietu OC+AC. Na stronie nie ma bowiem informacji, dla jakiego konkretnie ubezpieczenia jest to kalkulacja. Informacja ta pojawia się dopiero na końcu. Początkowo myślałem, że kupić w ten sposób można tylko OC z dodatkami (np. assistance), ponieważ kalkulowałem składkę dla 10-letniego auta. Potem spróbowałem jeszcze raz, z nowszym i lepszym autem i do wyboru dostałem również możliwość wykupienia AC lub pakietu OC+AC. Kalkulator PZU dopasowuje więc ofertę do wieku pojazdu i dla aut starszych w ogóle nie wyświetla propozycji ubezpieczenia autocasco.

Aby kupić polisę przez PZU Online, trzeba założyć konto w serwisie. Bez tego zakup polisy nie będzie możliwy.

Kalkulator OC Aviva (obecnie Allianz): ocena 3+

Jeszcze inną formę wypełniania formularza prezentuje Aviva (obecnie Allianz) na stronie www.aviva.pl/direct. Tutaj formularz jest podzielony na bloki. Pierwsza część dotyczy pojazdu i informacji z nim związanych. Po wypełnieniu tych pól użytkownik przechodzi do następnego kroku czyli danych kierowcy. Aviva zdecydowała się na wprowadzenie zapytania, co klient chce skalkulować – składkę za samo OC czy pakiet OC+AC. Oprócz tego klient może wpisać kod promocyjny lub zaznaczyć, że posiada już inne ubezpieczenia w tej firmie (np. polisę inwestycyjną), co może skutkować dodatkowymi zniżkami.

Po wypełnieniu wszystkich pól i kliknięciu „dalej” pojawia się prośba o przesunięcie suwaka na ekranie komputera. Po wykonaniu tej czynności należy poczekać kilka (3-4) sekund aż program wyliczy składkę.

W zależności od tego co wybierzesz – OC czy pakiet OC+AC – pojawi się wynik kalkulacji, czyli składką za polisę. W przypadku OC+AC otrzymujemy ceny każdego z tych ubezpieczeń, a obok pojawia się cena łączna. Niżej jest możliwość wyboru pakietu ubezpieczeń dodatkowych, które można dokupić. Niestety, z automatu dołączone jest ubezpieczenie NNW kierowcy, co podnosi koszt polisy i wymaga odznaczenia tej opcji, jeśli nie będziesz nią zainteresowany.

Kalkulator Avivy (obecnie Allianz) działa równie płynnie jak pozostałe. Nie można przyczepić się do przejrzystości i łatwości obsługi. Cały proces od wypełnienia do wykonania przelewu za polisę nie powinien przekroczyć 10-12 minut. Jednak aplikacja ma moim zdaniem trzy drobne minusy. Pierwszy to konieczność wyboru ubezpieczenia na wstępnym etapie wypełniania formularza. Jeśli najpierw wybierzesz samo OC, to, żeby zobaczyć jaka będzie składka w pakiecie z AC, będziesz musiał się cofnąć.

Nie zajmuje to dużo czasu, ale lepszym rozwiązaniem mogą się pochwalić Liberty Ubezpieczenia czy AXA Direct. Drugi minus to automatyczne zaznaczenie opcji NNW przy skalkulowanej już składce. Trzeci dotyczy wysokości podanej składki. Uwzględnia ona 4% rabatu za zakup kartą płatniczą o czym klient dowiaduje się dopiero na dole strony, gdy przeczyta informację zapisaną obok wyboru metody płatności. Jej zmiana na np. przelew powoduje wzrost składki.

Kalkulator OC Benefia: ocena 4-

Na swojej stronie directowej firma Benefia zachęca do obliczenia składki w 2 minuty. I faktycznie, cały proces jest niezwykle szybki. Niemal od razu po błyskawicznym wypełnieniu formularza otrzymałem kalkulację składki. Sam formularz jest podzielony na bloki. Już na samym początku strona Benefia24 prosi o wybranie rodzaju ubezpieczenia.

Oprócz OC możesz wybrać AC, NNW kierowcy i usługę assistance, a w zależności od tego, co wybierzesz, pytań w formularzu może być więcej lub mniej (np. po zaznaczeniu NNW kierowcy pojawia się wybór sumy ubezpieczenia). W tej sprawie mam ten sam zarzut, co w przypadku AVIVA (obecnie Allianz)  – rodzaje dostępnych pakietów powinny znaleźć się na końcu bez konieczności cofania się do początku formularza, aby zmienić zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Kalkulator OC Generali Direct: ocena 5

Testując jakiś czas temu mobilne aplikacje ubezpieczycieli byłem pod dużym wrażeniem apki Generali Auto. Od razu zatem postawiłem kalkulatorowi tej firmy wysokie wymagania. I dostałem to, czego oczekiwałem. Kalkulator działa płynnie i szybko, szata graficzna jest przystępna i przyjazna dla oka a co najważniejsze – czas skalkulowania składki nie odstaje od konkurencji.

Cały formularz mieści się na jednej stronie. Co ciekawe, pierwsze pytanie dotyczące pojazdu jest o jego numer rejestracyjny. Nie bardzo wiem, po co w kalkulatorze służącym do obliczenia składki taka informacja, ale każdy kierowca zna numer swojego auta, więc nie powinno to nikomu sprawić problemu. Być może kalkulator jest sprzęgnięty z bazą UFG, i od razu na podstawie numeru rejestracyjnego weryfikuje zniżki klienta.

Po uzupełnieniu danych pojawia się okno z wyliczonymi składkami. Generali Direct daje możliwość wyboru ubezpieczenia: OC, AC, OC+AC oraz opcji dodatkowych. Co ważne, w momencie kiedy kalkulujesz składkę dla pojazdu starszego niż 13 lat, po wyborze opcji AC lub OC+AC pojawi się komunikat, że autocasco jest dostępne tylko dla pojazdów do 13. roku eksploatacji. Podobnie jest przy wyborze opcji assistance – tutaj ograniczeniem wieku pojazdu jest 8 lat. Podoba mi się to, że strona niczego nie ukrywa przed użytkownikiem, ale „tłumaczy” brak oferty.

Kalkulator Proama: ocena 4+

Aby obliczyć składkę na stronie Proamy nie trzeba długo błądzić. Na samym środku jest duży, trudny do przegapienia link „Oblicz składkę”. Formularz ma zdecydowanie największą rozdzielczość ze wszystkich, co z pewnością wpływa na przejrzystość i prostotę jego uzupełnienia. Całość znajduje się na jednej stronie, a wypełnienie go trwa około 3 minut.

Do samego formularza mam dwa zastrzeżenia. Po pierwsze zastanawiam się, czy Proama uwzględnia w swojej kalkulacji kolor pojazdu, skoro obligatoryjnie należy go podać. Po drugie, nie bardzo podoba mi się konieczność podania numeru PESEL na etapie kalkulacji. W zupełności wystarczyłaby data urodzenia, a konieczność podania numeru PESEL jest zrozumiała już na etapie kupna polisy, a nie obliczania składki.

Z kolei plusem jest to, że przy nieuzupełnieniu któregoś z pół i próbie przejścia dalej strona odsyła użytkownika do konkretnego pytania w formularzu, którego nie wypełnił. Pod tym względem kalkulator Proamy wypada najlepiej. Nie trzeba bowiem szukać punktu, który się przeoczyło.

Po kliknięciu „oblicz składkę” strona wyświetla pakiety do wyboru. W zależności od wieku pojazdu pojawi się opcja samego OC lub pakietu OC+AC. Poniżej można wybrać warianty dodatkowe. Podana w kalkulacji cena ubezpieczenia uwzględnia 10% zniżki za zakup przez internet (ta informacja jest widoczna przez cały czas przy wypełnianiu formularza) i 20% zniżki za płatność jednorazową. W przeciwieństwie do AVIVA (obecnie Allianz) tutaj wszystko jest czytelne i zrozumiałe. Dodatkowo można otrzymać również 5% upustu za płatność kartą kredytową.

Kalkulator Allianz Direct: ocena 4

Ostatnim testowanym kalkulatorem był ten oferowany przez Allianz Direct. Wypełnienie go było najmniej czasochłonne ze wszystkich. Wynika to z najmniejszej liczby pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Allianz nie pyta o przebieg, o to, czy pojazd był sprowadzany z zagranicy albo czy pojazdem będą poruszać się kierowcy poniżej 25. roku życia. Formularz jeszcze bardziej się skraca, jeśli w sekcji „Przebieg ubezpieczenia OC” zaznaczysz „ubezpieczam po raz pierwszy”. Wtedy nie pojawią się pytania o zniżki czy bezszkodową jazdę.

Po szybkim wypełnieniu kwestionariusza nie pozostaje nic innego jak kliknięcie „oblicz składkę”. Pojawią się informacje o składce na OC, możliwości dokupienia opcji dodatkowych i szacunkowa wysokość składki AC (którą można kupić jedynie w pakiecie z OC). I dopiero wtedy po wybraniu opcji „oblicz pakiet OC+AC” strona odsyła do dodatkowego formularza z pytaniami, których nie było na początku. Rozwiązanie to ma swoje uzasadnienie – do obliczenia składki samego OC wystarczą podstawowe informacje, które należy uzupełnić na początku. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest pełen formularz, który na końcu pokaże kalkulację dla wszystkich dostępnych pakietów.

Podsumowanie

Kalkulatory firm ubezpieczeniowych, które testowałem, są do siebie dość podobne. Różnią się oczywiście szatą graficzną, ale o żadnym nie można powiedzieć, że nie jest przejrzysty. Dla mnie najbardziej przystępne były kalkulatory, których formularze mieściły się na jednej stronie (bez konieczności klikania 'dalej’) z przedstawieniem na końcu kalkulacji w ramach różnych wariantów ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, OC+AC). Niestety kilku ubezpieczycieli nie wystrzegło się pokusy dorzucenia do obliczonej składki ubezpieczenia NNW kierowcy. Taki dodatkowy produkt może być oczywiście przydatny i wpływać na kompleksową ochronę, ale ktoś mniej uważny, kto spojrzy tylko na cenę po obliczeniu składki, może nie zauważyć, że zawiera ona dodatkową opcję. W związku z tym pierwsze miejsce w moim subiektywnym rankingu zajął kalkulator Link4, a na drugim miejscu ex-eaquo znalazły się AXA Direct i Generali Direct.

CHCESZ KUPIĆ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE OC I NAJKORZYSTNIEJSZE AC? PORÓWNAJ OFERTY WIELU TOWARZYSTW PRZEZ PORÓWNYWARKĘ UBEZPIECZEŃ.

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!
Katarzyna Łada
Ekspert ds. ubezpieczeń

Główny Specjalista ds. Ubezpieczeń. Wytrawna znawczyni rynku ubezpieczeniowego, ponad 10 lat doświadczeń w branży, większość tego czasu na pokładzie grupy Punkta. Lubi podróże, raczej woli psy niż koty i nie trudno nam się z nią w tej kwestii nie zgodzić.

guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej