5 najdziwniejszych szkód z udziałem zwierząt

Aktualizacja:
5 najdziwniejszych szkód z udziałem zwierząt

Archiwa ubezpieczycieli na całym świecie pełne są niedorzecznych wniosków o odszkodowanie, humorystycznych opisów sytuacji i ciekawych zdjęć. Brytyjski magazyn Mirror opisał najdziwniejsze szkody wyrządzone przez… zwierzęta.

Kierowca, który wrócił z pieszej wycieczki po okolicach parku narodowego Dartmoor, zastał swoje auto w stanie oblężenia. Dwanaście koni zlizywało farbę z karoserii jego samochodu, powodując tym samym straty w wysokości 1200 funtów. Kierowcy prawdopodobnie nie było do śmiechu, za to niejedno „rżenie” można było zapewne usłyszeć w centrum odszkodowań jego firmy ubezpieczeniowej.

Chociaż mówią, że życie to nie film, czasem można znaleźć się w samym środku sytuacji łudząco przypominającej scenę z horroru. Kierowcy jadącemu na ślub przeciął drogę jeleń, zmuszając go do gwałtownego hamowania. Za chwilę pojawił się kolejny, który bez chwili wahania zaatakował nieruchome już auto. Oba rogacze opuściły miejsce zdarzenia, a zszokowany kierowca został z widmem napraw oszacowanych na 2000 funtów.

Wśród dziwnych zgłoszeń wyszukanych przez Mirror znalazły się także takie:

  • Krowa czekająca na swoją kolej na wystawie bydła przestraszyła się głośnego dźwięku, wyrwała słupek, do którego była przywiązana i podczas ataku paniki zniszczyła zaparkowany samochód – szkoda w wysokości 800 funtów
  • Kierowca zderzył się z betonową ścianą aby uniknąć zderzenia z nisko lecącą kaczką – szkoda w wysokości 1500 funtów (kaczka – kilka postrzępionych piór)
  • Kierowca usłyszał dziwne dźwięki dobiegające spod maski podczas odpalania auta. Wyszedł z samochodu, żeby sprawdzić co się dzieje i zobaczył uciekającego kota. Dachowiec pieklący się wewnątrz auta spowodował zniszczenia większe niż wojujący jeleń – szkoda w wysokości 4000 funtów

Jedyne pytanie, które pozostało bez odpowiedzi brzmi – w jaki sposób poszkodowani kierowcy udowodnili swoje racje? W czasach, kiedy każdy ma aparat w telefonie komórkowym, pomysł nasuwa się sam. Skoro archiwa ubezpieczycieli na całym świecie zawierają mnóstwo dziwnych wniosków o odszkodowanie, muszą być też pełne zdjęć i nagrań stanowiących dowody zwierzęcych „aktów wandalizmu”.

Czytaj także: Pelikan był niewinny! Oszust ubezpieczeniowy złapany za pomocą YouTube’a


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej