5 najdziwniejszych szkód z udziałem zwierząt

Aktualizacja:
5 najdziwniejszych szkód z udziałem zwierząt

Archiwa ubezpieczycieli na całym świecie pełne są niedorzecznych wniosków o odszkodowanie, humorystycznych opisów sytuacji i ciekawych zdjęć. Brytyjski magazyn Mirror opisał najdziwniejsze szkody wyrządzone przez… zwierzęta.

Kierowca, który wrócił z pieszej wycieczki po okolicach parku narodowego Dartmoor, zastał swoje auto w stanie oblężenia. Dwanaście koni zlizywało farbę z karoserii jego samochodu, powodując tym samym straty w wysokości 1200 funtów. Kierowcy prawdopodobnie nie było do śmiechu, za to niejedno „rżenie” można było zapewne usłyszeć w centrum odszkodowań jego firmy ubezpieczeniowej.

Chociaż mówią, że życie to nie film, czasem można znaleźć się w samym środku sytuacji łudząco przypominającej scenę z horroru. Kierowcy jadącemu na ślub przeciął drogę jeleń, zmuszając go do gwałtownego hamowania. Za chwilę pojawił się kolejny, który bez chwili wahania zaatakował nieruchome już auto. Oba rogacze opuściły miejsce zdarzenia, a zszokowany kierowca został z widmem napraw oszacowanych na 2000 funtów.

Wśród dziwnych zgłoszeń wyszukanych przez Mirror znalazły się także takie:

  • Krowa czekająca na swoją kolej na wystawie bydła przestraszyła się głośnego dźwięku, wyrwała słupek, do którego była przywiązana i podczas ataku paniki zniszczyła zaparkowany samochód – szkoda w wysokości 800 funtów
  • Kierowca zderzył się z betonową ścianą aby uniknąć zderzenia z nisko lecącą kaczką – szkoda w wysokości 1500 funtów (kaczka – kilka postrzępionych piór)
  • Kierowca usłyszał dziwne dźwięki dobiegające spod maski podczas odpalania auta. Wyszedł z samochodu, żeby sprawdzić co się dzieje i zobaczył uciekającego kota. Dachowiec pieklący się wewnątrz auta spowodował zniszczenia większe niż wojujący jeleń – szkoda w wysokości 4000 funtów

Jedyne pytanie, które pozostało bez odpowiedzi brzmi – w jaki sposób poszkodowani kierowcy udowodnili swoje racje? W czasach, kiedy każdy ma aparat w telefonie komórkowym, pomysł nasuwa się sam. Skoro archiwa ubezpieczycieli na całym świecie zawierają mnóstwo dziwnych wniosków o odszkodowanie, muszą być też pełne zdjęć i nagrań stanowiących dowody zwierzęcych „aktów wandalizmu”.

Czytaj także: Pelikan był niewinny! Oszust ubezpieczeniowy złapany za pomocą YouTube’a


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej