Jak działa i co daje ubezpieczenie NNW dla studenta?

Aktualizacja:
ubezpieczenie-nnw-studenta

Ubezpieczenie NNW to niewielki koszt, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę to, jak bardzo może pomóc w sytuacji, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu. Wypadki są niespodziewane i trudno je przewidzieć. Z tego powodu warto się zabezpieczyć, gdy jest taka możliwość. Do niedawna ubezpieczenie NNW w bardzo atrakcyjnej cenie kojarzyło się raczej z uczniami szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Ubezpieczenie NNW student – czym jest?

Zanim zdecydujesz się na zakup odpowiedniej polisy NNW dla studenta, warto się dowiedzieć, na czym polega takie ubezpieczenie. 

Skrót NNW oznacza następstwa nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma zapewnić realne wsparcie finansowe w tego typu okolicznościach. Wypadki, złamania, konieczność hospitalizacji – takie rzeczy się zdarzają, a jednocześnie mogą nieść poważne następstwa w postaci drogiego leczenia, rehabilitacji czy uniemożliwienia dodatkowej pracy zarobkowej. Dobra polisa NNW dla studenta pozwoli otrzymać świadczenie odpowiadające procentowi uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie na studiach jest dostępne na okres pełnego roku i w zasadzie można je wykupić w dowolnym momencie. Najważniejsze, aby mieć status czynnego studenta na uczelni publicznej lub prywatnej. Co ciekawe, obecne na rynku polisy pozwalają dobrać taką ochronę, która będzie odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom młodych osób.

Jak wybrać ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków dla studenta?

Jaka polisa będzie właściwym wyborem? Nie ma na to jednej, uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ każdy ma inne potrzeby. Są jednak wspólne elementy, które powinny zostać uwzględnione w ubezpieczeniu NNW dla studenta. Dobry pakiet będzie chronić nie tylko na terenie uczelni, lecz także poza nią. Powinien objąć wszelkie aktywności na zajęciach, ponieważ ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków dla studenta może być wymagane w czasie praktyk. 

Polisy proponowane bezpośrednio przez uczelnie zazwyczaj mają ograniczony zakres, a także niskie kwoty ubezpieczenia. Z tego powodu zakup ochrony NNW studenta bezpośrednio u ubezpieczyciela może wiązać się z lepszymi warunkami i relatywnie niskim kosztem. Składki zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie przy sumie ubezpieczenia przekraczającej nawet 100 tysięcy złotych.

Przeczytaj także: Przed czym chroni i co obejmuje ubezpieczenie NNW? 

Ubezpieczenie od NNW dla studenta – zakres

Najważniejszy w polisie NNW dla studenta jest zakres ubezpieczenia. Dobra polisa dla studenta powinna obejmować ochroną:

 • wszelkie uszkodzenia ciała;
 • uszczerbek na zdrowiu;
 • diagnostykę, w tym również na nowotwór;
 • wypadki, także w momencie wykonywania sportów wyczynowych (tutaj warto zapoznać się dokładnie z OWU);
 • pobyt w szpitalu i opiekę medyczną, obejmującą również transport medyczny;
 • śmierć w razie wypadku.

Są to podstawowe świadczenia, które powinna obejmować dobra polisa. Niektóre z TU rozszerzają je o nowe potrzeby – takie jak np. walka z cyberprzemocą. W obecnych czasach, gdy jesteśmy narażeni na zagrożenia z każdej strony, a w sieci spędzamy tak wiele czasu – jest to dobry krok ku bezpieczeństwu młodych ludzi.

Warto wiedzieć: polisę NNW dla studenta otrzyma osoba, która ma nie tylko status studenta, lecz także odpowiedni wiek. Graniczny to ukończenie 26. roku życia. 

Karta studencka

W świecie studenta czas na negocjacje i poszukiwanie ofert ubezpieczeniowych jest ograniczony. Z tego powodu na rynku znajdziesz karty, które łączą w sobie np. legitymację studencką, upoważnienie do zniżek i rabatów oraz ubezpieczenie. Można je zamówić w kilka chwil przez internet. Wystarczy, że wypełnisz wniosek i wpłacisz jednorazową składkę, co zdecydowanie ułatwia i skraca cały proces zawarcia umowy ubezpieczenia NNW studenta.

Ubezpieczenie w ramach poszczególnych kart oferują następujące znane na polskim rynku towarzystwa:

 • Euro 26 – UNIQA,
 • ISIC – Gothaer,
 • Planeta Młodych – TU Europa S.A.

Dlaczego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu? Karty studenckie dają rabaty, zniżki i bonusy. Dzięki nim taniej kupisz prenumeratę czasopisma, kawę w topowej kawiarni, a nawet opłacisz czesne z 5-proc. upustem. Jeśli dodasz do tego ubezpieczenie, oferta będzie szczególnie atrakcyjna.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie zdrowotne po 26. roku życia – co musisz wiedzieć? 

Czy student ma ubezpieczenie zdrowotne?

Wielu młodych ludzi się zastanawia, czy student ma jakiekolwiek ubezpieczenie, np. zdrowotne. 

W świetle prawa każda osoba ucząca się ma ubezpieczenie zdrowotne, a tym samym prawo do ochrony zdrowia. Dotyczy to wizyt u lekarza rodzinnego, operacji, zabiegów czy rehabilitacji w ramach świadczeń NFZ. Niestety, na tym kończy się zakres takiego ubezpieczenia, a student nie może liczyć m.in. na odszkodowanie w razie wypadku. W wyborze odpowiedniej oferty dodatkowej polisy pomoże porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych Punkta

Warto wiedzieć: każdy student ma prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Nie ma tutaj znaczenia, czy uczy się na uczelni publicznej, prywatnej, w trybie dziennym czy zaocznym. 

Sprawdź również, ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne dla osoby bez statusu studenta

Pytania i odpowiedzi

Czy student jest ubezpieczony od NNW?
Czy warto płacić ubezpieczenie NNW?
Co wchodzi w ubezpieczenie NNW?
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW dla studenta?

Podsumowanie

 1. Ubezpieczenie NNW studenta chroni w razie nieprzewidzianych wypadków.
 2. Do ubezpieczenia może przystąpić każda osoba ze statusem studenta – zarówno uczelni prywatnej, jak i publicznej, która nie ukończyła 26 roku życia.
 3. Dobra polisa chroni także poza zajęciami oraz podczas uprawiania sportu.
 4. Ceny NNW dla studenta zaczynają się już od 20 zł za rok.
 5. Ubezpieczenie zdrowotne nie zapewnia odszkodowania w przypadku nieszczęśliwego wypadku.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej