Ubezpieczenie do Tajlandii: zakres, cena, zagrożenia

Opublikowano: 21.11.2019

Planując wakacje, nie powinieneś skupiać się na liście wszystkich możliwych zagrożeń. Jedziesz po to żeby wypocząć, zrelaksować się i spędzić miło czas. Nie oznacza to, że kwestie związane z bezpieczeństwem możesz całkowicie zignorować w czasie przygotowań do podróży, jak i w trakcie jej trwania.Podpowiadamy jakie ubezpieczenie do Tajlandii wybrać! 

Czy trzeba wykupić ubezpieczenie do Tajlandii?

Nie ma przepisów, które nakładałyby na turystów taki obowiązek. Wykupienie ubezpieczenia turystycznego przed każdą, czy to bliższą czy dalszą podróżą jest po prostu rozsądne.

Polska należy do Unii Europejskiej, co oznacza że poruszając się po krajach wspólnoty możemy liczyć na pewne przywileje. Na przykład po okazaniu darmowej karty EKUZ, mamy pewność, że w każdym państwie członkowskim w punkcie świadczącym publiczną opiekę medyczną, zostaniemy potraktowani tak samo, jak obywatele tego kraju. W Tajlandii takiej pewności nie mamy, ponieważ EKUZ tam nie zadziała. 

SPRAWDŹ: Europejskie ubezpieczenie zdrowotne: gdzie obejmuje i co gwarantuje?

Tajlandia i Polska należą do całkiem odmiennych kręgów kulturowych i klimatycznych. W krajach tych w różny sposób załatwia się sprawy, inaczej wygląda leczenie i choruje się na inne choroby. Bardzo możliwe, że w trakcie pobytu natrafisz na problemy komunikacyjne, gdyż ani dla ciebie, ani dla rdzennych mieszkańców, język angielski nie jest językiem ojczystym. 

Nie możesz niestety wykluczyć, że w czasie pobytu nie stanie się nic, czego skutkiem byłaby przymusowa hospitalizacja czy konieczność zażywania medykamentów. Dlatego lepiej zawczasu przygotować się na taką ewentualność i wykupić polisę, która będzie pokrywała koszty związane z leczeniem. Gdybyś miał je pokryć z własnej kieszeni z pewnością miałbyś popsuty cały wyjazd. 

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii?

W przypadku dalekich podróży lepiej nie sugerować się promocyjną ceną ubezpieczenia. Najtańsza oferta może nie być wystarczająca. Pamiętaj, że koszty leczenia w Azji są bardzo wysokie, dlatego im wyższa suma gwarancyjna i szerszy zakres ochrony, tym lepiej. Przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczenia podróżnego do Tajlandii, dokładnie przeczytaj polisę i dołączone do niej Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Sprawdź czy ochroną objęte będą: hospitalizacja, zakup leków, wizyty lekarskie (w tym także specjalistów np. dentysty), transport medyczny. Jeśli chorujesz przewlekle upewnij się, że leczenie objawów twojej przypadłości nie podlegają wyłączeniom. 

Aby wjechać na terytorium Tajlandii, nie trzeba wykonywać szczepień obowiązkowych, ale istnieje lista iniekcji zalecanych przez MSZ. Należą do nich leki, chroniące między innymi przed: wirusowymi zapaleniami wątroby typu A i typu B, tężcem, błonicą, chorobą Heinego-Medina, durem brzusznym i japońskim zapaleniem mózgu. Sprawdź, czy wybrany przez ciebie ubezpieczyciel, nie uzależnia udzielenia pomocy od przyjęcia szczepionki na wymienione wyżej choroby.  

SPRAWDŹ: Wakacje po wakacjach – ciepłe kraje zimą!

Jakie opcje dobrać do ubezpieczenia na wyjazd do Tajlandii

Wybrana przez ciebie polisa, powinna obejmować pakiet NNW i OC. Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się w każdym zakątku świata. Tym bardziej, że Tajlandia jest idealnym krajem do aktywnych form spędzania czasu. Zwiedzanie, uprawianie sportów wodnych to tylko niektóre dostępne możliwości. Z kolei ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przyda się, gdy niechcący wyrządzisz komuś krzywdę bądź uszkodzisz mienie. 

Dodatkowo warto pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu, to jedyny sposób abyś otrzymał zwrot kosztów w wypadku jego zniszczenia lub zgubienia. Koniecznie sprawdź zakres przedmiotowy ochrony. Dobrze, by polisa obejmowała także sprzęt elektroniczny. 

Godna rozważenia jest również opcja Assistance. Towarzystwa ubezpieczeniowe, z myślą o komforcie swoich klientów, stworzyły specjalne centra całodobowej pomocy. W razie napotkania problemu w czasie podróży można zadzwonić na numer alarmowy i otrzymać wsparcie. Pomoc może przybierać różne formy, jedną z nich jest kontakt z tłumaczem. 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments