Siedem wspaniałych: ranking ubezpieczeń turystycznych

Aktualizacja:

Przed wakacjami za granicą należy się dobrze ubezpieczyć, aby był to czas prawdziwego relaksu a nie źródło dodatkowego stresu. Bardzo ważne jest ubezpieczenie zdrowotne, bo leczenie za granicą jest na ogół drogie i lepiej, by po wakacjach zostały nam tylko zdjęcia i wspomnienia, a nie rachunki za pobyt w szpitalu. W wyborze odpowiedniego pomoże Ci nasz ranking ubezpieczeń turystycznych.

Ubezpieczenie podróżne jakie polecacie

Przede wszystkim dopasowane do miejsca, w którym będziemy. W Stanach bardzo kosztowne są usługi medyczne, więc należy zadbać o wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Podróżując po Europie mamy co prawda kartę EKUZ i jej posiadacz może liczyć na taki zakres usług medycznych, jak obywatel danego kraju, ale nie wszędzie jest on identyczny jak w Polsce. W wielu państwach członkowskich UE/EFTA nie jest finansowany transport karetką czy też świadczenia z zakresu ratownictwa, zwłaszcza ratownictwa górskiego. Dlatego warto, by te właśnie świadczenia znalazły się w polisie turystycznej, którą wykupujemy.

Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie turystyczne?

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia – jeśli ulegniesz wypadkowi lub nagle zachorujesz, ubezpieczyciel zajmie się organizacją i pokryciem kosztów pomocy medycznej, a także zorganizuje i pokryje koszty transportu do placówki zdrowia lub transportu medycznego do kraju. 

2. Assistance – to pomoc w różnych nieprzewidzianych sytuacjach w podróży, m.in.

  • ubezpieczyciel opłaci akcję ratunkową lub poszukiwawczą prowadzoną przez służby ratunkowe w górach, na morzu lub w innym miejscu;
  • ubezpieczyciel zapłaci za leczenie stomatologiczne wymagające natychmiastowego leczenia stomatologicznego;
  • ubezpieczyciel zorganizuje kierowcę zastępczego, który poprowadzi samochód, jeśli nie będziesz w stanie sam tego zrobić.

SPRAWDŹ: Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicą – jakie wybrać?

3. OC – Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni ubezpieczeniowego od finansowych konsekwencji nieumyślnie wyrządzonych szkód. Obejmuje zarówno szkody osobowe (wyrządzone osobom) jak i majątkowe (zniszczone mienie). Bardzo przydatne, kiedy dziecko zniszczy coś w hotelu.

4. NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Obejmuje świadczenie związane z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią w wyniku wypadku.

Ranking ubezpieczeń turystycznych: gdzie najlepiej?

Przyjrzymy się siedmiu najlepszym polisom turystycznym, które można znaleźć na rynku ubezpieczeń. Założyliśmy, że nasi turyści to rodzina z dwójką dzieci. Wysyłamy ich na cudowne dwutygodniowe wakacje do Grecji. Jakie propozycje ubezpieczeń turystycznych mają dla nich poszczególni ubezpieczyciele? 

Cena polisy w każdym przypadku obejmuje wszystkie cztery osoby.

1. SIGNAL IDUNA oferuje pakiety od 156.78 do 367.66 zł

Ubezpieczenie obejmuje bagaż podróżny i gwarantuje pomoc prawną. 

2. UNIQA proponuje naszym turystom pakiety od 159.12 do 380.12 zł

Co wyróżnia ofertę UNIQA? W każdym pakiecie ubezpieczenie obejmuje wszystkie nagłe choroby, ale także bez dodatkowej składki pokrywa koszty leczenia związane z zaostrzeniem choroby przewlekłej np. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, alergii, choroby nerek.

3. Wiener ma dla naszej rodziny pakiety od 171 do 324 zł.

W swojej ofercie TU Wiener gwarantuje pobyt osoby towarzyszącej lub wizytę osoby wezwanej przez Ubezpieczonego, pomoc przy odtworzeniu dokumentów i pomoc w przypadku opóźnienia lotu, a także transport i opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi ubezpieczonego.

4. Warta proponuje polisę za 275 zł

To jest specjalna cena za zakup polisy online. Przed zniżką polisa kosztuje 366,67 zł.

W ofercie Warty zawsze jest nielimitowany transport medyczny na całym świecie, pełna ochrona dla sportowców amatorów, ubezpieczenie sprzętu sportowego i elektronicznego w ramach bagażu.

5. Generali oferuje pakiet elastyczny za 333 zł

Ubezpieczenie turystyczne Generali zawiera ubezpieczenie ruchomości domowych od kradzieży z włamaniem i rabunku w domu lub mieszkaniu na czas wyjazdu. Generali pokryje nasze straty z tytułu kradzieży z włamaniem do 5 000zł.

6. Aviva (obecnie Allianz) ma w ofercie ubezpieczenia turystyczne dla naszej rodziny od 185 zł do 1107 zł. Najdroższy pakiet jest elastyczny, można go ukształtować na własną rękę i sumy ubezpieczenia dostosować do własnych potrzeb. Pakiet uniwersalny za 375 zł obejmuje m.in. ubezpieczenie domu lub mieszkania od kradzieży, pożaru i innych zdarzeń losowych.

7. PZU proponuje polisy od 222,56 do 445,12 zł.

Dla rodzin z dziećmi bardzo atrakcyjne jest Assistance Dziecko, włączone już do najtańszego pakietu. 

Jak pomaga Assistance dziecko? Jeśli w podróży trafisz do szpitala, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci

transport dziecka do domu lub do opiekuna, transport i jeden nocleg dla drugiego rodzica lub innego opiekuna. A jeśli podczas wyjazdu podróżujące z Tobą dziecko trafi do szpitala, możesz liczyć na zorganizowanie i opłacenie Twojego pobytu w hotelu oraz transportu i pobytu w hotelu dla drugiego rodzica lub innego opiekuna.  

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Podsumowanie

Przed wakacjami za granicą należy się dobrze ubezpieczyć, aby był to czas prawdziwego relaksu a nie źródło dodatkowego stresu. Bardzo ważne jest ubezpieczenie zdrowotne, bo leczenie za granicą jest na ogół drogie i lepiej, by po wakacjach zostały nam tylko zdjęcia i wspomnienia, a nie rachunki za pobyt w szpitalu. W wyborze odpowiedniego pomoże Ci nasz ranking ubezpieczeń turystycznych.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...