Siedem wspaniałych: ranking ubezpieczeń turystycznych

Aktualizacja:

Przed wakacjami za granicą należy się dobrze ubezpieczyć, aby był to czas prawdziwego relaksu a nie źródło dodatkowego stresu. Bardzo ważne jest ubezpieczenie zdrowotne, bo leczenie za granicą jest na ogół drogie i lepiej, by po wakacjach zostały nam tylko zdjęcia i wspomnienia, a nie rachunki za pobyt w szpitalu. W wyborze odpowiedniego pomoże Ci nasz ranking ubezpieczeń turystycznych.

Ubezpieczenie podróżne jakie polecacie

Przede wszystkim dopasowane do miejsca, w którym będziemy. W Stanach bardzo kosztowne są usługi medyczne, więc należy zadbać o wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Podróżując po Europie mamy co prawda kartę EKUZ i jej posiadacz może liczyć na taki zakres usług medycznych, jak obywatel danego kraju, ale nie wszędzie jest on identyczny jak w Polsce. W wielu państwach członkowskich UE/EFTA nie jest finansowany transport karetką czy też świadczenia z zakresu ratownictwa, zwłaszcza ratownictwa górskiego. Dlatego warto, by te właśnie świadczenia znalazły się w polisie turystycznej, którą wykupujemy.

Czytaj także: Nawet 800 000 długu po rajskich wakacjach!? Uważaj na ubezpieczenie z biura podróży!

Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie turystyczne?

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia – jeśli ulegniesz wypadkowi lub nagle zachorujesz, ubezpieczyciel zajmie się organizacją i pokryciem kosztów pomocy medycznej, a także zorganizuje i pokryje koszty transportu do placówki zdrowia lub transportu medycznego do kraju. 

2. Assistance – to pomoc w różnych nieprzewidzianych sytuacjach w podróży, m.in.

  • ubezpieczyciel opłaci akcję ratunkową lub poszukiwawczą prowadzoną przez służby ratunkowe w górach, na morzu lub w innym miejscu;
  • ubezpieczyciel zapłaci za leczenie stomatologiczne wymagające natychmiastowego leczenia stomatologicznego;
  • ubezpieczyciel zorganizuje kierowcę zastępczego, który poprowadzi samochód, jeśli nie będziesz w stanie sam tego zrobić.

SPRAWDŹ: Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicą – jakie wybrać?

3. OC – Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni ubezpieczeniowego od finansowych konsekwencji nieumyślnie wyrządzonych szkód. Obejmuje zarówno szkody osobowe (wyrządzone osobom) jak i majątkowe (zniszczone mienie). Bardzo przydatne, kiedy dziecko zniszczy coś w hotelu.

4. NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Obejmuje świadczenie związane z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią w wyniku wypadku.

Ranking ubezpieczeń turystycznych: gdzie najlepiej?

Przyjrzymy się siedmiu najlepszym polisom turystycznym, które można znaleźć na rynku ubezpieczeń. Założyliśmy, że nasi turyści to rodzina z dwójką dzieci. Wysyłamy ich na cudowne dwutygodniowe wakacje do Grecji. Jakie propozycje ubezpieczeń turystycznych mają dla nich poszczególni ubezpieczyciele? 

Cena polisy w każdym przypadku obejmuje wszystkie cztery osoby.

1. SIGNAL IDUNA oferuje pakiety od 156.78 do 367.66 zł

Ubezpieczenie obejmuje bagaż podróżny i gwarantuje pomoc prawną. 

2. UNIQA proponuje naszym turystom pakiety od 159.12 do 380.12 zł

Co wyróżnia ofertę UNIQA? W każdym pakiecie ubezpieczenie obejmuje wszystkie nagłe choroby, ale także bez dodatkowej składki pokrywa koszty leczenia związane z zaostrzeniem choroby przewlekłej np. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, alergii, choroby nerek.

3. Wiener ma dla naszej rodziny pakiety od 171 do 324 zł.

W swojej ofercie TU Wiener gwarantuje pobyt osoby towarzyszącej lub wizytę osoby wezwanej przez Ubezpieczonego, pomoc przy odtworzeniu dokumentów i pomoc w przypadku opóźnienia lotu, a także transport i opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi ubezpieczonego.

4. Warta proponuje polisę za 275 zł

To jest specjalna cena za zakup polisy online. Przed zniżką polisa kosztuje 366,67 zł.

W ofercie Warty zawsze jest nielimitowany transport medyczny na całym świecie, pełna ochrona dla sportowców amatorów, ubezpieczenie sprzętu sportowego i elektronicznego w ramach bagażu.

5. Generali oferuje pakiet elastyczny za 333 zł

Ubezpieczenie turystyczne Generali zawiera ubezpieczenie ruchomości domowych od kradzieży z włamaniem i rabunku w domu lub mieszkaniu na czas wyjazdu. Generali pokryje nasze straty z tytułu kradzieży z włamaniem do 5 000zł.

6. Aviva (obecnie Allianz) ma w ofercie ubezpieczenia turystyczne dla naszej rodziny od 185 zł do 1107 zł. Najdroższy pakiet jest elastyczny, można go ukształtować na własną rękę i sumy ubezpieczenia dostosować do własnych potrzeb. Pakiet uniwersalny za 375 zł obejmuje m.in. ubezpieczenie domu lub mieszkania od kradzieży, pożaru i innych zdarzeń losowych.

7. PZU proponuje polisy od 222,56 do 445,12 zł.

Dla rodzin z dziećmi bardzo atrakcyjne jest Assistance Dziecko, włączone już do najtańszego pakietu. 

Jak pomaga Assistance dziecko? Jeśli w podróży trafisz do szpitala, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci

transport dziecka do domu lub do opiekuna, transport i jeden nocleg dla drugiego rodzica lub innego opiekuna. A jeśli podczas wyjazdu podróżujące z Tobą dziecko trafi do szpitala, możesz liczyć na zorganizowanie i opłacenie Twojego pobytu w hotelu oraz transportu i pobytu w hotelu dla drugiego rodzica lub innego opiekuna.  

Czytaj także: Ubezpieczenie turystyczne USA

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Podsumowanie

Przed wakacjami za granicą należy się dobrze ubezpieczyć, aby był to czas prawdziwego relaksu a nie źródło dodatkowego stresu. Bardzo ważne jest ubezpieczenie zdrowotne, bo leczenie za granicą jest na ogół drogie i lepiej, by po wakacjach zostały nam tylko zdjęcia i wspomnienia, a nie rachunki za pobyt w szpitalu. W wyborze odpowiedniego pomoże Ci nasz ranking ubezpieczeń turystycznych.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej