Ubezpieczenie turystyczne do USA

Aktualizacja:
ubezpieczenie turystyczne do usa

Wybierasz się w podróż do USA. Spełniasz swój American dream. Wycieczkę do Stanów Zjednoczonych planujesz z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Głowę zaprząta Ci wyrobienie wizy i bookowanie hoteli. Jeśli nie chcesz, aby Twój amerykański sen zamienił się w koszmar, poświęć chwilę i zadbaj o jedną z najważniejszych rzeczy - ubezpieczenie turystyczne do USA.

 Za każdym razem przypominamy, że jedną z najważniejszych kwestii podczas planowania zagranicznych podróż jest zakup ubezpieczenia turystycznego. Czasem wychodzisz z założenia, że jakoś to będzie. Niekiedy wierzysz, że ewentualne koszta pokryje podstawowa polisa turystyczna wykupiona w pakiecie w biurze podróży. Z podróżą do Stanów Zjednoczonych jest jednak nieco inaczej. Leczenie w USA należy do najdroższych na świecie, a na NFZ ani EKUZ w tym przypadku nie masz co liczyć. Dobre ubezpieczenie turystyczne do Stanów sprawi, że zza oceanu przywieziesz worek dobrych wspomnień…. W przeciwnym razie możesz zostawić tam worek pieniędzy.

Leczenie w Stanach: ile kosztuje pierwsza pomoc?

Koszt pomocy ambulatoryjnej w USA w nagłych przypadkach zaczyna się od $150. Jeśli podczas amerykańskiej podróży źle się poczujesz i konieczna będzie wizyta w szpitalu, w którym spędzisz co najwyżej 3 godziny, a do badań pobiorą Ci jedynie krew, przygotuj się, że na wyjściu otrzymasz rachunek opiewający na kwotę minimum $4000. Jeśli konieczna okaże się jednak 3-dniowa hospitalizacja z pakietem badań, w rubryce „suma” może widnieć kwota od $25000 do $40000. Łatwo przeliczyć, że taka „przyjemność” może uszczuplić Twój budżet nawet o 150 tys. zł!  Średnio o 50 tys. zł więcej zapłacisz w przypadku złamania nogi, gdzie konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Na marginesie dodajmy, że koszt jednej tabletki paracetamolu, jaką otrzymasz na oddziale to średnio 100zł. Chyba nie warto oszczędzać na polisie turystycznej do USA, prawda?

Czytaj także: Ubezpieczenie turystyczne – kiedy się przyda? Na co zwrócić uwagę? Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

System opieki medycznej w USA: jak to działa? Czemu konieczne jest ubezpieczenie turystyczne? 

System opieki zdrowotnej w USA funkcjonuje na zasadzie modelu prywatno-państwowego. Oznacza to, że większa część wydatków na służbę zdrowia jest finansowana z pieniędzy pacjentów i prywatnych ubezpieczycieli. Państwo pokrywa tylko niewielką część. Ogromne koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych nie dotyczą tylko wyjątkowych sytuacji i poważnych zachorowań, ale także podstawowej opieki medycznej. Z uwagi na to, wybierając się w podróż do USA, warto wyposażyć się w polisę turystyczną z jak najwyższą sumą ubezpieczenia. Dzięki temu możesz być pewien, że za udzieloną pomoc nie przyjdzie Ci dopłacić, a hospitalizacja w amerykańskim szpitalu nie doprowadzi Cię do bankructwa.

Czytaj także: Wylatujesz na Sylwestra? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie turystyczne do Stanów (USA): ile to kosztuje?

Na początek powiedzmy sobie szczerze – jeśli zechcemy zaoszczędzić parę groszy i wybierzemy polisę turystyczną z najniższą sumą ubezpieczenia, a podczas pobytu w Stanach zmuszeni będziemy skorzystać z tamtejszej służby zdrowia – możemy być pewni, że posiadane ubezpieczenie na nic się nie zda. Pokryje ono zaledwie niewielki procent kwoty, jaką zażyczy sobie placówka medyczna. Najspokojniejszą głowę będą mieli Ci, którzy „uzbroją” się w polisę z sumą ubezpieczenia wynoszącą co najmniej 300 tys. zł.

Przygotowaliśmy przykładową kalkulację kosztów ubezpieczenia do USA dla dorosłej osoby, która spędzi na wypoczynku za oceanem 14 dni.

Dobrze wyglądają polisy oferowane przez Generali i Before you go, trochę gorzej wypada Warta. Jak widać, podobnie jak w przypadku OC i AC ceny za polisę mogą się znacząco różnić się –  nawet jeśli polisa ma podobny, czy lepszy zakres.

Za dwutygodniową ochronę zapłacisz od 136 zł do kilkuset złotych. Nie jest to wysoka cena za święty spokój.

Czytaj także: Nawet 800 000 długu po rajskich wakacjach!? Uważaj na ubezpieczenie z biura podróży!

Ubezpieczenie turystyczne do USA, WARTA:

Ubezpieczenie turystyczne do USA od Generali:

Ubezpieczenie turystyczne do USA od Before You Go:

Świetnym rozwiązaniem dla naszego bohatera podróżującego do Stanów będzie ubezpieczenie turystyczne z nielimitowaną sumą ubezpieczenia. Właśnie taką polisę proponuje AXA Assistance, gdzie za 322,98 zł otrzymujemy gwarancję pokrycia kosztów leczenia i ratownictwa bez limitu, a dodatkowo ubezpieczenie sportowe oraz ochronę sprzętu sportowego.

 Czytaj także: Jakie ubezpieczenie turystyczne kupić na wyjazd do Tajlandii i Azji?

Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna do USA?

Ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych zapewniające nam kompleksową ochronę, powinno zawierać kilka kluczowych elementów. Przede wszystkim skupmy się na wystarczająco wysokiej sumie kosztów leczenia. Podstawową ochronę warto rozszerzyć o ubezpieczenie NNW, które sprawdzi się w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, czy wsparciu finansowym naszej rodziny w momencie, gdy nas zabraknie. Warto pomyśleć także o ubezpieczeniu Assistance, które może okazać się bezcenne w przypadku choroby. To właśnie ono gwarantuje nam zorganizowanie transportu medycznego do kraju, a także organizację przyjazdu osoby bliskiej, czy chociażby wsparcie tłumacza czy prawnika. Podczas zagranicznej podróży nieocenione może okazać się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które pokryje koszty szkód wyrządzonych na osobach trzecich, czy chociażby w momencie zniszczenia przez nas wypożyczonego sprzętu sportowego czy wyposażenia hotelu. Nieco inne podejście do wyboru polisy turystycznej powinny mieć osoby, które planują uprawiać w Stanach jakiekolwiek sporty. Dla tych konieczne będzie rozszerzenie podstawowej ochrony o uprawianie sportów. O wykupieniu polisy gwarantującej pomoc w przypadku chorób przewlekłych powinny zadbać osoby, które chorują m.in. na cukrzycę, nadciśnienie czy astmę.

Czytaj także: Siedem wspaniałych: ranking ubezpieczeń turystycznych

Ubezpieczenie turystyczne  do USA: o czym warto pamiętać?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne do USA warto zwrócić uwagę na kwestie leczenia ambulatoryjnego. Częstą praktyką wśród ubezpieczycieli jest nakładanie limitów na to leczenie. A czym ono dokładnie jest? Leczenie ambulatoryjne to nic innego jak leczenie, zabiegi i badania, które nie wymagają pozostania w danej placówce dłużej niż 24 godziny. Może zdarzyć się, że choć wykupimy polisę z wysoką sumą ubezpieczenia, ale wyznaczonym limitem ambulatoryjnym, ubezpieczyciel pokryje np. koszt 3-dniowego pobytu w szpitalu, ale jeśli przypadłość, której doświadczymy nie będzie wymagała hospitalizacji, limit na leczenie ambulatoryjne może nie wystarczyć na pokrycie całości rachunku.

 Planujesz wyjazd? Sprawdź stawkę polisy turystycznej do USA dla Ciebie –  KALKULUJĘ

Podsumowanie

  1. Leczenie w USA należy do najdroższych na świecie, a w naszej podróży za ocean nie zadziała ani ubezpieczenie NFZ, ani karta EKUZ. Dobre ubezpieczenie turystyczne do Stanów to podstawa.
  2. W przypadku polisy turystycznej do Stanów Zjednoczonych warto wybrać ubezpieczenie z jak najwyższą sumą ubezpieczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest polisa nie przewidująca limitów na koszty leczenia.
  3.  Ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych zapewniające nam kompleksową ochronę powinno zawierać przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia, Assistance, NNW oraz OC w życiu publicznym. O dodatkowe rozszerzenia powinny zadbać osoby przewlekle chore czy aktywnie uprawiające sport.
  4. Wybierając ubezpieczenie do USA zwróćmy uwagę, czy nie ma ono ustalonych limitów na leczenie ambulatoryjne. W przypadku Stanów Zjednoczonych polisa taka może się nie sprawdzić.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.04.07  •  Samochód
Zmiany w prawie jazdy w 2024 roku  – nowe przepisy dotyczące psychotestów

Rok 2024 przyniósł wiele zmian dla kierowców nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Zaostrzenie przepisów dotknie zarówno najmłodszych kierowców, jak i seniorów. Nowe regulacje dotyczą badań psychologicznych, wymiany dokumentów, a także ograniczeń, które obejmą młodych kierowców. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszelkim prawnym nowościom, o których powinni wiedzieć kierowcy.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC kwiecień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej