Sprawdzamy ważność OC! Zobacz, czy polisa jest nadal ważna!

Aktualizacja:
jak-sprawdzic-waznosc-polisy-oc

Sprawca kolizji, w której zostaliśmy poszkodowani, uciekł lub nie przedstawił nam aktualnego ubezpieczenia OC. Posiadasz auto z drugiej ręki z wykupioną polisą, ale nie pamiętasz, do kiedy jest ona ważna? Jak sprawdzić ważność polisy OC?

Ważne OC – sposób na uniknięcie kar finansowych!

Ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu. Każdy zarejestrowany pojazd musi być ubezpieczony, nawet jeśli od lat stoi na felgach w kącie podwórka. Jeśli zaniedbamy tego obowiązku, grożą nam poważne kary finansowe. Sprawdzenie OC jest niezwykle proste i zajmuje kilka minut. Punkta podpowiada kilka sposób, jak możesz sprawdzić ważność swojej polisy!

Jak sprawdzić ważność OC? Baza danych UFG

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najszybciej i najprościej sprawdzić ubezpieczenie OC auta, podpowiadamy – w bazie UFG. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, bo tak brzmi pełna nazwa, zbiera dane na temat zawartych polis komunikacyjnych OC i AC, zdarzeń drogowych skutkujących odpowiedzialnością zakładu ubezpieczeń i odszkodowań wypłaconych z polis. To również tam należy sięgnąć, gdy chcesz zastanawiasz się, jak sprawdzić nr. polisy OC.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Rocznie Ośrodek Informacji UFG rejestruje około 26 mln odnowionych i nowo sprzedanych polis oraz ponad 1,5 mln zdarzeń drogowych. W bazie danych szybko można sprawdzić, czy dany pojazd jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC.

Czytaj także: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG)

Sprawdzenie polisy OC po numerze rejestracyjnym – czy jest możliwe?

Zakłady ubezpieczeń przekazują do UFG informacje dotyczące zarówno nowych, jak i odnowionych polis ubezpieczeniowych oraz zdarzeń komunikacyjnych. Są zobligowane do podawania takich danych, dzięki czemu baza jest zawsze aktualna. Na dostarczenie potrzebnych szczegółów mają 14 dni. Wśród tych danych jest także rejestracja pojazdu, dzięki czemu sprawdzenie policy OC po numerze rejestracyjnym jest możliwe.

Ubezpieczyciele otrzymują z tego tytułu również korzyści. Weryfikują, czy podczas zawierania umów ubezpieczeniowych nie dochodzi do wielokrotnego ubezpieczenia tego samego auta. Znajduje się w niej kilkaset milionów informacji o sprzedanych polisach, wypłaconych odszkodowaniach, a nawet o wnioskac, które zostały odrzucone.

Sprawdzenie OC pojazdu w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym to opcja dostępna dla wszystkich. Możemy sami skontrolować zarówno nasz pojazd, jak i każdy inny, także przypadkowy samochód na parkingu, czy obce auto zaparkowane pod naszym domem. Wystarczy dysponować numerem rejestracyjnym samochodu lub numerem VIN (nie musimy znać obu tych numerów).

Kontrolę ważności polisy OC dowolnego pojazdu można wykonać także poza stroną UFG. Służy temu serwis historiapojazdu.gov.pl. Jest to baza stworzona przez CEPiK. W tym wypadku musisz znać numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN oraz datę jego pierwszej rejestracji.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Jakie informacje można wydobyć z bazy danych Funduszu?

Jak wspomnieliśmy wyżej, w bazie danych znajdziesz szereg informacji na temat ubezpieczenia danego pojazdu. Towarzystwa sprawdzają, czy np. kierowca ma prawo do zniżek przysługujących za bezwypadkową jazdę. Przede wszystkim umożliwia ona sprawdzenie, czy pojazd ma aktualne OC oraz liczbę polis ubezpieczeniowych zawartych w ramach jednego pojazdu. Ma to znaczenie, gdy trzeba ustalić udział ubezpieczyciela w odszkodowaniu.

Ponadto znajdziemy tam:

 • numer polisy OC,
 • nazwę i adres głównej siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym zawarto umowę ubezpieczenia,
 • markę i model ubezpieczonego pojazdu (dotyczy wszystkich pojazdów mechanicznych objętych obowiązkiem ubezpieczenia OC, zatem samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, motorowerów, autobusów, ciągników, przyczep oraz quadów).

Udostępniane dane nie zawierają jednak żadnej informacji na temat właściciela pojazdu (nazwiska, adresu, czy innych danych kontaktowych).

ubezpieczenie-oc-tanio

Kto korzysta z informacji z bazy danych Funduszu?

Nie tylko ubezpieczyciele, ale także poszkodowani. W przypadku, gdy sprawca kolizji, w której zostaliśmy poszkodowani, uciekł z miejsca zdarzenia lub nie przedstawił nam aktualnej polisy, możemy sprawdzić to w internetowym systemie UFG. Funkcja sprawdzania OC online sprawia, że jesteśmy w stanie zweryfikować je już na miejscu zdarzenia! Także podczas zakupu pojazdu z drugiej ręki warto poszukać informacji na stronie funduszu. Dowiemy się, czy pojazd ma ważną polisę OC i czy naprawdę, jak nas zapewnia obecny właściciel, jest bezwypadkowy.

Sprawdzenie OC pojazdu sprawcy wypadku

W przypadku stłuczki, choćby z pozoru wyglądającej na drobną i niewartą informowania policji, należy postąpić zawsze w ten sam sposób. Zanim pójdziesz na jakiekolwiek ustępstwa, pamiętaj, aby sprawdzić ważność polisy online sprawcy. Szczególną ostrożność zachowaj w sytuacji, gdy nie chce okazać polisy, a jedynie podaje jej numer. Jeśli nie posiada on OC, wtedy sprawa będzie skierowana do UFG. Warto w takiej sytuacji wezwać policję lub spisać oświadczenie.

Czytaj także: Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej do pobrania. Wzór oświadczenia.

Jak sprawdzić, czy dany pojazd posiada ubezpieczenie OC?

Na stronie UFG wybieramy zakładkę „Baza OC i AC”, a w niej „Sprawdzenie ubezpieczenia OC” i „Identyfikacja umowy OC na dzień”. Aby uzyskać dane musimy:

 1. Wpisać numer rejestracyjny pojazdu lub numer VIN.
 2. Podać dzień, na który interesuje nasz sprawdzenie OC samochodu.
 3. Przepisać kod weryfikacyjny z obrazka .

Po wykonaniu tych działań i zatwierdzeniu informacji otrzymujemy numer polisy, nazwę TU, w którym została zawarta polisa oraz markę i model pojazdu. Informacje zgromadzone w ogólnopolskiej bazie danych o ubezpieczeniach komunikacyjnych dostępne są powszechnie i bezpłatnie.

Jeśli jesteś zainteresowany przebiegiem ubezpieczenia OC, w tym o ewentualnych szkodach, zarejestruj się w systemie UFG. W ten sposób zyskasz możliwość pobrania historii ubezpieczenia OC i AC, a także zaświadczenie o bezszkodowej jeździe.

Jak sprawdzić ważność polisy OC samochodu z pomocą aplikacji mobilnej?

Jeśli chcesz, mieć możliwość sprawdzenia OC szybko i wygodnie z dowolnego miejsca, skorzystaj z aplikacji przygotowanych przez UFG.

UFG Kup Auto – darmowa aplikacja dostępna na Android oraz iOS. Znajdziesz w niej także przykładową umowę do wypełnienia, porady dla kupującego czy historię transakcji kupna.

UFG Na wypadek – aplikacja skierowana do osób poszkodowanych. Jest również darmowa i dostępna na smartfony z systemem Android i iOS. Jest wsparciem dla kierowców w przypadku szkody. Asystuje przy tworzeniu dokumentacji.

Jak sprawdzić ważność OC za pomocą aplikacji UFG „Na wypadek”?

Wystarczy zeskanować kod QR, który każdy ma na dowodzie rejestracyjnym. Po zeskanowaniu aplikacja wyświetli dane na temat:

 • numer rejestracyjny i VIN,
 • marka i model pojazdu,
 • rok produkcji pojazdu,
 • pojemność i moc silnika.

W kolejnym kroku użytkownik może pobrać polisę OC z UFG.

Jak sprawdzić ważność ubezpieczenia OC swojego auta w aplikacji?

Jest jeszcze jeden szybki sposób na zweryfikowanie ważności polisy OC. Jeśli posiadasz auto zarejestrowane na Ciebie, informacja na jego temat będzie dostępna także w aplikacji mObywatel. Od 5 grudnia 2020 roku kierowca nie musi mieć przy sobie prawa jazdy, wszystkie informacje, jak również i te z dowodu rejestracyjnego znajdziesz w systemie przygotowanym przez gov na smartfony.

Pytania i odpowiedzi

Czy można sprawdzić ważność polisy OC?
Jak sprawdzić czy sprawca kolizji ma wykupione OC?
Gdzie lepiej sprawdzić dane o polisie OC w UFG czy CEPiK?
Jak sprawdzić nr polisy OC?

Podsumowanie

 1. Ubezpieczenie OC to obowiązek każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Brak OC to nie tylko wysokie kary finansowe, ale także konieczność poniesienia pełnych kosztów wypadku przez sprawcę
 2. W bazie danych Funduszu, do której trafiają informacje o wykupionych polisach oraz wypłaconych z nich odszkodowaniach, można łatwo sprawdzić, czy dany pojazd jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC.
 3. Sprawdź OC w UFG - to proste! Aby sprawdzić, czy dany pojazd posiada aktualne ubezpieczenie OC, na stronie https://www.ufg.pl należy wpisać jego numer rejestracyjny lub VIN.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
37 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
6 lat temu

Już ponad tydzień próbuje założyć konto i wciąż mają problem z dokonaniem weryfikacji, pracują tam chyba jakieś pseudo inteligentne pajace..

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Andrzej

Witam 😉

Jeśli Pana mail „przepadł” w trakcie rejestracji, proponuję kontakt telefoniczny z UFG pod tym numerem : +48 22 53 96 100.
Potwierdzam, działał 😉

Pozdrawiam

marysia
marysia
6 lat temu

Witam
Dzisiaj od godz.16.10 czekałam na linii pod w/w numerem do 17:00 nikt nie odebrał telefonu.Kpina z petenta i nabijanie komuś kosztów.Starczy zmiana nazwiska i juz ginie 10 lat historii ubezpieczeniowej/bezszkodowej/ tym samym nie mam możliwosci zakupu w benefii polisy oc przez net i w dobrej cenie, bo system nie przepuszcza oferty dla mnie z powodu w/w zmiany.Ja mam ponosić konsekwencje burdelu który mają w UFG???Gdzie złożyć skargę??Proszę o pomoc;(

Łukasz Leus
Łukasz Leus
6 lat temu
Reply to  marysia

Witam,
Niestety jest to dosyć często pojawiający się problem (utrata historii ubezpieczenia po zmianie nazwiska). Da się to oczywiście odkręcić, ale wymaga to kontaktu z UFG. Jeśli nie mogła się Pani skontaktować jedynie gdzie można złożyć skargę to Rzecznik Finansowy. Jednak w międzyczasie należy jak najszybciej naprostować historię w UFG, a nawet jeśli teraz zakupiła Pani drożej OC można po poprawieniu danych zgłosić ten fakt do ubezpieczyciela, aby przeliczył ponownie składkę.

Pozdrawiam,
Łukasz

krzysztof
krzysztof
6 lat temu

odpowiedź allianz na moją uwagę w temacie szkody zapisanej na moje konto w UFG zakończonej regresem „Mając na uwadze Pana wątpliwości dotyczące prezentowania szkód na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu
Gwarancyjnego (UFG) uprzejmie informujemy, że zgodnie z Art. 105 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o
ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli
Komunikacyjnych zakład ubezpieczeń przekazuje do UFG dane dotyczące zgłoszenia roszczenia (w zakresie informacji
określonych w Art. 102 ust. 3 pkt. 1 i 2 oraz ust. 4 pkt. 1 i 2) oraz wypłaty odszkodowania (w odniesieniu do kwestii
określonych w Art. 102 ust. 3 pkt. 3 oraz ust. 4 pkt. 3). Zapisy powyższej ustawy nie regulują kwestii informowania UFG
o ewentualnym zakończeniu postępowania regresowego.
proszę o komentarz do tego bo wychodzi na to że nie będąc sprawcą ma się przypisane szkody

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  krzysztof

Witam Panie Krzysztofie

wybierając naprawę ze swojego AC, zobligował Pan ubezpieczyciela do zaraportowania szkody do UFG ( tak jak zostało wspomniane, jest to nakazane ustawą ). W tym momencie, żeby uniknąć uwzględniania tej szkody z UFG, proszę skontaktować się z Allianz w celu uzyskania pełnej dokumentacji opisującej sytuację, w tym m.in. : potwierdzenie pełnego regresu z OC sprawcy. Mając te dokumenty, będzie Pan mógł przy kontakcie z kolejnym ubezpieczycielem prosić o nieuwzględnianie tej szkody przy wyliczaniu składki.

Pozdrawiam

krzysztof
krzysztof
6 lat temu

witam

auto było w leasingu i tak wybrał właściciel pytanie czy po zrobieniu regresu przez allianz nie maja obowiązku wykreślenia szkody z UFG jeśli nie to mam wrażenie że prawo jest pisane dla ubezpieczycieli a nie obywateli

pozdrawiam

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  krzysztof

Panie Krzysztofie

tak jak Panu wspomniałem wcześniej, sytuacja jest określona ustawą i Pan jako ubezpieczający i użytkownik auta zostanie zaraportowany do UFG, ewentualnie można rozmawiać z UFG na temat „przepisania” tej szkody, natomiast na pewno chwilę to potrwa, więc warto przygotować się na kolejny okres ubezpieczenia.

Pozdrawiam

Wojtek
Wojtek
6 lat temu

Witam. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, gdzie mogę uzyskać informacje dotyczące wysokości przysługujących mi zniżek? Moje logowanie do serwisu UFG (jak w artykule zresztą) również trwało kilka dni, jednak ku mojemu zdziwieniu okazało się, że Fundusz nie gromadzi informacji na temat wysokości zniżek. Gdzie w takim razie mam szukać jak nie w UFG?? Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Wojtek

Dzień dobry

baza UFG i dane, które w niej się znajdują są podstawą do naliczania indywidualnych zniżek, jednak każde z Towarzystw Ubezpieczeniowych ma swój sposób ich naliczania, jak również utraty tzn. : jedna firma ubezpieczeniowa przyjmuje do kalkulacji historię ubezpieczenia z ostatnich 5 lat, inna z ostatnich 8. Jeśli posiadał Pan ubezpieczenie w tym czasie i nie miał żadnych szkód, to może być Pan pewien naliczenia maksymalnych zniżek. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak porównać ze sobą dostępne oferty, by zwyczajnie nie przepłacić za ubezpieczenie, ponieważ firmy ubezpieczeniowe różnią się między sobą nawet w takich aspektach 🙂

Pozdrawiam

Tomasz
Tomasz
6 lat temu

Mam pytanie: Posiadam auta od 15 lat i zawsze miałem OC a w 8 latach ostatnich także AC. Jednak przy kalkulacji składki ubezpieczyciel poinformował mnie ze ma luki w historii polis np mam lata z samym AC lub bez AC lub bez żadnego z nich. E domu posiadam kilka dokumentów które pokrywają luki w historii lecz nie wszystkie. Jak mam więc dotrzeć do kompletnych danych mojej historii?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Tomasz

Dzień dobry

najlepiej w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z UFG, które może dokonać takiej weryfikacji. Ewentualnie może Pan również zwrócić się do firm ubezpieczeniowych, w których zawarte były polisy ( pod warunkiem, że ma Pan tę wiedzę ). Zostanie Panu wydane zaświadczenie o przebiegu historii ubezpieczenia.

Pozdrawiam

Pawel
Pawel
5 lat temu

Próbowałem ustalić numer polisy OC samochodu będącego przedmiotem leasingu – bezskutecznie. Po numerze rejestracyjnym lub po numerze VIN ten sam komunikat: „Brak danych”. Wydaje mi się niemożliwe aby firma leasingowa nie ubezpieczyła pojazdu. Proszę o informację w czym może tkwić problem. Numery były wpisywane z pewnością poprawnie.

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Pawel

Dzień dobry

weryfikacja pojazdów w bazie UFG, które stanowią przedmiot leasingu może nie być możliwa np. : ze względu na zawieranie umów generalnych pomiędzy leasingiem a ubezpieczycielem, których ubezpieczyciel może nie raportować do UFG. To jedna z możliwych przyczyn. Jeśli zna Pan numer rejestracyjny i VIN, a sprawa dotyczy wyrządzonej szkody, to proponuję zgłoszenie się na policję.

Pozdrawiam

Robert
Robert
5 lat temu

Witam ile lat wstecz fundusz może żądać polisy OC?
Wypadek miałem w 1997 roku .I fundusz żąda ode mnie przedstawienia polisy OC .

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Robert

Dzień dobry

czy wypadek, który Pan miał został uznany za przestępstwo ?

Pozdrawiam

Tadeusz
Tadeusz
5 lat temu

Czy można sprawdzić historię szkód czyjegoś auta po numerze VIN?

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
5 lat temu
Reply to  Tadeusz

Dzień dobry

jest wiele firm prywatnych, które oferują taką usługę. Ewentualnie może Pan sprawdzić przez stronę rządową – historiapojazdu.gov.pl.

Pozdrawiam

Witold
Witold
5 lat temu

Witam , obecnie mieszkam w Londynie i mam zamiar kupic tutaj samochod , ale problem w tym ze nie moge w zaden sposob uwierzytelnic mojej tozsamosci urzedowo poniewaz nie ma w opcjach ambasady , a jezeli by nawet byla to na wizyte w ambasadzie trzeba czekac trzy miesiace , prosze mi powiedziec w jaki sposob mam udowodnic moje znizki z polski?
a co do zabezpieczen to uwazam ze sa zbyt przesadzone , bedac w Anglii latwiej jest mi sie zalogowac na konto bankowe nie idac do niego czy do jakiegokolwiek innego urzedu

Urszula Borowiecka
Urszula Borowiecka
5 lat temu
Reply to  Witold

Dzień dobry,
proszę skontaktować się z ubezpieczycielem, u którego miał Pan ubezpieczenie w Polsce, być może będzie w stanie wygenerować Panu historię ubezpieczenia. Jeśli chodzi o ePUAP, od niedawna można uwierzytelnić swoją tożsamość przez internet za pośrednictwem niektórych banków, bez konieczności wizyty w urzędzie. Na marginesie dodam, iż fakt, że posiadał Pan zniżki w Polsce, nie obliguje ubezpieczyciela w Anglii do ich uznania.
Pozdrawiam

Witold
Witold
5 lat temu

Pani Urszulo to czy ja dostanę zniżkę w UK to chyba moja prywatna sprawa , a co do zajestrowania się na stronie UFG pomimo uwierzytelnienia profilu w Ambasadzie i posiadania konta na „Profil Zaufany ” to mam wielkie zastrzeżenie ponieważ po raz chyba siódmy UFG nie uwierzytelnia mojej osoby , a gdy próbuje się kontaktować telefonicznie to dwa dni po godzinie oczekiwania z zagranicy i nic , to jest porażka i opieszałość urzędników , i zaznaczam ze sprawę skieruje na drogę sądowa jeżeli dalej będziecie w ten sposób mnie zmywać
Pozdrawiam

Michał
Michał
5 lat temu

Nie dość ze ubezpieczenia poszły w góre to w dodatku dane w UFG w moim wypadku wyglądają co najmniej nie poważnie……. Zamiast 60% naliczają mi 30% zniżki (oczywiście towarzystwa ubezpieczeniowe)…..Jakim podmiotem jest UFG skoro nie interesuje go aktualizacja danych w bazie???Czemu firmy ubezpieczeniowe nie zgłaszające historii ubezpieczającego są bezkarne???Znowu ktoś wymyślił bubel,znowu nie ma winnych i znowu cierpi kierowca, mysle ze kilkadziesiat jak nie kilkaset tysiecy ludzi bedzie oszukane na 100,200 a nawet 300zł……Prosze mi nie pisać ze wszystko można odkręcić bo nie mozna np. nie mając starych polis…..Dodatkowo w gre wchodzi czas i tempo pracy UFG jak juz pisaliście wyżej rejestracja trwa 2 dni…….No i co ciekawe wyslesz im polisy i ich to nie interesuje bo obowiazek taki ma firma ubezpieczycielska……Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera…….

Bożena
Bożena
5 lat temu

Dzień dobry
O d 2008 roku do 2014 byłam współwłaścicielem samochodu ( wpisanym do dowodu rejestracyjnego) w UFG nie ma po tym śladu. Jest tylko mój mąż jako właściciel dodam,że na polisach wystawianych przez ubezpieczyciela widnieje informacja,że jestem współwłaścicielem. Teraz chcę kupić samochód z synem i okazuje się, że mam tylko 3 lata zniżek ( w 2014 roku zmieniliśmy ubezpieczyciela i te lata są w UFE.)
Proszę o odpowiedź i jakąś radę

Urszula Borowiecka
Urszula Borowiecka
5 lat temu
Reply to  Bożena

Proszę skontaktować się z UFG w celu wyjaśnienia sprawy. Może Pani przesłać do UFG dokumentację, potwierdzającą okres, w którym była Pani współwłaścicielką samochodu (np. kopię polisy, kopię dowodu rejestracyjnego).

Marek
Marek
5 lat temu

Witam mam pytanie, niedługo skończę 26 lat i wtedy chcę kupić pierwszy pojazd już bez rodzica w dowodzie rejestracyjnym. Po założeniu konta w bazie ufg okazało się (zgodnie z prawdą), że w ciągu ostatniego roku (po skończeniu 26 lat będzie to już ponad rok temu) miałem jedną zgłoszoną szkodę, jednak w rubryczce „Kwota wypłaconych odszkodowań lub świadczeń (suma)” widnieje „0”. Nie rozumiem jak to możliwe – może po prostu zakład ubezpieczeń nie przekazał informacji o kwocie, którą wypłacił? Pytam ponieważ zastanawiam się nad wysokością składki OC, jaką przyjdzie mi zapłacić i nad tym czy ma to jakieś znaczenie.
Pozdrawiam, Marek

Urszula Borowiecka
Urszula Borowiecka
5 lat temu
Reply to  Marek

Kalkulując składkę firma ubezpieczeniowa weźmie pod uwagę, że w rejestrze szkód istnieje jedna zgłoszona szkoda. Skoro było wypłacone odszkodowanie z tego tytułu, ale nie widnieje w bazie, ubezpieczyciel prawdopodobnie zapomniał przekazać informacje do UFG. Z punktu widzenia ubezpieczyciela, podczas kalkulacji składki, nie ma znaczenia, jaka kwota została wypłacona. Znaczenie ma natomiast sam fakt zaistnienia zdarzenia szkodowego. Wysokość składki za ubezpieczenie może Pan sprawdzić u nas na porównywarce: https://punkta.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac

Paweł
Paweł
5 lat temu

Co ze starszymi ubezpieczeniami? Niektóre towarzystwa potrzebują informacji z 8 lat.

Grzegorz Bujański (punkta)
Grzegorz Bujański (punkta)
5 lat temu
Reply to  Paweł

Witam,

Ubezpieczyciel ma dużo większy dostęp do bazy. Samodzielnie można sprawdzić 5 lat do tyłu. Ubezpieczyciele mają możliwość sprawdzenia nawet 10 lat wstecz. Te dane nadal są przechowywane w Funduszu gwarancyjnym, nie są po 5 latach usuwane.

pito
pito
4 lat temu

witam zostałem oszukany przez ubezpieczalnie kradzież nie ubezpieczacie mtu oraz ergo hesti kto i dlaczego dopuszcza ze inna osoba podpisuje i wypełnia oświadczenie po kolizji i zgłasza w ubezpieczalni na węd ze nie jaki z ergo Hestii po pełnił błąd ze nie zgłosił do prokuratury oraz na policje miał mnie w dupie załamał prawo cyrki dziadek po 63 latek spowodował kolizje miałem z nim lewą stronę on również lewo nie zdziwiło go tylko na papierek ze policja nie fatygowała się ze lewe strony mnie ukarali zamiast jego ze on spowodował kolizje jakie jest prawo czy osoba która nie była na kolizji i zgłosiła za niego i podpisując podpisem oraz numerem dowodem o co tu biega ze łamiąc prawo dozwolone oszustwem to było na wyłudzenie

pito
pito
4 lat temu

witam zostałem oszukany przez ubezpieczalnie kradzież nie ubezpieczacie mtu oraz ergo hesti kto i dlaczego dopuszcza ze inna osoba podpisuje i wypełnia oświadczenie po kolizji i zgłasza w ubezpieczalni na węd ze nie jaki z ergo Hestii po pełnił błąd ze nie zgłosił do prokuratury oraz na policje miał mnie w dupie załamał prawo cyrki dziadek po 63 latek spowodował kolizje miałem z nim lewą stronę on również lewo nie zdziwiło go tylko na papierek ze policja nie fatygowała się ze lewe strony mnie ukarali zamiast jego ze on spowodował kolizje jakie jest prawo czy osoba która nie była na kolizji i zgłosiła za niego i podpisując podpisem oraz numerem dowodem o co tu biega ze łamiąc prawo dozwolone oszustwem to było na wyłudzenie z dolnego śląska jestem lca

PiotrMackiewicz
PiotrMackiewicz
4 lat temu

Witam, potrzebuję historię mojego OC z nawet 15lat potrzebne to do znizek w niemczech, co mam zrobic moze ktos wie i mi podpowie, z gory dziękuję.

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
4 lat temu

Dzień dobry, w tym przypadku należy się zgłosić bezpośrednio do wszystkich ubezpieczycieli, w których były zawierane polisy, z prośbą o wydanie zaświadczeń o przebiegu ubezpieczenia.

Herman1972
Herman1972
4 lat temu

Jak to jest z tą weryfikacją UFG w towarzystwach ubezpieczeniowych ? Czy to jest normalne, że dla jednego ubezpieczyciela weryfikacja może być inna a dla drugiego inna ?

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
4 lat temu
Reply to  Herman1972

Dzień dobry, każda firma ubezpieczeniowa sprawdza w UFG historię klienta. Jednak każda firma ma indywidualny sposób brania pod uwagę tej historii. Niektóre firmy np: weryfikują w UFG ostatnie 3 lata jeśli chodzi o szkody a inne 5, 7 lat. Na naszym rynku ubezpieczeniowym są również towarzystwa ubezpieczeniowe które nie akceptują zniżek wypracowanych za posiadanie przyczepki/motoroweru.

Herman1972
Herman1972
4 lat temu

Ale jeśli ktoś ma wypracowaną pełną zniżkę to firmy ubezpieczeniowe powinny chyba to akceptować, bo inaczej to jest chyba dyskryminowanie klienta…weryfikacja UFG powinna być taka sama dla wszystkich firm.

Polacco
Polacco
3 lat temu

Przed chwilą rozmawiałem z przedstawicielem Rankomat i okazało się,że Benefika sięga,aż 10 lat wstecz.
Czy to legalne? Skoro UFG może trzymać info przez 5 lat,to dlaczego Benfa ma dostęp 10 lat wstecz?
Dziś jest 14-05-2019

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  Polacco

Dzień dobry, towarzystwo samo ustala z ilu lat wstecz weryfikuje szkodowość klienta, kwestia ta nie jest nigdzie uregulowana. W bazie UFG są dane od momentu, kiedy zaczął ten rejestr funkcjonować.