Ubezpieczenia OC Gdańsk – już od 311 zł!

Aktualizacja:
gdansk

Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu Gdańsk plasuje się w czołówce miast z najwyższymi cenami OC. Nie oznacza to jednak, że wszyscy płacą krocie za ubezpieczenia samochodowe. Analiza danych zebranych przez mfind dowodzi, że najtańsze OC znaleziono już za 311 złotych. Nie jest to jednak wyjątkowy przypadek. Tanie OC mogą nabyć również inne osoby zamieszkujące Gdańsk.

Według danych statystycznych lokalnego magistratu liczba samochodów zarejestrowanych na terenie miasta systematycznie rośnie. Niemniej, do najbardziej zmotoryzowanego rejonu w Polsce nieco mu brakuje. Szukać nie trzeba daleko, bo po sąsiedzku…

Co wpływa na stawkę OC? Gdańsk jednym z najbardziej zakorkowanych miast!

Z danych opublikowanych przez OKO.press wynika, że niechlubnym pierwszym miejscem pod względem ilości samochodów może pochwalić się Sopot. To tam na 1000 mieszkańców przypadają aż 732 samochody. Taka sytuacja negatywnie wpływa na stawki za ubezpieczenia OC. Choć Gdańsk wypada nieco lepiej w rankingach, jego mieszkańcy każdego dnia muszą stawiać czoła niemałym korkom. Tutaj z kolei odwołamy się do rankingu najbardziej zatłoczonych miast stworzonego przez amerykańską firmę Inrix. Znalazło się w nim w sumie osiem polskim miast, z których Gdańsk zajął 270. miejsce w kategorii świat i 6. miejsce w kategorii Polska. Z wyliczeń wynika, że na 260 dni roboczych w roku, gdańszczanie spędzają 26 godzin w korkach.

Wzmożony ruch znacznie zwiększa prawdopodobieństwu nieprzewidzianych zdarzeń na drogach, co przekłada się na stawki za ubezpieczenie OC. Biorąc pod uwagę statystyki policyjne, Gdańsk nie prezentuje się dobrze. W 2020 r. doszło tam do 375 wypadków, w których rannych zostało 409 osób.

Tanie OC – Gdańsk. Polisa już od 311 zł

W 2020 r. średnia cena za ubezpieczenia samochodowe dla osób zamieszkujących Gdańsk kształtowała się na poziomie 833 zł. Wysokość składki różni się jednak w zależności od rejonu. Od dłuższego czasu ceny ubezpieczenia OC w Gdańsku należą do jednych z najwyższych. Pomorscy kierowcy nadal mają jednak szansę na tanie OC. Ubezpieczając samochód na terenie miasta Gdańsk, często można znaleźć polisę za niewiele więcej niż 400 złotych.

Z analizy kalkulacji wykonanych za pomocą porównywarki Punkta w 2020 r. wynika, że najtańsze OC w Gdańsku przypadło 50-letniemu kierowcy, który szukał polisy dla swojego Volkswagena Golfa II 1,3 z 1990 roku. Za ubezpieczenie samochodu zapłacił on 311 złotych. Atrakcyjną ofertę, bo w kwocie 356 zł, znalazł również 45-letni kierowca Volkswagena Golfa II 1,8 z 1990 r. To nie wszystkie okazje, jakie udało się odkryć osobom zamieszkującym Gdańsk. 64-letni posiadacz Daihatsu Terios 1,5 z 2011 nabył OC za 409 zł. Nieco więcej, bo 422 złote, uiścił 40-letni kierowca Citroena C4 Picasso z 2011 r.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych polskich miastach?

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu (Gdańsk)?

W przypadku ubezpieczenia OC powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną polisy. Zakres takiego ubezpieczenia jest regulowany ustawowo i będzie identyczny w każdym towarzystwie. Inaczej wygląda sytuacja z AC, z którego często ze względów oszczędnościowych, kierowcy świadomie rezygnują. Owszem, Autocasco do najtańszych nie należy, ale w wielu sytuacjach może okazać się nieocenione. Co więcej, choć wybór polisy AC nie powinien być dyktowany ceną, a zakresem, możemy rozważyć zakup pakietu OC i AC, który często wychodzi nieco taniej niż ubezpieczenia kupowane osobno. Jeśli nie chcesz przepłacać, porównaj oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierz to, które oferuje Ci najszerszy zakres AC i OC w przystępnej cenie.

 

Podsumowanie

  1. Gdańsk plasuje się w czołówce miast z najwyższymi cenami OC.
  2. Średnie stawki za OC w Gdańsku w 2020 r. wyniosły 833 zł.
  3. Najtańsze OC znaleziono za 311 zł. Tyle zapłacił, zamieszkujący Gdańsk, właściciel Volkswagena Golfa II 1,3 z 1990 roku.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej