Ubezpieczenia OC Opole – już od 307 zł!

Aktualizacja:
opole

W 2020 r. średnia cena ubezpieczenia OC dla osób zamieszkujących Opole wyniosła 612 zł. W porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi jest to najniższa składka w Polsce. Wielu kierowcom udało się jednak kupić OC w jeszcze korzystniejszej kwocie. Najmniej zapłacił 62-letni posiadacz Renault Espace IV 1,9 dCi z 2005 roku. Wydał on zaledwie 307 złotych.

Opole to jedno z najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba samochodów osobowych w tym regionie przekroczyła 600 sztuk na tysiąc osób. Czy mnogość pojazdów na drogach wiąże się z większą wypadkowością? Sprawdź, ile kosztuje najtańsze OC w Opolu!

Wypadkowość a tanie OC w Opolu

Jak powszechnie wiadomo, ustalając sumę za ubezpieczenie OC, bierze się pod uwagę wiele czynników. Należą do nich między innymi model i rocznik pojazdu, a także wiek i staż kierowcy. Do ważnych elementów należy również wypadkowość na danym terenie. A ta, według policyjnych statystyk, jest bardzo niska. W poprzednim roku w Opolu i okolicznych miejscowościach doszło do 488 wypadków, w których 65 osób zostało zabitych, a 538 rannych.

Pod względem liczby wypadków drogowych w poszczególnych regionach Polski Opole wygląda bardzo dobrze. Lepiej wypada jedynie podlaskie, gdzie odnotowano w sumie 430 zdarzeń drogowych. Takie statystyki przekładają się na niską cenę za polisy samochodowe. Tanie ubezpieczenie OC w Opolu to zatem żaden mit!

Znajdź tanie OC w Opolu. Sprawdź, czy kupisz polisę za mniej niż 400 zł!

Jaki jest koszt ubezpieczenia OC w Opolu? Średnia składka wynosi 612 zł. To mniej niż w innych polskich miastach. Niemniej jednak niektórym kierowcom udało się znaleźć jeszcze lepszą ofertę. Najtaniej, bo 307 zł, zapłacił 62-letni posiadacz Renault Espace IV z 2005 r. Niewiele więcej (370 zł) wydała 53-letnia właścicielka Chevroleta Spark 1,0 MR 13 z 2013 r. Za pomocą porównywarki Punkta, tanie ubezpieczenie OC nabył również 74-letni kierowca poruszający się Suzuki SX-4 S-CROSS z 2017 roku. Za swoją polisę zapłacił on 394 zł. Dobrą ofertę wyszukał też 42-letni kierowca Peugeota 308 II z 2014 r. Wysokość jego składki ubezpieczeniowej wyniosła tylko 380 zł.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych miastach?

Przyznasz, że ceny te wyglądają naprawdę korzystnie? Jeśli jednak płacisz więcej lub nie jesteś zadowolony z zaproponowanej stawki OC, skorzystaj z porównywarki. Wpisz swoje dane oraz informacje dotyczące pojazdu i sprawdź, czy otrzymasz ciekawszą ofertę.

Ubezpieczenie OC czy AC? Kiedy przyda się Autocasco?

Oprócz obowiązkowej polisy OC warto również zdecydować na dobrowolne ubezpieczenie AC. Autocasco to mądry wybór, jeśli posiadasz nowy pojazd, który niemało Cię kosztował. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie AC? Otóż na pewno nie możesz się kierować tylko i wyłącznie ceną – ona gra tutaj drugoplanową rolę. Przede wszystkim sprawdź, co zawiera dana oferta i wybierz to, czego naprawdę potrzebujesz. Przykładowo, Autocasco może obejmować naprawę niewielkich uszkodzeń, pomoc drogową czy odszkodowanie w sytuacji szkody częściowej lub całkowitej. Kluczem do sukcesu jest zestawienie ofert różnych ubezpieczycieli działających na polskim rynku – a w tym pomoże Ci porównywarka.

Podsumowanie

  1. W 2020 r. średnia cena ubezpieczenia OC w Opolu wyniosła 612 zł.
  2. Najmniej za swoją polisę zapłacił 62-letni posiadacz Renault Espace IV 1,9 dCi z 2005 roku. Wydał on jedynie 307 zł.
  3. Składki za ubezpieczenia komunikacyjne w Opolu należą do najniższych w Polsce (w porównaniu z innymi miastami).


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej