OC w polskich miastach - gdzie OC jest najtańsze w 2018?

Aktualizacja:
gdzie najtańsze oc 2018

Różnice w cenach OC w polskich miastach jest dość duża. Najwięcej płacą mieszkańcy Wrocławia, a najlepiej w porównaniu na start 2018 wypadł Rzeszów. Gdzie jeszcze polisy OC są najtańsze i jak nie przepłacić za OC?

Po ogromnych zmianach cen OC na przestrzeni 2015-2016, wreszcie jak wynika z naszego raportu cen OC na start 2018, ceny polis wyhamowały. W kilku ośrodkach miejskich ceny nawet spadły. To dobra wiadomość dla wszystkich kierowców, zwłaszcza, że poprawiły się także statystyki wypadków drogowych, które wpływają na ceny OC oraz wyniki finansowe towarzystw ubezpieczeniowych.

OC w polskich miastach – gdzie OC jest najdroższe , gdzie najtańsze?

Największą różnicę można zaobserwować w Kielcach, gdzie średnia cena spadła znacząco – aż o 27%, oraz w Białymstoku i Bydgoszczy – analogicznie 14 i 13% mniej. Na dobrą ofertę mogą także liczyć kierowcy z Poznania, Rzeszowa i Zielonej Góry.

Gorsze wiadomości mamy tylko dla mieszkańców 4 miast: odczuwalnie drożej może być w Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Olsztynie i Opolu.

W pozostałych ośrodkach miejskich, jeśli nie pogorszyła się twoja historia ubezpieczeniowa, z powodzeniem możesz zapłacić tyle samo co rok temu, a nawet odrobinę mniej.

Informacje na temat najniższej i średniej ceny w twoim mieście znajdziesz na poniższych infografikach!

Zmiana cen OC w 2018  –  jak zapłacić mniej za OC?

Przede wszystkim porównuj oferty! Przypominamy, że zakres OC jest określony ustawą, a to oznacza, że kupując to ubezpieczenie, w każdym TU dostajesz dokładnie taki sam zakres ochrony. Nie warto więc przepłacać. To prawda, że niektórzy ubezpieczyciele dodają do podstawowej oferty NNW lub Assistance – ale zwykle jest to koszt kilku złotych, nie powinien więc wpływać na przepłacanie za polisę o  kilkadziesiąt czy kilkaset złotych.

Chcesz mieć tanie OC? Pamiętaj o tym:

  • Jeśli posiadasz maksymalne zniżki i jesteś w grupie wiekowej 35- 60 lat – dla towarzystwa ubezpieczeniowego jesteś najatrakcyjniejszym klientem. Towarzystwa rywalizują o takich kierowców i zwykle są skłonne zaproponować naprawdę korzystną cenę. Nie oznacza to jednak, że wszędzie zapłacisz tyle samo.
  • Dla zilustrowania tej zależności przeprowadziliśmy kalkulację dla kierowcy VW Golfa 1.9 z 2009 r. w wieku 36 lat, z nienaganną historią ubezpieczeniową, mieszkającego w Szczecinie. Najatrakcyjniejszą ofertę zaproponował w tym wypadku LINK 4 – 712 zł. W Generali ten sam kierowca zapłaciłby 912 zł, a w Allianz – nawet 966 zł. Oznacza to, że jeśli nie porównujemy ofert, różnica w cenie może być naprawdę znacząca. 
  • Mniej za ubezpieczenie zapłacisz w mniejszych ośrodkach miejskich –  jeśli więc mieszkasz pod Krakowem –  czy 20 km od Warszawy, oferta na polisę może być bardziej atrakcyjna niż dla mieszkańca aglomeracji.
  • Jeśli miałeś w roku ubezpieczeniowym szkodę i nie chcesz zapłacić za OC o wiele więcej niż dotychczas, przygotuj się na zmianę ubezpieczyciela –  aktualny na pewno mocno podniesie stawkę!

 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej