Średnia cena ubezpieczenia OC oscyluje w granicach 1000 złotych, jednak różnice pomiędzy poszczególnymi miastami są naprawdę spore. Na początku 2019 roku, najtańsze OC znajdziemy w Opolu i zapłacimy za nie 350 złotych. W jakim mieście kierowcy zapłacą najwięcej za OC? Sprawdzamy, jak aktualnie wygląda sytuacja w poszczególnych miastach i jak zmieniła się w porównaniu do roku ubiegłego.
Podsumowując rok 2018 możemy stwierdzić, że przy większej rentowności ubezpieczeń komunikacyjnych oraz zmniejszającej się liczbie wypadków, ubezpieczyciele zrezygnują z podwyżek składek. To z kolei oznaczałoby, że ceny OC w 2019 roku powinny utrzymać się na podobnym poziomie, a w segmencie bezszkodowych kierowców – nawet odnotować niewielkie spadki. Jak wygląda ta sytuacja w rzeczywistości? Ile zapłacą za OC kierowcy w poszczególnych miastach Polski? Sprawdzamy!
Wzrosty OC w Białymstoku i Bydgoszczy
Na podstawie kalkulacji cen OC wykonanych przez klientów Punkta w okresie 15 grudnia 2018 – 2 stycznia 2019 roku wynika, że średnia cena OC na starcie stycznia 2019 wynosi 1028 złotych. W porównaniu do roku ubiegłego sytuacja nieco zmieniła się i z droższym OC muszą liczyć się kierowcy Bydgoszczy i Białegostoku. W tym pierwszym, średnia cena OC w porównaniu z 2018 rokiem wzrosła o 8 proc. i wynosi aktualnie średnio 1127 złotych. Około 84 złotych więcej zapłacą kierowcy z Wrocławia. Choć w porównaniu z rokiem ubiegłym, cena ta spadła o około 25 proc. to właśnie wrocławianom przypadnie najdroższe ubezpieczenie.
Najtańsze OC styczeń 2019: OC za 350 zł dla kierowców z Opola
Nowy Rok to taki przełomowy czas, który dla jednych przynosi bardzo dobre nowiny, dla drugich – nieco mniej radosne. W 2019 roku największym optymizmem napawa on kierowców z Torunia, gdzie średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego w styczniu, w porównaniu do roku ubiegłego, spadła aż o 59 proc. i wynosi średnio 807 złotych. To jednak i tak sporo drożej od ceny, na którą mogą liczyć na przykład kierowcy z Opola. To właśnie tam zmotoryzowani mają szansę na najtańsze OC, za które zapłacą już 350 złotych. W porównaniu do średnich cen, które przekraczają 1000 złotych – „dobra oferta” w tym przypadku, to chyba mało powiedziane. Zaledwie parę złotych więcej zapłacą mieszkańcy w Szczecinie czy Krakowie.
Podsumowanie
- W porównaniu do roku 2018 sytuacja na rynku OC nieco zmieniła się i z droższym ubezpieczeniem muszą liczyć się kierowcy Białegostoku czy Bydgoszczy.
- W Toruniu cena OC, w porównaniu do roku ubiegłego, spadła aż o 59 proc.
- Najtańsze OC w 2019 roku kosztuje 350 złotych i przypada mieszkańcom Opola.
- Najwyższe średnie ceny OC zanotowano w Wrocławiu i Gdańsku i Bydgoszczy.
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.
Prowadzenie myjni samochodowej to złożona działalność, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Właściciele takich przedsiębiorstw muszą mieć świadomość ryzyk związanych z prowadzeniem biznesu i zadbać o kompleksową ochronę.
Prowadzenie warsztatu samochodowego to działalność niosąca pewne ryzyko – od uszkodzenia pojazdów klientów po zniszczenie własnego mienia. Właściciele serwisów muszą być więc przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego koniecznością staje się posiadanie właściwego zabezpieczenia. Jednym z polecanych i sprawdzonych narzędzi ochrony jest ubezpieczenie warsztatu samochodowego.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?