Jak znaleźć najtańsze OC?

Aktualizacja:

Tanie ubezpieczenie OC

Skoro już musimy wykupić OC, niech przynajmniej nie drenuje naszych kieszeni. To rozsądna postawa, bo zakres OC reguluje ustawa, zatem zgodnie z prawem każdy ubezpieczyciel oferuje dokładnie to samo. Zatem skąd różnice w cenach OC? Jak znaleźć tanie OC? Na ostateczną stawkę OC wpływają różne czynniki, rozmaite dodatki i zniżki specjalne, którymi każdy ubezpieczyciel nęci i kusi potencjalnego klienta. Aby kupić ubezpieczenie samochodu najtaniej, trzeba porównać wiele ofert, ale na szczęście dzięki porównywarce ubezpieczeń punkta.pl wszystko mamy pod ręką.

Najtańsze ubezpieczenie samochodu

Lubimy śledzić trendy, aby być na bieżąco z nowościami. Analizujemy rankingi, kiedy chcemy założyć konto w banku, znaleźć dobrą lokatę kapitału czy posłać dziecko do dobrej szkoły. W branży ubezpieczeniowej przygotowywane są zestawienia atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych w danym okresie. Pozwalają one rozeznać się w temacie, zwracają uwagę na mniej popularne a godne uwagi towarzystwa ubezpieczeniowe, ale nie przedstawiają ofert spersonalizowanych. Gdzieś tu jest ta nasza najtańsza polisa OC, ale dopiero witamy się z gąską.

Sprawdź: Podsumowanie III kwartałów 2019 na rynku OC! 

Najtańsze OC: kalkulator

Świetną sprawą dla wszystkich poszukujących taniego OC jest porównywarka ubezpieczeń, kalkulator, w którym szybko i sprawnie wyliczymy OC dla nas, uszyte na miarę. Poszukiwania taniego OC możemy prowadzić z fotela. Dostępna online przez całą dobę, także w niedziele niehandlowe i święta państwowe, multiagencja punkta.pl w krótkim czasie przedstawi nam wiele propozycji różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Będzie z czego wybierać tanie OC samochodu

Najtańsze ubezpieczenie OC samochodu – dla kogo?

Nie ma równości na tym świecie. Przekonujemy się o tym każdego dnia w różnych sytuacjach życiowych, również gdy chcemy znaleźć najtańsze ubezpieczenia samochodowe. Kto może liczyć na tanie ubezpieczenie OC, a kto zapłaci jak za zboże?

Najtańsze OC samochodu dostępne jest zazwyczaj dla doświadczonych kierowców, którzy regularnie, co najmniej od dekady, opłacają OC. Im dłużej kierujesz samochodem, tym rozważniej to robisz. Rozwaga wzrasta gwałtownie w chwili, gdy przestajesz wozić kumpli po dyskotece, a Twoimi codziennymi pasażerami stają się dzieci, co ubezpieczyciele również zauważają i odnotowują na liście czynników tańszego OC. Tanie ubezpieczenie OC samochodu dostępne jest również dla mieszkańców mniejszych miejscowości i dla posiadaczy samochodów o mniejszej pojemności silnika.

A czy tanie ubezpieczenia są dostępne dla młodych kierowców? Są, ale ich zdobycie wymaga więcej zachodu. Każdy ubezpieczyciel bowiem podejrzliwie traktuje młodego kierowcę. Statystyki policyjne są jednoznaczne: to młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków. Młody człowiek chcąc oszczędzić na OC powinien wybrać samochód z silnikiem o małej mocy. Zakup BMW z silnikiem 3.0 równa się kosmiczne wydatki na OC. Będąc młodym kierowcą warto wpisać do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela z kompletem zniżek. 

SPRAWDŹ: Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców!

Najtańsze OC/AC: gdzie szukać oszczędności?

Ubezpieczenie OC najtaniej znaleźć jest w miarę łatwo, a co z AC? Tu jest podobnie. Kalkulator ubezpieczeń wyszuka dla nas atrakcyjne oferty, ale warto wykupić od razu cały pakiet OC+AC+NNW+assistance, wtedy dostaniesz najlepsze w dobrej cenie. Zatem jeśli myślisz o kupnie dodatkowych ubezpieczeń, zdecyduj się na to od razu, kiedy kupujesz OC. A czy warto kupować ubezpieczenie na raty? Nie jest to dobry pomysł, bo ubezpieczenie kupowane na raty jest droższe niż zapłacone za jednym zamachem. Różnica może wynosić nawet kilkaset złotych. Przelicz i sprawdź.

Jak kupić tanie OC? Dodatkowe rabaty

Oprócz zniżek na bezszkodową jazdę, kierowca może liczyć na dodatkowe rabaty. Zakup polisy przez Internet, zniżki dla płacących kartą czy przelewem elektronicznym są na porządku dziennym. Sprawdź, co oferuje ubezpieczyciel, którego ofertę wybierasz. Nie kupuj kota w worku! Sprawdzaj, porównuj i kupuj OC najtaniej jak to tylko możliwe.

Podsumowanie

Ubezpieczenie OC to ustawowy obowiązek każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Obowiązek, od którego nie ma wyjątków. Kupując OC nie warto przepłacać, bo każde towarzystwo oferuje to samo ubezpieczenie. Dobre OC to po prostu tanie OC. A gdzie znaleźć najtańsze OC? Podpowiadamy.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej