Punkta

W sprawie ubezpieczenia OC, obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych, mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Zła jest taka, że OC systematycznie drożeje, średnia wartość ubezpieczenia OC na koniec 2017 roku wynosi ok. 1200 złotych. A dobra wiadomość jest taka, że korzystając z naszego kalkulatora OC znajdziesz najtańszą z możliwych polisę OC i kupisz ją szybko i sprawnie przez Internet.

Stawka ubezpieczenia OC zależy od kilku czynników, m.in. pojemności silnika, doświadczenia kierowcy, wysokości zniżek za bezszkodową jazdę, a także miejsca zamieszkania. Najdrożej za ubezpieczenie OC płacą mieszkańcy Warszawy, bo według statystyk właśnie w stolicy najczęściej dochodzi do wypadków i stłuczek.

Wyliczyliśmy, ile za ubezpieczenie OC dla Skody Octavii zapłaci młody, a ile doświadczony kierowca z kompletem zniżek. W zestawieniu wzięliśmy pod uwagę dwa modele Skody: Skoda Octavia 1.4 Tour Plus 2005 Benzyna, 1.4 75 KM i Skoda Octavia 1.4 Tour Classic 2011 Benzyna, 1.4 75 KM. Możecie porównać wysokość składki OC w czterech miastach: Warszawie, Wejherowie, Zakopanem i Zielonej Górze.

Nasz młody kierowca to kawaler lat 27, posiadacz prawa jazdy od lat pięciu, dysponuje zniżką 20%. Potrzebuje samochodu na dojazdy do pracy i na weekendy, przejeżdża około 6500 km rocznie.

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC SKODA Octavia z 2005 roku?

Najmniejszą składkę OC opłaci mieszkaniec Zakopanego – 909 zł. W Zielonej Górze jest o 200 zł drożej, w Wejherowie 300 zł drożej, a w Warszawie aż 600 zł drożej niż w Zakopanem.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa1506 złLink4
Wejherowo1241 złLink4
Zakopane909 złAXA Direct
Zielona Góra1174 złLink4

Oto inne propozycje ubezpieczenia OC dla młodego mieszkańca Warszawy:

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Warszawa

Oferty ubezpieczenia OC SKODA Octavia z 2005 roku dla młodego kierowcy z Wejherowa:

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Wejherowo

A co z AutoCasco?

Ubezpieczenie AC jawi się jako luksus, ale warto się zastanowić, czy nie jesteśmy tego warci. Polisa AC przydaje się m.in. w sytuacji, gdy to my spowodujemy stłuczkę i nasz pojazd ucierpi w jej wyniku. Najkorzystniej wykupić pakiet OC+AC. W Zielonej Górze ubezpieczenie OC+AC SKODA Octavia z 2005 roku młodego kierowcę kosztuje 1534 zł. A oto inne propozycje:

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Zielona Góra

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Skoda Octavia z 2011 roku?

Młody kierowca z Warszawy za ubezpieczenie OC Skoda Octavia rocznik 2011 zapłaci 1214 zł. Prawie 200 złotych mniej zapłaci kierowca z Wejherowa, prawie 300 mniej mieszkaniec Zielonej Góry i ponad 350 zł mniej mieszkaniec Zakopanego.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa1214 złLink4
Wejherowo1041 złLink4
Zakopane844 złLink4
Zielona Góra987 złLink4

Jakie inne oferty ubezpieczenia OC Skoda Octavia z 2011 roku są dostępne dla młodego kierowcy z Warszawy?

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Warszawa

Oto inne możliwości ubezpieczenie OC Skoda Octavia z 2011 roku dla młodego kierowcy z Zakopanego:

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Zakopane

A co z polisą AutoCasco?

Decydując się na ubezpieczenie AC Skoda Octavia z 2011 roku młody kierowca powinien skorzystać z pakietu OC+AC, ponieważ to najkorzystniejsza finansowo opcja. Kierowcę z Zielonej Góry będzie kosztować co najmniej 1439 zł. Oczywiście warto przeanalizować zakres poszczególnych pakietów:

 

Nasz doświadczony kierowca ma 45 lat, żonę i dwoje dzieci, które podwozi do szkoły w drodze do pracy, z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od lat 20, 60% zniżki, przejeżdża około 4000 km rocznie.

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Skoda Octavia z 2005 roku?

Doświadczenie za kierownicą, lata systematycznego opłacania ubezpieczenia OC i bezszkodowa jazda to spory atut każdego kierowcy. Dzięki temu składki OC są dużo niższe niż w przypadku młodego kierowcy. Jednak tutaj również sprawdza się zasada, że mieszkańcy największych miast płacą najwięcej. Doświadczony kierowca z Warszawy zapłaci za ubezpieczenie OC Skoda Octavia z 2005 roku 741 zł, wejherowianin 614 zł, zielonogórzanin 592 zł, a mieszkaniec stolicy Tatr 459 zł.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa741 złLink4
Wejherowo614 złBenefia
Zakopane459 złAXA Direct
Zielona Góra592 złLink4

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Wejherowo

Co TU mają do zaoferowania doświadczonemu kierowcy z Zakopanego?

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Zakopane

A co z ubezpieczeniem AC dla Skody Octavii?

Polisa AutoCasco to propozycja dla tych, którzy bez względu na wiek i doświadczenie za kółkiem chcą być spokojni o losy swojego pojazdu. Często przytrafiają się stłuczki parkingowe, których sprawcy ulatniają się jak dym, samochody parkujące w nocy na ulicy są narażone na próby włamania i atak żywiołów – straty mogą być duże. Polisa AC gwarantuje, że nie zostaniemy sami z kosztami naprawy uszkodzonego pojazdu.

Ubezpieczenie OC+AC  Skoda Octavia z 2005 roku dla doświadczonego kierowcy z Zakopanego to koszt 889 zł w Link4. Oto inne propozycje:

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Zakopane

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC SKODA Octavia z 2011 roku?

Ceny ubezpieczenia OC w poszczególnych TU są różne, ale zasada w naszym zestawieniu jest taka sama bez względu na ubezpieczyciela: w Warszawie najdrożej, w Zakopanem najtaniej.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa669 złLink4
Wejherowo543 złBenefia
Zakopane437 złBenefia
Zielona Góra527 złBenefia

Inne możliwości ubezpieczenia OC SKODA Octavia z 2011 roku dla doświadczonego kierowcy z Warszawy:

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Warszawa

Przykładowe oferty ubezpieczenia OC Skoda Octavia z 2011 roku dla doświadczonego kierowcy z Zakopanego:

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Zakopane

Polisa AutoCasco dla Skody Octavii

Doświadczony kierowca z Wejherowa decydując się na pakiet OC+AC SKODA Octavia z 2011 roku musi być przygotowany na wydatek od 1039 zł. Inne możliwości:

Ubezpieczenie OC Skoda Octavia Wejherowo

[Widget_reklama_porownywarki]