Volkswagen Passat

Aktualizacja: 26.04.2019
ubezpieczenie oc volkswagen passat – ile kosztuje

Volkswagen Passat, czyli pieszczotliwie zwane Passerati, to obok Golfa i Polo jeden z najczęściej spotykanych na polskich drogach modeli samochodów. Dzisiaj przyglądamy się nieco bliżej tej propozycji niemieckiego koncernu, sprawdzamy cenę auta i wyliczamy, ile kosztuje ubezpieczenie OC Volkswagena Passata. A jeśli właśnie potrzebujesz ubezpieczenia, podpowiadamy, gdzie najtaniej kupić polisę OC dla tego modelu.

Volkswagen Passat – modele, generacje, historia

Volkswagen Passat to produkowany od roku 1973 przedstawiciel segmentu D, a zatem klasy średniej. Po mocnym debiucie wyjątkowo szybko zyskał opinię samochodu innowacyjnego, a jednocześnie jak najbardziej rodzinnego. Pierwsza generacja Volkswagena zastąpiła w ofercie niemieckiego koncernu modele K70 oraz TYP 3 i TYP 4. Następne generacje, oznaczane każdorazowo literą B oraz kolejnym numerem, podobnie jak debiutant, spisywały się bardzo dobrze i szybko zyskiwały pochlebne opinie. Świadczy o tym fakt, że Passat był wielokrotnie nagradzany w prestiżowych plebiscytach, a także zyskał tytuł Samochodu Roku.

Obecnie na wtórnym rynku motoryzacyjnym dostępne są i cieszą się największym zainteresowaniem przede wszystkim modele 5, 6, 7 i 8 generacji Passata, przy czym w przypadku 5. generacji chodzi głównie o modele z lat 2000-2005 oznaczone FL (Passat 5.5 po face liftingu). Volkswagen zafundował nowej „piątce” odnowioną stylistykę nadwozia, przeprojektowane wnętrze i nową gamę silnikową. Passat 5.5. dostępny jest m.in. z 2-litrowym silnikiem benzynowym oraz w wersji 1.9 TDI/115 KM i 1.9 TDI/130 KM.

Szósta generacja została zaprezentowana światu w 2005 roku, siódma w 2010, a ósma w 2014 roku. Od siódmej generacji koncern z Wolfsburga proponuje w Passacie mocno zmodyfikowane jednostki napędowe, których parametry pozwalają na mniejsze zużycie paliwa i jednocześnie mniejszą emisję CO2.

Volkswagen Passat – opinie, wady i zalety

Podstawową, najczęściej wymieniana zaletą Passata, niezależnie od generacji, jest przestronne wnętrze. Dodatkowo na plus ergonomia i bardzo dobra widoczność, co sprawia, że samochód jest wygodny w prowadzeniu i wysoce bezpieczny. Układ jezdny zapewnia wzorcowe prowadzenie zarówno na prostej drodze, jak i na zakrętach. Auto jest ciche i stosunkowo tanie w eksploatacji, bowiem dostęp do części i ich cena są naprawdę na dobrym poziomie. Jeśli zdarzają się usterki to raczej niewielkie. Wady? Za Passata trzeba sporo zapłacić.

Volkswagen Passat – cena

Średnia cena Passata 5.5 to 13 tys. złotych. Za modele 6. generacji, czyli rocznik od 2005 do 2010 trzeba odpowiednio zapłacić od 3 tys. zł do 26 tys. zł. Najtańsze modele 7. generacji można nabyć za ok. 20-30 tys. zł, najdroższe za 50-55 tys. zł. Używany Volkswagen Passat ósmej generacji dostępny jest w średniej cenie ok. 100 tys. zł.

Volkswagen Passat – ubezpieczenie

Pamiętajmy, że ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe i jeśli pojazd nie został wyrejestrowany, należy je opłacić. Kary za brak OC może nałożyć nie tylko policja podczas kontroli drogowej, ale także Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który kontroluje ciągłość polis OC pojazdów zarejestrowanych w Polsce. A jak kupić najtańsze OC dla Volkswagena Passata?

Aby pokazać naszym Czytelnikom możliwości wyboru najtańszego ubezpieczenia OC na realnych przykładach, przygotowaliśmy za pomocą kalkulatora OC AC wyliczenie dla dwóch kierowców – posiadaczy Volkswagena Passata z 2009 roku (2009, Kombi, 5 drzwi, 2.0 Diesel, 103 kW/140 KM). Pokazujemy także różnicę w stawkach ubezpieczenia OC pomiędzy poszczególnymi miastami.

Nasz pierwszy kierowca jest młodym człowiekiem, ma 27 lat, jest kawalerem, prawo jazdy uzyskał 5 lat temu i przysługuje mu 20% zniżki. Użytkuje auto na dojazdy do pracy i w czasie weekendów rocznie przejeżdża ok. 6500 km. Zobaczmy, jakie oferty mają dla niego poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Miasto Wysokość OC Najtańsza oferta
Gliwice 1287 zł AXA Direct
Warszawa 1789 zł AXA Direct
Lublin 1415 zł AXA Direct
Zielona Góra 1296 zł AXA Direct

Oto inne propozycje dla mieszkańca Gliwic, który chce wykupić ubezpieczenie OC Volkswagena Passata z 2009 roku:

mlody kierowca Passat Gliwice - kalkulacja

Drugi kierowca to stateczny ojciec rodziny z dwójką dzieci, 45-latek z prawem jazdy od 20 lat. Dzięki bezszkodowej jeździe zasłużył na 60% zniżkę. Samochodem jeździ do pracy i z rodziną na weekendy i wakacje, ok. 4000 km rocznie.

Miasto Wysokość OC Najtańsza oferta
Gliwice 541 zł AXA Direct
Warszawa 825 zł Link4
Lublin 506 zł Link4
Zielona Góra 596 zł AXA Direct

Inne propozycje dla doświadczonego kierowcy z Warszawy:

doswiadczony kierowca Passat Warszawa - kalkulacja

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments