AC Mini od ERGO Hestii: co ma do zaoferowania You Can Drive i mtu24.pl

Aktualizacja:
ac-mini

You Can Drive oraz mtu24.pl to marki Grupy ERGO Hestia. W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych- ochronę możemy rozszerzyć o ubezpieczenia dobrowolne min. AC, Assistance czy Szyby. Wśród nich AC Mini - Autocasco w ograniczonym zakresie, za niższą cenę. Jakie korzyści daje AC Mini? W jakich sytuacjach się sprawdzi?

Ubezpieczenie AC to spory wydatek. Dla niektórych postrzegany w kategoriach luksusu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Świetną alternatywą dla osób, których nie stać na pełne AC, jest właśnie AC Mini. Wariant ten sprawdzi się w przypadku tych, którzy obawiają się kradzieży czy całkowitego zniszczenia samochodu. Sprawdzamy, co w tej kwestii ma nam do zaoferowania You Can Drive oraz mtu24.pl.

AC Mini You Can Drive: kto może skorzystać z ubezpieczenia?

You Can Drive jest jedyną pozycją na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych stworzoną wyłącznie dla ludzi młodych – kierowców do 30. roku życia. W zakresie dodatkowej ochrony oferowanej przez markę znajdziemy właśnie AC Mini, czyli tzw. Minicasco. Ubezpieczenie skierowane jest do osób fizycznych oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Jest to świetnie rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się szkód częściowych. AC Mini gwarantuje poczucie bezpieczeństwa za składkę niższą niż w pełnym AC.

Ubezpieczenie Minicasco: co obejmuje?

AC Mini You Can Drive oraz mtu24.pl gwarantuje ochronę samochodu wraz z wyposażeniem podstawowym na terenie Polski w przypadku kradzieży oraz szkody całkowitej, czyli takiego uszkodzenia pojazdu, którego koszt naprawy przekraczałby 70% wartości rynkowej samochodu.

Ochrona obejmuje szkody powstałe min. wskutek:

 • zderzenia się pojazdów,
 • nagłego zetknięcia się z osobami, zwierzętami lub przedmiotami z zewnątrz pojazdu,
 • wandalizmu,
 • zderzenia się sprzętu sportowego przewożonego na bagażniku zewnętrznym,
 • pożaru, wybuchu, czy innych działań sił przyrody.

AC Mini czy AC Maxi: co wybrać?

Ubezpieczenie AC Maxi, w odróżnieniu od AC Mini, obejmuje swoim zakresem także szkodę częściową. Uwagę na pełne ubezpieczenie Autocasco powinny zwrócić osoby, które chcą mieć kompleksowe zabezpieczenie pojazdu na wypadek kradzieży lub uszkodzeń, które powstaną także z ich winy. Poza tym, AC Maxi od You Can Drive wyróżnia się szerszym zakresem terytorialnym. AC Mini obejmuje zdarzenia na terenie Polski, natomiast decydując się na AC Maxi zyskujemy ochronę także na terenie całej Europy, Algierii, Maroka, Tunezji, Izraelu i Iranu.

Minicasco You Can Drive i mtu24.pl: co warto wiedzieć?

 • Umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć przez stronę www.youcandrive.pllub przez stronę www.mtu24.ploraz za pośrednictwem porównywarki Punkta –  skalkulujesz ją razem z ceną OC w naszym kalkulatorze
 • Ochroną w wariancie AC Mini mogą zostać objęte samochody osobowe i terenowe, a także dostawcze, osobowo-ciężarowe o ładowności do 850 kg, których wartość nie przekracza 150 tys. zł.
 • W You Can Drive w AC Maxi dostępne są dwa warianty rozliczenia szkody – kosztorysowy oraz Sieć Partnerska,
 • W mtu24.pl w AC Pełnym oprócz wariantu kosztorysowego oraz Sieci Partnerskiej możemy wybrać likwidację szkód w wariancie ASO – o ile pojazd nie jest starszy niż 9 lat,
 • Składka ubezpieczeniowa ustalana jest na podstawie oceny ryzyka. Na jej wysokość wpływ ma także m.in. zakres ochrony, marka i model samochodu, wiek ubezpieczonego, a także liczba bezszkodowych lat.
 • To, na co szczególnie uczula ubezpieczyciel w przypadku szkody to fakt, że nie możemy dokonywać żadnych zmian w samochodzie przed dokonaniem oględzin, o zaistniałej szkodzie musimy bezzwłocznie poinformować towarzystwo.
 • Co najistotniejsze, zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia naliczane są tak, jak w pełnym wariancie Autocasco więc, klient buduje swoją historię ubezpieczeniową.

 

Podsumowanie

 

 • You Can Drive oraz mtu24.pl to marki ubezpieczeniowe Grupy ERGO Hestia. W ich ofercie znajdziemy ubezpieczenie AC Mini - świetną alternatywę dla pełnego AC, z ograniczonym zakresem, ale w niższej cenie.
 • Oferta You Can Drive skierowana jest do młodych kierowców, poniżej 30. roku życia.
 • Ubezpieczenie AC Mini obejmuje zdarzenia na terenie Polski.
 • Klienci wykupujący AC Mini zarówno w You Can Drive oraz mtu24.pl budują swoją historię ubezpieczeniową i otrzymują zniżki naliczane tak, jak w przypadku AC Maxi.
 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
2 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej