AC Mini od ERGO Hestii: co ma do zaoferowania You Can Drive i mtu24.pl

Aktualizacja:
ac-mini

You Can Drive oraz mtu24.pl to marki Grupy ERGO Hestia. W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych- ochronę możemy rozszerzyć o ubezpieczenia dobrowolne min. AC, Assistance czy Szyby. Wśród nich AC Mini - Autocasco w ograniczonym zakresie, za niższą cenę. Jakie korzyści daje AC Mini? W jakich sytuacjach się sprawdzi?

Ubezpieczenie AC to spory wydatek. Dla niektórych postrzegany w kategoriach luksusu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Świetną alternatywą dla osób, których nie stać na pełne AC, jest właśnie AC Mini. Wariant ten sprawdzi się w przypadku tych, którzy obawiają się kradzieży czy całkowitego zniszczenia samochodu. Sprawdzamy, co w tej kwestii ma nam do zaoferowania You Can Drive oraz mtu24.pl.

AC Mini You Can Drive: kto może skorzystać z ubezpieczenia?

You Can Drive jest jedyną pozycją na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych stworzoną wyłącznie dla ludzi młodych – kierowców do 30. roku życia. W zakresie dodatkowej ochrony oferowanej przez markę znajdziemy właśnie AC Mini, czyli tzw. Minicasco. Ubezpieczenie skierowane jest do osób fizycznych oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Jest to świetnie rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się szkód częściowych. AC Mini gwarantuje poczucie bezpieczeństwa za składkę niższą niż w pełnym AC.

Ubezpieczenie Minicasco: co obejmuje?

AC Mini You Can Drive oraz mtu24.pl gwarantuje ochronę samochodu wraz z wyposażeniem podstawowym na terenie Polski w przypadku kradzieży oraz szkody całkowitej, czyli takiego uszkodzenia pojazdu, którego koszt naprawy przekraczałby 70% wartości rynkowej samochodu.

Ochrona obejmuje szkody powstałe min. wskutek:

 • zderzenia się pojazdów,
 • nagłego zetknięcia się z osobami, zwierzętami lub przedmiotami z zewnątrz pojazdu,
 • wandalizmu,
 • zderzenia się sprzętu sportowego przewożonego na bagażniku zewnętrznym,
 • pożaru, wybuchu, czy innych działań sił przyrody.

AC Mini czy AC Maxi: co wybrać?

Ubezpieczenie AC Maxi, w odróżnieniu od AC Mini, obejmuje swoim zakresem także szkodę częściową. Uwagę na pełne ubezpieczenie Autocasco powinny zwrócić osoby, które chcą mieć kompleksowe zabezpieczenie pojazdu na wypadek kradzieży lub uszkodzeń, które powstaną także z ich winy. Poza tym, AC Maxi od You Can Drive wyróżnia się szerszym zakresem terytorialnym. AC Mini obejmuje zdarzenia na terenie Polski, natomiast decydując się na AC Maxi zyskujemy ochronę także na terenie całej Europy, Algierii, Maroka, Tunezji, Izraelu i Iranu.

Minicasco You Can Drive i mtu24.pl: co warto wiedzieć?

 • Umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć przez stronę www.youcandrive.pllub przez stronę www.mtu24.ploraz za pośrednictwem porównywarki Punkta –  skalkulujesz ją razem z ceną OC w naszym kalkulatorze
 • Ochroną w wariancie AC Mini mogą zostać objęte samochody osobowe i terenowe, a także dostawcze, osobowo-ciężarowe o ładowności do 850 kg, których wartość nie przekracza 150 tys. zł.
 • W You Can Drive w AC Maxi dostępne są dwa warianty rozliczenia szkody – kosztorysowy oraz Sieć Partnerska,
 • W mtu24.pl w AC Pełnym oprócz wariantu kosztorysowego oraz Sieci Partnerskiej możemy wybrać likwidację szkód w wariancie ASO – o ile pojazd nie jest starszy niż 9 lat,
 • Składka ubezpieczeniowa ustalana jest na podstawie oceny ryzyka. Na jej wysokość wpływ ma także m.in. zakres ochrony, marka i model samochodu, wiek ubezpieczonego, a także liczba bezszkodowych lat.
 • To, na co szczególnie uczula ubezpieczyciel w przypadku szkody to fakt, że nie możemy dokonywać żadnych zmian w samochodzie przed dokonaniem oględzin, o zaistniałej szkodzie musimy bezzwłocznie poinformować towarzystwo.
 • Co najistotniejsze, zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia naliczane są tak, jak w pełnym wariancie Autocasco więc, klient buduje swoją historię ubezpieczeniową.

 

Masz pytania o ubezpieczenie?
Nasi eksperci chętnie
Ci pomogą!

Zamów rozmowę
+48 22 490 9000

Kalkulator OC i AC

1
Porównaj w 5 minut
2
Kup ubezpieczenie
3
Zaoszczędź nawet 50%
Oblicz składkę

Podsumowanie

 

 • You Can Drive oraz mtu24.pl to marki ubezpieczeniowe Grupy ERGO Hestia. W ich ofercie znajdziemy ubezpieczenie AC Mini - świetną alternatywę dla pełnego AC, z ograniczonym zakresem, ale w niższej cenie.
 • Oferta You Can Drive skierowana jest do młodych kierowców, poniżej 30. roku życia.
 • Ubezpieczenie AC Mini obejmuje zdarzenia na terenie Polski.
 • Klienci wykupujący AC Mini zarówno w You Can Drive oraz mtu24.pl budują swoją historię ubezpieczeniową i otrzymują zniżki naliczane tak, jak w przypadku AC Maxi.
 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
2 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kiedy o nie wnioskować?

Poruszając się po polskich drogach, mogłeś zwrócić uwagę na pojazdy z czerwonymi tablicami rejestracyjnymi, które różnią się od standardowych tablic. Czy wiesz, co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kto może z nich korzystać? Przygotowaliśmy krótki przewodnik dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapoznać z tym zagadnieniem.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Parkowanie równoległe krok po kroku

Parkowanie to jedna z podstawowych czynności, które każdy kierowca musi opanować. Wśród różnych technik parkowania, parkowanie równoległe, często nazywane kopertą, uchodzi za jeden z najtrudniejszych manewrów do wykonania. Wymaga precyzyjnego cofania bardzo blisko innych zaparkowanych pojazdów. Jednak dzięki regularnej praktyce i opanowaniu odpowiedniej techniki, parkowanie równoległe będzie znaczenie łatwiejsze.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej