AC Mini od ERGO Hestii: co ma do zaoferowania You Can Drive i mtu24.pl

Aktualizacja:
ac-mini

You Can Drive oraz mtu24.pl to marki Grupy ERGO Hestia. W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych- ochronę możemy rozszerzyć o ubezpieczenia dobrowolne min. AC, Assistance czy Szyby. Wśród nich AC Mini - Autocasco w ograniczonym zakresie, za niższą cenę. Jakie korzyści daje AC Mini? W jakich sytuacjach się sprawdzi?

Ubezpieczenie AC to spory wydatek. Dla niektórych postrzegany w kategoriach luksusu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Świetną alternatywą dla osób, których nie stać na pełne AC, jest właśnie AC Mini. Wariant ten sprawdzi się w przypadku tych, którzy obawiają się kradzieży czy całkowitego zniszczenia samochodu. Sprawdzamy, co w tej kwestii ma nam do zaoferowania You Can Drive oraz mtu24.pl.

AC Mini You Can Drive: kto może skorzystać z ubezpieczenia?

You Can Drive jest jedyną pozycją na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych stworzoną wyłącznie dla ludzi młodych – kierowców do 30. roku życia. W zakresie dodatkowej ochrony oferowanej przez markę znajdziemy właśnie AC Mini, czyli tzw. Minicasco. Ubezpieczenie skierowane jest do osób fizycznych oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Jest to świetnie rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się szkód częściowych. AC Mini gwarantuje poczucie bezpieczeństwa za składkę niższą niż w pełnym AC.

Ubezpieczenie Minicasco: co obejmuje?

AC Mini You Can Drive oraz mtu24.pl gwarantuje ochronę samochodu wraz z wyposażeniem podstawowym na terenie Polski w przypadku kradzieży oraz szkody całkowitej, czyli takiego uszkodzenia pojazdu, którego koszt naprawy przekraczałby 70% wartości rynkowej samochodu.

Ochrona obejmuje szkody powstałe min. wskutek:

 • zderzenia się pojazdów,
 • nagłego zetknięcia się z osobami, zwierzętami lub przedmiotami z zewnątrz pojazdu,
 • wandalizmu,
 • zderzenia się sprzętu sportowego przewożonego na bagażniku zewnętrznym,
 • pożaru, wybuchu, czy innych działań sił przyrody.

AC Mini czy AC Maxi: co wybrać?

Ubezpieczenie AC Maxi, w odróżnieniu od AC Mini, obejmuje swoim zakresem także szkodę częściową. Uwagę na pełne ubezpieczenie Autocasco powinny zwrócić osoby, które chcą mieć kompleksowe zabezpieczenie pojazdu na wypadek kradzieży lub uszkodzeń, które powstaną także z ich winy. Poza tym, AC Maxi od You Can Drive wyróżnia się szerszym zakresem terytorialnym. AC Mini obejmuje zdarzenia na terenie Polski, natomiast decydując się na AC Maxi zyskujemy ochronę także na terenie całej Europy, Algierii, Maroka, Tunezji, Izraelu i Iranu.

Minicasco You Can Drive i mtu24.pl: co warto wiedzieć?

 • Umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć przez stronę www.youcandrive.pllub przez stronę www.mtu24.ploraz za pośrednictwem porównywarki Punkta –  skalkulujesz ją razem z ceną OC w naszym kalkulatorze
 • Ochroną w wariancie AC Mini mogą zostać objęte samochody osobowe i terenowe, a także dostawcze, osobowo-ciężarowe o ładowności do 850 kg, których wartość nie przekracza 150 tys. zł.
 • W You Can Drive w AC Maxi dostępne są dwa warianty rozliczenia szkody – kosztorysowy oraz Sieć Partnerska,
 • W mtu24.pl w AC Pełnym oprócz wariantu kosztorysowego oraz Sieci Partnerskiej możemy wybrać likwidację szkód w wariancie ASO – o ile pojazd nie jest starszy niż 9 lat,
 • Składka ubezpieczeniowa ustalana jest na podstawie oceny ryzyka. Na jej wysokość wpływ ma także m.in. zakres ochrony, marka i model samochodu, wiek ubezpieczonego, a także liczba bezszkodowych lat.
 • To, na co szczególnie uczula ubezpieczyciel w przypadku szkody to fakt, że nie możemy dokonywać żadnych zmian w samochodzie przed dokonaniem oględzin, o zaistniałej szkodzie musimy bezzwłocznie poinformować towarzystwo.
 • Co najistotniejsze, zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia naliczane są tak, jak w pełnym wariancie Autocasco więc, klient buduje swoją historię ubezpieczeniową.

 

Podsumowanie

 

 • You Can Drive oraz mtu24.pl to marki ubezpieczeniowe Grupy ERGO Hestia. W ich ofercie znajdziemy ubezpieczenie AC Mini - świetną alternatywę dla pełnego AC, z ograniczonym zakresem, ale w niższej cenie.
 • Oferta You Can Drive skierowana jest do młodych kierowców, poniżej 30. roku życia.
 • Ubezpieczenie AC Mini obejmuje zdarzenia na terenie Polski.
 • Klienci wykupujący AC Mini zarówno w You Can Drive oraz mtu24.pl budują swoją historię ubezpieczeniową i otrzymują zniżki naliczane tak, jak w przypadku AC Maxi.
 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
2 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments