AXA Ubezpieczenia assistance - co obejmuje, czy warto je mieć?

Aktualizacja:
Axa Direct Assistance

Wypadek, awaria i kradzież auta - to podstawowe zdarzenia, które obejmie Twoja polisa assistance. Pomoc otrzymasz również, jeśli zabraknie Ci paliwa, złapiesz gumę albo rozładuje się akumulator. AXA Ubezpieczenia ma dla Ciebie assistance w aż siedmiu różnych wariantach.

Assistance w AXA – wersja z OC

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje podstawowe usługi assistance jako dodatek do OC, również AXA Ubezpieczenia. Z OC otrzymasz Assistance Mini w pakiecie, które zapewnia podstawową pomoc na drodze w nieprzewidzianych sytuacjach przez 24 godziny na dobę. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 22 599 95 22, a konsultant zorganizuje pomoc w postaci:

 • naprawy na miejscu zdarzenia po wypadku
 • holowanie pojazdu ubezpieczonego po wypadku (do 75 km)
 • holowania pojazdu osoby trzeciej po wypadku
 • transport kierowcy po wypadku
 • przewóz i leczenie zwierzęcia domowego
 • przekazania pilnej informacji (oraz innych usług informacyjnych)

Świadczenia w ramach polisy Assistance Mini obsługiwane są jedynie na terenie Polski. Jeśli zechcesz poszerzyć ubezpieczenie o dodatkowe limity, usługi i zasięg terytorialny, masz do wyboru pozostałe warianty: Assistance Midi, Assistance Midi Europa, Assistance Maxi oraz Assistance Maxi Europa.

Assistance Midi i Maxi w AXA Ubezpieczenia

Średni i największy zakres ubezpieczenia assistance w AXA Ubezpieczenia obejmuje wszystkie rodzaje świadczeń: pomoc informacyjną, pomoc serwisową, pomoc w podróży, samochód zastępczy oraz pomoc medyczną. Oto niektóre z usług serwisowych:

 • naprawa na miejscu zdarzenia po awarii lub wypadku (do 300 zł w wariancie Midi i do 400 zł w wariancie Maxi)
 • holowanie pojazdu po awarii lub wypadku (do 150 km w wariancie Midi i do 250 km w wariancie Maxi)
 • parkowanie pojazdu po awarii lub wypadku (do 3 dni w wariancie Midi, do 4 dni w wariancie Maxi)
 • wymiana żarówki, pomoc przy wymianie koła, uruchomienie pojazdu po rozładowaniu akumulatora, otwarcie lub holowanie przy braku kluczyków, dostarczenie paliwa

Przewaga wariantu Maxi nad wariantem Midi (oprócz większych limitów) to możliwość skorzystania z pomocy w razie zatankowania niewłaściwego paliwa, holowania przyczepy, skorzystania z samochodu zastępczego po awarii oraz złomowania pojazdu.

Assistance za granicą w AXA Ubezpieczenia

Warianty Midi Assistance oraz Maxi Assistance można poszerzyć o obsługę na terenie Europy (z wyłączeniem krajów byłego ZSRR za wyjątkiem Litwy, Łotwy i Estonii). W wariantach z dopiskiem „Europa” niektóre limity ulegają odpowiedniemu powiększeniu (np. naprawa na miejscu zdarzenia do 200 euro w wariancie Midi Europa). Są też dostępne dodatkowe usługi:

 • transport medyczny za granicą
 • hospitalizacja za granicą
 • tłumaczenie dokumentacji medycznej
 • transport zwłok
 • pomoc tłumacza
 • pomoc finansowa oraz ochrona prawna po wypadku

Samochód zastępczy w AXA Ubezpieczenia

Samochód zastępczy w AXA Ubezpieczenia przysługuje Ci, jeśli posiadasz polisę w jednym z czterech wariantów: Midi, Midi Europa, Maxi lub Maxi Europa na różnych warunkach:

 • Assistance Midi oraz Midi Europa: samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na nie dłużej niż 3 dni)
 • Assistance Maxi oraz Maxi Europa: samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na nie dłużej niż 7 dni) oraz po awarii (na nie dłużej niż 5 dni)

AXA daje swoim klientom jeszcze jedną opcję skorzystania z usługi pojazdu zastępczego w postaci samodzielnego dodatku – Samochód zastępczy na 5 dni po wypadku. Ubezpieczyciel pokryje koszty dostarczenia, wynajmu i odbioru samochodu zastępczego, jeżeli w wyniku wypadku doszło do unieruchomienia pojazdu i nie zostanie on naprawiony w dniu zgłoszenia zdarzenia. Auto zastępcze przysługuje na czas nie dłuższy niż 5 dni. Ten wariant jest dobrą alternatywą choćby dla posiadaczy najskromniejszego zakresu assistance w AXA Ubezpieczenia.

Podsumowanie

 • AXA Ubezpieczenia ma assistance w aż siedmiu różnych wariantach.
 • Średni i największy zakres assistance w AXA Ubezpieczenia obejmuje wszystkie rodzaje świadczeń: pomoc informacyjną, serwisową, w podróży, medyczną i samochód zastępczy.
 • Samochód zastępczy przysługuje Ci, jeśli posiadasz polisę w wariancie Midi, Midi Europa, Maxi lub Maxi Europa.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
16 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej