AXA Ubezpieczenia assistance - co obejmuje, czy warto je mieć?

Aktualizacja:
Axa Direct Assistance

Wypadek, awaria i kradzież auta - to podstawowe zdarzenia, które obejmie Twoja polisa assistance. Pomoc otrzymasz również, jeśli zabraknie Ci paliwa, złapiesz gumę albo rozładuje się akumulator. AXA Ubezpieczenia ma dla Ciebie assistance w aż siedmiu różnych wariantach.

Assistance w AXA – wersja z OC

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje podstawowe usługi assistance jako dodatek do OC, również AXA Ubezpieczenia. Z OC otrzymasz Assistance Mini w pakiecie, które zapewnia podstawową pomoc na drodze w nieprzewidzianych sytuacjach przez 24 godziny na dobę. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 22 599 95 22, a konsultant zorganizuje pomoc w postaci:

 • naprawy na miejscu zdarzenia po wypadku
 • holowanie pojazdu ubezpieczonego po wypadku (do 75 km)
 • holowania pojazdu osoby trzeciej po wypadku
 • transport kierowcy po wypadku
 • przewóz i leczenie zwierzęcia domowego
 • przekazania pilnej informacji (oraz innych usług informacyjnych)

Świadczenia w ramach polisy Assistance Mini obsługiwane są jedynie na terenie Polski. Jeśli zechcesz poszerzyć ubezpieczenie o dodatkowe limity, usługi i zasięg terytorialny, masz do wyboru pozostałe warianty: Assistance Midi, Assistance Midi Europa, Assistance Maxi oraz Assistance Maxi Europa.

Assistance Midi i Maxi w AXA Ubezpieczenia

Średni i największy zakres ubezpieczenia assistance w AXA Ubezpieczenia obejmuje wszystkie rodzaje świadczeń: pomoc informacyjną, pomoc serwisową, pomoc w podróży, samochód zastępczy oraz pomoc medyczną. Oto niektóre z usług serwisowych:

 • naprawa na miejscu zdarzenia po awarii lub wypadku (do 300 zł w wariancie Midi i do 400 zł w wariancie Maxi)
 • holowanie pojazdu po awarii lub wypadku (do 150 km w wariancie Midi i do 250 km w wariancie Maxi)
 • parkowanie pojazdu po awarii lub wypadku (do 3 dni w wariancie Midi, do 4 dni w wariancie Maxi)
 • wymiana żarówki, pomoc przy wymianie koła, uruchomienie pojazdu po rozładowaniu akumulatora, otwarcie lub holowanie przy braku kluczyków, dostarczenie paliwa

Przewaga wariantu Maxi nad wariantem Midi (oprócz większych limitów) to możliwość skorzystania z pomocy w razie zatankowania niewłaściwego paliwa, holowania przyczepy, skorzystania z samochodu zastępczego po awarii oraz złomowania pojazdu.

Assistance za granicą w AXA Ubezpieczenia

Warianty Midi Assistance oraz Maxi Assistance można poszerzyć o obsługę na terenie Europy (z wyłączeniem krajów byłego ZSRR za wyjątkiem Litwy, Łotwy i Estonii). W wariantach z dopiskiem „Europa” niektóre limity ulegają odpowiedniemu powiększeniu (np. naprawa na miejscu zdarzenia do 200 euro w wariancie Midi Europa). Są też dostępne dodatkowe usługi:

 • transport medyczny za granicą
 • hospitalizacja za granicą
 • tłumaczenie dokumentacji medycznej
 • transport zwłok
 • pomoc tłumacza
 • pomoc finansowa oraz ochrona prawna po wypadku

Samochód zastępczy w AXA Ubezpieczenia

Samochód zastępczy w AXA Ubezpieczenia przysługuje Ci, jeśli posiadasz polisę w jednym z czterech wariantów: Midi, Midi Europa, Maxi lub Maxi Europa na różnych warunkach:

 • Assistance Midi oraz Midi Europa: samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na nie dłużej niż 3 dni)
 • Assistance Maxi oraz Maxi Europa: samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na nie dłużej niż 7 dni) oraz po awarii (na nie dłużej niż 5 dni)

AXA daje swoim klientom jeszcze jedną opcję skorzystania z usługi pojazdu zastępczego w postaci samodzielnego dodatku – Samochód zastępczy na 5 dni po wypadku. Ubezpieczyciel pokryje koszty dostarczenia, wynajmu i odbioru samochodu zastępczego, jeżeli w wyniku wypadku doszło do unieruchomienia pojazdu i nie zostanie on naprawiony w dniu zgłoszenia zdarzenia. Auto zastępcze przysługuje na czas nie dłuższy niż 5 dni. Ten wariant jest dobrą alternatywą choćby dla posiadaczy najskromniejszego zakresu assistance w AXA Ubezpieczenia.

Podsumowanie

 • AXA Ubezpieczenia ma assistance w aż siedmiu różnych wariantach.
 • Średni i największy zakres assistance w AXA Ubezpieczenia obejmuje wszystkie rodzaje świadczeń: pomoc informacyjną, serwisową, w podróży, medyczną i samochód zastępczy.
 • Samochód zastępczy przysługuje Ci, jeśli posiadasz polisę w wariancie Midi, Midi Europa, Maxi lub Maxi Europa.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
16 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej