AXA Ubezpieczenia assistance - co obejmuje, czy warto je mieć?

Aktualizacja:
Axa Direct Assistance

Wypadek, awaria i kradzież auta - to podstawowe zdarzenia, które obejmie Twoja polisa assistance. Pomoc otrzymasz również, jeśli zabraknie Ci paliwa, złapiesz gumę albo rozładuje się akumulator. AXA Ubezpieczenia ma dla Ciebie assistance w aż siedmiu różnych wariantach.

Assistance w AXA – wersja z OC

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje podstawowe usługi assistance jako dodatek do OC, również AXA Ubezpieczenia. Z OC otrzymasz Assistance Mini w pakiecie, które zapewnia podstawową pomoc na drodze w nieprzewidzianych sytuacjach przez 24 godziny na dobę. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 22 599 95 22, a konsultant zorganizuje pomoc w postaci:

 • naprawy na miejscu zdarzenia po wypadku
 • holowanie pojazdu ubezpieczonego po wypadku (do 75 km)
 • holowania pojazdu osoby trzeciej po wypadku
 • transport kierowcy po wypadku
 • przewóz i leczenie zwierzęcia domowego
 • przekazania pilnej informacji (oraz innych usług informacyjnych)

Świadczenia w ramach polisy Assistance Mini obsługiwane są jedynie na terenie Polski. Jeśli zechcesz poszerzyć ubezpieczenie o dodatkowe limity, usługi i zasięg terytorialny, masz do wyboru pozostałe warianty: Assistance Midi, Assistance Midi Europa, Assistance Maxi oraz Assistance Maxi Europa.

Assistance Midi i Maxi w AXA Ubezpieczenia

Średni i największy zakres ubezpieczenia assistance w AXA Ubezpieczenia obejmuje wszystkie rodzaje świadczeń: pomoc informacyjną, pomoc serwisową, pomoc w podróży, samochód zastępczy oraz pomoc medyczną. Oto niektóre z usług serwisowych:

 • naprawa na miejscu zdarzenia po awarii lub wypadku (do 300 zł w wariancie Midi i do 400 zł w wariancie Maxi)
 • holowanie pojazdu po awarii lub wypadku (do 150 km w wariancie Midi i do 250 km w wariancie Maxi)
 • parkowanie pojazdu po awarii lub wypadku (do 3 dni w wariancie Midi, do 4 dni w wariancie Maxi)
 • wymiana żarówki, pomoc przy wymianie koła, uruchomienie pojazdu po rozładowaniu akumulatora, otwarcie lub holowanie przy braku kluczyków, dostarczenie paliwa

Przewaga wariantu Maxi nad wariantem Midi (oprócz większych limitów) to możliwość skorzystania z pomocy w razie zatankowania niewłaściwego paliwa, holowania przyczepy, skorzystania z samochodu zastępczego po awarii oraz złomowania pojazdu.

Assistance za granicą w AXA Ubezpieczenia

Warianty Midi Assistance oraz Maxi Assistance można poszerzyć o obsługę na terenie Europy (z wyłączeniem krajów byłego ZSRR za wyjątkiem Litwy, Łotwy i Estonii). W wariantach z dopiskiem „Europa” niektóre limity ulegają odpowiedniemu powiększeniu (np. naprawa na miejscu zdarzenia do 200 euro w wariancie Midi Europa). Są też dostępne dodatkowe usługi:

 • transport medyczny za granicą
 • hospitalizacja za granicą
 • tłumaczenie dokumentacji medycznej
 • transport zwłok
 • pomoc tłumacza
 • pomoc finansowa oraz ochrona prawna po wypadku

Samochód zastępczy w AXA Ubezpieczenia

Samochód zastępczy w AXA Ubezpieczenia przysługuje Ci, jeśli posiadasz polisę w jednym z czterech wariantów: Midi, Midi Europa, Maxi lub Maxi Europa na różnych warunkach:

 • Assistance Midi oraz Midi Europa: samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na nie dłużej niż 3 dni)
 • Assistance Maxi oraz Maxi Europa: samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na nie dłużej niż 7 dni) oraz po awarii (na nie dłużej niż 5 dni)

AXA daje swoim klientom jeszcze jedną opcję skorzystania z usługi pojazdu zastępczego w postaci samodzielnego dodatku – Samochód zastępczy na 5 dni po wypadku. Ubezpieczyciel pokryje koszty dostarczenia, wynajmu i odbioru samochodu zastępczego, jeżeli w wyniku wypadku doszło do unieruchomienia pojazdu i nie zostanie on naprawiony w dniu zgłoszenia zdarzenia. Auto zastępcze przysługuje na czas nie dłuższy niż 5 dni. Ten wariant jest dobrą alternatywą choćby dla posiadaczy najskromniejszego zakresu assistance w AXA Ubezpieczenia.

Więcej o OC i AC w AXA Ubezpieczenia przeczytaj w artykule: AXA Ubezpieczenia OC i AC

[Widget_reklama_porownywarki]

Podsumowanie

 • AXA Ubezpieczenia ma assistance w aż siedmiu różnych wariantach.
 • Średni i największy zakres assistance w AXA Ubezpieczenia obejmuje wszystkie rodzaje świadczeń: pomoc informacyjną, serwisową, w podróży, medyczną i samochód zastępczy.
 • Samochód zastępczy przysługuje Ci, jeśli posiadasz polisę w wariancie Midi, Midi Europa, Maxi lub Maxi Europa.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
16 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
5 lat temu

Nie polecam firmy AXA – ubezpieczenie podróżne. Wykupiłam najwyższy zakres obejmujący cały świat. Dostałam polisę i wszystko było świetnie do momentu wystąpienie szkody. Okazało się, że szkoda, która powstała w Polsce nie obejmuje CAŁEGO ŚWIATA! Dla AXA Polska jest poza światem, chociaż pobrali pieniądze za cały okres podróży, również wtedy gdy przebywałam naszym kraju! Skoro nie chcieli zapłacić małej sumy, jestem przekonana, że jest podobnie z większymi odszkodowaniami. Zdecydowanie nie polecam AXA!

Urszula Borowiecka
Urszula Borowiecka
5 lat temu
Reply to  Magda

Wykupione przez Panią ubezpieczenie najprawdopodobniej nie obejmuje zdarzeń powstałych w Polsce, proszę zerknąć do ogólnych warunków ubezpieczenia.

Hutka
Hutka
4 lat temu
Reply to  Magda

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance, jak każda polisa typowo turystyczna, nie obowiązuje w kraju stałego zamieszkania ubezpieczonego dlatego Polska jest wykluczeniem. Ludzie czytajcie jaki produkt kupujecie a jak macie problem bo OWU jest długie to zadzwońcie na infolinię.

Jarosław
Jarosław
5 lat temu

Miałem ubezpieczone koszty rezygnacji z wycieczki w AXA…. W dniu wyjazdu zachorowała moja córka. Pomimo 2 niezależnych zaświadczeń lekarskich zabraniających wyjazdu za granicę (wydanych w tym samym dniu) AXA odrzuciła wniosek o wypłatę odszkodowania. Czuję się poszkodowany i pokrzywdzony – AXA to banda cwaniaków szukających argumentów jak NIE wypłacić, poza tym zero kontaktu telefonicznego

Urszula Borowiecka
Urszula Borowiecka
5 lat temu
Reply to  Jarosław

Proszę napisać do ubezpieczyciela pismo reklamacyjne, opisać z czym się Pan nie zgadza i dlaczego. Firma ubezpieczeniowa ma 30 dni na odpowiedź.

Marek
Marek
5 lat temu

Axe Direct każdy powinien omijać na sto kilometrów co najmniej. W dzisiejszych czasach przekręt goni przekręt a oni są mistrzami.

Marek
Marek
5 lat temu

Jakim potworem trzeba być żeby pracować w Axe Direct?

Bolek
Bolek
5 lat temu

Jakim potworem trzeba być żeby pracować w Axe Direct?

Agnieszka
Agnieszka
5 lat temu

Witam,

przystąpiłam za pośrednictwem Banku do ubezpieczenia Axa wariant mini. Nie otrzymałam jednak warunków ubezpieczenia. Proszę o informację

Urszula Borowiecka
Urszula Borowiecka
5 lat temu
Reply to  Agnieszka

Proszę wystąpić do ubezpieczyciela oo udostępnienie OWU. Dokument jest także dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Gonzo
Gonzo
5 lat temu

AXA ma fatalny serwis ubezpieczen turystycznych i w trakcie urlopu przysparzaja dodatkowych problemow swoim klientom. Kupilem u nich ubezpieczenie turystyczne, zrobilem przelew bankowy natychmiast. Nastepnego dnia napisali do mnie maila, ze moja polisa jest nieoplacona i zebym natychmiast to zrobil. Otworzylem tego maila juz w czasie podrozy i natychmiast wyslalem im potwierdzenie z mojego banku. Oni odpisali, ze OK i ze moje ubezpeczenie dziala. DWA DNI POZNIEJ wyslali mi maila, ze nie wplacilem pieniedzy i ze anuluja moja polise, a kilka godzin pozniej, ze jednak moja polisa jest wazna.I to wszystko juz w trakcie mojego urlopu. Jak widzicie robia wszystko, zebym na urlopie sie nie nudzil i codziennie korespondowal z AXA. NIE KUPUJCIE UBEZPIECZEN W TEJ FIRMIE.

Radek
Radek
5 lat temu

Mam ochotę rozszerzone o pakiet assistance wszystko fajnie pięknie do póki nie wybrałem naprawy na miejscu okazało się że przykręcenie 6 srob jest dla nich zbyt trudne dąb bym to ogarnął gdybym miał narzędzia i te 6 srubek zresztą na upartego było by skąd wyciągnąć by auto podróżowało dalej

witekk
witekk
4 lat temu

od lat kupuje mbank axa auto assistance premium. miałem ostatnio awarię za granicą. Poniżej możecie przeczytać jak mi axa pomogła
https://www.wykop.pl/link/4415159/auto-assistance-24h-premium-w-mbank-by-axa-pomoc-jak-z-horroru/

Kris80
Kris80
3 lat temu
Reply to  witekk

Jak można nie wozić że sobą koła zapasowego ?!?!

Bykujacek
Bykujacek
3 lat temu

UWAGA..Witam i przestrzegam przed zawarciem ubezpieczenia – truck assistance – w axa. Mimo, że w logo mają „więcej niż serwis „to cała pomoc sprowadza się do zbycia byłego klienta(bo w końcu już wykupił polisę a teraz się naprzyksza) w potrzebie. Szumne zapewnienie o holowania do 2500€ kończą się na najbliższym serwisie(choćby był w przeciwnym kierunku) i niezależnie czy pomogą czy też nie. A do miejsca gdzie pomogą trzeba i tak holować na własny koszt. Pomoc w dotarciu do miejsca zamieszkania to bilety na MPK, PKS lub PKP.. Z reszty pomocy nie chciałbym korzystać jeżeli jest ona na podobnym poziomie.. TA POLISA TO JEDNA WIELKA PORAŻKA! ! a kasę wyrzuciłem w błoto.. za polisę + holowanie..

mellonn
mellonn
3 lat temu

Trzeba czytać OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) a nie mieć pretensje. Z obawami co rok wykupuje w axa dodatkowe ubezpieczenie podróżne pakiet standard. W zeszłe wakacje podczas powrotu z urlopu auto uległo awarii. Pomyślałem że zadzwonię do axy i pewnie okaże się że może coś nie doczytałem i nic się nie należy jak to zwykle bywa. Ogólnie szok i pozytywne zaskoczenie. Przyjechała laweta z autem zastępczym (na czas holowania auta), wybrałem warsztat do którego mnie odholowano. Odwieziono mnie z rodziną do hotelu o niezłym standardzie(3doby w gratis. Po trzech dniach kiedy auto zostało naprawione kierowca przyjechał po nas i odstawił po odbiór samochodu. Być może miałem szczęście ale nie mogę złego słowa powiedzieć. Mimo wszystko wole nie korzystać z takich usług i jeździć bezawaryjnie:)