Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

czy warto kupić autocasco, czy warto mieć AC
2020.05.29  •  Samochód
5 powodów, dla których warto zainwestować w kompleksową ochronę samochodu i wykupić AC

Zakupu ubezpieczenia AC nie należy rozpatrywać pod kątem wysokości składki, a wydatków, które będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni w sytuacji, której nie obejmuje ochroną OC. Choć obowiązkowe jest jedynie ubezpieczenie OC, decyzja o zakupie dodatkowego ubezpieczenia AC może okazać się bardzo mądra. W tym artykule przedstawiamy 5 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC!

Czytaj więcej
Zgłaszanie szkody z ubezpieczenia AC
2019.07.30  •  Samochód
Jakie są warunki zgłoszenia szkody z polisy OC?

Ubezpieczenie autocasco chroni Cię na wypadek kradzieży albo uszkodzenia pojazdu. Dzięki polisie otrzymasz odszkodowanie, nawet jeśli to Ty doprowadziłeś do powstania szkody. Każdy z ubezpieczycieli zastrzega jednak inne zasady w zakresie terminu zgłoszenia szkody. Sprawdź, ile masz czasu na poinformowanie towarzystwa ubezpieczeniowego o zdarzeniu.

Czytaj więcej
Zalany samochód a AC
2019.07.26  •  Samochód
Zalany samochód a odszkodowanie z autocasco

Jak powszechnie wiadomo, pogoda zmienna jest – czasem słońce, czasem deszcz. A co, jeśli tego deszczu spadnie za dużo i ucierpi na tym Twoje auto? Sprawdź, co zrobić w sytuacji zniszczenia pojazdu przez wodę. Jak działa odszkodowanie z AC w przypadku zalania samochodu?

Czytaj więcej
Autocasco - dlaczego warto?
2019.01.31  •  Samochód
Autocasco – co obejmuje ubezpieczenie AC i jakie są jego korzyści?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto być ubezpieczonym. Pamiętaj jednak, że nie każda polisa AC warta jest wykupienia. Wybierając produkt, należy się posługiwać rozsądną kalkulacją. Nie kupuj kota w worku! W artykule bierzemy pod lupę autocasco i doradzamy Ci, jakie ubezpieczenie AC wybrać.

Czytaj więcej
co wpływa na cenę AC
2018.11.19  •  Samochód
Co wpływa na ceny AC?

W przeciwieństwie do OC, zakup ubezpieczenia autocasco (AC) jest dobrowolny. Możesz je dodatkowo nabyć, by mieć pewność, że otrzymasz należne odszkodowanie w sytuacji kradzieży Twojego pojazdu lub wypadku, który spowodowałeś. Sprawdź, od czego zależy i co wpływa na cenę AC.

Czytaj więcej
AC w 5 krokach. Autocasco – ubezpieczenie auta, które się opłaca
2018.11.07  •  Samochód
AC w 5 krokach. Autocasco – ubezpieczenie auta, które się opłaca

Fora internetowe i wirtualny półświatek poradników aż huczą od wątpliwości: czy warto kupować polisę autocasco? AC w przeciwieństwie do OC nie jest obowiązkowe i choć wydawałoby się, że jest ono atrakcyjne jedynie dla właścicieli luksusowych, drogich aut, zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą, wandalizmem, zdarzeniami losowymi lub stłuczkami, których jesteś sprawcą, wydaje się być nie tyle obligatoryjne, co słuszne.

Czytaj więcej
Ile kosztuje ubezpieczenie Autocasco?
2018.11.05  •  Samochód
Ile kosztuje AC w 2024 roku? W jaki sposób kształtuje się cena tego ubezpieczenia?

Autocasco (AC) to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Daje pewność, że ubezpieczyciel pokryje koszty wypadku spowodowanego z naszej winy, bądź wypłaci odszkodowanie w wypadku kradzieży samochodu. Ile kosztuje OC i AC? Cena pakietu OC z AC zależy od wieku auta oraz tego, jak długo kierowca ma prawo jazdy i od ilu lat opłaca składki. Musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 1000-3000 złotych.

Czytaj więcej
pzu ac auto non stop
2018.10.25  •  Samochód
PZU AC Auto non stop – o co chodzi, czy warto?

Ubezpieczyciele rywalizują o klientów: szczególnie tych pakietowych, którzy co tu dużo mówić, zostawiają u nich więcej pieniędzy. Co wyróżnia niedawno zaprezentowaną ofertę największego polskiego ubezpieczyciela PZU AC Auto non stop?

Czytaj więcej
2018.06.18  •  Samochód
AC Mini od ERGO Hestii: co ma do zaoferowania You Can Drive i mtu24.pl

You Can Drive oraz mtu24.pl to marki Grupy ERGO Hestia. W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych- ochronę możemy rozszerzyć o ubezpieczenia dobrowolne min. AC, Assistance czy Szyby. Wśród nich AC Mini - Autocasco w ograniczonym zakresie, za niższą cenę. Jakie korzyści daje AC Mini? W jakich sytuacjach się sprawdzi?

Czytaj więcej
2018.05.15  •  Samochód
Zwrot składki OC po sprzedaży samochodu

Czy zastanawiałeś się, co dzieje się z Twoją polisą OC po sprzedaży samochodu? Czy możliwy jest zwrot składki OC po sprzedaży pojazdu? Jak to właściwie działa? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, omówić kluczowe aspekty zwrotu składki OC po sprzedaży samochodu i wskazać, jak można odzyskać część pieniędzy.

Czytaj więcej