Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

czy warto kupić autocasco, czy warto mieć AC
2020.05.29  •  Samochód
Czy warto mieć Autocasco? 4 powody by odpowiedzieć TAK!

Kradzież samochodu spod bloku, wgniecenie karoserii podczas stłuczki czy szkoda całkowita wskutek wypadku drogowego to tylko kilka powodów, dla których warto kupić autocasco. Jakie inne argumenty stoją za ubezpieczeniem AC? Ile kosztuje autocasco i przed czym chroni? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, kupując ubezpieczenie AC za pomocą porównywarki ubezpieczeń.

Czytaj więcej
Zgłaszanie szkody z ubezpieczenia AC
2019.07.30  •  Samochód
Jakie są warunki zgłoszenia szkody z polisy OC?

Ubezpieczenie autocasco chroni Cię na wypadek kradzieży albo uszkodzenia pojazdu. Dzięki polisie otrzymasz odszkodowanie, nawet jeśli to Ty doprowadziłeś do powstania szkody. Każdy z ubezpieczycieli zastrzega jednak inne zasady w zakresie terminu zgłoszenia szkody. Sprawdź, ile masz czasu na poinformowanie towarzystwa ubezpieczeniowego o zdarzeniu.

Czytaj więcej
Zalany samochód a AC
2019.07.26  •  Samochód
Zalany samochód a odszkodowanie z autocasco

Jak powszechnie wiadomo, pogoda zmienna jest – czasem słońce, czasem deszcz. A co, jeśli tego deszczu spadnie za dużo i ucierpi na tym Twoje auto? Sprawdź, co zrobić w sytuacji zniszczenia pojazdu przez wodę. Jak działa odszkodowanie z AC w przypadku zalania samochodu?

Czytaj więcej
Autocasco - dlaczego warto?
2019.01.31  •  Samochód
Autocasco – co daje i co obejmuje ubezpieczenie AC?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto być ubezpieczonym. Pamiętaj jednak, że nie każda polisa AC warta jest wykupienia. Wybierając produkt, należy się posługiwać rozsądną kalkulacją. Nie kupuj kota w worku! W artykule bierzemy pod lupę autocasco i doradzamy Ci, jakie ubezpieczenie AC wybrać.

Czytaj więcej
co wpływa na cenę AC
2018.11.19  •  Samochód
Co wpływa na ceny AC?

W przeciwieństwie do OC, zakup ubezpieczenia autocasco (AC) jest dobrowolny. Możesz je dodatkowo nabyć, by mieć pewność, że otrzymasz należne odszkodowanie w sytuacji kradzieży Twojego pojazdu lub wypadku, który spowodowałeś. Sprawdź, od czego zależy i co wpływa na cenę AC.

Czytaj więcej
AC w 5 krokach. Autocasco – ubezpieczenie auta, które się opłaca
2018.11.07  •  Samochód
AC w 5 krokach. Autocasco – ubezpieczenie auta, które się opłaca

Fora internetowe i wirtualny półświatek poradników aż huczą od wątpliwości: czy warto kupować polisę autocasco? AC w przeciwieństwie do OC nie jest obowiązkowe i choć wydawałoby się, że jest ono atrakcyjne jedynie dla właścicieli luksusowych, drogich aut, zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą, wandalizmem, zdarzeniami losowymi lub stłuczkami, których jesteś sprawcą, wydaje się być nie tyle obligatoryjne, co słuszne.

Czytaj więcej
Ile kosztuje ubezpieczenie Autocasco?
2018.11.05  •  Samochód
Ile kosztuje AC i od czego zależy cena tego ubezpieczenia?

Autocasco (w skrócie AC) to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Kupując polisę OC, która jest obowiązkowa, mamy możliwość dodatkowego zakupu autocasco. Korzystając z AC, mamy pewność, że ubezpieczyciel pokryje koszty wypadku spowodowanego z naszej winy, bądź wypłaci odszkodowanie w wypadku kradzieży samochodu. Ile kosztuje autocasco i od czego zależy jego cena?

Czytaj więcej
pzu ac auto non stop
2018.10.25  •  Samochód
PZU AC Auto non stop – o co chodzi, czy warto?

Ubezpieczyciele rywalizują o klientów: szczególnie tych pakietowych, którzy co tu dużo mówić, zostawiają u nich więcej pieniędzy. Co wyróżnia niedawno zaprezentowaną ofertę największego polskiego ubezpieczyciela PZU AC Auto non stop?

Czytaj więcej
2018.06.18  •  Samochód
AC Mini od ERGO Hestii: co ma do zaoferowania You Can Drive i mtu24.pl

You Can Drive oraz mtu24.pl to marki Grupy ERGO Hestia. W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych- ochronę możemy rozszerzyć o ubezpieczenia dobrowolne min. AC, Assistance czy Szyby. Wśród nich AC Mini - Autocasco w ograniczonym zakresie, za niższą cenę. Jakie korzyści daje AC Mini? W jakich sytuacjach się sprawdzi?

Czytaj więcej
Zwrot składki OC i AC - odzyskaj pieniądze za ubezpieczenie samochodu!
2018.05.15  •  Samochód
Zwrot składki OC i AC – odzyskaj pieniądze za ubezpieczenie samochodu!

Sprzedajesz lub wyrejestrowujesz samochód? W niektórych sytuacjach możesz odzyskać składkę za niewykorzystany okres ochrony ubezpieczeniowej. Sprawdź, kiedy przysługuje Ci zwrot składki OC i z ubezpieczeń dobrowolnych (AC, NNW, assistance). Dowiedz się, jak odzyskać OC po sprzedaży samochodu?

Czytaj więcej