Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

czy warto kupić autocasco, czy warto mieć AC
Czy warto mieć Autocasco? 4 powody by odpowiedzieć TAK!

Kradzież samochodu spod bloku, wgniecenie karoserii podczas stłuczki czy szkoda całkowita wskutek wypadku drogowego to tylko kilka powodów, dla których warto kupić autocasco. Jakie inne argumenty stoją za ubezpieczeniem AC? Ile kosztuje autocasco i przed czym chroni? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, kupując ubezpieczenie AC za pomocą porównywarki ubezpieczeń.

Zgłaszanie szkody z ubezpieczenia AC
Terminy zgłaszania szkody z ubezpieczenia AC. Kiedy należy zgłosić szkodę?

Jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie z autocasco od swojego ubezpieczyciela, musisz dokładnie pilnować terminu zgłoszenia szkody. Lekceważąc to, możesz otrzymać niższe świadczenie, albo… nie otrzymać go wcale. Sprawdź, co należy zrobić, by jak najszybciej uzyskać obiecane środki z polisy! Jak wyglądają terminy zgłaszania szkody z ubezpieczenia AC?

Zalany samochód a AC
Zalany samochód a odszkodowanie z autocasco

Jak powszechnie wiadomo, pogoda zmienna jest – czasem słońce, czasem deszcz. A co, jeśli tego deszczu spadnie za dużo i ucierpi na tym Twoje auto? Sprawdź, co zrobić w sytuacji zniszczenia pojazdu przez wodę. Jak działa odszkodowanie z AC w przypadku zalania samochodu?

Autocasco - dlaczego warto?
Autocasco – co daje i co obejmuje ubezpieczenie AC?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto być ubezpieczonym. Ale nie trzeba też przekonywać, że nie każda polisa warta jest wykupienia. Wybierając produkt, należy się posługiwać rozsądną kalkulacją. Czyli owszem, kup polisę autocasco, ale nie kupuj kota w worku. Diabeł tkwi w szczegółach! W tym artykule bierzemy pod lupę ubezpieczenie auto casco.

co wpływa na cenę AC
Co wpływa na ceny AC?

W przeciwieństwie do OC, zakup ubezpieczenia autocasco (AC) jest dobrowolny. Możesz je dodatkowo nabyć, by mieć pewność, że otrzymasz należne odszkodowanie w sytuacji kradzieży Twojego pojazdu lub wypadku, który spowodowałeś. Sprawdź, od czego zależy i co wpływa na cenę AC.

AC w 5 krokach. Autocasco – ubezpieczenie auta, które się opłaca
AC w 5 krokach. Autocasco – ubezpieczenie auta, które się opłaca

Fora internetowe i wirtualny półświatek poradników aż huczą od wątpliwości: czy warto kupować polisę autocasco? AC w przeciwieństwie do OC nie jest obowiązkowe i choć wydawałoby się, że jest ono atrakcyjne jedynie dla właścicieli luksusowych, drogich aut, zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą, wandalizmem, zdarzeniami losowymi lub stłuczkami, których jesteś sprawcą, wydaje się być nie tyle obligatoryjne, co słuszne.

Ile kosztuje AC samochodu? Od czego zależy cena tego ubezpieczenia?
Ile kosztuje AC i od czego zależy cena tego ubezpieczenia?

Auto Casco (w skrócie AC) to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Kupując ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe mamy możliwość dodatkowego zakupu Auto Casco. Korzystając z polisy AC mamy pewność, że ubezpieczyciel pokryje koszty wypadku spowodowanego z naszej winy, bądź wypłaci odszkodowanie w wypadku kradzieży naszego samochodu. Autocasco ile kosztuje i od czego zależy jego cena?

pzu ac auto non stop
PZU AC Auto non stop – o co chodzi, czy warto?

Ubezpieczyciele rywalizują o klientów: szczególnie tych pakietowych, którzy co tu dużo mówić, zostawiają u nich więcej pieniędzy. Co wyróżnia niedawno zaprezentowaną ofertę największego polskiego ubezpieczyciela PZU AC Auto non stop?

AC Mini od ERGO Hestii: co ma do zaoferowania You Can Drive i mtu24.pl

You Can Drive oraz mtu24.pl to marki Grupy ERGO Hestia. W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych- ochronę możemy rozszerzyć o ubezpieczenia dobrowolne min. AC, Assistance czy Szyby. Wśród nich AC Mini - Autocasco w ograniczonym zakresie, za niższą cenę. Jakie korzyści daje AC Mini? W jakich sytuacjach się sprawdzi?

Zwrot składki OC i AC - odzyskaj pieniądze za ubezpieczenie samochodu!
Zwrot składki OC i AC – odzyskaj pieniądze za ubezpieczenie samochodu!

Sprzedajesz lub wyrejestrowujesz samochód? W niektórych sytuacjach możesz odzyskać składkę za niewykorzystany okres ochrony ubezpieczeniowej. Sprawdź, kiedy przysługuje Ci zwrot składki OC i z ubezpieczeń dobrowolnych (AC, NNW, assistance). Dowiedz się, jak odzyskać OC po sprzedaży samochodu?

rażące niedbalstwo - co to jest i kiedy następuje? Sprawdź!
Co to jest rażące niedbalstwo?

Pod pojęciem ,,rażące niedbalstwo” kryje się sposób zachowania, który zdecydowanie odbiega od przyjętych norm i powszechnie obowiązujących zasad. W potocznym języku powiedzielibyśmy, że to działanie bezmyślne, głupie, wywołujące opłakane skutki. Jeśli zdarzy Ci się takie postępowanie pamiętaj, że ubezpieczyciel może nie wypłacić Ci odszkodowania!

Wypowiedzenie AC - Sprawdź, kiedy Twoja umowa AC może zostać rozwiązana
Wypowiedzenie AC – jak możesz rozwiązać umowę autocasco?

Umowę ubezpieczenia autocasco podpisujesz na 12 miesięcy, najczęściej opłacając składkę jednorazowo. Czy jest możliwość rozwiązania umowy, gdy stwierdzisz, że ochrona, którą daje towarzystwo ubezpieczeniowe, nie jest Ci już potrzebna? W jakich przypadkach umowa rozwiązuje się sama? Pamiętaj, że wypowiedzenie AC, czyli ubezpieczenia dobrowolnego, przebiega inaczej niż wypowiedzenie OC.