Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Ubezpieczenie samochodu na podstawie VIN

VIN, czyli numer identyfikacyjny pojazdu, przydaje się nie tylko do zweryfikowania historii używanego auta, ale także do ubezpieczenia samochodu w szczególnych przypadkach. W jakich sytuacjach podpiszesz umowę OC na podstawie numeru VIN? Sprawdź, jak nieuczciwi handlarze pojazdów z drugiej ręki oszukują klientów, wykorzystując możliwość zakupu ubezpieczenia OC na VIN.

Ceny pojazdów rosną w zastraszającym tempie. Czy będzie to miało wpływ na cenę OC i AC?

2022 rok rozpoczął się od serii podwyżek. Rosną nie tylko rachunki za prąd i ogrzewanie czy ceny w sklepach, ale również ceny samochodów. Dotyczy to zarówno aut nowych, jak i używanych. Czy ich wyższa cena przełoży się na droższe ubezpieczenie komunikacyjne?

Nowe przepisy ubezpieczen komunikacyjnych 2022
Nowe przepisy dotyczące ubezpieczenia OC 2022

Nowy rok to często zmiany w różnych obszarach naszego życia. Nie inaczej jest tym razem. Niektóre z nich dotyczą uczestników ruchu drogowego oraz przepisów wpływających na obowiązkowe OC. Sprawdzamy, co się zmieniło w 2022 roku i jak uniknąć wyższej składki OC.

Wyłączenia przy OC
Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Polisa nie chroni jednak w każdej sytuacji, dlatego warto poznać wyłączenia OC.

Szkodowość a zniżki ubezpieczeniowe
Jak szkodowość wpływa na składkę OC?

Na cenę komunikacyjnego ubezpieczenia OC wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest bezszkodowa jazda. Niestety, kolizja lub wypadek może się przytrafić każdemu. Ile zapłacimy za polisę OC po spowodowaniu szkody?

Ubezpieczenie NNW - czy to się opłaca
Ubezpieczenie NNW – przed czym chroni i co obejmuje?

Szukasz informacji na temat ubezpieczenia NNW? Nie jesteś pewny, czy warto je wykupić? Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, żeby móc łatwiej podjąć decyzję? Ten artykuł jest dla Ciebie! Zachęcamy do lektury.

Stary młody kierowca a OC
Kto zapłaci więcej za ubezpieczenie OC: młody czy starszy kierowca?

Komunikacyjne ubezpieczenie OC zapewnia rekompensatę poszkodowanemu w wyniku kolizji lub wypadku. Każda taka wypłata odszkodowania oznacza stratę dla ubezpieczyciela. Im więcej dany kierowca powoduje szkód, tym więcej ubezpieczyciel musi wypłacać odszkodowań. Taka osoba powinna się zatem liczyć z wyższą składką za polisę. Czy wiek też ma wpływ na cenę ubezpieczenia? Więcej zapłaci starszy czy młodszy kierowca?

Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej
Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej – czy trzeba ją ubezpieczyć?

Hulajnogi elektryczne należą do jednych z najpopularniejszych środków transportu w miastach. To pojazdy ciche, ekologiczne i bezproblemowe pod względem parkowania. Czy ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej jest obowiązkowe? Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie obejmujące zarówno kradzież e-hulajnogi, jak i ochronę na wypadek wyrządzenia szkód innym uczestnikom ruchu drogowego.

Pakiety OC i AC – jak wybrać najlepszy?

Firmy ubezpieczeniowe już od dawna oferują ubezpieczenia w pakiecie. Na tym modelu sprzedaży zyskują klienci – zakup polis w zestawie jest korzystniejszy cenowo niż zakup osobnych ubezpieczeń. Wkrótce automatycznie odnowi się Twoje ubezpieczenie OC? Sprawdź, czy konkurencja nie przygotowała dla Ciebie korzystniejszej oferty.

atrakcje dla dzieci zakopane
Atrakcje dla dzieci w Zakopanem. Co warto zwiedzić? Gdzie się udać? Sprawdzamy!

Stolica Tatr zachwyca turystów pod wieloma względami. Przyciąga swoim klimatem, niesamowitymi, górskimi widokami, kuchnią regionalną, a także ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych. Co warto zwiedzić, będąc z dzieckiem w Zakopanem? Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Zakopane i region? Sprawdzamy!

Oc i Ac czym się różnią?
Jakie są podstawowe różnice pomiędzy OC i AC?

Podstawowa różnica między OC i AC jest taka, że OC musimy mieć, AC mieć możemy. Oznacza to, że za brak OC zapłacimy dotkliwą karę. Czym jeszcze różnią się te ubezpieczenia i jak je kupić, by nie przepłacać. OC możesz mieć najtańsze, natomiast w AC lepiej dobrze zainwestować.  

co należy się z oc sprawcy
Sprawdź, co Ci się należy z OC sprawcy wypadku

Narzekasz na wysokie ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Jesteś przekonany, że w razie stłuczki niewiele dostaniesz i będziesz skazany na siebie. Zamiast narzekać, lepiej poznaj swoje prawa i sprawdź, co Ci się należy z OC sprawcy kolizji. Wbrew pozorom całkiem dużo!