Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

nowe-przepisy-ubezpieczen-komunikacyjnych
Nowe przepisy dotyczące ubezpieczenia OC 2022

Nowy rok to często zmiany w różnych obszarach naszego życia. Nie inaczej jest tym razem. Niektóre z nich dotyczą uczestników ruchu drogowego oraz przepisów wpływających na obowiązkowe OC. Sprawdzamy, co się zmieniło w 2022 roku i jak uniknąć wyższej składki OC.

wylaczenia-oc
Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Polisa nie chroni jednak w każdej sytuacji, dlatego warto poznać wyłączenia OC.

szkodowosc-a-cena-oc
Jak szkodowość wpływa na składkę OC?

Na cenę komunikacyjnego ubezpieczenia OC wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest bezszkodowa jazda. Niestety, kolizja lub wypadek może się przytrafić każdemu. Jak dużo więcej trzeba będzie wtedy zapłacić za polisę OC?

Ubezpieczenie NNW – czy to się opłaca
Ubezpieczenie NNW – przed czym chroni i co obejmuje?

Szukasz informacji na temat ubezpieczenia NNW? Nie jesteś pewny, czy warto je wykupić? Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, żeby móc łatwiej podjąć decyzję? Ten artykuł jest dla Ciebie! Zachęcamy do lektury.

stary-vs-mlody-kierowca
Kto zapłaci więcej za ubezpieczenie OC: młody czy starszy kierowca?

Komunikacyjne ubezpieczenie OC zapewnia rekompensatę poszkodowanemu w wyniku kolizji lub wypadku. Każda taka wypłata odszkodowania oznacza stratę dla ubezpieczyciela. Im więcej dany kierowca powoduje szkód, tym więcej ubezpieczyciel musi wypłacać odszkodowań. Taka osoba powinna się zatem liczyć z wyższą składką za polisę. Czy wiek też ma wpływ na cenę ubezpieczenia? Więcej zapłaci starszy czy młodszy kierowca?

ubezpieczenie-hulajnogi-elektrycznej
Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej – czy trzeba ją ubezpieczyć?

Hulajnogi elektryczne należą obecnie do jednych z najpopularniejszych środków transportu w miastach. To pojazdy ciche, ekologiczne i nie ma problemu z ich parkowaniem. Czy hulajnogę elektryczną warto ubezpieczyć?

Pakiety-OC-i-AC-–-jak-wybrać-najlepszy
Pakiety OC i AC – jak wybrać najlepszy?

Firmy ubezpieczeniowe już od dawna oferują ubezpieczenia w pakiecie. Na tym modelu sprzedaży zyskują klienci – zakup polis w zestawie jest korzystniejszy cenowo niż zakup osobnych ubezpieczeń. Wkrótce automatycznie odnowi się Twoje ubezpieczenie OC? Sprawdź, czy konkurencja nie przygotowała dla Ciebie korzystniejszej oferty.

atrakcje dla dzieci zakopane
Atrakcje dla dzieci w Zakopanem. Co warto zwiedzić? Gdzie się udać? Sprawdzamy!

Stolica Tatr zachwyca turystów pod wieloma względami. Przyciąga swoim klimatem, niesamowitymi, górskimi widokami, kuchnią regionalną, a także ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych. Co warto zwiedzić, będąc z dzieckiem w Zakopanem? Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Zakopane i region? Sprawdzamy!

Oc i Ac czym się różnią?
Jakie są podstawowe różnice pomiędzy OC i AC?

Podstawowa różnica między OC i AC jest taka, że OC musimy mieć, AC mieć możemy. Oznacza to, że za brak OC zapłacimy dotkliwą karę. Czym jeszcze różnią się te ubezpieczenia i jak je kupić, by nie przepłacać. OC możesz mieć najtańsze, natomiast w AC lepiej dobrze zainwestować.  

co należy się z oc sprawcy
Sprawdź, co Ci się należy z OC sprawcy wypadku

Narzekasz na wysokie ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Jesteś przekonany, że w razie stłuczki niewiele dostaniesz i będziesz skazany na siebie. Zamiast narzekać, lepiej poznaj swoje prawa i sprawdź, co Ci się należy z OC sprawcy kolizji. Wbrew pozorom całkiem dużo!

wysokie odszkodowanie z OC
Jak uzyskać wysokie odszkodowanie OC?

Wypadki samochodowe, szczególnie teraz, zimą, to niestety smutna codzienność polskich dróg. Proces uzyskiwania odszkodowania z tytułu OC nie jest jednak przyjemniejszy. Formalności, długość oczekiwania i wszelkie kruczki prawne sprawiają, że potrafi się on wydłużać w nieskończoność. Jak więc najłatwiej uzyskać wysokie odszkodowanie OC, jednocześnie nie tracąc przy tym wielu miesięcy na formalności?

raport cen oc 2019
Porównanie cen ubezpieczeń w Polsce! RAPORT 2019 – ile płacimy za OC na starcie roku?

Porównanie cen ubezpieczeń w Polsce na starcie roku to już tradycja. Ile zapłacimy za OC w 2019? Czy czekają nas podwyżki, czy przeciwnie, ceny będą dalej spadać? Przyglądamy się tematowi i sprawdzamy kto płaci najmniej za OC.