
VIN, czyli numer identyfikacyjny pojazdu, przydaje się nie tylko do zweryfikowania historii używanego auta, ale także do ubezpieczenia samochodu w szczególnych przypadkach. W jakich sytuacjach podpiszesz umowę OC na podstawie numeru VIN? Sprawdź, jak nieuczciwi handlarze pojazdów z drugiej ręki oszukują klientów, wykorzystując możliwość zakupu ubezpieczenia OC na VIN.

2022 rok rozpoczął się od serii podwyżek. Rosną nie tylko rachunki za prąd i ogrzewanie czy ceny w sklepach, ale również ceny samochodów. Dotyczy to zarówno aut nowych, jak i używanych. Czy ich wyższa cena przełoży się na droższe ubezpieczenie komunikacyjne?

Nowy rok to często zmiany w różnych obszarach naszego życia. Nie inaczej jest tym razem. Niektóre z nich dotyczą uczestników ruchu drogowego oraz przepisów wpływających na obowiązkowe OC. Sprawdzamy, co się zmieniło w 2022 roku i jak uniknąć wyższej składki OC.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Polisa nie chroni jednak w każdej sytuacji, dlatego warto poznać wyłączenia OC.

Na cenę komunikacyjnego ubezpieczenia OC wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest bezszkodowa jazda. Niestety, kolizja lub wypadek może się przytrafić każdemu. Ile zapłacimy za polisę OC po spowodowaniu szkody?

Szukasz informacji na temat ubezpieczenia NNW? Nie jesteś pewny, czy warto je wykupić? Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, żeby móc łatwiej podjąć decyzję? Ten artykuł jest dla Ciebie! Zachęcamy do lektury.

Komunikacyjne ubezpieczenie OC zapewnia rekompensatę poszkodowanemu w wyniku kolizji lub wypadku. Każda taka wypłata odszkodowania oznacza stratę dla ubezpieczyciela. Im więcej dany kierowca powoduje szkód, tym więcej ubezpieczyciel musi wypłacać odszkodowań. Taka osoba powinna się zatem liczyć z wyższą składką za polisę. Czy wiek też ma wpływ na cenę ubezpieczenia? Więcej zapłaci starszy czy młodszy kierowca?

Hulajnogi elektryczne należą do jednych z najpopularniejszych środków transportu w miastach. To pojazdy ciche, ekologiczne i bezproblemowe pod względem parkowania. Czy ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej jest obowiązkowe? Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie obejmujące zarówno kradzież e-hulajnogi, jak i ochronę na wypadek wyrządzenia szkód innym uczestnikom ruchu drogowego.

Firmy ubezpieczeniowe już od dawna oferują ubezpieczenia w pakiecie. Na tym modelu sprzedaży zyskują klienci – zakup polis w zestawie jest korzystniejszy cenowo niż zakup osobnych ubezpieczeń. Wkrótce automatycznie odnowi się Twoje ubezpieczenie OC? Sprawdź, czy konkurencja nie przygotowała dla Ciebie korzystniejszej oferty.

Stolica Tatr zachwyca turystów pod wieloma względami. Przyciąga swoim klimatem, niesamowitymi, górskimi widokami, kuchnią regionalną, a także ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych. Co warto zwiedzić, będąc z dzieckiem w Zakopanem? Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Zakopane i region? Sprawdzamy!

Podstawowa różnica między OC i AC jest taka, że OC musimy mieć, AC mieć możemy. Oznacza to, że za brak OC zapłacimy dotkliwą karę. Czym jeszcze różnią się te ubezpieczenia i jak je kupić, by nie przepłacać. OC możesz mieć najtańsze, natomiast w AC lepiej dobrze zainwestować.

Narzekasz na wysokie ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Jesteś przekonany, że w razie stłuczki niewiele dostaniesz i będziesz skazany na siebie. Zamiast narzekać, lepiej poznaj swoje prawa i sprawdź, co Ci się należy z OC sprawcy kolizji. Wbrew pozorom całkiem dużo!