
Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej – czy trzeba ją ubezpieczyć?
Hulajnogi elektryczne należą do jednych z najpopularniejszych środków transportu w miastach. To pojazdy ciche, ekologiczne i bezproblemowe pod względem parkowania. Czy ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej jest obowiązkowe? Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie obejmujące zarówno kradzież e-hulajnogi, jak i ochronę na wypadek wyrządzenia szkód innym uczestnikom ruchu drogowego.

Hulajnoga elektryczna niczym rower: nowe przepisy UTO
Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory brak jest jednak jakichkolwiek uregulowań prawnych dotyczących zasad poruszania się nimi. Jedyne co wiadomo – hulajnogista to pieszy. Szykują się jednak nowe przepisy dotyczące UTO – hulajnoga ma być traktowana jak rower, a osoba poruszająca się nią może jeździć trochę tu, trochę tu – trochę po ulicy, a w wyjątkowych sytuacjach - po chodniku.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?
Stuprocentowo bezpieczne zapięcie do roweru nie istnieje. Jeśli złodziej uprze się, by ukraść akurat Twój rower, zrobi to. Możesz jednak utrudnić mu zadanie, zmniejszyć prawdopodobieństwo kradzieży oraz sprawić, że Twój rower łatwiej będzie Ci odnaleźć.

Wiosna to znak, że do wyższych temperatur trzeba przygotować także samochód. Jedną z ważniejszych czynności jest zmiana opon. Warto zarezerwować termin u wulkanizatora, ale i zastanowić się, gdzie i jak przechowywać opony, które znowu założy się na początku zimy.

Każdego dnia jesteśmy narażeni na oszustwa. Przestępcy wykorzystują coraz bardziej wyrafinowane metody, ale próbują także stosować znane od lat triki. Należy zatem być czujnym i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Na jakie oszustwa jesteśmy narażeni najczęściej?

Niepokoje polityczne oraz zawirowania w gospodarkach wielu państw sprawiają, że ceny paliw na świecie są bardzo dynamiczne. Pewne jest tylko jedno: nie można obecnie liczyć na poziom cen paliw na stacjach, jaki zobaczyć można było przed rokiem. Jakie są ceny paliw w Polsce w 2022 roku?

Sprzedaż samochodu nie jest wcale skomplikowanym procesem, ale trzeba pamiętać o załatwieniu kilku formalności. Chodzi przede wszystkim o złożenie zawiadomienia o zbyciu pojazdu w odpowiednich instytucjach. Czy formalności są takie same dla Polaków i Ukraińców?

Powiększamy zespół Punkta o specjalistów z Ukrainy, którzy wraz z naszymi agentami codziennie sprawdzają dla Państwa najnowsze zmiany w prawie, wyszukują najlepsze oferty i udzielają wsparcia informacyjnego w kwestiach ubezpieczeniowych.

Właściciel samochodu ma różne obowiązki związane ze swoim pojazdem. Jednym z nich są coroczne badania techniczne auta. W razie kontroli trzeba udowodnić ich odbycie. Co grozi za brak przeglądu samochodu? Mandat to tylko jedna z konsekwencji. Wyjaśniamy, jakie jeszcze problemy może mieć właściciel auta bez przeglądu.

Polacy chętnie kupują samochody z rynku wtórnego w innych krajach europejskich. Nie można także zapominać o obywatelach Ukrainy, których coraz więcej porusza się swoimi pojazdami po naszych drogach. W jaki sposób wszystkie te osoby mogą ubezpieczyć sprowadzony samochód?

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który podwyższył kary za łamanie przepisów drogowych nie tylko dla kierowców samochodów czy motocykli, ale także dla osób poruszających się na hulajnodze, rowerzystów czy pieszych. Surowsze grzywny za wykroczenia drogowe zaczęły obowiązywać także na Ukrainie, aczkolwiek wcześniej, bo już od 17 marca 2021 roku.

Nowy taryfikator mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, wywołuje sporo kontrowersji u zmotoryzowanych. Głównym powodem niezadowolenia jest spora podwyżka grzywien i punktów karnych naliczanych za wykroczenia. Maksymalna kara wynosi aż 30 000 zł. Czy grzywny za łamanie przepisów ruchu drogowego w Polsce są porównywalne do kar obowiązujących na Ukrainie?

Ubezpieczenie na życie oraz polisa zdrowotna zabezpieczają na wypadek wystąpienia różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Które produkty ubezpieczeniowe działają za granicą? Jak zapewnić sobie ochronę na czas wyjazdu?

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza bliskich w razie śmierci płatnika składek. Które firmy ubezpieczeniowe oferują produkt łączący w sobie ochronę życia z ochroną zdrowia?

Ubezpieczeniem od pracodawcy jest objęty każdy, kto pracuje na etat lub wykonuje swoje obowiązki zawodowe na podstawie umów: agencyjnej, zlecenia lub uaktywniającej. Przed czym dokładnie ono chroni?