Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Wypowiedzenie umowy OC. Kiedy i jak wypowiedzieć OC? Pobierz wzór
Wypowiedzenie OC. Kiedy i jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC? Pobierz wzór

Sprawdziłeś ceny OC w różnych towarzystwach? Okazało się, że sporo przepłacasz? Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne zniżki (lub nakładają zwyżki) dla danego kierowcy lub typu samochodu. Nie musisz tkwić u jednego ubezpieczyciela, jeśli warunki Cię nie satysfakcjonują! Złóż wypowiedzenie umowy OC i wybierz tę polisę OC, która będzie tańsza.

nieprawidlowe-parkowanie
Czy można stracić prawo jazdy za parkowanie?

Parkowanie to największa zmora kierowców poruszających się w miastach. Zostawiając samochód – szczególnie w pośpiechu – łatwo złamać jeden lub nawet kilka przepisów o ruchu drogowym. Czy jednak za złe parkowanie grozi tylko mandat? Czy można również stracić prawo jazdy?

nowe-przepisy-ubezpieczen-komunikacyjnych
Nowe przepisy dotyczące ubezpieczenia OC 2022

Nowy rok to często zmiany w różnych obszarach naszego życia. Nie inaczej jest tym razem. Niektóre z nich dotyczą uczestników ruchu drogowego oraz przepisów wpływających na obowiązkowe OC. Sprawdzamy, co się zmieniło w 2022 roku i jak uniknąć wyższej składki OC.

taryfikator-mandatow-2022
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia i jaki pojawią się jeszcze w kolejnych miesiącach.

raport-luty
Najtańsze OC listopad 2021 ▷ Ubezpieczenie OC kup już za 178 zł!

Pierwsza połowa 2021 skończyła się dość optymistycznie - średnie ceny za OC w pierwszych miesiącach były niższe w stosunku do poprzedniego roku. Czy wysokość składki na poziomie poniżej 600 zł ma szansę się utrzymać również drugiej połowie 2021 roku? Czy za najtańsze OC wciąż będziemy mogli płacić poniżej 300 zł?

bezpieczne-hamowanie
Jak prawidłowo hamować autem?

Odpowiednie hamowanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Hamowanie silnikiem to najlepszy sposób w normalnych warunkach, ale także podczas jazdy w górach. Dzięki jego wykorzystaniu możemy przedłużyć żywotność klocków hamulcowych oraz sprzęgła.

Kary za brak OC w 2019 roku
Kara za brak OC w 2021 roku ⚠️ Zapłacisz nawet 8400 złotych!

Kara za brak OC dla właścicieli aut osobowych wzrośnie nawet o 400 złotych. W 2021 roku zapominalscy kierowcy zapłacą maksymalnie 5600 złotych za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Największe kary za brak polisy czekają jednak na właścicieli pojazdów ciężarowych.

wylaczenia-oc
Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Polisa nie chroni jednak w każdej sytuacji, dlatego warto poznać wyłączenia OC.

szkodowosc-a-cena-oc
Jak szkodowość wpływa na składkę OC?

Na cenę komunikacyjnego ubezpieczenia OC wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest bezszkodowa jazda. Niestety, kolizja lub wypadek może się przytrafić każdemu. Jak dużo więcej trzeba będzie wtedy zapłacić za polisę OC?

pexels-gustavo-fring-4254164
Jak bezpiecznie zamontować instalację fotowoltaiczną w domu?

Liczba instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju stale rośnie. Nic w tym dziwnego — inwestycja ta niesie za sobą szereg korzyści, związanych z ekologią i oszczędzaniem. Bezpieczny montaż instalacji fotowoltaicznej to podstawa, jeśli chcesz cieszyć się długą żywotnością i wydajnością paneli. Jak zamontować fotowoltaikę? Na co zwrócić uwagę? Przekonaj się!

pexels-hoan-ngọc-6961110
Usterki i wypadki z udziałem fotowoltaiki

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest nam doskonale znane od wielu już lat. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się panele fotowoltaiczne, które gwarantują stabilne i godne zaufania źródło energii. Tak jak w przypadku każdej instalacji, tak i przy fotowoltaice, mogą przydarzyć się kosztowne usterki i wypadki. Poznaj największe i najczęściej występujące problemy, z którymi mierzą się posiadacze foto