
1,3 mln zł – rekordowy regres UFG za wypadek na motocyklu
Aż 1,3 mln złotych - tyle musi zwrócić Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu motocyklista, który spowodował wypadek jadąc bez prawa jazdy. Dlaczego płaci z własnej kieszeni? Powodem jest tzw. regres ubezpieczeniowy.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW motocyklisty? Czy warto?
Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to produkt, który powinien szczególnie zainteresować motocyklistów – jak pokazują statystyki, ta grupa jest najbardziej narażona na kolizje drogowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla?
Motocykl to dobra alternatywa dla samochodu. Szybki, zwinny jednoślad z gracją omija miejskie korki i łatwo nim zaparkować nawet w centrum miasta. Posiadanie motocykla zachęca do spędzania aktywnych weekendów - z adrenaliną, gdzieś na bezdrożach. Jednak tak, jak w przypadku samochodu, motocykl wiąże się z koniecznością zakupienia polisy OC. Sprawdzamy więc, ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla.

Kara za brak OC dla właścicieli pojazdów wzrosła. W 2022 roku zapominalscy kierowcy samochodów osobowych zapłacą maksymalnie 6020 złotych za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Największe kary za brak polisy czekają jednak na właścicieli pojazdów ciężarowych i sięgają do nawet 9030 zł!

Gdy szukasz mieszkania do wynajęcia, zwykle drobiazgi – z pozoru nieistotne – decydują o sukcesie bądź porażce. Wyglądasz zbyt młodo? Błąd. A może zbyt oryginalnie się ubierasz? Też błąd. Jesteś studentem? Tym gorzej. Zarabiasz i nie chcesz pokazać umowy z pracodawcą? Podejrzane. Masz żonę i dziecko? Pewnie następne w drodze. Jesteś singlem? Na pewno wyłącznie imprezy Ci w głowie.

Polski rynek nieruchomości to przynajmniej trzy typy wynajmujących. Pierwszy ma szczęście – mieszkanie szybko się wynajmuje, a lokatorzy o nie dbają i płacą w terminie. Drugi trafia na ludzi, którzy mają problemy z dotrzymaniem terminów płatności, nie dbają o sprzęt i meble ani o czystość. Zwykle wyprowadzają się w pośpiechu i znikają bez śladu, zostawiając zniszczone mieszkanie i nieopłacone rachunki.

W styczniu 2022 roku pojawił się projekt zakładający nowelizację przepisów ustawy o kierujących pojazdami, a wraz z nim szereg zmian dotyczących edukacji przyszłych kierowców. Zakładał on m.in. wdrożenie nowego przedmiotu obowiązkowego dla uczniów szkół podstawowych – wychowanie komunikacyjne. Czy projekt wszedł w życie? Czy od września będzie on obowiązywał? Przeczytaj koniecznie!

Od 1 września 2022 roku nie tylko więcej punktów karnych będzie czekać na kierowców. Rząd tym razem zabiera się za sprawność samochodów na polskich drogach. Zmiany w badaniach technicznych pojazdów będą dotyczyć nie tylko kierowców, ale i diagnostów. Zobacz, ile zapłacisz za przegląd, jeżeli nie wykonasz go w terminie i co nas czeka podczas przeglądu okresowego.

Rząd zamierza wyprowadzić kolejne działa przeciwko pijanym kierowcom. Już wkrótce za jazdę pod wpływem może grozić nawet konfiskata samochodu i do 16 lat pozbawienia wolności. Jakie narzędzia jeszcze zyska policja? Przyglądamy się najnowszym projektom zmian.

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

UOKiK wzięło pod lupę ubezpieczenia na życie, które oferowało AXA Życie (obecnie UNIQA) w latach 2015-2019. Prezes urzędu dopatrzył się nieprawidłowości w postaci stosowania niedozwolonych klauzuli. Kara dla UNIQA wynosiła ponad 10.000.000 zł!

Na portalach z ofertami pracy nie brakuje ogłoszeń firm ubezpieczeniowych. Zazwyczaj jest to wynik dużej rotacji wśród pracowników. Część z nich decyduje się na pracę w ubezpieczeniach bez wiedzy, jak wygląda codzienność agenta ubezpieczeniowego. Czy jest to droga dla Ciebie? Sprawdź!

Pracodawcy coraz chętniej proponują nam pracownicze abonamenty medyczne. Po prywatne ubezpieczenie zdrowotne sięgamy też indywidualnie, gdy nie chcemy być skazani wyłącznie na NFZ.

Mandat za przekroczenie prędkości w 2022 roku może wynieść nawet 5 tysięcy złotych! Wcześniej było to 500 zł, a więc teraz może sięgnąć nawet 10-krotności poprzedniej sumy! To jednak nie koniec zmian, które od września czekać będą na piratów drogowych. Przeczytaj i nie daj się zaskoczyć!

Z czym kojarzy Ci się czarna skrzynka? Zapewne z katastrofami lotniczymi. Zazwyczaj w kontekście mówi się o nich takich wydarzeń. Jednak to wkrótce się zmieni! Niewielkie rejestratory już niedługo zagoszczą także w samochodach. Stanie się tak zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej, które wchodzi w życiu za niecały miesiąc, bo już 6 lipca 2022 r.

Zielone tablice coraz częściej pojawiają się na polskich ulicach. Czy wiesz, co oznaczają? W ten sposób wyróżniane są pojazdy elektryczne lub zasilane wodorem. Z roku na rok Europejczycy coraz chętniej wybierają bardziej ekologiczne rozwiązania.