Piotr Jarzynka

Wpisy autora na portalu Punkta:

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
1. Czy można holować automat?
2022.11.25  •  Samochód
Samochód z automatyczną skrzynią padł? Jak holować automat?

Chociaż samochody z automatyczną skrzynią biegów cieszą się w Polsce coraz większym powodzeniem, to jednak wciąż budzą wiele wątpliwości. Dowiedz się, jak wygląda kwestia holowania automatu zanim zdecydujesz się na zakup takiego auta.

Czytaj więcej
Czy pijany kierowca może stracić auto? Nowe przepisy i konfiskata auta za jazdę po pijanemu
2022.07.21  •  Samochód
Piłeś? Nie jedź, bo stracisz auto! Rząd za zmianą przepisów. Konfiskata samochodu wkrótce możliwa!

Sejm przegłosował! Ustawa o konfiskacie auta za jazdę po pijanemu już za 3. miesiące wejdzie w życie. Oznacza to, że kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem, narażają się nie tylko na utratę prawa jazdy, ale i samochodu oraz karę pozbawienia wolności do 16 lat! Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej
2022.03.09  •  Samochód
Jak sprowadzić auto z Francji?

Auta z Francji cieszą się sporą popularnością w naszym kraju. Chociaż trudno wyprzedzić lidera na rynku importowanych pojazdów, czyli Niemcy, samochody z Francji zajmują drugie miejsce. Ponadto Renault, Peugeot i Citroën pojawiły się w TOP 10 najczęściej sprowadzanych marek pojazdów do Polski. Jak sprowadzić auto z Francji? Ile to kosztuje i czy jest warte zachodu?

Czytaj więcej
2022.01.20  •  Samochód
Wypowiedzenie OC – wszystko, co musisz wiedzieć!

Niedługo kończy się polisa ubezpieczeniowa Twojego samochodu? Zanim zdecydujesz się na przedłużenie, sprawdź składki w konkurencyjnych firmach. Może okazać się, że taniej będzie, jeśli złożysz wypowiedzenie OC, a potem podpiszesz nową umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. Punkta podpowiada, jak wypowiedzieć umowę OC oraz prezentuje gotowy wzór do pobrania i wydrukowania!

Czytaj więcej
2020.11.17  •  Samochód
Historia pojazdu z Niemiec – jak sprawdzić? [Poradnik 2022]

Już od wielu lat używane pojazdy z Niemiec cieszą się ogromną popularnością wśród polskich kierowców. Osoby, które zamierzały zakupić auto z kraju za Odrą, do niedawna musiały zapłacić za sprawdzenie jego historii. Dziś można to zrobić bezpłatnie – serwis Historia Pojazdu został wzbogacony o możliwość zweryfikowania historii auta zagranicznego, m.in. z Niemiec.

Czytaj więcej
2020.10.30  •  Samochód
Jak sprawdzić poziom naładowania i stan akumulatora?

Przed nami zima, a więc najtrudniejszy w roku okres dla akumulatorów samochodowych. Niskie temperatury najlepiej weryfikują bowiem stan naładowania akumulatora i kondycję elektryki w aucie. Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas zimowych poranków, gdy po przekręceniu kluczyka w stacyjce jedyne co słyszymy to absolutna cisza - warto sprawdzić akumulator w samochodzie. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Czytaj więcej
prawo jazdy od 16 lat na skuter
2020.10.20  •  Samochód
Prawo jazdy od 16 lat – kategorie AM, A1 i B1 na jakie pojazdy? Ile kosztuje kurs w 2022 roku?

Zastanawiasz się, od ilu lat można mieć prawo jazdy? Okazuje się, że z takimi uprawnieniami nie trzeba czekać do uzyskania pełnoletności. Obecnie już nastolatek, a dokładnie szesnasto-, a nawet czternastolatek może legalnie prowadzić pojazd mechaniczny.

Czytaj więcej
Kobieta w aucie trzyma prawo jazdy - zdałam egzamin na prawo jazdy co dalej
2020.08.24  •  Samochód
Zdałem prawo jazdy, co dalej? Poradnik młodego kierowcy!

Właśnie zdałeś praktyczny egzamin na prawo jazdy? Świetnie! Zanim jednak wsiądziesz za kierownicę własnego samochodu, musisz dopełnić jeszcze kilka formalności. Co musisz zrobić po zdanym egzaminie na prawo jazdy? Poznaj praktyczne wskazówki, dzięki którym szybko załatwisz sprawy urzędowe i będziesz mógł prowadzić pojazdy.

Czytaj więcej
2020.07.17  •  Samochód
Przyciemnianie szyb samochodowych. Ile kosztuje? Jaki procent przyciemnienia dopuszczają przepisy?

Kupując nowy samochód, klient może wybrać wersję z przyciemnianymi szybami, która podnosi komfort użytkowania pojazdu. Właściciele starszych aut mogą z kolei zdecydować się na przyciemnianie szyb metodą piecową lub folią. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, ale właściciele pojazdów muszą pamiętać o wymogach prawnych.

Czytaj więcej