Jak sprawdzić historię pojazdu z Włoch?

Aktualizacja:
historia pojazdu z włoch

Polacy najczęściej sprowadzają auta z zachodniej Europy. Dobrze wyposażone samochody z niewielkim przebiegiem można znaleźć także na południu, a dokładnie we Włoszech. Każdy pojazd warto jednak sprawdzić przed zakupem.

Dzięki internetowym bazom danych, sprawdzenie przeszłości samochodu z dowolnego kraju nie jest trudnym zadaniem. Jak zatem sprawdzić historię pojazdu z Włoch? Zobacz, gdzie szukać wiarygodnych źródeł oraz jakie są koszty sprowadzenia auta z Włoch.

Sprawdzenie historii pojazdu z Włoch krok po kroku

Do weryfikacji historii pojazdu z Włoch za darmo lub odpłatnie potrzebne są dwie informacje: numer rejestracyjny auta oraz numer VIN. Mając te dane, bez trudu możesz pobrać kluczowe wiadomości z internetowej bazy danych. Informacje takie jak liczba właścicieli oraz status auta (czy jest kradzione, czy zostało zgłoszone jako szkoda całkowita po kolizji) znajdziesz na stronie włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Z kolei danych dotyczących stanu technicznego oraz przebiegu należy szukać na stronach sieci diagnostycznych, które zapisują dane o wszystkich autach z Włoch. Jak sprawdzić przebieg? Wszystkie niezbędne linki znajdziesz w artykule Historia pojazdu – jak sprawdzić przeszłość samochodu?, gdzie zawarte są szczegółowe wskazówki dla osób zainteresowanych sprowadzeniem samochodu zza granicy. Jak widzisz, sprawdzenie historii pojazdu z Włoch wcale nie musi być trudne.

Samochód z Włoch – jakie dokumenty? Co musisz wiedzieć?

Dla większości kierowców z Polski włoskie prawo to zupełnie obcy temat. Dlatego dobrą praktyką może być sprawdzenie wzorów dokumentów auta z Włoch, aby lepiej orientować się przy dopełnianiu niezbędnych formalności. Zanim zaczniesz szukać ofert dobrze też zastanowić się nad ważną kwestią. Czy udasz się po auto osobiście, czy też skorzystasz z usług zewnętrznej firmy? Transport samochodów z Włoch to popularny biznes, jednak koszt takiej usługi to co najmniej 1000 zł.

W przypadku każdego pojazdu sprowadzanego zza granicy należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Przy rejestracji samochodu z Włoch jest to np. akcyza. Trzeba również dopilnować kilku obowiązków, jednym z nich jest sprawdzenie stanu technicznego. Samo przerejestrowanie samochodu nie jest bardzo drogie. Na zagranicznych tablicach rejestracyjnych można poruszać się od dnia zakupu przez 30 dni. Ważna jest także kwestia ubezpieczenia. Nie możesz wykupić OC na auto z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi. Wyjątkiem jest tzw. krótkoterminowe OC na 30 dni, a więc maksymalny okres, w którym musisz dopełnić wszystkich formalności związanych z pojazdem. Dlatego właściwe ubezpieczenie samochodu zarejestrowanego za granicą należy wykupić dopiero kiedy auto będzie miało już polskie tablice rejestracyjne i niezbędne dokumenty.

Ubezpiecz swój samochód!

Pytania i odpowiedzi

1. Jak sprawdzić auto z Włoch?
2. Jakie są koszty sprowadzenia auta z Włoch?
3. Samochód z Włoch – jakie dokumenty będą niezbędne?
4. Czy warto sprowadzać samochody z Włoch?

Podsumowanie

  1. Do sprawdzenia historii pojazdu z Włoch potrzebne są dwie informacje: numer rejestracyjny auta oraz numer VIN.
  2. Dane dotyczące stanu technicznego oraz przebiegu znajdziesz na stronach sieci diagnostycznych, które zapisują dane o wszystkich autach z Włoch.
  3. Możesz skorzystać z usługi transportu auta z Włoch  kosztuje ona minimum 1000 zł.
  4. Zwróć uwagę na dodatkowe koszty, takie jak np. akcyza.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments