Jak sprawdzić historię pojazdu z Włoch?

Aktualizacja:
historia pojazdu z włoch

Polacy najczęściej sprowadzają auta z zachodniej Europy. Dobrze wyposażone samochody z niewielkim przebiegiem można znaleźć także na południu, a dokładnie we Włoszech. Każdy pojazd warto jednak sprawdzić przed zakupem.

Dzięki internetowym bazom danych, sprawdzenie przeszłości samochodu z dowolnego kraju nie jest trudnym zadaniem. Jak zatem sprawdzić historię pojazdu z Włoch? Zobacz, gdzie szukać wiarygodnych źródeł oraz jakie są koszty sprowadzenia auta z Włoch.

Sprawdzenie historii pojazdu z Włoch krok po kroku

Do weryfikacji historii pojazdu z Włoch za darmo lub odpłatnie potrzebne są dwie informacje: numer rejestracyjny auta oraz numer VIN. Mając te dane, bez trudu możesz pobrać kluczowe wiadomości z internetowej bazy danych. Informacje takie jak liczba właścicieli oraz status auta (czy jest kradzione, czy zostało zgłoszone jako szkoda całkowita po kolizji) znajdziesz na stronie włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Z kolei danych dotyczących stanu technicznego oraz przebiegu należy szukać na stronach sieci diagnostycznych, które zapisują dane o wszystkich autach z Włoch. Jak sprawdzić przebieg? Wszystkie niezbędne linki znajdziesz w artykule Historia pojazdu – jak sprawdzić przeszłość samochodu?, gdzie zawarte są szczegółowe wskazówki dla osób zainteresowanych sprowadzeniem samochodu zza granicy. Jak widzisz, sprawdzenie historii pojazdu z Włoch wcale nie musi być trudne.

Samochód z Włoch – jakie dokumenty? Co musisz wiedzieć?

Dla większości kierowców z Polski włoskie prawo to zupełnie obcy temat. Dlatego dobrą praktyką może być sprawdzenie wzorów dokumentów auta z Włoch, aby lepiej orientować się przy dopełnianiu niezbędnych formalności. Zanim zaczniesz szukać ofert dobrze też zastanowić się nad ważną kwestią. Czy udasz się po auto osobiście, czy też skorzystasz z usług zewnętrznej firmy? Transport samochodów z Włoch to popularny biznes, jednak koszt takiej usługi to co najmniej 1000 zł.

W przypadku każdego pojazdu sprowadzanego zza granicy należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Przy rejestracji samochodu z Włoch jest to np. akcyza. Trzeba również dopilnować kilku obowiązków, jednym z nich jest sprawdzenie stanu technicznego. Samo przerejestrowanie samochodu nie jest bardzo drogie. Na zagranicznych tablicach rejestracyjnych można poruszać się od dnia zakupu przez 30 dni. Ważna jest także kwestia ubezpieczenia. Nie możesz wykupić OC na auto z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi. Wyjątkiem jest tzw. krótkoterminowe OC na 30 dni, a więc maksymalny okres, w którym musisz dopełnić wszystkich formalności związanych z pojazdem. Dlatego właściwe ubezpieczenie samochodu zarejestrowanego za granicą należy wykupić dopiero kiedy auto będzie miało już polskie tablice rejestracyjne i niezbędne dokumenty.

Ubezpiecz swój samochód!

Sprawdź także:

Pytania i odpowiedzi

1. Jak sprawdzić auto z Włoch?
2. Jakie są koszty sprowadzenia auta z Włoch?
3. Samochód z Włoch – jakie dokumenty będą niezbędne?
4. Czy warto sprowadzać samochody z Włoch?

Podsumowanie

  1. Do sprawdzenia historii pojazdu z Włoch potrzebne są dwie informacje: numer rejestracyjny auta oraz numer VIN.
  2. Dane dotyczące stanu technicznego oraz przebiegu znajdziesz na stronach sieci diagnostycznych, które zapisują dane o wszystkich autach z Włoch.
  3. Możesz skorzystać z usługi transportu auta z Włoch  kosztuje ona minimum 1000 zł.
  4. Zwróć uwagę na dodatkowe koszty, takie jak np. akcyza.

Piotr Jarzynka
Ekspert ds. ubezpieczeń

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej
2024.07.10
Wybierasz się do słonecznej Italii? Sprawdź, ile zapłacisz za autostradę!

Włochy są znane na całym świecie nie tylko ze swojej bogatej historii, kultury i zapierającej dech w piersiach przyrody, ale również z doskonale rozwiniętej sieci autostrad. Ten śródziemnomorski kraj może się poszczycić ponad 7 000 kilometrami dróg szybkiego ruchu, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się między najbardziej odległymi regionami.

Czytaj więcej
2024.07.04  •  Samochód
Winiety w Bułgarii 2024 – przewodnik dla kierowców

Planowanie podróży samochodem do Bułgarii wymaga starannego przygotowania, w tym zapoznania się z systemem opłat drogowych obowiązującym w tym kraju. Od 2019 roku Bułgaria wprowadziła całkowicie zdigitalizowany system poboru opłat za przejazd, zastępując tradycyjne naklejki elektronicznymi winietami.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej