Co to jest mini assistance?

Aktualizacja:

Mini assistance to podstawowe ubezpieczenie assistance, dodawane często przez ubezpieczycieli gratis do obowiązkowego OC.

Zazwyczaj zapewnia pomoc jedynie w przypadku kolizji, a więc nie zadziała gdy przytrafi Ci się awaria pojazdu w trasie. Różne firmy ubezpieczeniowe oferują w ramach mini assistance różne limity kilometrowe holowania pojazdów – od 50 km w przypadku Concordii czy towarzystwa Uniqa do 150 km w PZU. Oprócz holowania w ramach mini assistance otrzymasz pomoc informacyjną, a także możliwość tzw. prowizorycznej naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia – czyli doprowadzenia auta do stanu, w którym będzie mogło dalej jechać. W przypadku naprawy na miejscu kolizji ubezpieczyciele stosują ograniczenia kwotowe. Np. Liberty Ubezpieczenia zorganizuje naprawę jeśli jej koszt nie przekroczy 300 zł, a same czynności nie będą trwały dłużej niż godzinę.

W ramach mini assistance ubezpieczyciele zapewniają holowanie zarówno dla poszkodowanego jak i sprawcy kolizji.

Jeśli kupujesz samo OC, ubezpieczyciel może Ci dać assistance mini w ramach składki. W porównywarce ubezpieczeń punkta.pl znajdziesz tanie OC i sprawdzisz dokładnie, jaki zakres będzie miało Twoje ubezpieczenie mini assistance.

Czytaj także: Bezpłatne dodatki do OC. Sprawdź, który ubezpieczyciel oferuje najwięcej

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...