Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje teraz assistance krótkoterminowe, które jest idealnym połączeniem funkcjonalności i ceny. Dzięki temu nie musisz podpisywać umowy na rok, a zyskujesz ochronę w czasie wyjazdu. Co trzeba wiedzieć o assistance w podróży? Czy warto z niego skorzystać?
Czym jest assistance krótkoterminowe?
Ubezpieczenie assistance to gwarancja pomocy dla kierowcy w określonej sytuacji kryzysowej czy awaryjnej w czasie podróży. Jeśli nie będziesz w stanie uruchomić silnika zimą lub zabraknie Ci paliwa w terenie, którego zupełnie nie znasz, dzięki assistance w podróży otrzymasz niezbędne wsparcie.
Jak działa assistance? Wystarczy, że skontaktujesz się telefonicznie z ubezpieczycielem, a będziesz mógł liczyć na odholowanie samochodu (nawet do kilkuset kilometrów!), a także na możliwość wynajęcia pojazdu zastępczego. Gdyby okazało się, że nie będziesz mógł kontynuować swojej podróży z różnych względów za granicą, otrzymasz pomoc przy organizacji noclegu w jednym z okolicznych hoteli. W grę może wchodzić nawet opieka nad dzieckiem czy zwierzęciem.
Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe – zakres ochrony
Szczegółowy zakres ochrony z assistance krótkoterminowego zależy od oferty konkretnego ubezpieczyciela. W praktyce jednak tego typu produkty są do siebie podobne i mogą obejmować takie opcje jak np.:
- naprawa samochodu na miejscu – jeśli dojdzie do awarii albo wypadku na trasie, możesz liczyć na bezpośrednią pomoc w miejscu zdarzenia;
- holowanie – np. do warsztatu;
- samochód zastępczy – o podobnym standardzie do unieruchomionego samochodu;
- pomoc medyczna – przewiezienie do placówki medycznej;
- organizacja dalszej podróży – jeśli realizacja planu wycieczki napotka przeszkody, otrzymasz pomoc w zakresie dotarcia do miejsca docelowego czy powrotu do domu;
- pomoc konsultantów – która może objąć np. informacje drogowe czy pomoc tłumacza.
Jaki jest koszt ubezpieczenia assistance krótkoterminowego?
Assistance za granicą krótkoterminowe możesz wykupić w atrakcyjnej cenie. Koszt polisy rozpoczyna się już od kilku złotych za dzień. Najtańsze pakiety obowiązujące na terenie Polski i Europy można wykupić już w cenie kilkudziesięciu złotych za tydzień.
Warto jednak pamiętać, że jeśli potrzebujesz assistance na co dzień, bardziej opłacalne będzie wykupienie standardowego assistance wraz z pakietem OC i AC. W tym przypadku na kierowców czekają liczne rabaty. Dla osób, które planują częste podróże, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie odpowiedniego produktu na cały rok.
Podczas zakupu ubezpieczenia warto korzystać z kalkulatora ubezpieczeń Punkta, aby nie przepłacić. Dla przykładu pakiet OC+assistance dla Volkswagena Golfa z 2010 roku to w LINK4 koszt 1642 złote, a w EUROINS tylko 836 zł.
Nie wiesz, gdzie kupić krótkoterminowy assistance? Sprawdź ofertę PZU assistance krótkoterminowe i Ergo Hestia assistance.
Na co zwrócić uwagę podczas wybierania assistance krótkoterminowego?
Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie assistance krótkoterminowe, zwróć uwagę nie tylko na cenę. Przed wyborem konkretnej oferty dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Zwróć uwagę przede wszystkim na postanowienia dotyczące okresu karencji. Jeśli jest zastrzeżony, zadbaj o to, aby ubezpieczenie wykupić odpowiednio wcześniej przed wyjazdem. Wszystko dlatego, że w takim wypadku ochrona zacznie obowiązywać dopiero po upływie zastrzeżonego okresu.
Sprawdź również, czy kraje, przez które zamierzasz przejechać w czasie podróży, wchodzą w zakres ubezpieczenia. Assistance w podróży działa najczęściej na terenie Unii Europejskiej. Z tego powodu możesz nie być objęty ochroną np. w Turcji.
Ograniczeniem w zakupie ubezpieczenia assistance krótkoterminowego może być również wiek pojazdu. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają zastrzeżenie, zgodnie z którym nie da się wykupić assistance w podróży dla pojazdów wyprodukowanych ponad 10 czy 15 lat temu.
Bardzo istotne jest też dostosowanie zakresu ubezpieczenia do swoich potrzeb. Różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą dotyczyć takich czynników jak np. limit kilometrów w zakresie holowania, czasu, w którym można skorzystać z pojazdu zastępczego, czy noclegów dla podróżnych. Jeśli potrzebujesz jedynie podstawowej ochrony, wystarczający może się okazać niższy pakiet. Dla osób poszukujących szerszych zakresów polisy dedykowane są ubezpieczenia obejmujące więcej opcji.
Porównaj ceny ubezpieczenia OC/AC
Assistance krótkoterminowe a assistance mini
Pamiętaj, że miniassistance to nie to samo co assistance krótkoterminowe. Pierwszy ze wspomnianych produktów nie zagwarantuje Ci pełnego zakresu świadczeń. Ograniczenia mogą dotyczyć między innymi możliwej odległości holowania, maksymalnej długości terminu naprawy czy ogólnego spisu usterek, które mogą zostać naprawione w ramach tego rodzaju umowy.
Assistance krótkoterminowe zapewni Ci z kolei pełen zakres usług, jednak będzie obowiązywać tylko przez ściśle określony w umowie czas, na przykład na 7 czy 14 dni. Zakres świadczeń wchodzących w ramy ochrony jest podstawową rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy okazji korzystania z porównywarki ofert poszczególnych ubezpieczycieli.
Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe świetną opcją dla podróżnych?
Assistance krótkoterminowe online to ubezpieczenie, które możesz bez trudu wykupić przez internet. Dzięki polisie otrzymasz wszechstronną ochronę w czasie podróży. Kiedy taki rodzaj ubezpieczenia może okazać się najbardziej potrzebny?
Krótkoterminowe ubezpieczenie assistance w podróży przyda Ci się przede wszystkim wtedy, gdy wyruszasz w podróż lub przemierzasz autem dużą liczbę kilometrów. Jeśli planujesz wakacje w Polsce lub za granicą i zamierzasz przemieszczać się samochodem, wykupienie assistance krótkoterminowego na cały czas trwania podróży będzie idealnym rozwiązaniem.
W ten sposób otrzymasz pomoc w razie niespodziewanego wypadku w miejscu, którego nie znasz. Warto zainteresować się też pakietami Auto+Podróż oferowanymi przez niektórych ubezpieczycieli. Te przydadzą się z kolei osobom, które często podróżują. Tego rodzaju polisy oferują opiekę nie tylko w zakresie samochodu, lecz także wielu innych, w tym prywatnych aspektów wycieczek.
SPRAWDŹ: Ubezpieczenie na wyjazd za granicę
Jak kupić assistance krótkoterminowe?
Dziś nie musisz udawać się do placówki ubezpieczyciela w celu zawarcia umowy assistance krótkoterminowego. W sieci czeka na Ciebie wiele ułatwień, które pozwolą wybrać najbardziej dogodną opcję ubezpieczenia. To m.in. porównywarka ubezpieczeń Punkta.
Po dokonaniu odpowiedniego wyboru możesz od ręki wypełnić niezbędne do zawarcia umowy formularze. Po sfinalizowaniu formalności polisę otrzymasz drogą mailową. Dzięki temu całą sprawę możesz załatwić w ciągu jednego dnia. Musisz jednak pamiętać, by pośpiech nie wygrał z rozsądkiem. Odpowiednie porównanie poszczególnych ofert pozwoli Ci nie tylko wybrać najbardziej dogodny zakres ochrony, ale przede wszystkim zaoszczędzić.
Pytania i odpowiedzi
Ile kosztuje assistance krótkoterminowy?
Cena assistance krótkoterminowego zależy od wybranej oferty, w tym przede wszystkim jej zakresu. Ochrona może obowiązywać przez różny okres. Im dłuższy czas ochrony wybierzesz, tym wyższa składka będzie obowiązywać. Przed zakupem polisy warto porównać dostępne opcje i wybrać tę ofertę, która obejmuje najszerszy zakres i najatrakcyjniejszą cenę.
Czy można wykupić assistance na tydzień?
Krótkoterminowy assistance można wykupić na wybrany okres, w tym również na tydzień. Czas trwania ochrony trzeba dopasować do terminu podróży. Jeśli wrócisz do domu w ciągu 7 dni, assistance za granicą na tydzień będzie wystarczający.
Ile kosztuje assistance na tydzień?
Cena assistance Europa na tydzień zależy od oferty konkretnego ubezpieczyciela oraz wybranych opcji ochrony. Warto jednak pamiętać, że zawarcie takiej umowy nie wiąże się z dużymi wydatkami, a koszt wykupienia ubezpieczenia może się zamknąć nawet w kilkudziesięciu złotych.
Gdzie kupić assistance krótkoterminowe?
Chcąc wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Dzięki narzędziu w kilka chwil sprawdzisz dostępne propozycje i wybierzesz produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wyróżnia się atrakcyjną ceną. Krótkoterminowe assistance w podróży można wykupić przez internet w kilka chwil.
Koszt assistance za granicą krótkoterminowego na kilkudniowy wyjazd to około 30–50 złotych. Jeśli planujesz tygodniową podróż, zapłacisz średnio do 100 złotych. Miesięczne assistance można wykupić już nawet za 200 złotych. Dokładne stawki zależą od zakresu ochrony i konkretnego ubezpieczyciela. W praktyce jednak assistance nie jest drogim produktem, a może stanowić nieocenione wsparcie w nagłych sytuacjach.
Assistance krótkoterminowe możesz wykupić na taki okres, na jaki potrzebujesz ochrony. Konkretne dostępne opcje zależą od zasad obowiązujących u danego ubezpieczyciela. Najczęściej spotykane rozwiązania to ubezpieczenie na 7, 15 lub 30 dni. W przypadku niektórych towarzystw podstawowe assistance jest zawarte w pakiecie AC i OC.
Assistance to produkt, który najczęściej jest oferowany razem z ubezpieczeniem OC lub AC. Tylko niektóre towarzystwa umożliwiają wykupienie takiej ochrony osobno. To np. Generali, LINK4 i UNIQA.
Assistance działa w okresie, na jaki zostanie wykupiony. Dokładne warunki pomocy w ramach produktu znajdziesz w OWU.
Nie ma wątpliwości, że jeśli nie wykupiłeś assistance na rok podczas zawierania umowy ubezpieczenia OC lub AC, warto zawrzeć umowę assistance za granicą krótkoterminowego. Dzięki temu będziesz chroniony podczas wyjazdu na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. To, jaki dokładnie produkt wybierzesz, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Oferty ubezpieczycieli różnią się przede wszystkim opcjami ochrony oraz jej zakresem (np. co do limitu kilometrów podczas holowania). Z tego powodu przed podpisaniem umowy zastanów się, jakie wsparcie przyda się najbardziej w Twoim przypadku. Zwróć również uwagę na cenę polisy u poszczególnych ubezpieczycieli. Koszt assistance za granicą krótkoterminowego może się znacznie różnić w zależności od oferty danego towarzystwa.
W ofercie PZU znajdziesz assistance PZU Pomoc w Drodze, które pomoże zorganizować pomoc assistance i pokryć koszty poszczególnych usług, jeśli dojdzie do problemów na drodze. Produkt jest przeznaczony dla kierowców, którzy mają motocykl, samochód osobowy lub ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, a także przyczepę o ładowności do 2 ton, wykupili w PZU ubezpieczenie OC lub AC i chcą zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Wybierać możesz spośród kilku pakietów, które różnią się zakresem ochrony.
Assistance za granicą krótkoterminowe przyda się w przypadku, gdy podczas podróży dojdzie do wypadku, awarii, zatrzaśnięcia kluczyków, rozładowania akumulatora, przebicia opony czy gdy zabraknie Ci paliwa. Zakres ochrony różni się w zależności od konkretnej oferty, ale zazwyczaj obejmuje usługi takie jak holowanie, doraźna naprawa, parking czy pomoc medyczna.
Assistance za granicą krótkoterminowe to nie tylko produkt przeznaczony dla właścicieli samochodów. W przypadku wielu ofert ubezpieczyciele umożliwiają również ubezpieczenie Twojego motoru. W takim wypadku zakres usług dostępnych w ramach ochrony jest podobny jak w zakresie assistance auta. Mowa tu przede wszystkim o holowaniu czy doraźnej naprawie. Dzięki wykupieniu produktu możesz się upewnić, że gdy dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży motorem, otrzymasz niezbędną pomoc.
Podsumowanie
- Ubezpieczenie assistance jest dodatkiem do tradycyjnego ubezpieczenia komunikacyjnego.
- Dzięki istnieniu produktu nie musisz kupować assistance na rok, jeśli udajesz się jedynie w krótką podróż.
- Assistance krótkoterminowe to świetne rozwiązanie, gdy środki nie pozwalają właścicielowi pojazdu na wykupienie go w pełnym zakresie, a mimo to jest zainteresowany zapewnieniem sobie dodatkowej ochrony.
- Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego produktu dokładnie zapoznaj się z warunkami konkretnej polisy.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.
Popularność assistance rośnie z roku na rok. Polacy coraz bardziej doceniają tego rodzaju usługi i coraz chętniej się na nie decydują. Najpopularniejsze pozostaje assistance komunikacyjne, ale rośnie także zainteresowanie usługami medycznymi czy assistance domowym. Z raportu „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” wynika, że w 2018 roku z assistance skorzystało ponad 2,3 mln Polaków.
Ładna pogoda to podstawa wakacji. Ale nawet gdy mamy słońca bez końca, gwarancji idealnego wypoczynku nikt nie daje. Wystarczy awaria samochodu, nagła choroba, albo kradzież bagażu i dokumentów, by czarne chmury popsuły klimat laby. Niestety, nie zawsze możesz zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, ale za to w wielu przypadkach możesz się od nich ubezpieczyć. Po to jest ubezpieczenie assistance w podróży.
Podróżowanie samochodem po Europie to wspaniałe doświadczenie, ale także niespodziewane wyzwania. Awaria samochodu, kolizja lub kradzież w obcym kraju mogą być niezwykle stresujące i kosztowne. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę, którą daje ubezpieczenie assistance. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia assistance na wyjazd do Europy?
Im dłuższe dystanse przemierzamy autem, tym większe jest ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji, jak awaria, kolizja, a nawet kradzież. W takich przypadkach nieocenioną pomocą będzie ubezpieczenie assistance, a w szczególności wariant polisy bez limitu kilometrów. Czy wiesz, jak działa ochrona assistance i jakie korzyści może Ci zapewnić?
Logo firmy i jej nazwa bezsprzecznie kojarzą się z czasem dla większości ludzi przyjemnym – wakacjami, urlopem, podróżą. Mondial Assistance specjalizuje się właśnie w ubezpieczeniach podróżnych oraz usługach assistance. Wchodzi w skład grupy kapitałowej Allianz i jest najstarszą firmą europejską oferującą tego typu usługi.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.