PZU assistance | Pomoc w Drodze

Bezpłatna kalkulacja assistance

Drobna usterka, awaria na drodze czy nagły brak paliwa nie pokrzyżują Twoich planów. Dzięki PZU assistance (Pomoc w Drodze) masz zagwarantowaną kompleksową pomoc na miejscu zdarzenia, a także opiekę dla Ciebie i najbliższych. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dowiedz się więcej – poznaj różnice między wariantem Super i Komfort i zobacz w kalkulatorze, jak assistance PZU wypada na tle konkurencji.

Koniec z przepłacaniem za ubezpieczenie samochodu

Porównaj składki

PZU assistance – największa sieć partnerów i wypożyczalni

Pomoc w Drodze, czyli produkt PZU assistance, to ubezpieczenie dostępne dla kierowców posiadających ważną polisę OC lub AC w PZU. Co dokładnie obejmuje? Tu zakres świadczeń zależy od wykupionej polisy. Przykładowo PZU assistance dołączone do AC gwarantuje Ci transport i nocleg do hotelu w razie wypadku – natomiast assistance zawarty w OC nie przewiduje takiego świadczenia. W ramach polisy Pomoc w Drodze masz do wyboru wariant Komfort (podstawowy) oraz Super (rozszerzony). Różnią się one zakresem świadczeń, terytorium, na jakich działają, a także ceną. Dzięki temu możesz polisę dopasowaną do tego, czego aktualnie potrzebujesz.

Czym wyróżnia się oferta assistance PZU? Przede wszystkim najbardziej rozbudowaną w Polsce flotą hybrydową oraz największą siecią assistance. Do PZU należy ponad 700 wypożyczalni aut i tyle samo usługodawców pomocy drogowej. Ubezpieczyciel posiada również kilkadziesiąt specjalistycznych pojazdów assistance, które dotrą do Ciebie z pomocą nawet w trudno dostępne miejsca. Co zawierają poszczególne pakiety? Sprawdź szczegóły poniżej i wybierz wariant dla Ciebie!

Pomoc w Drodze Komfort

Otrzymujesz go razem z ubezpieczeniem PZU Auto OC albo PZU Auto AC – przy czym wariant z AC obejmuje zdecydowanie więcej świadczeń. W tej polisie masz zapewnioną podstawową pomoc assistance, w tym naprawę unieruchomionego pojazdu czy holowanie na odległość do 150 km. Dodatkowo, ubezpieczyciel pokryje koszty najbliższego parkingu, jeśli nie będzie możliwości natychmiastowej naprawy samochodu. W wariancie PZU Pomoc w Drodze Komfort zawierają się też usługi informacyjne, a także konsultacje z internistą, lekarzem rodzinnym lub pediatrą. W ramach PZU Auto AC masz też zapewnione złomowanie pojazdu oraz pojazd zastępczy.

Pomoc w Drodze Super

Wariant dla osób, którym zależy na rozbudowanej ochronie, również poza granicami Polski. Assistance PZU Super PL + EU działa na terenie Europy (z wyłączeniem Rosji i Mołdawii), a także na terytorium Tunezji, Algierii, Maroka i Izraela. Wyróżnia się zdecydowanie szerszym zakresem – np. wypożyczeniem samochodu zastępczego na dłuższy czas, sięgający nawet do 10 dni. Zobacz, jakie jeszcze korzyści masz zagwarantowane w tym pakiecie:

 • dowóz paliwa lub holowanie do najbliższej stacji, kiedy zabraknie paliwa,
 • wymianę lub naprawę koła,
 • przewóz do placówki szpitalnej,
 • otwarcie samochodu po utracie lub zatrzaśnięciu kluczyków,
 • uruchomienie silnika po rozładowaniu akumulatora,
 • opieka nad dziećmi poniżej 18 roku życia, jeśli ulegniesz wypadkowi,
 • opieka nad zwierzakiem, jeśli ulegniesz wypadkowi (np. przewóz pupila do lecznicy albo hotelu dla zwierząt),
 • pomoc prawnika oraz tłumacza w razie wypadku za granicą (wariant Super PL + EU).

PZU assistance – kontakt

Wystarczy jeden telefon na całodobową infolinię, by od ręki otrzymać pomoc od partnerów PZU assistance. Co lepsze, masz do wyboru kilka form kontaktu z PZU w razie wypadku lub awarii w podróży. Możesz więc:

 • zadzwonić na całodobową infolinię assistance: 801 102 102,
 • wysłać SMS-a na nr 4102 o treści POMOC lub
 • skorzystać z aplikacji PZU POMOC.

Jeśli natomiast chcesz zgłosić szkodę w PZU, najłatwiej zrobisz to za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie ubezpieczyciela.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kliknij i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę OC/AC ↓

Akademia Punkta | Największa baza wiedzy o ubezpieczeniach

Poznaj lepiej polisy assistance

Assistance komunikacyjne
Assistance komunikacyjne na pierwszym miejscu: rośnie popularność usług pomocowo-ratunkowych

Popularność assistance rośnie z roku na rok. Polacy coraz bardziej doceniają tego rodzaju usługi i coraz chętniej się na nie decydują. Najpopularniejsze pozostaje assistance komunikacyjne, ale rośnie także zainteresowanie usługami medycznymi czy assistance domowym. Z raportu „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” wynika, że w 2018 roku z assistance skorzystało ponad 2,3 mln Polaków.

Assistance krótkoterminowe
Jak wybrać assistance krótkoterminowe na wyjazd?

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje teraz assistance krótkoterminowe, które jest idealnym połączeniem funkcjonalności i ceny. Dzięki temu nie musisz podpisywać umowy na rok, a zyskujesz ochronę w czasie wyjazdu. Co trzeba wiedzieć o assistance w podróży? Czy warto z niego skorzystać?

ceny paliw w polsce
Ile kosztuje paliwo w 2023 roku?

Niepokoje polityczne oraz zawirowania w gospodarkach wielu państw sprawiają, że ceny paliw na świecie są bardzo dynamiczne. Pewne jest tylko jedno: nie można obecnie liczyć na poziom cen paliw, jaki widziało się na stacjach kilka lat temu. Jakie są ceny paliw w 2023 roku w Polsce?

Przejdź do akademii