PZU assistance | Pomoc w Drodze

Bezpłatna kalkulacja assistance

Drobna usterka, awaria na drodze czy nagły brak paliwa nie pokrzyżują Twoich planów. Dzięki PZU assistance (Pomoc w Drodze) masz zagwarantowaną kompleksową pomoc na miejscu zdarzenia, a także opiekę dla Ciebie i najbliższych. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dowiedz się więcej – poznaj różnice między wariantem Super i Komfort i zobacz w kalkulatorze, jak assistance PZU wypada na tle konkurencji.

Koniec z przepłacaniem za ubezpieczenie samochodu

Porównaj składki

PZU assistance – największa sieć partnerów i wypożyczalni

Pomoc w Drodze, czyli produkt PZU assistance, to ubezpieczenie dostępne dla kierowców posiadających ważną polisę OC lub AC w PZU. Co dokładnie obejmuje? Tu zakres świadczeń zależy od wykupionej polisy. Przykładowo PZU assistance dołączone do AC gwarantuje Ci transport i nocleg do hotelu w razie wypadku – natomiast assistance zawarty w OC nie przewiduje takiego świadczenia. W ramach polisy Pomoc w Drodze masz do wyboru wariant Komfort (podstawowy) oraz Super (rozszerzony). Różnią się one zakresem świadczeń, terytorium, na jakich działają, a także ceną. Dzięki temu możesz polisę dopasowaną do tego, czego aktualnie potrzebujesz.

Czym wyróżnia się oferta assistance PZU? Przede wszystkim najbardziej rozbudowaną w Polsce flotą hybrydową oraz największą siecią assistance. Do PZU należy ponad 700 wypożyczalni aut i tyle samo usługodawców pomocy drogowej. Ubezpieczyciel posiada również kilkadziesiąt specjalistycznych pojazdów assistance, które dotrą do Ciebie z pomocą nawet w trudno dostępne miejsca. Co zawierają poszczególne pakiety? Sprawdź szczegóły poniżej i wybierz wariant dla Ciebie!

Pomoc w Drodze Komfort

Otrzymujesz go razem z ubezpieczeniem PZU Auto OC albo PZU Auto AC – przy czym wariant z AC obejmuje zdecydowanie więcej świadczeń. W tej polisie masz zapewnioną podstawową pomoc assistance, w tym naprawę unieruchomionego pojazdu czy holowanie na odległość do 150 km. Dodatkowo, ubezpieczyciel pokryje koszty najbliższego parkingu, jeśli nie będzie możliwości natychmiastowej naprawy samochodu. W wariancie PZU Pomoc w Drodze Komfort zawierają się też usługi informacyjne, a także konsultacje z internistą, lekarzem rodzinnym lub pediatrą. W ramach PZU Auto AC masz też zapewnione złomowanie pojazdu oraz pojazd zastępczy.

Pomoc w Drodze Super

Wariant dla osób, którym zależy na rozbudowanej ochronie, również poza granicami Polski. Assistance PZU Super PL + EU działa na terenie Europy (z wyłączeniem Rosji i Mołdawii), a także na terytorium Tunezji, Algierii, Maroka i Izraela. Wyróżnia się zdecydowanie szerszym zakresem – np. wypożyczeniem samochodu zastępczego na dłuższy czas, sięgający nawet do 10 dni. Zobacz, jakie jeszcze korzyści masz zagwarantowane w tym pakiecie:

 • dowóz paliwa lub holowanie do najbliższej stacji, kiedy zabraknie paliwa,
 • wymianę lub naprawę koła,
 • przewóz do placówki szpitalnej,
 • otwarcie samochodu po utracie lub zatrzaśnięciu kluczyków,
 • uruchomienie silnika po rozładowaniu akumulatora,
 • opieka nad dziećmi poniżej 18 roku życia, jeśli ulegniesz wypadkowi,
 • opieka nad zwierzakiem, jeśli ulegniesz wypadkowi (np. przewóz pupila do lecznicy albo hotelu dla zwierząt),
 • pomoc prawnika oraz tłumacza w razie wypadku za granicą (wariant Super PL + EU).

PZU assistance – kontakt

Wystarczy jeden telefon na całodobową infolinię, by od ręki otrzymać pomoc od partnerów PZU assistance. Co lepsze, masz do wyboru kilka form kontaktu z PZU w razie wypadku lub awarii w podróży. Możesz więc:

 • zadzwonić na całodobową infolinię assistance: 801 102 102,
 • wysłać SMS-a na nr 4102 o treści POMOC lub
 • skorzystać z aplikacji PZU POMOC.

Jeśli natomiast chcesz zgłosić szkodę w PZU, najłatwiej zrobisz to za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie ubezpieczyciela.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 10 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Kliknij i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę OC/AC ↓

Akademia Punkta | Największa baza wiedzy o ubezpieczeniach

Poznaj lepiej polisy assistance

Assistance komunikacyjne
Assistance komunikacyjne na pierwszym miejscu: rośnie popularność usług pomocowo-ratunkowych

Popularność assistance rośnie z roku na rok. Polacy coraz bardziej doceniają tego rodzaju usługi i coraz chętniej się na nie decydują. Najpopularniejsze pozostaje assistance komunikacyjne, ale rośnie także zainteresowanie usługami medycznymi czy assistance domowym. Z raportu „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” wynika, że w 2018 roku z assistance skorzystało ponad 2,3 mln Polaków.

Assistance krótkoterminowe
Assistance krótkoterminowe na wyjazd zagraniczny

Stłuczka, awaria akumulatora, brak benzyny czy chociażby zatrzaśnięcie kluczyków - to wszystko może spotkać na drodze nawet najbardziej wytrawnego kierowcę. Ratunkiem w takich sytuacjach będzie ubezpieczenie assistance. W opozycji do usług assistance kupowanych w pakiecie z ubezpieczeniem OC i AC, stoi assistance krótkoterminowe na wyjazd zagraniczny i nie tylko!

PZU assistance - Jaki wariant wybrać?
PZU Assistance – Pomoc w drodze. Który wariant wybrać, na jakie świadczenia możesz liczyć?

W dzisiejszych czasach kierowcy w drodze asystuje niejeden elektroniczny gadżet, który może okazać się kluczowym narzędziem w sytuacji awaryjnej. Nic jednak nie zapewni mu spokoju ducha lepiej, niż porządne ubezpieczenie assistance. Dowiedz się jaką ofertę assistance przygotowało dla swoich klientów PZU.

Ceny paliw w Polsce w 2022 roku

Niepokoje polityczne oraz zawirowania w gospodarkach wielu państw sprawiają, że ceny paliw na świecie są bardzo dynamiczne. Pewne jest tylko jedno: nie można obecnie liczyć na poziom cen paliw na stacjach, jaki zobaczyć można było przed rokiem. Jakie są ceny paliw w Polsce w 2022 roku?

Przejdź do akademii