Po fali kradzieży w Londynie nie wykupisz AC dla Range Rovera

Aktualizacja:
AC Range Rovera

W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy przez Londyn przeszła gwałtowna fala kradzieży terenowych aut nowego modelu Range Rovera, które wyposażone są w zabezpieczenia pozwalające na odpalenie auta bez używania kluczyków. Urządzenie, które pozwoliło złodziejom na zhakowanie systemu zostało zakupione za pośrednictwem aukcji internetowej. Okazuje się, że na eBay’u można znaleźć wszystko. Niestety, dzięki największemu portalowi aukcyjnemu na świecie upragniony przedmiot może znaleźć nie tylko przeciętny maniak zakupów, ale także czarny charakter z nieczystymi zamiarami.

Właściciele nowych modeli, które stały się ostatnio głównym celem kradzieży, muszą zmierzyć się z niechęcią ubezpieczycieli. Ci, którzy nie parkują swoich aut na strzeżonym parkingu, prawdopodobnie spotkają się z odmową sprzedaży ubezpieczenia AC od kradzieży. Jak podaje brytyjski The Week, przez ostatnie siedem miesięcy w samym Londynie wyparowało 294 aut modelu Range Rover (dla porównania – zginęły jedynie 63 egzemplarze konkurencyjnego BMW X5S).

Cena autocasco zależy od wielu czynników, o czym można się przekonać czytając poradniki Akademii Punkta o AC auta. Nagła fala kradzieży konkretnego modelu auta jest jednak precedensem i trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby natrafić na tego typu utrudnienia.

Narzędzie pozwalające na włamanie się do Range Rovera przeznaczone jest wyłączenie do użytku mechaników samochodowych. Podczas gdy producenci systemów zabezpieczających starają się jak najczęściej unowocześniać swoje rozwiązania, żeby zapobiec kradzieżom, złodziejowi zawsze udaje się znaleźć sposób na ich przechytrzenie.

Foto: by Land Rover MENA [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.pl)], via Wikimedia Commons

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments