Przedwczesny poród poza granicami kraju będzie kosztował świeżo upieczoną matkę z Kanady 950 tys. dolarów. Przedstawiciele branży ubezpieczeniowej i prawnicy ostrzegają przed wyłączeniami odpowiedzialności z polisy turystycznej dla kobiet w ciąży.
Babymoon, czyli wakacje dla par, które spodziewają się dziecka, to coraz bardziej popularna forma wypoczynku stworzona na wzór podróży poślubnej (honeymoon). W pułapkę nowej mody dało się złapać także małżeństwo z prowincji Saskatchewan w Kanadzie. Nowy członek rodziny urodził się przedwcześnie podczas pobytu pary na Hawajach. Firma ubezpieczeniowa Blue Cross odmówiła pokrycia kosztów hospitalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych ze względu na rzekome wcześniejsze problemy zdrowotne młodej mamy.
Spór o sześciocyfrowe odszkodowanie trwa, a tymczasem ubezpieczyciele wykorzystują zdarzenie, które utrwaliło się już w zagranicznych mediach jako sprawa „Milion Dollar Baby”, żeby uczulić przyszłe matki na konieczność dokładnego zapoznania się z warunkami ubezpieczenia turystycznego przed zawarciem umowy. Financial Post informuje, że większość polis oferowanych przez kanadyjskie firmy ubezpieczeniowe wyłącza pokrycie kosztów leczenia związanego z porodem dla kobiet powyżej 27. tygodnia ciąży, a opieka nad noworodkiem w USA może kosztować nawet 15 tys. dolarów za jeden dzień pobytu w szpitalu.
W Polsce zakres ubezpieczenia turystycznego dla przyszłych mam również może przybrać różne formy. Przeważnie ochronie nie podlegają zdarzenia związane z ciążą powyżej 32. tygodnia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują możliwość pokrycia kosztów jednej wizyty lekarskiej lub niezbędnego transportu do określonej kwoty. Karta EKUZ natomiast uprawnia do otrzymania opieki zdrowotnej związanej z ciążą lub porodem w krajach członkowskich UE/EFTA, ale tylko jeśli interwencja medyczna jest niezbędna.
Miłości matki do dziecka nie da się wycenić. Dla młodych rodziców z całego świata, którzy nie chcą, żeby ktoś wycenił ją za nich – sprawa „Million Dollar Baby” ku przestrodze.
Foto: by Bridget Coila [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/), via Flickr
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły

Ciąża to wyjątkowy czas, który niesie ze sobą wiele radości, ale także niepewności. Wizyty u lekarzy, badania, ewentualne komplikacje – wszystko to generuje dodatkowe koszty i stres. Czy warto zabezpieczyć się na ten okres, wybierając specjalne ubezpieczenie? A jeśli tak, to jakie świadczenia obejmuje i na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy?
![Foto: by Futurilla [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/11/4525593054_58dd51a46d_b-1-370x168.jpg)
W czasie, kiedy każdy bogaty marzyciel wyobraża sobie gwiezdne podróże w zaciszu własnego salonu, nadzieja na niedzielne zwiedzanie kosmosu – wycieczkowiec Virgin Galactic – rozbił się ostatnio na pustyni Mojave w Kalifornii. W wypadku zginął jeden z pilotów, a świat ubezpieczeń zaczął rozważać wyłączanie kosmicznych wojaży z polis turystycznych.

W Polsce rodzi się ciągle niewiele dzieci, kondycja oddziałów położniczych poprawia się, ale ciągle wiele kobiet ma obawy przed rodzeniem w publicznym szpitalu. Ile kosztuje poród prywatnie, gdzie można prywatnie rodzić w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych miastach? Jakie są opinie o szpitalach prywatnych? Sprawdzamy!
![Foto: by nikoretro, [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/07/2511835231_bb3b4162a1_b-1-370x168.jpg)
Udomowienie czworonogów nastąpiło jeszcze w czasach średniowiecza, kiedy psy oswajano i wykorzystywano do polowań, a potem do innych zadań, takich jak pilnowanie owiec. Ale ostateczna, skrajna faza udomowienia zwierząt, którą zainicjowało współczesne społeczeństwo, nie śniła się nawet filozofom.
![Foto: by Petras Gagilas [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/10/8117584487_6e81995f1b_c-1-370x168.jpg)
Być może starsi mają rację i dzisiejsza młodzież nie jest już taka jak kiedyś. Podwórkowy futbol i zabawa w chowanego zostały wyparte przez nowego, elektronicznego mistrza gier, a opustoszałe osiedlowe boisko poddało się dyktaturze Internetu, konsoli i WoW-a. Bez względu jednak na to, jak bardzo zmienił się świat dziecięcych zabaw, nie istnieje taki amator domowych rozrywek, który nie dałby się wyciągnąć na huśtawki.
![Foto: by Dina Regine [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/11/2726296556_2871197c54_z-1-370x168.jpg)
Mogłoby się wydawać, że legendarnym muzykom rockowym, za którymi od pięćdziesięciu lat ciągną się łańcuszki groupies, nikt nie jest w stanie powiedzieć ‘nie’. A jednak – słynnej grupie The Rolling Stones odmówiono wypłaty świadczenia w wysokości 12,7 mln dolarów. Odszkodowanie miało pokryć koszty odwołanych koncertów.
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz